Šta je novo?

Saobraćajnica T6

stefke

Novice
Učlanjen(a)
16.07.2011.
Poruke
2
Pohvaljen
0
Znam da postoji slicna tema, ali sad vec pomalo zaboravljena, pa moram da je postavim ponovo... Naime, zanima me da li neko ima informacije da li se procedura oko eksproprijacije razvija (u pozitivnom pravcu, naravno :)) ili i dalje sve stoji u mestu? Ja imam neke informacije da ce navodno opstina NBGD sad u septembru donositi resenja po ovom pitanju, ali me interesuje da li je jos neko nesto saznao o ovoj temi? :) Hvala unapred...
 
stefke podrzavam otvaranje teme, mislim da zasluzuje da se o ovom buducem vaznom putu raspravlja na posebnom mestu...
Sta se trenutno desava ne znam, znam samo da je u katastru doslo do problema(gresaka prilikom upisa)
i sam sam zrtva iste greske... tako da sa nestrpljenjem cekam razresenje problema i nadam se skorm nastavaku radova, odnosno pozivu za eksproprijaciju.
pozivam sve koji imaju bilo kakve informacije da se jave...
 
Stefke, ocekujemo u septembru donosenje nekih 10-15 resenja o izuzimanju, kojima ce biti izuzeto nekih 20-25 parcela od ukupno oko 50 parcela. Na sva ta resenja Direkcija ce da ulozi zalbu, tako da posle toga sledi minimum 6 meseci drugostepenog postupka pred Ministarstvom finansija. Posle toga je moguc i upravni spor pred Upravnim sudom, tako da Direkcija ako zeli moze da odlozi izuzimanje jos nekih 2 godine. To je zelja Direkcije, zato je i ulozila prigovor na upis u katastru, iako zna da je prigovor potpuno besmislen. Ove jeseni ocekujem da cu uspeti da nateram Direkciju da se izjasni zeli ili ne da izuzme premdetno zemljiste.

Sa druge strane, vec sam o tome pisao, nece tako moci u beskraj, jer ih ceka izgradnja jos jednog groblja, preko puta ovog postojeceg Novog bezanijskog groblja, koje ne moze da pocne sa svojim formiranjem i izgradnjom bez saobracajnice T6. Rokovi se polako priblizavaju. Ako si primetio-la, prilikom izgradnje skole na Bezanijskoj kosi, sva zemlja je preneta na Novo bezanijsko groblje radi nivelacije terena i pripreme za izgradnju novih grobnih mesta u praznim prostorima koji su preostali za popunu. Oni se vrlo stabilnim tempom pune i moja neka odokativna procena govori da je ostala mogucnost da se napravi jos novihg 2.500 novih grobnih mesta, a svake godine treba novih 1.000 grobnih mesta. Dakle kraj 2013. godine je poslednji rok kada ce sadasnje Novo bezanijsko groblje biti apsolutno popunjeno i nece moci da se izgradi vise nijedno grobno mesto.

Da li ce tada aktuelna gradska vlast da dozvoli da tek tog momenta aktivira pitanje izgradnje Novog groblja i da li ce tek tog momenta da zapocne postupak eksproprijacije zemljista za izgradnju tog novog groblja ili nece ni tada, to je interesantno pitanje. Da li ce da ostave situaciju da nema mogucnosti za nova sahranjivanja na postojecem groblju, i to je pitanje. Ako je to moguce, sa oduzavanjem izgradnje saobracajnice T6 mogu da cekaju koliko hoce.

Ipak, mislim da nece tako biti i da ce vec sredinom ili krajem 2012. godine neko da aktivira to pitanje. Za eksproprijaciju 20 do 30 hektara zemljista koliko je predvidjeno za izgradnju prve faze tog novog groblja, potrebno je barem godinu dana. Priprema zahteva, resenje o utvrdjivanju javnog interesa od strane Vlade Republike Srbije, zahtevi imovinskopravnom odeljenju Opstine Novi Beograd za eksproprijaciju, donosenje resenja, pravosnaznost, rocista za sporazumno utvrdjivanje naknade, isplata naknade, eventualni sudski postupci, jasno je barem godinu dana. Mislim da se jun 2013. godine za tako nesto ne moze sacekati.

