Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Oce biti neke a da nisu blizanci mogli su i sve iste ala blok 45 da rade kad su tako puni kreativnosti ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578205#p578205:1x6jyzwg je napisao(la):
Mr.Awesome » 31 Oct 2018 11:06 pm[/url]":1x6jyzwg]To za "M" zgradu je neko pustio priču bez veze. Zvanično je ovo kada oni izbace render, tako će i izgledati.
Osim kada izbace render za BW Residencies pa projekat u medjuvremenu izgubi bochne terase, shiroku promenadu ispred, fontanu u parteru i deo parternog reshenja na iznad nivoa 2....tako da nije bash da se drze rendera.
 
file.php


Meni je brilijantno da su srušili zdravu i lepu zgradu Simpa a ostavili ovaj mali Detroit ovde...
 
Da je prvo osposobljen Prokop, mogli su odmah da iščupaju šine i tu postave biciklističku stazu.

Ali kada se radi stihijski, bez ozbiljnog plana, dobijamo guranje kod SavaLove i Rezidensa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578205#p578205:3ql22jks je napisao(la):
Mr.Awesome » 31 Oct 2018 11:06 pm[/url]":3ql22jks]
Vista i Parkview su bliznakinje, Arcadia i Aurora su bliznakinje (u nešto drugačijim nijansama boja i nekim sitnim detaljima), i neće više biti takvog tipa zgrada u buduće. Drugi blokovi će imati bliznakinje, ali nekog novog dizajna, ne više takve.
U estetskom smislu izgradnjom ove 4 zgrade ceo projekat je unazadjen do te mere da ga nikakva buduca zdanja ma kakva bila nemogu revitalizovati.

Nekako i to jedva smo uspeli da svarimo vistu i park i progledamo svemu kroz prste nadajuci se da ce sve ostalo okolo biti bolje i naprednije te ce se te dve zgrade na kraju kako tako integrisati u projekat tj. da budem precizan nece toliko strcati i bosti oci. Medjutim umesto da ostane tako usledio je pravi sok najavom jos dve identicne zgrade u produzetku! Pravi efekti ovoga ce se tek videti kad bude bilo kasno i nemoguce ispraviti. Sta znace druge nijanse boje i sitni detalji kad su zgrade identicne? Kome je uopste palo na pamet da ovako dizajnira najdominantnije zgrade u celom projektu? Ovo je skandal i promasaj koji ce uticati na siru vizuru grada ne samo na BNV, to je ono sto je najzabrinjavajuce.
 
Pogledajte prilog 1
Ово је скандалозно!
Уместо да и у бомбардовању уништени део зграде буде обновљен
и овај преживели бива срушен..
:bash:
 
Ukoliko imate problema sa lošim varenjem, obratite se nekom gastroenterologu.
Takođe, pošto je dosta primetno da vam mnoge stvari ovde smetaju, nove zgrade koje izazivaju šok, moj savet vam je da izbegavate ove teme, jer će loše uticati na vaš nervni sistem i psihu, kako ubuduće ne bi nastali ne daj Bože veći problemi.

Takođe, moj savet je da prostorno planiranje, dizajniranje, pozicioniranje i drugo, ostavite stručnim ljudima da to rade.
Kada vam građevina bude postala struka, izaberite neku lokaciju po vašoj želji, zakupite, investirajte, sagradite šta god želite i kako god želite...

Inače baš šteta za uništenu vizuru, toliko lepih istrulelih nasukanih brodova, velelepnih udžerica, šupa, magacina, gomile prekrasnih kontejnera i drugog plemenitog materijala, i počistiše dušmani sve to, uništiše onako dobru infrastrukturu i počeše da grade ovaj krš od naselja... Nemam reči. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578337#p578337:3f1i5qez je napisao(la):
Mr.Awesome » 01 Nov 2018, 17:06[/url]":3f1i5qez]Ukoliko imate problema sa lošim varenjem, obratite se nekom gastroenterologu.
Takođe, pošto je dosta primetno da vam mnoge stvari ovde smetaju, nove zgrade koje izazivaju šok, moj savet vam je da izbegavate ove teme, jer će loše uticati na vaš nervni sistem i psihu, kako ubuduće ne bi nastali ne daj Bože veći problemi.
Temu lako mozemo da izbegnemo. Ali na zalost ovo se ne moze posle gumicom izbrisati, vec ce trajno uticati na nas grad. Stoga imamo pravo da kritikujemo ono sto mislimo da treba da se kritikuje, tu ti ni Vucic ne moze pomoci.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578337#p578337:3f1i5qez je napisao(la):
Mr.Awesome » 01 Nov 2018, 17:06[/url]":3f1i5qez]
Takođe, moj savet je da prostorno planiranje, dizajniranje, pozicioniranje i drugo, ostavite stručnim ljudima da to rade.
Pocni od sebe, a presesi i ostalima u "timu"

