Šta je novo?

Savada 3

Da li neko ima nekih novih informacija. Video sam juče da je skela skinuta sa sve tri prednje strane. Ostalo je samo na prednjoj pri dnu 1/3 skele.
Raspolaze li neko nekim novim detaljima?
 
Postovani, ja sam vlasnik stana u Zemoni koji sam kupio od Neimara. Ako se bilo ko dvoumi da li da uzme stan u Savada 3 kao investiciju cisto znajte da vrlo verovatno cete cekati na uknjizenje 3-5 godina tako da ga mozete prodati samo za kes po nizoj ceni. Generalno osoblje Neimara je nesposobno i bukvalno 10 puta ih odbijaju za neke tehnicke stvari da ne znamo sta je zaista problem. Sa druge strane, vrt sa Katastrom nisu u dobri odnosima i ne zele da podmazu gde treba pa na kraju ispastaju stanari. Tuzno je da tolika firma zavisi od tog matorog za koga se prica da ide u poljoprivredu a ljude koji su joj vero ali ostavlja na cedilu oko uknjizenja, jako neozbiljno!! Da sad znam ovo sve, nikada Neimaru ne bih ukazao poverenje jer su obicni prevaratni!!

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
bocja87":3mk1e6bb je napisao(la):
Postovani, ja sam vlasnik stana u Zemoni koji sam kupio od Neimara. Ako se bilo ko dvoumi da li da uzme stan u Savada 3 kao investiciju cisto znajte da vrlo verovatno cete cekati na uknjizenje 3-5 godina tako da ga mozete prodati samo za kes po nizoj ceni. Generalno osoblje Neimara je nesposobno i bukvalno 10 puta ih odbijaju za neke tehnicke stvari da ne znamo sta je zaista problem. Sa druge strane, vrt sa Katastrom nisu u dobri odnosima i ne zele da podmazu gde treba pa na kraju ispastaju stanari. Tuzno je da tolika firma zavisi od tog matorog za koga se prica da ide u poljoprivredu a ljude koji su joj vero ali ostavlja na cedilu oko uknjizenja, jako neozbiljno!! Da sad znam ovo sve, nikada Neimaru ne bih ukazao poverenje jer su obicni prevaratni!!

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Video sam to za Zemonu pre i cini mi se za jos jednu zgradu koju su radili. Isti problem, ne mogu da dobiju upotrebnu dozvolu. Moje misljenje je da Neimar sa ovim objektom (savada 3) ulazi u neki premium segmet stanova, tako da ne mislim da ce biti nekih problema. Naravno ne kazem da je u redu da ne ispune uslove u bilo kom projektu ili bilo sta slicno, ali mislim da nije bas realno porediti tu zgradu sa ovom. Zamislite samo kakav bi problem mogli da im naprave kupci 200 stanova iznad prosecne platezne moci…

Naravno ovo su samo moje neke spekulacije, ako postoji neki kupac iz Savade 3 da podeli svoje iskustvo ili informacije koje je do sada dobio vezano za upotrebnu dozvolu, to bi bilo super.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892961#p892961:3dxzpl4x je napisao(la):
gmr_x » Pon Okt 25, 2021 12:46 am[/url]":3dxzpl4x]
bocja87":3dxzpl4x je napisao(la):
Postovani, ja sam vlasnik stana u Zemoni koji sam kupio od Neimara. Ako se bilo ko dvoumi da li da uzme stan u Savada 3 kao investiciju cisto znajte da vrlo verovatno cete cekati na uknjizenje 3-5 godina tako da ga mozete prodati samo za kes po nizoj ceni. Generalno osoblje Neimara je nesposobno i bukvalno 10 puta ih odbijaju za neke tehnicke stvari da ne znamo sta je zaista problem. Sa druge strane, vrt sa Katastrom nisu u dobri odnosima i ne zele da podmazu gde treba pa na kraju ispastaju stanari. Tuzno je da tolika firma zavisi od tog matorog za koga se prica da ide u poljoprivredu a ljude koji su joj vero ali ostavlja na cedilu oko uknjizenja, jako neozbiljno!! Da sad znam ovo sve, nikada Neimaru ne bih ukazao poverenje jer su obicni prevaratni!!

