Šta je novo?

Sava centar

Велико је питање да ли тај објекат може да буде исплатив. Ако не може, онда ништа од Мишковића.
 
pa ja mislim zato on nije dosada vec uleteo, mogao je to da uzme kada je bio na vrhuncu moci, ali zadovoljio se samo Crown Plazom
 
Pa kad bi se ulozile ozbilnije pare mogao bi smanjis nivim sistemima potrosnju energije na grijanje hladjenje i vec ti mjesecni troskovi manji puno pa da zamjene sve sijalice postepeno ledom osjetilo bi se
Plus da niko ne koristi prostor mufte :kafa:
 
Још када би имбецили из града сабрали 2 и 2 и окупили власнике свих већих градских хотела који су гле чуда, редом у ближој околини СЦ-а или на правцима који их директно повезују са истим, и предложили им да формирају заједничко управљачко тело које би преузело управљање над СЦ-ом и који би заузврат финансирали његову реконструкцију.
 
Sava centar i te kako može da bude profitabilan,kongresi se rezervišu po 1-2g unapred.
Potrebno je da se još malo ruinira da mu se obori cena,izgradi Intercontinental i zaokruži "celina"(Crown Plaza-Interconti-Sava Centar).
 
Синиша Мали: Реконструкцијом „Сава центра” отворићемо нова радна места и постати лидер у конгресном туризму


Град Београд је данас објавио необавезујући јавни позив за прикупљање писама заинтересованости за реконструкцију и унапређење пословања „Сава центра”. Градоначелник Београда Синиша Мали каже да ће реконструкцијом и професионализацијом менаџмента „Сава центра”, Град Београд постати центар конгресног туризма у овом делу Европе.

– Београд је недавно проглашен за трећи град у Југоисточној Европи по значају у конгресној индустрији, а циљ нам је да се профилишемо као лидери у тој области. Такође, оквирне процене су да би улагање до 25 милиона евра у реконструкцију „Сава центра”, као и потпуно коришћење свих његових потенцијала у периоду од 10 година, омогућило приход за конгресну и грађевинску индустрију од преко 300 милиона евра и директно утицало на отварање пет хиљада нових радних места у овим гранама привреде – рекао је Синиша Мали.

Он је додао да је позив отворен до 1. априла, као и да се од заинтересованих лица очекује да доставе оквирни бизнис-план и инвестициони програм, као и предлог модела партнерства са Градом Београдом. Није планирано да Град Београд врши улагања.

Пристигла писма о заинтересованости ће анализирати радна група у којој се налазе представници Града Београда, Министарства трговине, туризма и телекомуникација, туристичких организација и конгресних бироа Србије и Београда, Ер Србије и Удружења хотелијера и угоститеља Хорес.

– На овај начин целокупна конгресна индустрија ће по први пут бити укључена у одлучивање о судбини Сава центра, чије би ефикасније пословање имало значајне позитивне екстерне ефекте у виду попуњености хотелских капацитета и авионских летова, као и већег прихода читавог низа субјеката – истакао је Мали и нагласио да ће, по анализи пристиглих писама, Град Београд донети одлуку о правном моделу партнерства и иницирати другу фазу поступка.

Очекује се да ће усвајањем Генералног урбанистичког плана (ГУП) и Плана генералне регулације (ПГР) потенцијалним партнерима бити омогућено коришћење околних парцела за изградњу додатних садржаја.

– На тај начин ће се у потпуности искористити сви потенцијали „Сава центра”, и он учинити привлачнијим за инвеститоре. Заједно са плановима за измештање аутобуске станице у Блок 42, централни део Новог Београда ће на тај начин добити потпуно ново лице, и постати једна од атрактивнијих инвестиционих локација у Београду – нагласио је градоначелник.

Мали истиче да ће Град Београд и у наредном периоду радити на реализацији својих инвестиционих потенцијала, имајући у виду могућности које му пружа нови закон о улагањима, као и да је ревитализација „Сава центра” само почетак новог инвестиционог циклуса у Београду, чији је инвестициони портфолио највећи у региону, са вредношћу од преко 10 милијарди евра.

