Šta je novo?

Savada 3

Ovo je stvarno STRASNO! I u upravu ste, ovo ruzi ceo kompleks, ne samo lamelu 2.
Ako ovako ostane, cene stanova na toj strani sigurno nece biti iste kao cene stanova koji ne gledaju na deponiju. A generalno, ko hoce da zivi u kompleksu cija jedna strana izgleda kao deponija? Ja svakako ne, a kupio sam stan, koji gleda na unutrasnje dvoriste, ali cu dati podrsku, potpis ili slicno da se ovo ako je ikako moguce nekako resi. Zahtev, tuzba, sta god...
Mene zivo zanima sta je u Projektu dokumentovano, gde treba da stoje kontejneri. U ugovorima smo kupili metre kvadratne na odredjenom spratu. Treba pogledati u ugovoru da li postoji neka referenca na Projekat zgrade.
Na Neimarovim renderima zgrade i okoline ove kolone kontejnera nije bilo!!!
Svima koji citaju ovaj forum a razmisljaju o kupovini stana, NAUK!
Neko rece da su stavili duplo vise kontejnera. Po meni iz dva razloga:
1. Ako ostane ovako, da ima dovoljno mesta u kontejnerima za djubre, da ne ni ispadalo i da ne bi ostajali otvoreni
2. Da posredno izvrse pritisak na Komunalno da kontejnere izmeste. Otuda ona prica da oni ne mogu nista, i da treba zvati komunalno...
Sve u svemu, JADNO. Jos jedan dokaz da zivimo u dzungli na asfaltu.
 
Ovo je stvarno STRASNO! I u upravu ste, ovo ruzi ceo kompleks, ne samo lamelu 2.
Ako ovako ostane, cene stanova na toj strani sigurno nece biti iste kao cene stanova koji ne gledaju na deponiju. A generalno, ko hoce da zivi u kompleksu cija jedna strana izgleda kao deponija? Ja svakako ne, a kupio sam stan, koji gleda na unutrasnje dvoriste, ali cu dati podrsku, potpis ili slicno da se ovo ako je ikako moguce nekako resi. Zahtev, tuzba, sta god...
Mene zivo zanima sta je u Projektu dokumentovano, gde treba da stoje kontejneri. U ugovorima smo kupili metre kvadratne na odredjenom spratu. Treba pogledati u ugovoru da li postoji neka referenca na Projekat zgrade.
Na Neimarovim renderima zgrade i okoline ove kolone kontejnera nije bilo!!!
Svima koji citaju ovaj forum a razmisljaju o kupovini stana, NAUK!
Neko rece da su stavili duplo vise kontejnera. Po meni iz dva razloga:
1. Ako ostane ovako, da ima dovoljno mesta u kontejnerima za djubre, da ne ni ispadalo i da ne bi ostajali otvoreni
2. Da posredno izvrse pritisak na Komunalno da kontejnere izmeste. Otuda ona prica da oni ne mogu nista, i da treba zvati komunalno...
Sve u svemu, JADNO. Jos jedan dokaz da zivimo u dzungli na asfaltu.
Kada smo kupovali stanove nismo racunali na to da ce nasa deca da se igraju na deponiji, kada smo se zalili tacnije doziveli pomracenje uma zbog ovoga, receno nam je da to nije bilo u projektu od starta vec da je javno komunalno zaduzeno za to i da treba njima da se zalimo, ja znam samo jedno, a to je da ti kontejneri nece biti tu ni po koju cenu, jer niko nije kupio stan da cim izadje ispred zgrade prvo sto vidi to je djubre koje ce da bude na sve strane, sto od ljudi koji vade plastiku, ptice koje raznoze hranu i slicne stvari. A pre svega ovo izgleda kao da nam se neko podsmeva sa ovim najgorim i najjeftinijim kontejnerima.
 
Beograd zamenio u celom beogradu nove kontejnere, a mi dobili one stare najgore 😂
 
Evo slike direktno sa www.neimarv.rs
Tu gde su stavili kontejnere, odmah do trafo stanice, na slici vidimo nekoliko drveta i malu zelenu povrsinu.
Ako projektom nije bilo planirano da budu tu gde su sada, a gde je planirano?

savada3_lamele.jpg
 
Render kao render, uglavnom prikazuje nesto sto nece niti moze biti.
Moj soliter sa 50-tak stanova ima 5 kontejnera, Tako da za ovih 250 stanova u Savadi 3 treba puuuuno kontejnera. Mozda vam smetaju, ali gde bi ste ih vi stavili, mozda prekoputa u New Minel :LOL:.
Bez sale, da vas malo obradujem, pocela je demontaza kucice/oglednog stana, useljenje vam je sve blize?
 
