Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Prođoh baš jutros pored zgrade, nekako oni trotoari i okolina zgrade baš deluje nezavršeno. Meni laiku deluje da dosta ima tamo još da se radi.
A na sajtu ima još neprodatih stanova, trosobnih i čini mi se jedan dvosoban. Ukoliko je sajt tačan naravno.
 
Pa kada te neko zavlaci godinu dana sta drugo ocekujes ?
Kukali su i pre toga. Ljudi imaju nerealne zahteve, hoce ovo, hoce ono. Zamisli da svakom treba da udovoljis kako on hoce, tako nesto ne postoji.

Sto se tice ovolikog kasnjenja, tu vise nema nikakvog opravdanja, ni korona, ni nedostatak materijala, sve je to vec palo u vodu. Ko zna koji su pravi razlozi kasnjenja. Ali ja pricam o njegovom oglasavanju na pocetku. Procitao sam celu temu i iz njegove najbolje namere da bude u komunikaciji sa potecijalnim kupcima, odredjeni ljudi su uvek trazili nesto negotivno.

Da li su samo trolovali ili su botovi iz drugih projekata, ne znam, ali svakako se ne isplati ni jednom investitoru da se oglasava na ovaj nacin.

Sve u svemu, kada ovaj projekat bude zavrsen, mislim da ce biti jedan od najboljih i najlepsih u okolini, ako ne i u citavom gradu.
 
Cenim da ce nekako/mozda zaravrsiti prvu zgradu kako dolikuje ali mislim da je druga na dugackom stapu. Cesto prolazim pored, radnika nigde, od toliko najavljivanog parka, Japanska tresnja i sl. bajke izgleda da nema nista. Pre par dana sam prosao pored parka i video sam samo blatnjavu poljanu sa par izbetoniranih staza.
 
Па радници раде станове, дакле унутра су. Фасада је са северне и западне стране скоро завршена на стамбеном делу. На јужној страни од фасаде скоро ништа није урађено. Трешње су стигле одавно. Вероватно нису све, али засађене су. Раде парк на западној страни. Неке цеви су спроводили. Исто неке цеви и на северној страни, испод места где је била ограда, коу су склонили. То се све видело и на live stream-у.
У првој фази, колико станова је усељено, питање је.
Прво смо имали две године пандемије, која још траје. Сада имамо додатну кризу због рата. У уговору су се добро заштитили у случају "више силе" (навели су, између осталог, и пандемију и рат). Тако да изгледа да ће друга фаза бити готова до краја године, можда.
На сајту и даље пише: "Završetak gradnje faze 1 očekuje se u septembru 2021. godine a faze 2 u prvoj polovini 2022.godine"

Ђорђе се више не јавља...
 
vidim bice i spa centar, bazen 60m2 , da li ce biti otvorenog tipa da i ljudi iz drugih okolnih zgrada mogu koristiti a koji nisu u sakuri ?
 
2F99A2C2-89AA-4F9C-B213-065E582483A3.jpeg
8DC6C559-00A7-4E6E-AC88-BF5BA4DCDEB1.jpeg
44F4B124-AD27-4EE9-B919-14B30DC44494.jpeg
E0581E3D-23C9-4C85-AD63-B21365689274.jpeg
7B30FA9A-FAA6-439D-86E9-E0AED40C9E6F.jpeg
8E7C2BB2-EBD7-47CC-94BA-69BF4F332154.jpeg
B9E65197-61A5-41C0-9D0E-5577F8A38FA7.jpeg
19A60122-94F9-4205-AF25-61873B4EC38C.jpeg
 
Da li je to isti onaj covek koji je zahtevao da dobije stan da bi se iselio iz barake, jer mu se tako moglo?
 
Mozda je i plac pored ka tehnomaniji, sto tek treba da pocne da se gradi
 
Tužan epilog socijalnog slučaja kome je ponuđen smeštaj.
 
Ocigledno neracionalan i prkosi drustvu i normama. Na zalost sam je svojim odlukama dosao do toga gde je dosao. Dobice neki smestaj na koriscenje i treba da bude zahvalan, ne pripada mu nista vise od toga.
Izgleda je neki pohlepni socijalni slucaj u pitanju.
 
Samo da dodam moje zapazanje posto sam pre 3 godine gledao stanove i odustao naravno pre svih zbivanja koje su promenile sve. Realno gledajuci trenutno stanje (juce sam prosetao) Sakura je i dalje gradiliste koje uopste nije totalno zavrseno. Kad je Savada 1 i 2 zavrsila radove, to je bio ko svajcarksi sat u smislu predaje stanova useljenje sve je islo ko na traci. Isto tako A Blok (znam licno jer tu zivim), West 65 itd, cak i Wellport ide jako dobro. Lako je meni da sad glumim trenera u Ponedeljak ali mislim da je vlasnik napravio gresku sto je sagradio jako lepu, luksuznu zgradu na mestu koje bas i nije za taj nivo stanova. Jednostavno JGagarina, Toplana i blizina Autobuske stanice je vise za 'mid level'cene a ne za luksuz. Na to dodaj inflaciju, COVID (to je van njegove kontrole i on nema veze sa tim) imas veliki problem. Zgrada, ulazi, dizajn, detalji, sve je to na vecem nivou nego West65 ali.........ovi gore navedeni razlozi mislim da su stvorili probleme. To ne znaci da nece prodati ali Lastavica mu mozda stvori probleme. Oni ce sigurno ici na neki 'wellport' nivo gradnje da budu sigurni da ce prodati. Gradnja, zavrsetak se toliko oduzio da vise ni COVID ni inflacija ne piju vodu. Ono sto sam juce video je gradiliste a ne gotova faza 1. Toliko to sporo ide da ni meni nije jasno u cemu je problem. Vidim da gore samo mozda 1 ili 3 svetla. Ne kazem ja da on to nece sve jednog dana zavrsiti da da to nece izgledati lepo, cak sta vise hoce. Ali mislim da su neki buduci stanari platili veliku cenu, cekanjem, duplre rente/hipoteka, o zivicima da ne pricam itd. Ne verujem cak i da je vlasnik kriv, jednostavno sticaj svih okolnosti. Vidim i da se Savada 3 muci i da to stoji prazno dugo vremena, mislim da je i njih uhvatila kriza i ta lokacija je mnogo losija nego Savada 1 i 2 i ne mogu da postignu cene kao 1 i 2. Kako god, jednog dana kad zavrsi, bice to jako lep komples.
 
Vrh