Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Зашто је 21. век идиота када мора да се осветљава свака стамбена зграда јадним лед светлима? Да се зграда нагласи или лакше прода? Толико потрошене енергије на глупости које надомешћују неквалитетно и ружно пројектовање зграда... Лепој згради не треба осветљење фасадно. Долазе времена када ће сваки сувишни киловат бити мерен као у време социјализма кад су биле рестрикције а овамо разбацивање на глупости. Колико се енергије потроши на хрпу билборда уличних и фасадних лампи а позивају цивилизацију на свест о глобалном загревању? Подижу цене енергената да више ни основне ствари неће моћи да се раде а вамо пршти све. Бесмислено. Гледаће нас наши унуци и чудити зашто смо били толики лицемери и имбецили. Пројектују се стамбене зграде које данас све изгледају као хотели или гробља. Све у плочама, равно, бездушно. Кич светла ту неће помоћи.
 
Dragi svi,

Da li ima jos slobodnih stanova za prodaju ili je sve prodato. Konkretno me interesuje cetvorosobni stan U1.11 dok čekam odgovor na upit koji sam im poslao mailom.

Hvala!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887898#p887898:3b2xyqnh je napisao(la):
oplatnatehnika » Sub Okt 09, 2021 7:24 pm[/url]":3b2xyqnh]Зашто је 21. век идиота када мора да се осветљава свака стамбена зграда јадним лед светлима? Да се зграда нагласи или лакше прода? Толико потрошене енергије на глупости које надомешћују неквалитетно и ружно пројектовање зграда... Лепој згради не треба осветљење фасадно. Долазе времена када ће сваки сувишни киловат бити мерен као у време социјализма кад су биле рестрикције а овамо разбацивање на глупости. Колико се енергије потроши на хрпу билборда уличних и фасадних лампи а позивају цивилизацију на свест о глобалном загревању? Подижу цене енергената да више ни основне ствари неће моћи да се раде а вамо пршти све. Бесмислено. Гледаће нас наши унуци и чудити зашто смо били толики лицемери и имбецили. Пројектују се стамбене зграде које данас све изгледају као хотели или гробља. Све у плочама, равно, бездушно. Кич светла ту неће помоћи.

Danasnja svetla su 10x efikasnija nego pre 20 godina, tako da potrosnja nije veca nego pre.
Kako izgledaju zgrade koje se tebi svidjaju, zasto ne napravis jednu po svojoj zelji?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888163#p888163:2lprraff je napisao(la):
shadestudio » Нед Окт 10, 2021 1:01 pm[/url]":2lprraff]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887898#p887898:2lprraff je napisao(la):
oplatnatehnika » Sub Okt 09, 2021 7:24 pm[/url]":2lprraff]Зашто је 21. век идиота када мора да се осветљава свака стамбена зграда јадним лед светлима? Да се зграда нагласи или лакше прода? Толико потрошене енергије на глупости које надомешћују неквалитетно и ружно пројектовање зграда... Лепој згради не треба осветљење фасадно. Долазе времена када ће сваки сувишни киловат бити мерен као у време социјализма кад су биле рестрикције а овамо разбацивање на глупости. Колико се енергије потроши на хрпу билборда уличних и фасадних лампи а позивају цивилизацију на свест о глобалном загревању? Подижу цене енергената да више ни основне ствари неће моћи да се раде а вамо пршти све. Бесмислено. Гледаће нас наши унуци и чудити зашто смо били толики лицемери и имбецили. Пројектују се стамбене зграде које данас све изгледају као хотели или гробља. Све у плочама, равно, бездушно. Кич светла ту неће помоћи.

Danasnja svetla su 10x efikasnija nego pre 20 godina, tako da potrosnja nije veca nego pre.
Kako izgledaju zgrade koje se tebi svidjaju, zasto ne napravis jednu po svojoj zelji?
Помножи ту цифру са 200000 зграда направљених планетарно где се баштини традиција ЛЕД светала која наглашавају естетику зграде па ћеш видети да је то једна лепа гомила сулудо бачених гигавата. Док се са друге стране пропагира штедња и зелена енергија, праве се зграде које само троше, и то не за основне ствари него и више. Да се покаже леп облик зграде. Плочаст.

