Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584812#p584812:3qk6v0s6 je napisao(la):
Rookie23 » 29 Nov 2018 02:46 pm[/url]":3qk6v0s6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584809#p584809:3qk6v0s6 je napisao(la):
nikolas27 » Čet Nov 29, 2018 2:37 pm[/url]":3qk6v0s6]

Zavrnuli nam slavinu, nema od jula uopšte podataka za ceo Savski venac. Da ne budem i ja preterano tendenciozan, da upravo sad investiram u nekretninu u Beogradu zapitao bih se zašto je to tako (a zapravo jesam hteo pa odustao do daljeg, ne u BnV).

Za par drugih opština za koje se interesujem, vidim da je količina podataka značajno opala. Ako su za te opštine podaci tačni, biće da je nova regulativa o zabrani kupoprodaje neuknjiženih nekretnina baš ubila promet tamo. Znam i za par FT1P slučajeva kupoprodaje stanova koji su u procesu legalizacije (a gde Sekretarijat za legalizaciju blokira kupoprodaju iako ne bi smeo). Ovo pominjem zato što postoji velika korelacija u datumima "zavrtanja slavine" sa Savskog venca i novih pravila o nemogućnosti kupoprodaje neuknjiženih nekretnina.
Kao neko ko je duže vreme na forumu, jel možeš nama sa jeftinijim ulaznicama koji uskoro planiraju kupovinu stana (i planiraju da delom ogroman deo životne ušteđevine daju na stan) malo podrobnije objasniš zašto odustaješ do daljeg od kupovine nekretnina? Ako ne želiš direktno ovde, može i na PM.
Da ne bude da nešto krijem, živeo sam u inostranstvu proteklih par godina, vratio se ovde zbog startovanja posla, i vreme je da kupim stan. Finansije nisu toliki problem, već više gde / šta / kako / zašto kupiti

Iskreno ja sam u slicnoj situaciji kao ti. Ako budes trazio pomoc na forumu znaj da su 99% clanova foruma su "hejteri". Ja sam bio i banovan jednom jer sam imao po administratoru "visoko misljenje" o projektu Beograd na vodi. Cak su me nazivali i nekakvim (valjda za njih) pogrdnim imenima tipa "bot" i "sendvicar" a to rade i dan danas povremeno. Srecom za mene admin se smilovao i odbanovao me je nakon ubedjivanja da nisam "sendvicar". Kako nisam dugo bio u zemlji trebalo mi je malo da istrazim na sta se to odnosi. Takodje obrati paznju da imas i placene forumase koji su tu da pisu sto losije o projektu Beograd na vodi. U prevodu valjda jedna stranka hejtuje drugu stranku i obrnuto.

Moj ti je savet nemoj formirati misljenje na osnovu ovog foruma vec obidji projekat. Pogledaj lokaciju. Obidji postojecu zgradu. Porazgovaraj sa strucnim ljudima i donesi odluku. Jos jedan razlog zasto ne bi trebalo da slusas savete sa ovog foruma je sto kada krenes temu od pocetka videces da je misljenje vecine na pocetku bilo da se nista tu nece izgraditi. Danas se pokazuje da nisu bili u pravu. Da ne gresim dusu ima strucnih ljudi na forumu svakako ali znaj da kupovina stana je vise 'vizionarska/biznis/investiciona' odluka nego strucnost.

Beograd na vodi je odlican projekat. Licno sam uzeo jedan stan u BW Residence i mogu ti reci konacno da neko zna sta radi u Srbiji. Imao sam vise nekretnina na Vracaru i drugim delovima Bg i veruj mi ni jedna novogradnja nije uradjena po ovom principu. Sve ostale zgrade su po principu igrao se mali Perica. Podseca me dosta na USA po stilu gradnje. Licno stvarno dajem svaku preporuku za ovaj projekat. Ne znam kako ce Kula Beograd ispasti ali iskreno mislim da su vrlo temeljni po pitanju gradnje i imaju moju preporuku.
 
"Članovi foruma su hejteri"...