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578337#p578337:3f1i5qez je napisao(la):
Mr.Awesome » 01 Nov 2018, 17:06[/url]":3f1i5qez]
Kada vam građevina bude postala struka, izaberite neku lokaciju po vašoj želji, zakupite, investirajte, sagradite šta god želite i kako god želite...

Kada ti "gradjevina" postane struka, tj kada se skolujes za neko od zanimanja iz oblasti gradjevinarstva, a da nije na privatnom fakultetu, znao bi da ne mozes da gradis sta god pozelis i kako hoces.
 
To što neko kritikuje neki aspekt nekog projekta ne znači da kritikuje apsolutno sve vezano za njega. Niti da se nameće kao stručnjak u tome. Postoje situacije za koje čovek ne mora da bude stručan da bi uvideo propust ili kriminal. Primera radi, ne mora da se bude građevinac ili saobraćajac da se primete neki fenomeni kao što su divlja gradnja, krađe i ugradnje u izgradnji puteva, pokretanje više projekata nego što ljudstvo, preduzeća i privreda mogu da izdrže, itd... U kontekstu BnV, ne mora da se bude građevinac da se primeti da se neka re/ušenja u SA vode političkim pravilima, a ne logikom i stručnim pristupom. Kao i to da ceo projekat prati serija afera, nerešenih slučajeva, vandalskih činova, tajnih ugovora i besmislenih izvedbi.

Inače podsetiću da pravo na iznošenje mišljenja ima svaki državljanin zemlje koji izmiruje svoje dugove prema društvu i državi. Naravno to pravo ima određene granice, te nije prikladno da neko ko se ne razume u stručne stvari komentariše nešto na tu temu, npr. stvari vezane za izbor materijala ili građevinska rešenja. Ali stvari koje se u generalnom smislu tiču estetike, organizacije, urbanizma, uređenja, zatim finansija, transparentnosti, imidža grada... jednomrečju, stvari koje pogađaju sve nas obične pojedince... svakako smeju, i treba da se što više komentarišu i stavljaju pod lupu javnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578335#p578335:2xe3av74 je napisao(la):
Вожд » Čet Nov 01, 2018 5:34 pm[/url]":2xe3av74]Pogledajte prilog 1
Ово је скандалозно!
Уместо да и у бомбардовању уништени део зграде буде обновљен
и овај преживели бива срушен..
:bash:
file.php

file.php

a zasto da bude sacuvano? nije pod zastitom a i nije nista specijalno. Nazalost nikad se ne moze svima svidati jednako
 
Ono zato sto tako pise u ugovoru a da koga briga za ugovor...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578316#p578316:3ksgh9wk je napisao(la):
Bender Rodriguez » 01 Нов 2018 03:01 pm[/url]":3ksgh9wk]
file.php


Meni je brilijantno da su srušili zdravu i lepu zgradu Simpa a ostavili ovaj mali Detroit ovde...
Ova je zakonom zaštićena, Simpo nije bio.
 
Ceo niz treba srušiti sa sve ovom lažnom "španskom kućom"
 
Beobuild propo!!!!!
Pun prepun vucicevih botica koji pravdaju rusenje simpa.A realno cist kriminal srusiti onakvu zdravu zgradu.
Pa sta ako nije bila zasticena,ovi vasi severnokorejski solitercici ce kao biti lepsi.Pffffffffffffffff
Nije tu ni struka ni kvalitet,bitno je samo parice od reketa da properete kroz neke tamo arapske drugare.Isti pera ciganin story!
 
Ja sam protiv rusenja zgrade Simpa ali cemu potreba za jednoumljem i jurenjem nepostojecih botova. Zgrada Simpa na zalost dela javnosti nije bila pod zastitom i kao takva je mogla biti srusena. Zanima me da li je nekada imala status zasticenog objekta pa da je on ukinut ili nikada nije ni dobila taj status.
 