A sve to zapocinjati i zavrsavati a da nemas izgradjenu saobracajnicu T6 je potpuni besmisao. Tako da za sada je to jedna stihija, niko se time ozbiljno ne bavi, ali kad se upali crvena lampica, da vidis kako ce Direkcija da sve svoje vrle pravnike prebaci na urgentno resavanje T6. Ima na dnevnom nivou da zovu ljude da razresavaju imovinkopravne odnose, izuzimaju zemljiste i vrse placanje istog. Tada ce svi sumanuti prigovori nestati ne iz katastra, nego i iz glave onoga ko je podnosio prigovore u katastru.

Samo sto tada nece imati posla sa svim tim ljudima, nego najvise sa mnom, jer zastupam ogroman broj ljudi. Oko 40% ukupne povrsine. I naravno morace da plate sve i jedan dinar koliko vredi to zemljiste. A valjda znas koliko vredi.... A kad im dogori, tu sam naravno ja da im barem malo pokidam zivce. Barem malo za sve ove godine mangupiranja i bahatog ponasanja.
 
Belka dade profesinalno objasnjenje. Ali ja opet jedno te isto. Sto se tice T6 saobracajnice mislim da je bilo dosta toga usvojeno, ali koliko mi Belka onomad objasnio, dosta se i promenilo, tako da sada verujem da nikom nije jasno kako izgleda ili kako ce da izgleda T6 saobracajnica. Jednom davno )pre par godina) bese ceo projekat na sajtu (mislim da ga ima jos uvek) ali koliko sam shvatio mnogo puta je izmenjen, sto javno, a sto "tajno".
 
Lucas-e postovani, evo kako stoje stvari. Nije da nije jasno i nije da su promene, bar u ovom delu T6 kojim se bavimo na ovoj temi, bile tajne. Bile su javne. Dakle, postojao je Detaljni urbanisticki plan za ovaj deo saobracajnice T6, negde od pocetka devedesetih i to resenje, bar sto se tice profila saobracajnice, je prihvaceno i usvojeno u trenutno dva vazeca Plana detaljne regulacije koji urbanisticki planiraju deo saobracajnice T6 od Kvantaske pijace do Grand kafe.

Dakle, jedan je Plan detaljne regulacije privredne zone Autoput koji obuhvata nekih hiljadu hektara zemljista i regulise deo ove saobracajnice od raskrsnice koja je izgradjena sa ulicom Marka Celebonovica na Bezanijskoj kosi (kod skretanja za Tempo) i koja se nalazi kod Kvantaske pijace, u duzini od nekih 700-800 metara. Dalji nastavak ove saobracajnice regulise Plan detaljne regulacije za prosirenje Novog bezanijskog groblja isto u duzini od nekih 700-800 metara, od mesta gde se saobracajnica zavrsava prethodnim planom do Grand kafe, tj raskrsnice T6 i ulice Grcke.

E sad. Taj deo saobracajnice se prostire uz ogradu postojeceg Novog bezanijskog groblja i predstavlja deo nezigradjene putne mreze oko groblja koje ima oblik trougla, s tim sto su stranice ispupcene, nisu ravne. jedna se proteze duz ulicu Marka Celebonovica na Bez kosi, druga niz ulicu Grcku (prvi deo te ulice od Marka Celebonovica se zove valjda Norveska ulica), i trecu stranu predstavlja ovaj deo T6 od Kvantaske pijace do Grand kafe.

Saobracajnica ima profil sirine 41 metar. Predvidjene su po 3 trake u oba smera, svaka po 3,5 metara sirine. Razdelno ostrvo sirine 4 ili 6 metara, ne mogu precizno da tvrdim. I sa obe strane po 5 metara zelenog pojasa za podzemnu infrastrukturu i po 3 metra trotoara. S tim sto u delu Plana detaljne regulacije privredne zone Autoput postoji prema predvijenim povrsinama za izgradnju privrednih objekata i tampon zona zelenila u sirini od 60 metara. U delu gde je prosirenje Novog bezanijskog groblja toga nema, jer postoji pojas dalekovoda kao zelenilo i moguce prosirenje groblja, kad se uklone dalekovodi. Eto otprilike.
 
Belka koja je trenutno vrednost zemljista???
i sta ce biti sa tih ostalih 25 parcela (ako se ovih prvih 25 uopste pocne resavati uskoro....)
i imam jos jedno pitanje nije bas usko vezano za temu...
centar ledina pa desno, uradjen je put, voda i bandere nekih 1000 metara. a dalje se spominjala neka industriska zona... znas li nesto o tome??
 