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Video sam to za Zemonu pre i cini mi se za jos jednu zgradu koju su radili. Isti problem, ne mogu da dobiju upotrebnu dozvolu. Moje misljenje je da Neimar sa ovim objektom (savada 3) ulazi u neki premium segmet stanova, tako da ne mislim da ce biti nekih problema. Naravno ne kazem da je u redu da ne ispune uslove u bilo kom projektu ili bilo sta slicno, ali mislim da nije bas realno porediti tu zgradu sa ovom. Zamislite samo kakav bi problem mogli da im naprave kupci 200 stanova iznad prosecne platezne moci…

Naravno ovo su samo moje neke spekulacije, ako postoji neki kupac iz Savade 3 da podeli svoje iskustvo ili informacije koje je do sada dobio vezano za upotrebnu dozvolu, to bi bilo super.

Savada 3 premium segment? Ako mislis da je to argument pogledaj da li su za Gramsijevu dobili upotrebnu…nisu, cisto da ne gubis vreme i trazis :) to je jedino”kao”premium sto je Neimar izgradio, prodavali su kvm za 3.100€, i to u 2018. mislim da je u tom momentu to bila najskuplja novogradnja na Nbg-u, pa ti vidi koliko je to stanova i tih kaoo imucnih i uticajnih ljudi, a i dalje nema upotrebne…mislim da je proslo vise od godine kako su uselili zgradu, tako da ne treba biti naivan i misliti da ce nesto zavisiti od tih buducih stanara i Neimarovog straha od njihove moci i uticaja.
 
Ivn83":10r1mvo7 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892961#p892961 je napisao(la):
gmr_x » Pon Okt 25, 2021 12:46 am[/url]":10r1mvo7]
bocja87":10r1mvo7 je napisao(la):
Postovani, ja sam vlasnik stana u Zemoni koji sam kupio od Neimara. Ako se bilo ko dvoumi da li da uzme stan u Savada 3 kao investiciju cisto znajte da vrlo verovatno cete cekati na uknjizenje 3-5 godina tako da ga mozete prodati samo za kes po nizoj ceni. Generalno osoblje Neimara je nesposobno i bukvalno 10 puta ih odbijaju za neke tehnicke stvari da ne znamo sta je zaista problem. Sa druge strane, vrt sa Katastrom nisu u dobri odnosima i ne zele da podmazu gde treba pa na kraju ispastaju stanari. Tuzno je da tolika firma zavisi od tog matorog za koga se prica da ide u poljoprivredu a ljude koji su joj vero ali ostavlja na cedilu oko uknjizenja, jako neozbiljno!! Da sad znam ovo sve, nikada Neimaru ne bih ukazao poverenje jer su obicni prevaratni!!

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Video sam to za Zemonu pre i cini mi se za jos jednu zgradu koju su radili. Isti problem, ne mogu da dobiju upotrebnu dozvolu. Moje misljenje je da Neimar sa ovim objektom (savada 3) ulazi u neki premium segmet stanova, tako da ne mislim da ce biti nekih problema. Naravno ne kazem da je u redu da ne ispune uslove u bilo kom projektu ili bilo sta slicno, ali mislim da nije bas realno porediti tu zgradu sa ovom. Zamislite samo kakav bi problem mogli da im naprave kupci 200 stanova iznad prosecne platezne moci…

Naravno ovo su samo moje neke spekulacije, ako postoji neki kupac iz Savade 3 da podeli svoje iskustvo ili informacije koje je do sada dobio vezano za upotrebnu dozvolu, to bi bilo super.