Pa jesu. S obzirom na to da je projekat BnV čist kriminal opran kroz leks specijalis i tajne ugovore. Ni ne ulazeći u urbanistički i arhitektonski aspekt projekat je ne odobranjiv.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584897#p584897:3nxlk9dy je napisao(la):
vradovic » 29 Nov 2018 08:19 pm[/url]":3nxlk9dy]Neverovatno je da od 2000te godine na ovamo ni jedna gradska vlast se nije usudila da sredi kolektore. (Da ne racunam Srb pre 2000te).
Strasno. Sta su oni zapravo radili 18 godina.

Konacno da se neko prihvatio posla! Nadam se da ce sto pre i sto bolje biti sredjeno!
Nije strašno ne znati, već to neznanje plasirati dalje. Ona vlast koja se usudila da gradi interceptor je smenjena, a nova je taj projekat zaustavila, jer se ne vidi.

A to što se neko prihvatio posla da 5 puta kopa nekvalitetno izgrađen (ali zato lep) patrljak obaloutvrde, ne znam kako bih komentarisao.....
 
Hahahaha ko je plaćen da piše protiv BNV i ko to plaća da odem i ja po pare?
Ex teritorijalni status projekta mu garantuje nacionalizaciju nakon smene vlasti. Vidim da su čak i neki političari skupili dovoljno hrabrosti da to javno iznesu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585019#p585019:avdjn91w je napisao(la):
dejjan » Pet Nov 30, 2018 10:03 am[/url]":avdjn91w]
Ex teritorijalni status projekta mu garantuje nacionalizaciju nakon smene vlasti. Vidim da su čak i neki političari skupili dovoljno hrabrosti da to javno iznesu.

Ova teza o "eksteritorijalnosti" se često pominje međutim nema nikakvog osnova ako pitate pravnike. Čist politički marketing dela opozicije (pri tom naravno ne sporim da se projekat koristi i za politički marketing vlasti). A nacionalizacija koju nespretno pominješ je nemoguća danas bez promene ekonomskog i socijalnog uređenja države.
 
Upravo su pravnici definisali taj termin. Ne znam koga si ti pitao, možda profesora Martinovića. Ako je državno i društveno uređenje u ovoj državi već nekoliko puta menjano, ne znam zašto ne bi ponovo. Znaš da su partizani tradicionalno počinjali borbu paljenjem opštine, zemljišnih knjiga i katastra u onim delovima gde je postojao.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Problem prečišćavanja otpadnih voda važi za apsolutno celu Srbiju, potrebno je napraviti još 300-400 postrojenja za prečišćavanje a za sada postoje (valjda) samo 3 ne računajući posebna postrojenja koje imaju fabrike (u celoj državi). Radi se o investiciji od oko 5 milijardi evra na republičkom nivou i oko 1-2 na gradskom (zavisno od izvora). Uporedivo sa cenom gradnje metroa. Problem je inače daleko alarmantniji u Vojvodini. Čisto informacije radi. Da nema ovog deklarativnog približavanja EU ne bi se o tim ciframa ni govorilo :)

Na (ne)sreću, pošto nam je industrija takva kakva je, Dunav koji izađe iz Srbije je čistiji od Dunava koji ulazi u Srbiju. Ekosistem bar uspe tu reku da pročisti pored svega kod nas. To naravno nije slučaj sa našim manjim rekama.
 
Pravnici jesu definisali termin :), ali nisu potvrdili da je na snazi eksteritorijalnost u BnV.

Da bi se državno uređenje promenilo mora da se ispune 2 uslova - 1) da nam neko zakuva revoluciju i 2) da do nje zaista dođe.

Nekada se možda spaljivalo, ne moramo ići do komunista (pritom i tu mešaš partizane i komuniste, ne postoji znak jednakosti tu), možemo ići i do 90-ih. Ali danas bazu katastra ne možeš spaliti :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579761#p579761:1os5ewpp je napisao(la):
DusanBG » Wed Nov 07, 2018 2:59 pm[/url]":1os5ewpp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579556#p579556:1os5ewpp je napisao(la):
milos.tro » Tue Nov 06, 2018 6:12 pm[/url]":1os5ewpp]
https://instagram.fbeg6-1.fna.fbcdn.net ... 0354_n.jpg
file.php

Sada kad ovaj digne nadstrešnicu, pa zastakli terasu :)

Zbog ovih novih visti ceo projekat se isplati.
 