Ako pod bot podrazumevamo lice koje po zadatku promoviše neke projekte u što lepšem svetlu i svaku kritiku pokušava da svede na tzv. "hejtovanje" onda ih ima popriličan broj, naročito na ovoj temi. Njihovi komentari ne doprinose razvoju diskusije niti su informativni, upravo naprotiv, cilj im je širenje dezinformacija, i faktički su produžena ruka tabloidnog dezinformisanja.
Do skoro sam imao uverenje da je cilj ovog foruma da se ljudi informišu o trenutnom stanju građevinskih projekata u Beogradu, naročito ljudi koji planiraju da kupe nekretninu, kao i da ovaj forum predstavlja mesto gde obični građani mogu da diskutuju o trenutnom i budućem razvoju grada, svoje opštine i svog kraja/komšiluka/bloka. Međutim, ako se dopušta da botovi u tolikom broju vrše propagandu i otvoreno se rugaju nama običnim građanima, koji smo na ovom forumu zato što jednostavno ne postoji mogućnost da se čuje glas običnih ljudi u klasičnim masovnim medijima - na TV-u, u novinama, na radiju, onda ovaj forum gubi smisao. Na kraju će se svaka rasprava svoditi na nadvikivanje sa plaćenim botovima, koji imaju i resursa i vremena da miniraju svaku zdravu raspravu i očigledno da im to i jeste konačni cilj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578366#p578366:2wjjdzfo je napisao(la):
Igor » Čet Nov 01, 2018 7:40 pm[/url]":2wjjdzfo]Ceo niz treba srušiti sa sve ovom lažnom "španskom kućom"
Igoree?!Pogledaj koliko je ovo lepo a onda pogledaj one cetiri cudovusta ruzna???Nije valja da si za to ..???!!! :shock: Satre zgrade se u svetu rekonstruisu a ne prave ovakva djubrad od projekata.Ako ovaj kupleraj mogu tako da nazovem...
 
Inace ajde da napravimo akciju ,,uhvati bota na Beobuild-u" prvi koji nadje najmanje 3 bota dobija odi svih 20 postova pohvale na poslednjih 20 objava!! :gobb: !Svi zaiteresovani mogu se javiti u Stefan BB cet i na instagram stranici beogradskiprojekti! :)

Zeljno vas ocekujemo! :wink:

BP tim!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578337#p578337:1gi9fk7p je napisao(la):
Mr.Awesome » 01 Nov 2018 05:06 pm[/url]":1gi9fk7p]Ukoliko imate problema sa lošim varenjem, obratite se nekom gastroenterologu.
Takođe, pošto je dosta primetno da vam mnoge stvari ovde smetaju, nove zgrade koje izazivaju šok, moj savet vam je da izbegavate ove teme, jer će loše uticati na vaš nervni sistem i psihu, kako ubuduće ne bi nastali ne daj Bože veći problemi.

Takođe, moj savet je da prostorno planiranje, dizajniranje, pozicioniranje i drugo, ostavite stručnim ljudima da to rade.
Kada vam građevina bude postala struka, izaberite neku lokaciju po vašoj želji, zakupite, investirajte, sagradite šta god želite i kako god želite...

Inače baš šteta za uništenu vizuru, toliko lepih istrulelih nasukanih brodova, velelepnih udžerica, šupa, magacina, gomile prekrasnih kontejnera i drugog plemenitog materijala, i počistiše dušmani sve to, uništiše onako dobru infrastrukturu i počeše da grade ovaj krš od naselja... Nemam reči. :)
Spin majstore, ne izazivaju meni NOVE zgrade sok vec estetski ruzni i zaostali projekti, ukoliko si dovoljno inteligentan i ako ti funkcionise rasudjivanje do sad si to vrlo lako mogao da zakljucis. Ako se iko ovde zalaze za nove zgrade to sam ja. Dalje, nemoj ti meni da delis savete u vezi tema i nemoj da me provociras.
 
Apropo "španske kuće" ili ti zgrade rečnog brodarstva nazvaše je tako je jer nekada bila karantin za obolele od španske groznice
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578366#p578366:3qh8jb4h je napisao(la):
Igor » 01 Nov 2018 06:40 pm[/url]":3qh8jb4h]Ceo niz treba srušiti sa sve ovom lažnom "španskom kućom"
Amin.
 
Front iza je daleko reprezentativnijii, njega treba sacuvati i naravno srediti fasade poput Karadjordjeve.
 
Vrh