Није суштина живота да правимо зграде какве се сваком од нас свиђа него да те зграде које се праве не буду калуп ван сваког контекста. Нарочит проблем очигледно у Србији што се нешто продаје као "лукс" и "екслузивно" и то на локацији 300 метара од једног од главних загађивача града Београда. Следи 300 метара раздаљине од главне аутобуске станице која је ту планирана, као и веома прометна железничка станица која ће у том делу града направити саобраћајне конструкције које нигде у свету не би могле да се подведу под "Лукс". Лукс у Србији је платити 3000 евра за квадрат. Дакле 8 просечних плата за 1 "лукс!" квадрат, одмах поред нове штајге, 700 метара од главне железничке станице. Ваљда разговори служе да се поделе ставови. Можда су неки људи у заблуди када мисле да нешто стварно по параметрима живота у двадесетпрвом веку није заслужило ту цену. Без обзира што је зграда као ентитет испоштовала неке стандарде. Ваљда није твоја кућа до твог прага па нешто мора да се узме у разматрање и кад пређеш тај праг. Кад изађеш на улицу и чекаш сат времена да изађеш до посла. Или када деца треба да се играју испред зграде у парку у ком се разлаже талог топлане и аутопута? Да ли о томе треба да се разговара? Да ли инвеститори треба да узму у обзир те ствари или само гледају колико су евара спуцали у италијанске плочице и кинеска лед светла?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888325#p888325:2mezp2uv je napisao(la):
oplatnatehnika » Ned Okt 10, 2021 5:09 pm[/url]":2mezp2uv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888163#p888163:2mezp2uv je napisao(la):
shadestudio » Нед Окт 10, 2021 1:01 pm[/url]":2mezp2uv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887898#p887898:2mezp2uv je napisao(la):
oplatnatehnika » Sub Okt 09, 2021 7:24 pm[/url]":2mezp2uv]Зашто је 21. век идиота када мора да се осветљава свака стамбена зграда јадним лед светлима? Да се зграда нагласи или лакше прода? Толико потрошене енергије на глупости које надомешћују неквалитетно и ружно пројектовање зграда... Лепој згради не треба осветљење фасадно. Долазе времена када ће сваки сувишни киловат бити мерен као у време социјализма кад су биле рестрикције а овамо разбацивање на глупости. Колико се енергије потроши на хрпу билборда уличних и фасадних лампи а позивају цивилизацију на свест о глобалном загревању? Подижу цене енергената да више ни основне ствари неће моћи да се раде а вамо пршти све. Бесмислено. Гледаће нас наши унуци и чудити зашто смо били толики лицемери и имбецили. Пројектују се стамбене зграде које данас све изгледају као хотели или гробља. Све у плочама, равно, бездушно. Кич светла ту неће помоћи.

Danasnja svetla su 10x efikasnija nego pre 20 godina, tako da potrosnja nije veca nego pre.
Kako izgledaju zgrade koje se tebi svidjaju, zasto ne napravis jednu po svojoj zelji?
Помножи ту цифру са 200000 зграда направљених планетарно где се баштини традиција ЛЕД светала која наглашавају естетику зграде па ћеш видети да је то једна лепа гомила сулудо бачених гигавата. Док се са друге стране пропагира штедња и зелена енергија, праве се зграде које само троше, и то не за основне ствари него и више. Да се покаже леп облик зграде. Плочаст.

Koliko je samo gigavata baceno zbog osvetljavanja ekrana tokom pisanja ovog i slicnih komentara...
 