Da znam Belka, mislio sam na neke stvari koje smo ranije diskutovali da ce se desiti, a kada ne znamo i to tu bas oko T Bunara i N Dobrovica. Ja samo koristim URBEL-ov i Beoland-ov sajt. Na Urbelovom sajtu stoje izmene i dopune ali meni bar nisu razumljive, tako da kad sam ovog leta bio shvatih da si bio u pravu - da ce se desiti - samo da ce trebati jedno dve do tri godine, jer su mi neke stvari nezamislive itd itd. No kako kod nas stavri idu nista me ne moze iznenaditi. Ali dok se god nesto radi dobro je, pa bice jedan dan.
 
Bkspak, stvari ovako stoje. Poreska uprava gradjevinsko zemljiste oko Kvantaske pijace vrednuje u rasponu od 15.000 - 22.000 dinara za 1 kvm. To je neki okvir poslednjih procena koje se vrte. Tako da sam ja ovako odokativno procenio da prvih 800 metara puta 100 metara sirine daju povrsinu od 80.000 kvm i drugih 800 metara puta 40 metara sirine daju povrsinu od nekih 32.000 kvm. Dakle da zaokruzimo na 115.000 kvm ili 11,5 hektara zemljista treba da se izuzme. Nista nije drzavno, sve fizicka lica. Dakle, 115.000 kvm puta 15.000 dinara za 1 kvm = 1.725.000.000 dinara (milijardu i sedamstodvadesetpet miliona dinara) ili oko 17 miliona evra. Samo za zemljiste, bez ijedne cevi, optickog kabla, grama tucanika i sljunka, kamencica asfalta. Po meni, barem 3-5 miliona evra za samu saobracajnicu sa infrastrukturom (mozda i vise, jer na nju treba da se vezu sutra i groblje i privredna zona), brat bratu ceo posao ide po danasnjimcenama i do 25 miliona evra.

Ostalih 25 parcela ce takodje biti izuzete, ali kada dodje do nastavka postupka koji je prekinut, a iniciranje nastavka mogu da izvrse fizicka lica kao stranke u postupku, korisnik izuzimanja - Direkcija, i postupajuci organ Opstine - Odeljenje za imovinkopravne poslove po sluzbenoj duznosti. Ovo zadnje se nece desiti, dakle od ljudi zavisi. Direkcija bi da saceka ocigledno 2012. pred kraj pa da nastavi postupke. To je otprilike tajming. Medjutim, ja sam pogurao jednu masu postupaka, sacekajte septembar, evo nam ga pred nosom, bise rasprave pa da vidimo.

Znam sve o tom putu u centru Ledina sa desne strane gledano ka Surcinu. Uradili su ga gradjani i postavili bandere kao deo elektroenergetske mreze. Taj put posle jednog kilometra u sredini polja, dovodi te do te buduce privredne zone Autoput, i ona mu se prostire sa desne strane, a nastavak tog puta (ovo ti govorim o planskim resenjima) vodi do ukrstanja sa saobracajnicom koja ce biti produzetak i nastavak ulice Marka Celebonovica od raskrsnice sa T6 pa dalje u polje ka Surcinu. Njen pravac je isti kao sto sad ide i da ne pricam sad dalje, nije vise bitno.

Lucas, ne znam na sta si mislio, zaboravio sam sta smo ranije pricali> da li ce biti prosirenja Nikole Dobrovica, ja mislim da nece.
 
Ne, i po projektu prosirenje je samo onoliko koliko dozvoljava da se rampa spusti preko V Nazora te da sruse i one kucerke. Jer k'o sto rekoh negde gore, ako prosire T Bunar i naprave shity raskrsnicu, opet ce biti ruglo, a da ne govorimo za ljude iz V Nazora koji ce biti skljesteni sa svih strana (iako je planirano i to za rusenje, a inace to nisam primetio u izmenama da se nece rusiti etc, no jednom si mi i privatno (e-mail-om objasnio da ce biti nesto itd)).
Ne samo da ce oni biti skljesteni nego ta raskrsnica nece liciti na nista.
Ja opet odatle, jer po projektu T6 prva faza ili koja vec pocinje od NDobrovica pa nadalje. Tako nekako!
 
Moze li neki plan,skica ili sta kako ce to da izgleda?

Ja bih ako ima logike od tosinog bunara preko te ulice Nazora sproveo ulicicu ka tosinom bunaru,naravno jednosmernu.
 