Savada 3 premium segment? Ako mislis da je to argument pogledaj da li su za Gramsijevu dobili upotrebnu…nisu, cisto da ne gubis vreme i trazis :) to je jedino”kao”premium sto je Neimar izgradio, prodavali su kvm za 3.100€, i to u 2018. mislim da je u tom momentu to bila najskuplja novogradnja na Nbg-u, pa ti vidi koliko je to stanova i tih kaoo imucnih i uticajnih ljudi, a i dalje nema upotrebne…mislim da je proslo vise od godine kako su uselili zgradu, tako da ne treba biti naivan i misliti da ce nesto zavisiti od tih buducih stanara i Neimarovog straha od njihove moci i uticaja.
To je ta druga zgrada koju sam pomenuo. Uzeo sam je u obzir kad sam pisao post, jer ima skoro 10 puta manje stanova od savade. A da li je premium segmet ja gledam na osnovu materijala prvenstveno i lokacije a potom na osnovu cene. Ako se uzme to sve u obzir, kao i poredjenje sa drugim novogradnjama u blizini, svakako bih rekao da je kvalitet ove zgrade iznad prosecan ali i cena naravno to oslikava.
Da se razumemo, ja nikakve veze sa neimarom nemam, niti mi je cilj da ih nesto branim. Moj prijatelj ima stan u savadi 2 gde zivi i jako je zadovoljan njima. Bio sam tamo vise puta, i takodje mogu reci da je zgrada jako kvalitetno odradjena (vecinom).
Ja razumem da ti imas negativno iskustvo, ali to je prvenstveno tvoja krivica, i krivica drugih kupaca. Pod tim mislim sto dozvoljavate da vam u ugovoru pise da investitor nema rok i penale za dobavljanje upotrebne dozvole, a onda oni to koriste i bas ih briga. Naravno bilo bi najbolje kad bi drzava kontrolisala da npr ne moze da se zivi u takvim stanovima, onda bi se mozda i potrudili da je nabave.
 
Druze, Savada 3 je velika zgrada sa dosta stanova, ako mi nadjes jedan ugovor koji u sebi ima klauzulu da je investitor u obavezi da u periodu od 1-2 godine od useljenja obezbedi upotrebnu dozvolu i uknjizenje ili u suprornom placa penale od XY eur, vodim te na veceru :) Nije niko od nas glup nego je trziste takvo, investitori mocni, a drzava nije jasno i precizno zastitila kupca.. ali nacice se neki mehanizam kad tad da se investitori uozbilje jer oni cim zavrse zgradu, rasprodaju sve i krenu u novi projekat zaborave na svoje obaveze prema toj zgradi.. ima dosta ozbiljnih investitora koji imaju veze i nacine da saradjuju dobro sa drzavom i katastrom i da zavrsavaju pricu, Neimar nije vise taj investitor i moj komentar je samo bio dobronameran za nove kupce od Neimara da ne nasedaju na pricu jer kupuju stan u izgradnji i misle da je investitor jak i proveren.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
bocja87":ab530sz6 je napisao(la):
Druze, Savada 3 je velika zgrada sa dosta stanova, ako mi nadjes jedan ugovor koji u sebi ima klauzulu da je investitor u obavezi da u periodu od 1-2 godine od useljenja obezbedi upotrebnu dozvolu i uknjizenje ili u suprornom placa penale od XY eur, vodim te na veceru :) Nije niko od nas glup nego je trziste takvo, investitori mocni, a drzava nije jasno i precizno zastitila kupca.. ali nacice se neki mehanizam kad tad da se investitori uozbilje jer oni cim zavrse zgradu, rasprodaju sve i krenu u novi projekat zaborave na svoje obaveze prema toj zgradi.. ima dosta ozbiljnih investitora koji imaju veze i nacine da saradjuju dobro sa drzavom i katastrom i da zavrsavaju pricu, Neimar nije vise taj investitor i moj komentar je samo bio dobronameran za nove kupce od Neimara da ne nasedaju na pricu jer kupuju stan u izgradnji i misle da je investitor jak i proveren.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
U potpunosti se slazem da su kupci nezasticeni. Nisam zeleo da uvredim bilo koga, samo sam hteo da napomenem da investitori obicno izlaze sa ugovorom koji je najgori moguci po kupca, i onda idu promene. Uvek je moguce traziti neke pogodnosti, sad konkretno sto se tice neimara ne znam da li je neko uspeo ali ne vidim sto ne bi popustili u nekoj meri. Investitori kao ovaj npr, koriste to sto se 90% kupaca zaleti i cak i ne procita ceo ugovor, a da ne pricamo o tome sto niko ne angazuje svog advokata pa potom mozda i da predlozi neke izmene. U takvim slucajevima je investitor pravno zasticen, i ne interesuje ga sta ce biti posle kad se zgrada zavrsi, sto verujem da je i slucaj sa tvojom zgradom. Na zalost, posto je pravno sve “u redu”, ne moze covek nikome ni da se zali.
Moj prvobitni post vezano za cenu i kupce bas je tome i bio posvecen. Ako neko treba da da 250-300k za stan, sigurno ce angazovati svog advokata, a i ne verujem da neimar ima nesto viska novca pa ce da odbiju da izmene ugovor i dodaju nesto da ne bi izgubili kupca. Ako imama dosta ugovora gde postoje penali vezano za upotrebnu, siguran sam da bi se vise potrudili.

