Šta je novo?

Savamala

Uopšte ne deluje loše.
Ali - lokal se ceni prema tome da li ima točenog piva, po kojoj ceni, koja ekipa se skuplja i - po konjak-testu - "-sa ili bez leda?" :lol:
 
Ma ne, cene pića uopšte nisu bitne, bitan je dizajn enterijera :kk:
Stranim turistima sa neograničenim budžetom.

A za mene kao studenta, grad se zatvara.
 
KAd bi neko uslikao karadjordejvu sa istog mjesta danas kao na svabskoj iz okupacije.Tu je jos i corba kafe zivnuo je sjeli kraj polako :)
 
Недеља, 29. jануар 2012.

Споменик свим невиним жртвама ратова на Савском тргу

Спомен-обележје свим невиним жртвама ратова на простору бивше Југославије деведесетих биће подигнуто на Савском тргу, изјавио је за Беоинфо Александар Шапић, помоћник градоначелника Београда.

1488243_Savski_trg_v.jpg


Како је рекао, град Београд је почео са реализацијом овог пројекта који би требало да буде завршен до 24. марта, када се обележава 13. годишњица почетка бомбарадовања.

– Идеја је потекла од Удружења жртава ратова још пре неколико година за време мандата градоначелника Ненада Богдановића, а ми данас имамо прилику да пројекат реализујемо и на тај начин одамо пошту свим недужно настрадалим жртвама у сукобима који су се на просотору бивше државе десили током деведесетих година – рекао је Шапић.

Према његовим речима, на инцијативу републике град Београд је још 2009. године понудио три локације за меморијални центар, али до данас тај пројекат није покренут.

Izvor Grad Beograd
 
Биће да, полако али сигурно, и Београд добија авангардне садржаје у старој индустријској и магацинској зони, попут Лондона, Њујорка и других метропола.

Иако ова зона јесте запуштена, несумњиво ће интересовање за њу расти. Само је једна ствар још потребна - Кинески мост Земун-Борча и избацивање транзитног камионског саобраћаја који је и упропастио Карађорђеву улицу!
 
Споменик свим невиним жртвама ратова на Савском тргу

Спомен-обележје свим невиним жртвама ратова на простору бивше Југославије деведесетих биће подигнуто на Савском тргу, изјавио је за Беоинфо Александар Шапић, помоћник градоначелника Београда.

1488243_Savski_trg_v.jpg

Зар раније није требало да буде споменик жртвама ратова / браниоцима (палим борцима) деведесетих? Овај нови назив ми звучи као неки мазохистички, самоосуђивачи, те самонепоштујући.
 
Naziv spomenika je idealan, jer se ne hvata u zamku beskrajnih i jalovih preganjanja ko je bio "branilac" a ko u stvari "napadač", već je posvećen onima koji su najviše propatili tih užasnih godina - nevinim, nedužnim žrtvama, bez obzira na čijoj teritoriji su se nalazili kada su stradali...
 
jlaki":2kdhd5av je napisao(la):
Meni se plače što tako nešto postoji u mom gradu, a što se ja plašim da odem na takvom mesto (cene).

KC Grad toliko volim samo zbog toga što su im cene pića ostale iste kao i trenutka kada su otvorili, nešto neverovatno. A ne bi mi ni smetalo da skoče, sve dok je pivo ispod 200. Na ovim mestima sumnjam da su cenovnici u mom okviru pristupačnih cena.

Sarmiraj ribu da ti ona plati, to ja radim kad sam dekintiran, obecam da cu sledeci put da je vodim ovde, onde itd a pre toga sve vreme pricas kako je prelepa i kako joj lepo stoji to sto je obukla itd. Ako joj je stalo do tebe moze i ona nekad da plati.
 
zelja87":1g0zb6k2 je napisao(la):
Споменик свим невиним жртвама ратова на Савском тргу



Зар раније није требало да буде споменик жртвама ратова / браниоцима (палим борцима) деведесетих? Овај нови назив ми звучи као неки мазохистички, самоосуђивачи, те самонепоштујући.

Боже која будалаштина од назива...
Толико смо преплашени критикама "невладиних" организација да пристајемо на сваки идиотизам...
па какве могу бити жртве ако не невине?

нећу даље да улазим у политику али ако у сред Београда више не смемо да споменемо и оне који су бранили овај народ(а ваљда је међу њима било и неког ко није извршио злочине) онда смо стварно патетични...
 
Na Savskom trgu su počeli radovi. Ovo je slikano 25. februara:

img2356.jpg


img2357.jpg


U dnu table stoji datum za završetak radova 23.03.2012.
Ovo je slika sa table:

savski_trg_1_141011.jpg


Ne izgleda mi da je to isto rešenje kao ovo:

1488243_Savski_trg_v.jpg

Ne znam da li će ovaj betonski zid biti zapravo spomenik, ali mislim da nije trebalo tu da bude izgrađen jer je tu staza izlazila na autobusku stanicu i koristila se kao prečica. Da li će prostor biti popločan, a onaj beli (crni u verziji na tabli) pravougaonik predstavlja bazen sa vodom/fontanu? Nadam se da Džek Drvosek neće imati posla.
 
Sve ce poplocati,bio je prilog danas na Studiu B.Behaton u velikom stilu.
 
Bolje receno ovo sa table "blage veze" nema sa pobednickim resenjem! :rolleyes:
 
Мени ово иза станице личи на неки потпорни зид а колико могу да видим једино што подсећа на победничко решење је она мала косина доле лево која је вероватно рампа за инвалиде.
 
Šteta što nemamo nekog smajlija koji povraća...
 
хомер џеј: изгледа изненађујуће савремено. лепо изгледа. мада мислим да је неопходан некакав павиљон на том тргу, неко облележје. можда ће то бити тај споменик.
 
Ove klupice (sanduci) su dovoljno obeležje same po sebi. Evo primera iz Berlina - kad se čovek tamo malko zamisli nad simbolikom, vrlo je upečatljivo:



 
тај део града је и сад сав "живописан и лепршав"... само му још сандуци фале..
 
Hvala GOJE, htedoh da postavim iste fotke :)

Pošto sam to spomen obeležje videla uživo mogu da kažem da je utisak daleko bolji kada ste tamo, lepo si primetio, može i da se sedi, šeta, deca igraju žmurke, klinci preskaču sa jednog bloka na drugi, obeležje živi svoj život u gradu, a opet....kada se njime šetaš sve je više nego jasno.

Ovo gore sa rendera (a i prostor je daleko manji nego u Berlinu) više liči na trgić koji će da vapi za spomenikom, ali hajde da sačekamo.

Edit @milano vidiš ja o njima nisam razmišljala kao o sanducima, ali je GOJE u pravu, mogu i tako da se shvate, to je zapravo simbolični lavirint, teren je neravan i što ideš dublje blokovi-sanduci su viši.
 
DA, fotke sam postavio čisto da se vidi šta je bila inspiracija za ovo rešenje. Uživo je osećaj neverovatan jer je spomenik neverovatno veliki.

Inače, postoji ekipa obezbeđenja ili komunalaca koja sugeriše da se ne penje po višim objektima. Na mene se jedna (ista Helga iz Alo Alo) izdrala za sve pare.
 
Vrh