Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497859#p497859:gcor2nlq je napisao(la):
Zuma » 03 Dec 2017 06:17 pm[/url]":gcor2nlq]DOMEN je registrovan, a ne poseban hosting, tj server za sadržaj sajta, koji više košta. . .
Sadržaj sajta su sada prebacili kod sebe, ali ako neplate produženje domena

možda ga uzme neko drugi, pa preusmeri na https://nedavimobeograd.wordpress.com :)
 
Kad smo kod toga, neko im je ispred nosa uzeo domen beogradnavodi.rs pošto im nije palo na pamet da ga odmah rezervišu. Zbog TOGA su morali da u sred Srbije pređu na Engleski, pa da sajt domaće firme nazovu belgradewaterfront.com. I očigledno nisu hteli da mu plate otkup.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497914#p497914:z1m1o540 je napisao(la):
Zuma » 03 Dec 2017 09:36 pm[/url]":z1m1o540]Kad smo kod toga, neko im je ispred nosa uzeo domen beogradnavodi.rs pošto im nije palo na pamet da ga odmah rezervišu. Zbog TOGA su morali da u sred Srbije pređu na Engleski, pa da sajt domaće firme nazovu belgradewaterfront.com. I očigledno nisu hteli da mu plate otkup.

Glavno ime ove firme/projekta i odgovarajuceg sahta bi bilo na engleskom uvek, ne zato sto je investitor stranac (sto je sve teze i teze poverovati) nego zivimo u drustvu gde se ljudi primaju na projekte sa engleskim nazivom, ma kakvog kvaliteta bilo to ime ili sam projekat - Central Garden, Airport City, West 65 ( ne znam odakle su iskopali ovo west) itd...
 
Zuma i AV ispadoše istomišljenici. Eto i AV onomad našao krupnu manu u imenu Parkview-a... čak je završilo u uvodu kod Kesića.

Potencijalna objašnjenja za ukidanje zasebnog mini sajta su racionalizacija troškova i brendiranje radi prodaje stanova strancima. Ovo poslednje može da se gleda i kao da koriste činjenicu da grade u Beogradu da bi prodali stanove u Nigeriji... ne treba gledati kroz diskriminaciju već kroz potrebe marketinga i prodaje.

Stari sajt je ukinut pre više od 10 meseci, ne znam kako ste tek sad ispratili. Ne znam ko im je dobavljač za UX i web development ali svakako odiše da ide preko Arapa.
 
Nebojsa":18mhskh6 je napisao(la):
Ja i dalje ne mogu da verujem da je neko nasao ekonomski interes da u jednoj ovako raspaloj i raskantanoj zemlji pokrece ovako grandiozan projekat i da je spreman da ulaze tolika sredstva. Mozda je upravo to razlog zasto su odredili konacan rok od 30 god. krecuci zgradu po zgradu, fazu po fazu. Ali opet gde je interes da nesto gradis 30 godina? To je ono sto meni budi najvise sumnji u sve ovo. Ne samo meni naravno, otud i razne price i teorije o pranju novca domacih kriminalaca itd..Najverovatnije da ovde ima svega ovoga po malo.
Kao i u svakom poslu, postoje investicije malog rizika, koje donose simboličnu zaradu kao i investicije visokog rizika. Globalnim igračima na tržištu nekretnina je Beograd trenutno veoma privlačan iz razloga što nema nekog velikog rizika da izgube lovu a pritom postoji šansa da zarade višestruko...

Ja mislim da će ovo što je najavljeno sigurno biti izgrađeno i prodato u narednih 5 godina a posle će već videti kako će se razvijati i prema tome odlučiti da li nastavljaju ili se povlače.