Ako je tvoje iskustvo drugacije, recimo da im je neko predlozio takvu izmenu, i oni su odbili, to je vec druga prica jer onda mozda to znaci da su u napred znali da se nece mnogo cimati oko toga u buducnosti.
 
Ja sam na kraju odbio Savadu i uzeo stan u New Minelu preko puta upravo zbog rigidnosti Neimara oko ugovora a i nacina placanja. A ovo je bilo jos u periodu kad je Minel bio iskopana rupa a Savada3 vec zavrsena konstrukcija. Cak smo imali i neku vezu u Neimaru medjutim nisam mogao izaci na kraj sa njihovim stavovima, pre svega vezano za penale i odustao sam. Ocigledno je to bila dobra odluka jer oni kasne mrtvi ladni godinu i vise dana i nece eura platiti kupcima za to.
 
Pozdrav svima,

Ja sam takodje jedan od kupaca stana u Savadi 3. Stan je kupljen jos 2019. godine sa planiranim zavrsetkom radova 31.12.2020.
Posle toga je bilo formalno odlaganje putem mejla 28.12.2020. i rok zavrsetka radova je pomeren na 30.06.2021.
Takodje, posle toga je bilo jos jedno formalno odlaganje putem mejla 18.06.2021. i rok zavrsetka radova je pomeren na 30.11.2021.

I koliko cujem tu nije kraj i useljenje ce biti tek sledece godine.
U mom ugovoru, stoji klauzula o penalu od 2.5e/m2 po mesecu kasnjenja, ukoliko nema vise sile. Nisam siguran da se korona moze racunati kao visa sila zato sto se radovi odvijaju sve vreme. Pogotovo mislim da ni korona moze da opravda kasnjenje od vise od 1 godine.

Ne znam da li nas nekoliko ogorcenih kupaca mozemo da se udruzimo i uzmemo sebi jednog advokata. Ako ste za, kontaktirajte me licno, pa ako nas se skupi dovoljno da se organizujemo putem zoom-a da vidimo sta cemo dalje.
 
Na žalost svih kupaca, Neimar V je firma koja se "praktično" gasi moguće da im je ovo poslednji "poduhvat".
Ko hoće da pogleda, oni imaju još par parcela po gradu i ništa ne preduzimaju da tu nešto rade.
Oni se prosto raspadaju, ljudi im odlaze I to je tako.
Jedino je nada da će ovo ipak privesti kraju.
Nije da će "otići na doboš" ali gazdu posao više ne zanima, niti ima ko da ga nasledi.