Render kao render, uglavnom prikazuje nesto sto nece niti moze biti.
Ova velika drveta na glavnom putu su razume se fiktivna, ali je trafo stanica verno predstavljena, pa zasto onda nema i kontejnera? Mislim da je na renderu sve sa placa Savade manje vise verno predstavljeno osim Kontejnera... Gde su trebali da budu po projektu? Na placu Minela :D ?
Milsim da sam vec rekao, ali da sam znao za kolonu kontejnera, ne bih uzeo stan. Sad da li ce tako ostati, pa to je lutrija...
 
Ova velika drveta na glavnom putu su razume se fiktivna, ali je trafo stanica verno predstavljena, pa zasto onda nema i kontejnera? Mislim da je na renderu sve sa placa Savade manje vise verno predstavljeno osim Kontejnera... Gde su trebali da budu po projektu? Na placu Minela :D ?
Ja ne znam gde su trebali da budu ali svakako ne svih 30 ispred jedne lamele.
 
Mogli su kupiti zelene kontejnere ili neke manje upadljive. U belvilu imaju 2,3 konejnera po lameli/cvetu.
 
Mogli su kupiti zelene kontejnere ili neke manje upadljive. U belvilu imaju 2,3 konejnera po lameli/cvetu.
Da, upravo tako, a svaka lamela ima dva ulaza odnosno oko 100 stanova i 20 lokala na ta tri kontejnera i veoma retko se dešava da su prepunjeni, što znači da bi ovde 6-7 takvih kontejnera bilo sasvim dovoljno, ali hajde da kažemo neka bude i malo viška dakle 8-9, ali mi baš nije jasno kako je neko došao na ideju da postavi ovih 30 odvratnih kontejnera.
 
Verovatno su neki gradaski reciklirani, kome pade na pamet da uzme ovaj kontejner.. plus ovaj broj nije mi jasno. Zivim u belvilu 7 godina nijednom nije bio pun kontejner da sam video. Znaci da na ovaj broj stanova 10 kontejnera je sasvim dovoljno.
 
Kontejneri moraju da stoje tamo gde je projektom predviđeno. Formalno, da bi se promenila lokacija kontejnera, mora poseban projekat za to (i ja sam mislio da me lože iz Čistoće, ali sam proverio pravilnike i tačno je).
E sad, za razliku od mog problema, kod vas ne verujem da je arhitekta predvideo ovako nešto, to bi bio moron svetskog nivoa. Tako da bi bilo najbolje da nađete/tražite projekat i ako se ne podudara, da zahtevate od investitora i Čistoće da ispoštuju projekat.
 
Meni se cini da pogled sa drona i render odgovaraju.

Pravilnik:

Član 11
~~~
Kontejneri se postavljaju izvan javnih saobraćajnih površina. Izuzetno, kontejneri se mogu postavljati na površine namenjene pešačkom saobraćaju i parkiranju motornih vozila ukoliko nema mogućnosti da se postave na drugo mesto. U tom slučaju, mesto za postavljanje kontejnera i način njihovog obeležavanja određuje organizaciona jedinica Gradske uprave grada Beograda (u daljem tekstu: Gradska uprava) nadležna za poslove saobraćaja, uz prethodno pribavljeno mišljenje preduzeća, odnosno preduzetnika.
~~~

Član 12
~~~
Kontejnere za novoizgrađene stambene objekte nabavlja investitor tih objekata u broju određenom tehničkom dokumentacijom, a održavanje i zamenu ovih kontejnera vrši, o svom trošku preduzeće, odnosno preduzetnik.
~~~
Kontejneri se drže na mestu koje je za to izgrađeno ili predviđeno tehničkom dokumentacijom po kojoj je objekat izgrađen, odnosno postavljen.
~~~
Kontejneri postavljeni na mestima saglasno st. 5. i 6. ovog člana ne smeju se pomerati sa tih mesta.
~~~
 
Treba potraziti pravilnik kojim se odredjuje broj kontejnera na osnovu broja stanova, ukupne kvadrature objekta ili slicnih parametara.
Ja bih rekao da je Neimar sve vreme za ovo znao, i cekao kraj izgradnje da kontejnere postavi. Da su ih postavili ranije, prodaja bi im isla losije... A da su ih stavili na render u startu, bio bi veliki problem. Ovakva kolona kontejnera ne postoji ni na Kvantasu.
Postaviti ih po nekoj drugoj semi, i na vise mesta, bi svakako bilo manje uocljivo, ali pitanje je da li je to moguce.
 
Jel neko mozda pitao prodaju da li ce ovi kontejneri ostati ovako kao na slici ili ce biti uradjeno nesto slicno kao na Savadi 2?
 