Ne, i po projektu prosirenje je samo onoliko koliko dozvoljava da se rampa spusti preko V Nazora te da sruse i one kucerke. Jer k'o sto rekoh negde gore, ako prosire T Bunar i naprave shity raskrsnicu, opet ce biti ruglo, a da ne govorimo za ljude iz V Nazora koji ce biti skljesteni sa svih strana (iako je planirano i to za rusenje, a inace to nisam primetio u izmenama da se nece rusiti etc, no jednom si mi i privatno (e-mail-om objasnio da ce biti nesto itd)).
Ne samo da ce oni biti skljesteni nego ta raskrsnica nece liciti na nista.
Ja opet odatle, jer po projektu T6 prva faza ili koja vec pocinje od NDobrovica pa nadalje. Tako nekako!
 
E Lucas, zaboravio sam da si to ti, i da smo se culi preko mejla. Secam se o cemu se radi, tebe zanima situacija u V. Nazora. Ostaje onako kako smo pricali za sada. Kad dodje na red videcemo, jedan povelik prsten koji zahvata i deo naselja u V. Nazora je predvidjen za saobracajne povrsine. Sve je to T6 i deo Marka Celebonovica i Nikole Dobrovica su deo trase T6, i krak koji ide od Kvantasa do Grand kafe jeste T6.

Zasto je ovoj transverzali dat broj 6, Bog sveti zna i autor, naravno. Ja pojma nemam.
 
Колико је то име познато, ја типујем да ће то остати и званичан назив. Цео свет је тако зна. :D
 
belka":36ioy5w5 je napisao(la):
E Lucas, zaboravio sam da si to ti, i da smo se culi preko mejla. Secam se o cemu se radi, tebe zanima situacija u V. Nazora. Ostaje onako kako smo pricali za sada. Kad dodje na red videcemo, jedan povelik prsten koji zahvata i deo naselja u V. Nazora je predvidjen za saobracajne povrsine. Sve je to T6 i deo Marka Celebonovica i Nikole Dobrovica su deo trase T6, i krak koji ide od Kvantasa do Grand kafe jeste T6.

Zasto je ovoj transverzali dat broj 6, Bog sveti zna i autor, naravno. Ja pojma nemam.
Bice valjda jedan dan! Nikad se ne zna. Ali da je sve to "Miki Maus raskrsnica", jeste vala.
 
Belka prodje nama septembar... da li se ista desava po pitanju oduzimanja zemljista pored groblja? :/
 
Prodje septembar, ali sam i vredno radio na postupku izuzimanja. Odrzano je petnatestak rasprava u Opstini Novi Beograd, bice jos neke, potrebna je dostava dodatne obimne dokumentacije i dokaza, na kojoj sad vredno radim i prikupljam, pa ce da krene donosenje resenja o izuzimanju zemljista. Medjutim, nasa voljena Direkcija, koja se osilila kao u najboljim danima posle 1945. godine, ce se na predmetna resenja zaliti, jer zeli da odugovlaci ovaj postupak za neku fazu posle izbora. Ogroman je novac potreban za izuzimanje zemljista, mislim da sam negde gore pisao o konkretnim ciframa, radi se o kapitalnom projektu, gradi se oko kilometar i 600 metara punog profila autoputa, sa kompletnom infrastrukturom, tako da im se u ovoj fazi pare ne guraju na tu stranu.

Medjutim, takodje sam naglasio, ni to nece moci unedogled, jer je izgradnja predmetnog dela saobracajnice T6 vezana za pristup novom groblju koje treba da se gradi preko puta postojeceg, a tadasnja vlast valjda nece moci da dozvoli da se desi ono sto se desilo i upravo desava kao posledica neposedovanja mesta za sahranjivanje ljudi na Novom bezanijskom groblju. Naime, pre nekoliko godina predmetno groblje je bilo neko vreme zatvoreno za sahranjivanje, sto je primoralo ljude da svoje bliznje sahranjuju po Orlovaci i Lescu, a mnoge i na kremaciju, sto predstavlja stravu i uzas. Zato se sada masovno dozvoljavaju masovne ekshumacije sa Orlovace i Lesca i prenos na Novo Bezanijsko groblje po olaksanoj proceduri, te se postojece groblje puni neverovatnom brzinom. Uopste nema toliko sahrana, koliko se puni grobnih mesta.