Sent from my BE2013 using Tapatalk
 
Tako sam i ja cuo, da smanjuju broj ljudi, nude otpremnine itd.. Svakako su investitor koji je nekad ulivao poverenje, a sad je sve daleko od toga..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894850#p894850:uotmusbw je napisao(la):
karlos » Sub Okt 30, 2021 8:34 pm[/url]":uotmusbw]Pozdrav svima,

Ja sam takodje jedan od kupaca stana u Savadi 3. Stan je kupljen jos 2019. godine sa planiranim zavrsetkom radova 31.12.2020.
Posle toga je bilo formalno odlaganje putem mejla 28.12.2020. i rok zavrsetka radova je pomeren na 30.06.2021.
Takodje, posle toga je bilo jos jedno formalno odlaganje putem mejla 18.06.2021. i rok zavrsetka radova je pomeren na 30.11.2021.

I koliko cujem tu nije kraj i useljenje ce biti tek sledece godine.
U mom ugovoru, stoji klauzula o penalu od 2.5e/m2 po mesecu kasnjenja, ukoliko nema vise sile. Nisam siguran da se korona moze racunati kao visa sila zato sto se radovi odvijaju sve vreme. Pogotovo mislim da ni korona moze da opravda kasnjenje od vise od 1 godine.

Ne znam da li nas nekoliko ogorcenih kupaca mozemo da se udruzimo i uzmemo sebi jednog advokata. Ako ste za, kontaktirajte me licno, pa ako nas se skupi dovoljno da se organizujemo putem zoom-a da vidimo sta cemo dalje.

Da li poseduješe neki datum kada sledeće godine?

Što se tiče budućnosti investitora mislim da nije ovo tema. Možemo o tome diskutovati kada se završi ovaj projekt, svakako oni ga i dalje rade, radnici su pristuni na gradilištu za sada :D Šta će se desiti u budućnosti videćemo. Da li će biti uknjižen projekat ili ne, i to ćemo videti. Nema razloga za toliki pesizimizam. Ako je na jednom projektu bilo loše ne znači da će biti na drugom. Svakako ne branim investitora. Svi kupci čekaju već godinu dana na završetak radova, samo ostavljam prostora da vidimo šta će biti u narednom periodu.
 
4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg
 
Zdravo,

Gledam slike i vidim da su jos pre godinu dana postavili prozore i delimicno fasadu, poceli da postavljaju keramiku, pa se pitam otkud ovaj zastoj o kome drugi pisu.

Da li neko zna kako vezuju-pricvrscuju ove fasadne cigle na osnovnu fasadu?

Steta sto nema slika iz izgradnje kao sto ima na forumu za neke druge projekte. Ako je sve po psu, cega se stide investitori.
 
Trenutni komšiluk je "super",a tek će da bude kad počnu da ga ruše,pa kad sa prozora vidiš kako bageri ruše 5 hektara fabričkih hala...
 
Realno, možeš kroz prozor da vidiš samo dve zgrade koje se budu gradile odmah pored, odnosno iza i desno, one dalje iza njih ne vidiš

Nije sjajno, ali eto tako živi i West godinama i sada Wellport, pa Zepterra, stalno je neka gradnja pored, ali će opet biti lepše od nekog starog bloka i zgrade koji se sve više raspadaju.
 
Tu će ozbiljan saobraćaj da prolazi, kad se poveže autoput, jel oni imaju neki drugi izlaz?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Izlaz je zapravo na malu ulicu sa leve strane, tako da može odatle i ka Rodiću i na Tošin bunar.
 
Da li neko ima neku novu informaciju o završetku radova?
Ja se sve nadam da ce svaki dan da nazovu po ključ. :roll:
 
Ja imam informaciju da će to biti u februaru. Možda počne ranije deljenje ključeva, ali nije sigurno, a ni ja ne verujem da može biti ranije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899382#p899382:2g1aiqgu je napisao(la):
dr strangelove » Sre Nov 17, 2021 12:23 pm[/url]":2g1aiqgu]

Iz ove perspektive, kad zamislim šta će se sve izgraditi na potezu IMT-a , zaledim se.
Bukvalno.

Tebi svaka čast za fotke, uvek oduševe. :sesir:
 
Vrh