Što se tiče pranja para, ima i toga naravno, kao i svuda u svetu kad su nekretnine u pitanju ali ovde konkretno (BWR) znam dva kupca koji nemaju ama baš nikakve veze sa kriminalom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498091#p498091:2m4avlaj je napisao(la):
cloud041 » 04 Dec 2017 05:46 pm[/url]":2m4avlaj]
Nebojsa":2m4avlaj je napisao(la):
Ja i dalje ne mogu da verujem da je neko nasao ekonomski interes da u jednoj ovako raspaloj i raskantanoj zemlji pokrece ovako grandiozan projekat i da je spreman da ulaze tolika sredstva. Mozda je upravo to razlog zasto su odredili konacan rok od 30 god. krecuci zgradu po zgradu, fazu po fazu. Ali opet gde je interes da nesto gradis 30 godina? To je ono sto meni budi najvise sumnji u sve ovo. Ne samo meni naravno, otud i razne price i teorije o pranju novca domacih kriminalaca itd..Najverovatnije da ovde ima svega ovoga po malo.
Kao i u svakom poslu, postoje investicije malog rizika, koje donose simboličnu zaradu kao i investicije visokog rizika. Globalnim igračima na tržištu nekretnina je Beograd trenutno veoma privlačan iz razloga što nema nekog velikog rizika da izgube lovu a pritom postoji šansa da zarade višestruko...

Ja mislim da će ovo što je najavljeno sigurno biti izgrađeno i prodato u narednih 5 godina a posle će već videti kako će se razvijati i prema tome odlučiti da li nastavljaju ili se povlače.

Što se tiče pranja para, ima i toga naravno, kao i svuda u svetu kad su nekretnine u pitanju ali ovde konkretno (BWR) znam dva kupca koji nemaju ama baš nikakve veze sa kriminalom.

Kako mislis bice izgradjeno za 5 god? Zar nije bilo gotovo 2016-te?
 
Mnogo se opterećujete izjavama političara.

Gradnja BWR je počela tek krajem 2015.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498140#p498140:4fd5n71j je napisao(la):
cloud041 » 04 Dec 2017 08:54 pm[/url]":4fd5n71j]Mnogo se opterećujete izjavama političara.

Gradnja BWR je počela tek krajem 2015.

Oni su izabrani i treba da snose odgovornost i za svoje izjave i postupke. To sto nam je sistem s*eban i svako moze da laprda i radi svasta bez da odgovara je ogroman problem. Sve se kod njih svodi na dnevnu politiku i populizam. Nacin na koji se stvari oko BNV odvijaju je toliko skandalozan da vredja zdrav razum.
 
Slažem se ali je suludo trošiti vreme na izjave srpskih političara. Ja na ovo gledam kao i na svaki drugi komercijalni projekat u zemlji. Druga je stvar što bi oni da se slikaju tu i tako pokažu biračima u Babušnici kako oni "nešto grade".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498201#p498201:1eyizlix je napisao(la):
cloud041 » 05 Dec 2017 12:07 am[/url]":1eyizlix]Slažem se ali je suludo trošiti vreme na izjave srpskih političara. Ja na ovo gledam kao i na svaki drugi komercijalni projekat u zemlji. Druga je stvar što bi oni da se slikaju tu i tako pokažu biračima u Babušnici kako oni "nešto grade".

bez zelje da polemisem , samo sa idejom da citaocu namerniku skrenem paznju da ovo NE MOZE BITI ISTO kao drugi komercijali projekti bez obzira sta o tome mislio cenjeni clan foruma niti po jednom jedinom parametru.. drugi projekti ne pretvaraju livade sa pacovima u magnet za turiste, drugi projekti nemaju investitore sa kapitalom od 3 milijarde evra, za druge projekte imamo gradjevinske table i dozvole, jasno je ko sta i u kom roku gradi, zbog drugih projekata nije urusen pravi sistem citave dryave, ne menjaju se decenijski planovi razvoja, ne postoje specijalzovane propagandne emisije a ne postoji ni placeni polusvet koji za sicu prodaje obraz
 
Neko bi polako morao da počne sa razmišljanjem šta konačno uraditi sa gubitkom peska u šetalištu ili sa krivljenjem talpi, šta god da je u pitanju. Pošto bi taj proces već stao da je mislilo da stane sam od sebe. Nećemo valjda od sada pa za stalno skidati poloče i dodavati novi pesak? A i to samo ako je baš pesk taj koji nestaje, a ne da se recimo talpe krive u stranu. Pošto ovo drugo ne može trajati beskonačno pre nego što postane opasno. Trenutno stanje već jeste ozbiljno. Ovuda se više ne može hodati a da čovek stalno ne gleda u noge, što je malo bez veze na mestu predviđenom za gledanje u reku.