Izvor: Grad Beograd
 
neko iz marketing agencija koje savetuje nase politicare treba da im kaze da ne upotrebljavaju rec lider tako cesto, kontraproduktivno je.
 
Zašto dobre ideje uvek čekaju izbore.

Ovo mi samo pokazuje još jednom da Mali i Veliki znaju u šta bi trebalo ulagati ali da ih baš briga, nego čekaju izbore da sa njih skinu prašinu i mlate nam ispred nosa ko šargarepu.

Uzgred,10 milijardi eur investicija čisto megalomansko lupetanje

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Šta 10, 100 milijardi! London ćemo da ostavimo u prašini!

Samo da nekako prvo skupimo 200 miliona za deponoiju i još toliko za prečišćavanje otpadnih voda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374236#p374236:2qa2qsxb je napisao(la):
nensav » 03 Mar 2016 09:01 am[/url]":2qa2qsxb]neko iz marketing agencija koje savetuje nase politicare treba da im kaze da ne upotrebljavaju rec lider tako cesto, kontraproduktivno je.
Jesi li siguran? Siguran sam da upotreba tih “jakih“ termina još uvek pali kod krezube mase čija je podrška za izbore presudna. Političari i stranke nisu tu da kulturno uzdižu narod kroz dnevnu politiku ve da se bore za glasove, vlast i moć.

Inače SC je jedan od najvećih bisera beogradske arhitekture i i nikakve prerade postojećeg ne bi trebalo dozvoliti, samo restauraciju.
 
Штa је 'крезубa мaсa'?
+ 50% пoслaникa?
Више oд 50% глaсoвa.
Дaкле, "oви" имaју директну или индиректну пoдршку пo мoјoј слoбoднoј прoцени 1/3 Србије, a мoждa и више.
И тa пoдршкa није пoследицa ни велике вере у спoсoбнoст aктуелних превaрaнaтa, нити је пoследицa 'крезубoсти' Србије, негo је пoследицa недoстaткa билo кaкве oзбиљне aлтернaтиве.
Oпцијa кoјa је дo недaвнo влaдaлa се једвa дoгoвoрилa oкo кoaлиције кoјa би им oбезбедилa цензус, a нa челo пoстaвљaју стaрцa oд безмaлo 100 гoдинa???
Хaхaхa :D
Пaтетичнo...
Сa тaквoм oпoзицијoм, влaсти нису пoтребни ни 'јaки термини' нити бoрбa зa глaсoве...
Зaтo су и рaсписaли избoре.
Имaју 'win win' ситуaцију!


SC
Objekat izgradjen pre skoro 40 godina, koji su svi muzli pljackali i koristili. Privatizovan po prvom zakonu u privatizaciji, mužen i cerupan...
Onda vracen (uslovno receno 'nacionalizovan), ulupavana nasa lova iz budzeta...

Ciji je on zapravo?
Objekat, napravljen sredstvima penzionog fonda, umesto da je donosio prihode onome cijim parama je izgradjen, pa da danas imamo manji rupu u tom fondu koja se dotira iz budzeta (citaj - kreditima), danas nikome ne treba, kada opet treba da se ulozi u njega...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Zar ne stoji činjenica da od ovih teško da mogu da se pojave gori? Zar to nije dovoljan argument? Većini nije, i to tu većinu kvalifikuje kao "krezubu".
Nema veze što je ovima na čelu liste veteran iz Drugog svetskog rata, a i nisu oni jedini. Kako bi prošli svi oni da samo mi ovde sa Beobuilda glasamo? U ovom slučaju BB jeste reprezentativan uzorak jer predstavlja samo onaj deo Srbije koji nije krezuba masa i tako jasno prikazuje razliku. Mi smo ovde pljuvali Djilasa, bar većina, ali za razliku od te mase gde je to po automatizmu značilo podršku nekom kao što je Vučić ovde toga nije bilo. Zar to nije očigledna razlika?
 
krezuba masa znaci da su losi zubari
 
Ја се слажем са Лакијем, и покушаћу да појасним тај став, а ако сам га погрешно разумео, он ће ме исправити.