Kontejneri moraju da stoje tamo gde je projektom predviđeno. Formalno, da bi se promenila lokacija kontejnera, mora poseban projekat za to (i ja sam mislio da me lože iz Čistoće, ali sam proverio pravilnike i tačno je).
E sad, za razliku od mog problema, kod vas ne verujem da je arhitekta predvideo ovako nešto, to bi bio moron svetskog nivoa. Tako da bi bilo najbolje da nađete/tražite projekat i ako se ne podudara, da zahtevate od investitora i Čistoće da ispoštuju projekat.

Upravo je to, jer je tako bilo u projektu od početka...

b-20190220-004056-840206912.jpg


Pored arhitekte je problem i u onome ko je radio nabavku kontejnera pa je odabrao najgori mogući model.

Svakako bi obavezno bilo da se bar zameni model za neki koji mora uvek da se otvara i obavezno sa nožnom polugom, tako da ne može da se ostavi u otvorenom položaju kao ovaj model, a možda i da se dodaju boksovi preko, mada i tako moraju biti okrenuti ka zgradi, jer je sa druge strane tuđ plac, ali bi takve promene bar ublažile to ruglo.
 
Ljudi da li mislite da je stvarno realno da kontejneri ostanu tako tu gde jesu sad. Samo su tako dopremljeni ali to im nije konačno mesto gde će i ostati
 
Ljudi da li mislite da je stvarno realno da kontejneri ostanu tako tu gde jesu sad. Samo su tako dopremljeni ali to im nije konačno mesto gde će i ostati
Evo ja sam pricao sa prodajom, to im je mesto gde bi trebalo da budu. Na nama je da se zalimo nakon sto se oformi skupstina stanara oko promene lokacije. Takodje na pitanje da li ce biti kao na Savadi 2 resen izgled oko kontejner, nisam dobio potvrdan odgovor, vec samo da je ce mozda tako biti...
 
Ljudi da li mislite da je stvarno realno da kontejneri ostanu tako tu gde jesu sad. Samo su tako dopremljeni ali to im nije konačno mesto gde će i ostati
Nazalost veoma realno, ali meni je naprimer recno da svaki plan moze da se menja, tacnije da posle useljenja treba da resimo to sa javno komunalnim.Nemam vise snage ni da mislim o tome razocarenje je mala rec, volela bi samo da upoznam tog arhitektu koju je smislio takav plan.
 
Ako su mogli uzeti cistih 20miliona evra na ovom projektu, mogli su nam lepo kupiti kontejnere dostojne ceni kvarata, a ne ove limene oluke..
 
Ako su mogli uzeti cistih 20miliona evra na ovom projektu, mogli su nam lepo kupiti kontejnere dostojne ceni kvarata, a ne ove limene oluke..
Oni vec cene m2 oko Pupinovog mosta na 2500e a nisu ni rupu iskopali(tako sam cuo). Pa ovo su bili na gubitku :) Samo 20 miliona...
Da se razocarenja zavrse na kontejnerima...
Nije tema ali se namece: Generalno je problem sto je gradjevina monopol. Hoces nov stan? Pa zapravo izbor i nije veliki. I to je tako planski. Da budemo srecni da su zgradu uradili koliko toliko majstorski, odnosno da je fuseraja bilo minimalno...
 
Upravo je to, jer je tako bilo u projektu od početka...

b-20190220-004056-840206912.jpg


Pored arhitekte je problem i u onome ko je radio nabavku kontejnera pa je odabrao najgori mogući model.

Svakako bi obavezno bilo da se bar zameni model za neki koji mora uvek da se otvara i obavezno sa nožnom polugom, tako da ne može da se ostavi u otvorenom položaju kao ovaj model, a možda i da se dodaju boksovi preko, mada i tako moraju biti okrenuti ka zgradi, jer je sa druge strane tuđ plac, ali bi takve promene bar ublažile to ruglo.

Kakav i****, pa ima dva ćoška gde može sve da ih stavi tako da nisu direktno ispred bilo čijih prozora. 😦
Na žalost, jedine formalne opcije su da se žalite Čistoći i naterate ih da pomere ili da se sad radi promena projekta. Neformalno, možete od izvođača da tražite da napravi niše i premesti ih na bolje mesto, ne verujem da će Čistoći da smeta.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa stvarno ako ovako ostane nema nikakve logike a o estetici da ne pričam.
Nije ni funkcionalno svim stanarima. Recimo zamislite stanare iz lamele 3 6.7 sprat da ide da baca smeće? Dobar kardio trening
 
Divan pogled , kada izadjemo prvo djubre vidimo 🙄🙄🙄
 

Prilozi

  • 26A80C0C-9CC7-4255-B3FC-80582A80C4C7.jpeg
    26A80C0C-9CC7-4255-B3FC-80582A80C4C7.jpeg
    73,1 KB · Pregleda: 323
Vrh