Pogledajte prilog 2

A dalje od ograde se takođe već golom okom može videti da je utonula i površina dalje od ivice.

Pogledajte prilog 1
 
Ovo je strasno :bash: . Bio sam ovo leto cesto na setalistu i uocio sam dosta nedostataka i lose izvedenih radova. Za ovo neko mora odgovarati. Neko ce da padne i iscesi nogu videcete.
Napravio sam i album ali ga nisam postavljao jer vise nema vajde jer je u tri puta gorem stanju.
 
KALENIC;143849606 je napisao(la):
24296824_1508804085906303_7712433365168103992_n.jpg


Meseci ce proci dok ne rese problem sa rupom.Ovo bas i nije naivno, ona nosi sljunak, podriva obalo utvrdu, a tek veci vodostaj posle topljenja snega ili s prolleca?

Veliki previd izvodjaca sada je vec jasno kao dan, desetine barzi krupnog kamena ovo mesto je pojelo.

24301429_1508804089239636_3114769803069457651_n.jpg


24312698_1508804099239635_3171878163547621438_n.jpg


Decembar, a zeleni se trava kao da je april.


24301427_1508804045906307_8660914043799450332_n.jpg


nastavak radova na bulevaru

24312934_1508804032572975_6051549098160342822_n.jpg


24775036_1508804035906308_3263756864746965673_n.jpg


izvinite losa je stvarno slika, montiran cetvrti kran na TC.

Kalenić sa SSC
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498413#p498413:3llq4jwz je napisao(la):
Tihi_SRB » 05 Dec 2017 08:45 pm[/url]":3llq4jwz]Ovo je strasno :bash: . Bio sam ovo leto cesto na setalistu i uocio sam dosta nedostataka i lose izvedenih radova. Za ovo neko mora odgovarati. Neko ce da padne i iscesi nogu videcete.
Napravio sam i album ali ga nisam postavljao jer vise nema vajde jer je u tri puta gorem stanju.
Najgore je što kad stanete na poneku ploču ona JOŠ propadne pod vama, pošto je oslonjena samo na polovini dužine, pa za trenutak izgubite ravnotežu. A nemoguće je predvideti koja će to biti. pa je hodanje po neravnom pločniku duž ograde vrlo zanimljivo iskustvo. Sve dok ne čujete jedno "klik" i potonete za još 5 cm.
 
Zuma ne bi bilo zgoreg ako si u mogućnosti da postaviš starije fotke da vidimo koliko je razmicanje ploča
 
Treba da ankerisu Talpe permanentnim ankerima i nece biti problema, barem 20 god :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498424#p498424:28okssg0 je napisao(la):
milos.tro » 05 Dec 2017 09:10 pm[/url]":28okssg0]Meseci ce proci dok ne rese problem sa rupom.Ovo bas i nije naivno, ona nosi sljunak, podriva
obalo utvrdu, a tek veci vodostaj posle topljenja snega ili s prolleca?
Veliki previd izvodjaca sada je vec jasno kao dan, desetine barzi krupnog kamena ovo mesto je pojelo.
 
Ovo nije problem samo sa “rupom”...to je i glavni problem oni misle da se podrivanje tla javlja samo na tom
mestu (cak i neki forumasi misle da ako rese rupu da su resili problem)...a znakova milion celom duzinom promenade...

pravi inzinjeri i gradjevinci ne bi gubili vreme i krenuli sve polako ispocetka...
 
@Bulbulderac17
Pa da priznaju gresku i razokriju sve mitove koje su lansirali proteklih godina?
Ne, ova politicka garnitura to NECE DOPUSTITI, jer su do sada najsujetnija grupa koja vlada Beogradom i Srbijom.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
"Ovi" u svojim glavama sve oko Beograda na vodi i dalje smatraju nekim uspehom,ili bar žele da se smatra da je uspeh.Indikativna je njihova najava da su beogradski izbori mogući i ranije nego što je najavljivano,već u januaru.Verovatno su procenili da treba da požure dok se njihov "uspeh" ne pretvori u jezero,a jedan deo tog "uspeha" otplovi put Đerdapa.
Nije lako biti glup a ambiciozan,a nije lako ni nama koji od njih zavisimo.
"Ničija nije do zore gorela",a kao da se zora bliži.
 