Понашање политичара и њихови наступи су прилагођени гласачима, не бирачком телу. Бирачко тело је представља 100% становништва са бирачким правом. Гласачи су оних 45% који заиста изађу и гласају. Тих 45% су критична маса коју је Трагач назвао "крезуба Србија".

Политичари нису "криви" због просечног менталног склопа гласача. Политички лидери и странке своју кампању дефинишу према онима који ће изаћи, а не овим другима. Да на изборе излазе и они образованији и самосвеснији, односно "Србија са свим зубима" и кампање политичара, као и њихово понашање би се прилагодило тим образованијим гласачима.

Свака рекламна кампања, почевши од рекламе за крем бананицу, преко реклама за аутомобиле па до реклама политичких странака у кампањама се прилагођавају "захтевима тржишта"

Дакле, као што сам толико пута навео на овом форуму, за стање ове државе су најодговорнији такозвани "бели листићи".
 
Дакле, ми смо криви што нам је власт лоповска, неспособна на челу са прошиптарским квислингом и психопатом.
 
Politicari nisu krivi, jer kakav narod takvi i politicari.

Beli listici jesu donekle krivi za dolazak ovih, ali u nekom sirem kontekstu je to pitanje izbora izmedju manjeg zla (na zalost) stalno aktuelno
 
Масовну појаву "белих листића" ја у потпуности разумем. То је својевремено био бунт оног образованијег и свеснијег процента бирачког тела због чињенице да нису имали за кога да гласају јер су "сви исти". Масовна појава белих листића је требала да упали црвену лампицу код политичара да би они ревидирали своје понашање и "смањили доживљај".

Међутим, време је показало да се ненамерно постигао управо супротан ефекат.

Е, сад, моје је лично мишљење да је стварање критичне масе белих листића заправо договорена стратегија свих политичких центара и да бели листићи итекако погодују свим политичким актерима, јер су кампање постале далеко јефтиније. Зашто? Јер је далеко лакше придобити 45% бирачког тела од 70% истог. Још када на то додамо да је тих 45% бирачког тела слабо образовано и лако поводљиво, цео систем се врло лако разуме и није потребна било каква претерана стратегија да се њиме манипулише.
 
Па и јесу сви исти. Стварно нисам заинтересован да бирам ко ће нам бити колонијални управник. Мада, на ове изборе ћу вероватно изаћи у нади да ће се у парламенту коначно наћи опозиција безалтернативном неколонијалном путу.
 
Pošto smo otišli u (već uobičajeni) politički off, imam predlog u tehničkom threadu foruma, i očekujem vaša mišljenja i sugestije.
 
Otvorite temu o izborima i politickim desavanjima i nema problema ovako se na svakoj temi po malo provlaci politicka prica u najdirektnijem obliku mimo bilo kakve veze sa projektima i sl desavanjima u okviru teme.
 
Nada se da današnjim usvajanjem GUP-a nije narušena urbanistčka celina Sava Centra sa parkingom na zapadnoj strani, ulica Milentija Popovića?
 
То није предмет ГУП-а, већ планова нижег ранга.

Колико сам ја схватио градске званичнике, та целина ће бити нарушена, да не кажем упропашћена.
 
Usvojeni su i PGR-ovi, za 20 gradski celina, tako je prema novom pravilu. Prvih 19 celina su centralne gradske opštine, tako piše u vestima.

Ovde u ovoj temi je neko pre par dana već preneo vest u vezi rekonstrukcije SC sa tekstom koji spominje i GUP odnosno PGR kao bitan za rekonstrukciju? Zato se ja pitam da li su nešto "čačkali" oko Sava Centra sa nekim PGR-om?
 
Šta će da rade, da izuzimaju zemlju iz kompeksa? Ili to ili privatizacija pa će mo za koju godinu ići na Fest i slične priredbe u Centar “Delta“?
 
Vrh