MrGood2016":24x7yani je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888325#p888325 je napisao(la):
oplatnatehnika » Ned Okt 10, 2021 5:09 pm[/url]":24x7yani]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888163#p888163 je napisao(la):
shadestudio » Нед Окт 10, 2021 1:01 pm[/url]":24x7yani]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887898#p887898 je napisao(la):
oplatnatehnika » Sub Okt 09, 2021 7:24 pm[/url]":24x7yani]Зашто је 21. век идиота када мора да се осветљава свака стамбена зграда јадним лед светлима? Да се зграда нагласи или лакше прода? Толико потрошене енергије на глупости које надомешћују неквалитетно и ружно пројектовање зграда... Лепој згради не треба осветљење фасадно. Долазе времена када ће сваки сувишни киловат бити мерен као у време социјализма кад су биле рестрикције а овамо разбацивање на глупости. Колико се енергије потроши на хрпу билборда уличних и фасадних лампи а позивају цивилизацију на свест о глобалном загревању? Подижу цене енергената да више ни основне ствари неће моћи да се раде а вамо пршти све. Бесмислено. Гледаће нас наши унуци и чудити зашто смо били толики лицемери и имбецили. Пројектују се стамбене зграде које данас све изгледају као хотели или гробља. Све у плочама, равно, бездушно. Кич светла ту неће помоћи.

Danasnja svetla su 10x efikasnija nego pre 20 godina, tako da potrosnja nije veca nego pre.
Kako izgledaju zgrade koje se tebi svidjaju, zasto ne napravis jednu po svojoj zelji?
Помножи ту цифру са 200000 зграда направљених планетарно где се баштини традиција ЛЕД светала која наглашавају естетику зграде па ћеш видети да је то једна лепа гомила сулудо бачених гигавата. Док се са друге стране пропагира штедња и зелена енергија, праве се зграде које само троше, и то не за основне ствари него и више. Да се покаже леп облик зграде. Плочаст.

Koliko je samo gigavata baceno zbog osvetljavanja ekrana tokom pisanja ovog i slicnih komentara...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888325#p888325:19q1181a je napisao(la):
oplatnatehnika » Ned Okt 10, 2021 6:09 pm[/url]":19q1181a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888163#p888163:19q1181a je napisao(la):
shadestudio » Нед Окт 10, 2021 1:01 pm[/url]":19q1181a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887898#p887898:19q1181a je napisao(la):
oplatnatehnika » Sub Okt 09, 2021 7:24 pm[/url]":19q1181a]Зашто је 21. век идиота када мора да се осветљава свака стамбена зграда јадним лед светлима? Да се зграда нагласи или лакше прода? Толико потрошене енергије на глупости које надомешћују неквалитетно и ружно пројектовање зграда... Лепој згради не треба осветљење фасадно. Долазе времена када ће сваки сувишни киловат бити мерен као у време социјализма кад су биле рестрикције а овамо разбацивање на глупости. Колико се енергије потроши на хрпу билборда уличних и фасадних лампи а позивају цивилизацију на свест о глобалном загревању? Подижу цене енергената да више ни основне ствари неће моћи да се раде а вамо пршти све. Бесмислено. Гледаће нас наши унуци и чудити зашто смо били толики лицемери и имбецили. Пројектују се стамбене зграде које данас све изгледају као хотели или гробља. Све у плочама, равно, бездушно. Кич светла ту неће помоћи.

Danasnja svetla su 10x efikasnija nego pre 20 godina, tako da potrosnja nije veca nego pre.
Kako izgledaju zgrade koje se tebi svidjaju, zasto ne napravis jednu po svojoj zelji?


Није суштина живота да правимо зграде какве се сваком од нас свиђа него да те зграде које се праве не буду калуп ван сваког контекста. Нарочит проблем очигледно у Србији што се нешто продаје као "лукс" и "екслузивно" и то на локацији 300 метара од једног од главних загађивача града Београда. Следи 300 метара раздаљине од главне аутобуске станице која је ту планирана, као и веома прометна железничка станица која ће у том делу града направити саобраћајне конструкције које нигде у свету не би могле да се подведу под "Лукс". Лукс у Србији је платити 3000 евра за квадрат. Дакле 8 просечних плата за 1 "лукс!" квадрат, одмах поред нове штајге, 700 метара од главне железничке станице. Ваљда разговори служе да се поделе ставови. Можда су неки људи у заблуди када мисле да нешто стварно по параметрима живота у двадесетпрвом веку није заслужило ту цену. Без обзира што је зграда као ентитет испоштовала неке стандарде. Ваљда није твоја кућа до твог прага па нешто мора да се узме у разматрање и кад пређеш тај праг. Кад изађеш на улицу и чекаш сат времена да изађеш до посла. Или када деца треба да се играју испред зграде у парку у ком се разлаже талог топлане и аутопута? Да ли о томе треба да се разговара? Да ли инвеститори треба да узму у обзир те ствари или само гледају колико су евара спуцали у италијанске плочице и кинеска лед светла?

