Šta je novo?

Savada 3

Jel' to onda znaci da se vlasnici ne mogu uknjiziti u katastru? Sta onda, treba da sami jure legalizaciju?
 
Jel' to onda znaci da se vlasnici ne mogu uknjiziti u katastru? Sta onda, treba da sami jure legalizaciju?
Tako je, nema knjizenja u katastru…za legalizaciju ne znam proceduru jer tipa investitor ima 5 godina vaznje gradj.dozvole i u tom periodu je u obavezi da izgradi objekat i da obezbedi upotrebnu. Postoji mogucnost produzenja za jos dve godine, a ako nakon toga ne obezbedu upotrebnu stvarno ne znam kako do uknjizenja…
 
kredit za kupovinu nepokretnosti u izgradnji se dobija na osnovu vazece gradjevinske dozvole
 
Koliko je meni poznato nijedna novogradnja bar godinu ili dve nakon završene gradnje nema upotrebnu dozvolu. Na primer ni New Minel prekoputa nema, a čak je dosta ranije završen.
 
Ne znam za druge, ali Neimar definitivno ima probleme jer za poslednja tri projekta nije uspeo da obezbedi upotrebnu dozvolu, a u medjuvremenu nisu obezbedili ni neku novu gradjevinsku…sada pokusavaju da dobiju za novi objekat u Banatskoj ali ih stalno odbijaju, sve ovo je vidljivo na ceop-u…
 
Bas si izabrao projekte za primer.
Daj nam neke druge primere u okolini. Ja šta god sam gledao na ceopu sve izgleda i gore od Neimara, a neke stavke su mi konfuzne i nepovezane tamo za neke druge projekte, ali generalno kod svih vidim da ima dosta odbijanja za mnoge stavke dok na kraju ne bude prihvaćeno nakon nekoliko pokušaja. Nisam nijedan projekat video da je sve dobio bez prethodnih odbijanja i godina razvlačenja.
 
Vrh