Da se utvrde početni datumi za odbrojavanje. Obala kod Brankovog mosta je na današnjem stepenu završenosti bila još negde u drugoj polovini jula. Od tada je prestao rad na njoj. Ova slika je od 30 Jula. Dakle skoro završena Promenada stoji zagrađena i bez radova već 5 meseci.

file.php

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic. ... 50#p468279

I mali nostalgični foto potsetnik zamalo završenog uzvodnog dela ...

file.php

file.php

2l6lpu.jpg

nmwxue.jpg

45a0f4d10faa0b2d035f0e9091d62744.jpg

file.php

Ova poslenja je bila od 13.08.2017.

A već sledeća je sa odronom, snimljena 22.08.2017.
file.php


Kalenićev izveštaj o pojavi rupe je bio 25.Avgusta. Međutim po slikama ona se ustvari pojavila negde između 13. i 22. Avgusta. Dakle ovde za sad čekamo oko 3,5 meseca.

Fali još datum kad su rasturili i ostavili rasturen i ograđen deking oko dečijeg igrališta na isturenom delu.
 
Zašto je ovo interesantno? Rupa i problemi sa peskom duž skoro čitave promenade govore o organizaciono-tehničkim problemima. Njihov uzrok treba tražiti u greškama negde duž linije ispitavanje tla - projektanti - izvođači - nadzor - politički pritisci da se brzo radi. Zakazao je jedan ili više ovih elemenata.

Međutim zastoj na završetku nizvodnog, "Nemačkog" dela promenade i na podignutom dekingu je nešto sasvim drugo, on govori o finansijskim i poslovnim problemima. Nisu platili podizvođače ovih poslova i oni sada neće da rade. I izgleda nemaju ni nameru da im u bliskoj budućnosti plate. Opravdanje koje su ponudili, da se tobože čeka neki deo, je krajnje neubedljivo ako se radi o kašnjenju od čitavih 5 meseci. Nije u pitanju svemirska tehnologija nego običan nasip i njegova ograda! I to je trebalo da bude GOTOVO i isporučeno još tada. I sad je kao 5 meseci KAŠNJENJA za ogradu, ili koji god njen deo da tobože čekaju, nešto uobičajeno? Nije, pošto su to gluposti. Novac je jedno preostalo razumno objašnjenje.

Međutim, i prilično neugodno, budući da je preduzeće prošle godine bilo u poslovnom gubitku. Ako nemaju para da plate radove koji se izvode, ako ih dakle čak 5 meseci nemaju, dobre su šanse da i ovu godinu završe sa gubitkom. Jer je već decembar. Što bi već bilo jako teško objasniti. Imamo projektno finansiranje gde kupci finansiraju gradnju, a tvrde da su maltene sve rasprodali. A ostatak uplaćuje strani partner, gde imaju još dosta para u rezervi koje mogu da povuku (ako se nešto ružno među njima nije desilo). I nije bilo nikakvih potresa na tržištu nekretnina. Što znači da bi bilo potpuno nemoguće našoj (inteligentnijoj) javnosti (koja je inače formalno akcionar u toj firmi) objasniti poslovni gubitak dve godine za redom. Jer šta to onda govori o mogućnostima da iz ovoga izvučemo bar taj obećani profit, ako će nas već skupo koštati na infrastrukturne i mnoge druge načine, a firma već SADA ima neobjašnjive gubitke koje zbog načina finansiranja ne bi smela da ima u ovoj fazi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498676#p498676:3s1mfosi je napisao(la):
milos.tro » 06 Dec 2017 08:33 pm[/url]":3s1mfosi]
izvor.instagram
file.php
Sudeci prema ovoj slici otpao je polukruzni luk ispred kule i centralni park je prilichno umanjen i poplocan (a hvalili su se njime na bilbordima za Vistu kao da je bio velichine Central Parka). Oni kao da menjaju urbanisticke planove svakog petka.
 
Vrh