Pa zasto to tebe brine, kupi luks tamo gde mislis da je pravi luks, ne moras odvratne novogradnje na Nbg ni gledati.
Zasto ne napravis zgradu i pokazes kako se to radi, mislim lako je pricati i soliti pamet, hajde da vidimo praksu pa da se ugledamo i shvatimo koliko smo svi zaludni i primitivni do sada bili.
I voleo bih da cujem gde je i sta je luks, da odem da pogledam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878312#p878312:2aak8npo je napisao(la):
Djordje33 » Uto Sep 07, 2021 4:43 pm[/url]":2aak8npo]
Den":2aak8npo je napisao(la):
Da li se zna kada ce konano biti useljenje? Meni ne deluje da ce se sve zavrsiti u narednih par meseci?
Jurim izvodjace da ulazi br 4 krene sa kljucevima sad krajem Septembra. Nadam se da ce tehnicki biti gotov do tad. Imali smo muku sa tom kucicom bogu hvala prevazisli smo. Ako previse stisnem izvodjace kao da namerno krenu da ostecuju stvari. Slomili staklo u atrijumu isekli vrata izlomili izloge na lokalima


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ima li nekih slika od kupaca koji su se uselili, da vidimo kako izgleda unutrasnjost zgrade?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888590#p888590:uo5c0d5b je napisao(la):
tlazar » 11 Oct 2021, 13:49[/url]":uo5c0d5b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878312#p878312:uo5c0d5b je napisao(la):
Djordje33 » Uto Sep 07, 2021 4:43 pm[/url]":uo5c0d5b]
Den":uo5c0d5b je napisao(la):
Da li se zna kada ce konano biti useljenje? Meni ne deluje da ce se sve zavrsiti u narednih par meseci?
Jurim izvodjace da ulazi br 4 krene sa kljucevima sad krajem Septembra. Nadam se da ce tehnicki biti gotov do tad. Imali smo muku sa tom kucicom bogu hvala prevazisli smo. Ako previse stisnem izvodjace kao da namerno krenu da ostecuju stvari. Slomili staklo u atrijumu isekli vrata izlomili izloge na lokalima


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ima li nekih slika od kupaca koji su se uselili, da vidimo kako izgleda unutrasnjost zgrade?

Ne znam da li se neko uselio do sada, ja jos nisam, a evo par slika zadnjeg ulaza, nastale 5. oktobra kada sam isao da obidjem svoj stan. Na prednjoj strani su radovi pa nije moglo da se udje odatle. Uslikacu vise kad budem isao sledeci put :sesir:

PXL-20211005-132415036.jpg

pravo je lobi i glavni ulaz, levo su liftovi i stepeniste:
PXL-20211005-132423801.jpg


I pogled sa terase, 3. septembar:
original-0ddbbf18-e68b-4833-9bb8-f6dd882bb19b-PXL-20210903-114316278-PHOTOSPHERE.jpg


I neke starije slike unutrasnjosti su na ovom linku: https://www.beobuild.rs/forum/viewtopic ... 25#p873179
 