Deluje da je prva misao kad se prodje pored gradilista u Beogradu "Ko je ovde uzeo lovu", "Ko se ovde ugradio". Pitam se dal je tako i onima u Becu, Berlinu, Bolonji...

Gde su stara dobra vremena kad je samo drzava pravila stanove pa delila po zasluzi? I da nam vrate 29/11 kao praznik!
 
nikolas27":1ioltnnz je napisao(la):
Na drugoj strani, BnV je imao značajan porast cene. Kvadrat koji sam ja 2016. godine platio 2580 sad vredi od 3100 do 3300.
(valjda sam dovoljno alarmirao nekog pa ćemo dobiti osvežene podatke za koji dan :D)
nikolas27":1ioltnnz je napisao(la):
A za novi stan u BnV trenutno nemam budžeta :) Delom zbog gore pomenutog problema, delom zbog mojih drugih planova.

Nije mi bas najjasnije jesi li kupio ili ne stan u BNV?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584739#p584739:3t7k9kce je napisao(la):
relja » 29 Nov 2018 08:59 am[/url]":3t7k9kce]Hvala, Bulevarac.
Izgleda da ipak jeste već postojeći izliv

file.php

file.php

Beograd na Vodi, onoliko koliko je do sada izgradjeno, ispao je daleko lepsi i privlacniji nego sto je bilo predvidjeno pa sada mora da se rusi promenada da se napravi lepsa i privlacnija fekalna kanalizacija.

Kao sto rece @JarJarBinks iznad, zaista se isplatio ovaj projekat, imacemo u sred Beograda jedinstveni prizor: solitere koji pruzaju stanarima pogled na sopstvena g ovna i g ovna svojih komsija.

A mocice i narod sa promenade g ovna da gleda.
 
Neki je kačio planove ranije. Interceptor i sve ostalo je u planu i praviće se... nekad, pre 2030te nadamo se. Do tada će privremeno kanalizacija BNV pravo u Savu.
 
Zbunjuje ga što si kontradiktoran.

Kada na delu teritorije neke države ne važe zakoni te države, onda se to kako zove? Uzmi pročitaj šta su ljudi pisali, predugo si bio u inostranstvu...

Kako znaš da se baza katastra ne može spaliti? To što niko do sada nije pokušao, ne znači da primenjuju sve data security standarde....

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585067#p585067:f9l4x0m8 je napisao(la):
Quest » 30 Nov 2018 12:34[/url]":f9l4x0m8]Deluje da je prva misao kad se prodje pored gradilista u Beogradu "Ko je ovde uzeo lovu", "Ko se ovde ugradio". Pitam se dal je tako i onima u Becu, Berlinu, Bolonji...

Gde su stara dobra vremena kad je samo drzava pravila stanove pa delila po zasluzi? I da nam vrate 29/11 kao praznik!

Има и тамо, гледам мишљења људи по интернетима. Свуда се уграђује само што се финије ради и добро прикрије
 
nikolase nemoj biti bukvalista, eksteritorijalnost ti je npr. povrsina strane ambasade, i naravno da se ne misli da je bnv bukvalno pravno formalno eksteritorijalna celina vec da u onom ugovoru postoje stavke koje maltene nose neke osobine eksteritorijalnosti. Ugovor je bio objavljen pre 2-3 godine pa koga ne mrzi moze da citira clanove koji se odnose na to da je grad/drzava duzna da uskladi svoje propise ako bnv hoce da radi nesto sto nije u skladu sa lokalnim zakonima i propisima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585078#p585078:29x7sikc je napisao(la):
nikolas27 » Fri Nov 30, 2018 1:57 pm[/url]":29x7sikc]Da, baš kao što si citirao, šta te zbunjuje?
Ok, hoćeš da kažeš da si kupio jedan stan u BW residences a nisi u mogućnosti da kupis drugi.
Hteo bih da te pitam da li si se uselio u stan,kakvi su ti utisci ?
Ako si u mogućnosti možes da postavis par panoramski fotki :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585186#p585186:akxx39xe je napisao(la):
milos.tro » Pet Nov 30, 2018 6:41 pm[/url]":akxx39xe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585078#p585078:akxx39xe je napisao(la):
nikolas27 » Fri Nov 30, 2018 1:57 pm[/url]":akxx39xe]Da, baš kao što si citirao, šta te zbunjuje?
Ok, hoćeš da kažeš da si kupio jedan stan u BW residences a nisi u mogućnosti da kupis drugi.
Hteo bih da te pitam da li si se uselio u stan,kakvi su ti utisci ?
Ako si u mogućnosti možes da postavis par panoramski fotki :sesir:

Kupio sam u Visti, pisao sam davno na tu temu. Kačio sam slike iz moje vertikale, a okačiću slike po useljenju, brige bez. Nemam ja karijeru dugu kao čuvena Viki M. da mogu da iskeširam 3 gajbe na keca :) Viki M. može da mi se javi kad se budem uselio, rado ću pustiti "paparace" da je slikaju iz mog stana, idealan pogled (pretpostavljam da to tako funkcioniše... imam i ja neke rođake pevaljke :D).

ftj":akxx39xe je napisao(la):
nikolase nemoj biti bukvalista, eksteritorijalnost ti je npr. povrsina strane ambasade, i naravno da se ne misli da je bnv bukvalno pravno formalno eksteritorijalna celina vec da u onom ugovoru postoje stavke koje maltene nose neke osobine eksteritorijalnosti. Ugovor je bio objavljen pre 2-3 godine pa koga ne mrzi moze da citira clanove koji se odnose na to da je grad/drzava duzna da uskladi svoje propise ako bnv hoce da radi nesto sto nije u skladu sa lokalnim zakonima i propisima.

Ja sam čitao ugovore, konsultovao sam čak i svog advokata, nebrojeno puta ga pitao za razne hipotetičke situacije u vezi sa kupoprodajnim ugovorom i ne vidim nikakvu bojazan od eksteritorijalnosti. Članovi ugovora koji nisu u skladu sa domaćim zakonima su ništavni :).

dejjan":akxx39xe je napisao(la):
Zbunjuje ga što si kontradiktoran.

Kada na delu teritorije neke države ne važe zakoni te države, onda se to kako zove? Uzmi pročitaj šta su ljudi pisali, predugo si bio u inostranstvu...

Kontradiktornost i eksteritorijalnost vidiš samo ti izgleda. A davno sam se ja vratio iz inostranstva :)

dejjan":akxx39xe je napisao(la):
Kako znaš da se baza katastra ne može spaliti? To što niko do sada nije pokušao, ne znači da primenjuju sve data security standarde....

Ovde si zapravo u pravu. Vodim i ja računa o nekim državnim bazama podataka iz regiona, greškom sam pretpostavio da drugi vode računa kao i ja.
 
Екстратериторијаност је уговором прописана

- Лекс специјалисом суспендован је правни поредак Србије

- Уговором је наведено да Србија не сме ни један закон усвојити који је на штету наводног београда

- Уговором је наведено да једино правно тело које може решавати евентуални спор између Србије и "инвеститора" је некаква страна арбитража

- Уговором сво "јавно" земљиште у оквиру СА иде под контролу приватне фирме.

Давно сам написао, да је ово правна држава и да се поступа по слову устава ово би била дужна да реши ВС.
 
Sve ide po planu,bogati s*** i g*** idu direktno u Savu,a sirotinja se okupi na obali sa parcetom hleba,bice moce,ko u Srednjem veku kad su ispred dvorova prebirali po gomilama g*** za zrno sociva.
 
Sada će da te ubeđuje da nisi pravnik :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585223#p585223:1uwspypc je napisao(la):
dejjan » Pet Nov 30, 2018 11:03 pm[/url]":1uwspypc]Sada će da te ubeđuje da nisi pravnik :)

Upravo. Potpuno paušalno i laičko zaključivanje.
 
Vrh