Tako da ja ocekujem da sredinom 2013. godine mora poceti eksproprijacija zemljista za novo groblje, a do tada T6 mora da zazivi uveliko. A to nije tako daleko. A ja sasvim slucajno kontrolisem nekih dvadesetak parcela na trasi T6. A jos sasvim slucajnije jos nekih dvadesetak u okviru tog novog groblja, i svuda seva po neki procenat, joj, joj, joj.... A tek ide ova restitucija i sasvim slucajno ne moze bez advokata, pa i tu neki procenat ide... Na duge staze.

Ovo sam napisao zbog ljudi iz Direkcije. Ako citaju ovaj forum, nek se malo zivi iskidaju. Rade siroti za 50.-100.000 dinara od jutra do sutra, a mene cekaju samo neku procentici od hektarcica i hektarcica zemljista koje ce morati da izuzmu i plate ko Svetog Petra kajganu. Usput uz krvav rad da bi iskazali lojalnost svojoj drugoj majci Direkciji, moraju da budu drski i bezobrazni do neverovatnosti. Podli.

E, pa red je onda da im malo stanemo na muku tamo gde ih najvise boli, zar ne? A kako ih boli kad advokat uzme pare ne eksproprijaciju ljudi kad biste samo znali. Ma gore ne moze da boli. Smuci im se zivot. E zbog bahatosti koju su u poslednje vreme poceli da emituju u neverovatnim kolicinama, neka se malo kidaju. Svako jutro u sedam na posao, sa posla u 4, nekad u pet, a ja lepo u 10, 11 u Strahinjica na kafu, pa malo novine, malo zezanje, malo eksproprijacija, malo T6, malo groblje, malo milioni, avioni, kamioni... A ljudi u Direkciji nek izgore od muke. Zasliuzili su....
 
E, a kad budes narucio sutra kafu, vidi ako ima nesto za deo T Bunara/V.Nazora. Suskaju li nesto, s'obzirom da se izgleda most zalece punom brzinom ka N.Dobrovica?! :)
 
Nesto sam nacuo za nekoliko parcela, ali to ne mozemo javno, nego cemo na private mail. Posalji mi poruku podsecanja, ali molim te posle ponedeljka, pa da izanaliziramo da li si u mrezi. Pozdravljam te i svima se izvinjavam ako sam bio bahat u delu prethodnog posta, ali sam ga ciljano napisao da procita neko iz Direkcije i jos nekih sluzbi, da ih mali iziritira, jer ne biste verovali do kog stepena bezobrazluka i bahatosti se doslo. BUkvalno ne bise verovali.
 
pretpostavljam da te je neko iz direkcije isprozivao da uzimaš laku kintu i ovo je neka vrsta osvete.
 
Belka,svaka cast ali valjda ima nesto vise u zivotu od strahinjica bana i pravljenja trutova u birokratiji ljubomornim? :)
 
Белка, укњижен плусићћћ од комшије. :kk:

Их бре, па што каФућино у "силиконској долини" !!! :o
 
Milisave druze, nisu me isprozivali, samo su mi rekli da pratim miris love, ma sta to znacilo. Post je posledica revolta zbog neverovatne bahatosti koju Direkcija sprovodi u nekoliko premeta u kojima ucestvujem. Boli me nepravda. Kao sto sam bio ostar prema ljudima na forumu kojima je malo 400 - 500 evra po kvadratu zemljista i kritikovao njihovu alavost, tako mi smeta i pravno divljastvo koje Direkcija trenutno sprovodi terajuci ljude da donose nezakonite odluke. To se odvija iza kulise, i vama koji ocekujete izgradnju verovatno ne smeta ako Direkcija u realizaciji resavanja imovinskopravnih odnosa nekoga pregazi, ali meni smeta. Neka sve bude po zakonu, nista manje, nista vise.

Sto se tice Strahinjica, u njemu ne sedim vec dugo, dugo, napisao sam to onako lakonski. Sedim u lokalnim kaficima kad imam vremena, malo sam hteo da nerviram nekog iz Direkcije ko cita ovaj forum, jer sam primetio da ih strasno boli kad advokati uzmu pare na eksproprijaciji. Izjede ih ljubomora sto rade za platu od 8 - 16. Ja postujem svakog coveka, ali ovde su ozbiljno presli granice zakona u postupanju, tako da mogu samo da im porucim da mogu da se stide povodom onoga sto rade upravo ovih dana.
 
Vrh