Pa zasto to tebe brine, kupi luks tamo gde mislis da je pravi luks, ne moras odvratne novogradnje na Nbg ni gledati.
Zasto ne napravis zgradu i pokazes kako se to radi, mislim lako je pricati i soliti pamet, hajde da vidimo praksu pa da se ugledamo i shvatimo koliko smo svi zaludni i primitivni do sada bili.
I voleo bih da cujem gde je i sta je luks, da odem da pogledam.
Зато што живот у граду подразумева да ја као неко ко живи у том граду имам право да јавно поделим мишљење о томе како тај мој град у коме живим и у којем плаћам порез изгледа. Лепо је некад дати људима и пример зашто лукс не може да буде зграда која гледа на издувну цев топлане. Тек ће та слика да буде лепа када у по бела дана крене дим да куља. Блејд ранер. Лукс не мора да се објашњава шта значи. Очигледно је претерано злоупотребљен појам да представи нешто што није. Можда су лукс плочице и столарија. Локација не може да буде лукс. Ако овако настави да се деградира тај појам, за 50так година ће се станови 6 квадрата продавати као лукс јер имају италијанске плочице и добар распоред квадрата.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887898#p887898:2fahsfgy je napisao(la):
oplatnatehnika » Sub Okt 09, 2021 7:24 pm[/url]":2fahsfgy]Лепој згради не треба осветљење фасадно. Долазе времена када ће сваки сувишни киловат бити мерен као у време социјализма кад су биле рестрикције а овамо разбацивање на глупости.
Pre svega verujem da nije najkorektnije neistomišljenike nazvati idiotima, jer u tom slučaju vegani mogu zvati idiotima osobe koje koriste meso u svojoj ishrani, Amiši mogu zvati idiotima ostatak sveta zbog upotrebe struje generalno, i slično. Shvatate o čemu pričam.

Hteo bih da izazovem citirani deo sa pitanjem, zašto je zgrada Vlade na uglu Nemanjine i Kneza Miloša dobila onda rasvetu ukoliko je nepotrebna? Šta je sa rasvetom na Skupštini? Kad smo kod lepe zgrade, šta je lepa zgrada? Po meni stari stil gradnje je previše kičast i nije mi uopšte lep, ali prva se moja supruga ne slaže sa mnom, jer za nju jedino stari deo Beograda ima dušu, dok bih ja pola Beograda srušio i sazidao ponovo, no nije to poenta priče. Smatram da osvetljenje na zgradi ima veliki uticaj i da je poželjno da ga bude, samo je potrebno da bude urađeno sa stilom.

vlada-Republike-Srbije.jpg


Pozdrav!
 
Slike unutrasnjosti…
 

Prilozi

  • EF4B7B21-63DF-4234-BB46-208F2B928BB4.jpeg
    EF4B7B21-63DF-4234-BB46-208F2B928BB4.jpeg
    319,2 KB · Pregleda: 1.599
  • 47FFD25D-17C4-40EF-94A9-5AC12A9F1EAB.jpeg
    47FFD25D-17C4-40EF-94A9-5AC12A9F1EAB.jpeg
    280,2 KB · Pregleda: 1.592
  • 2B981768-65DB-4DB5-B03D-60C736F9D2B9.jpeg
    2B981768-65DB-4DB5-B03D-60C736F9D2B9.jpeg
    251,4 KB · Pregleda: 1.598
Evo jos jedne i to nisu bas najsvezije slike…
 

Prilozi

  • 4053877D-6E06-41F4-B94B-F849B9259838.jpeg
    4053877D-6E06-41F4-B94B-F849B9259838.jpeg
    153,9 KB · Pregleda: 1.585
Da li neko zna kada ce biti useljenje i da li postoje neki penali koje investitor mora da plati,zbog ovolikog kasnjenja?Citao sam i o drugim projektima i vidim da malo investitora ispostuje ono ne sto je dogovoreno nego i sto je u ugovoru.Na sajtu je ranije stajalo da ce u prvoj fazi biti i SPA centar,sta se desava sa tim?Obzirom na slike koje sam video deluje mi da useljenje realno nece skoro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890043#p890043:k1foq7ei je napisao(la):
Moltisanti » Sub Okt 16, 2021 7:10 am[/url]":k1foq7ei]Da li neko zna kada ce biti useljenje i da li postoje neki penali koje investitor mora da plati,zbog ovolikog kasnjenja?Citao sam i o drugim projektima i vidim da malo investitora ispostuje ono ne sto je dogovoreno nego i sto je u ugovoru.Na sajtu je ranije stajalo da ce u prvoj fazi biti i SPA centar,sta se desava sa tim?Obzirom na slike koje sam video deluje mi da useljenje realno nece skoro.
Obzirom da ulazimo u hladnije vreme a da su u toku zanatski radovi , ako završe do kraja godine (što im od srca želim) budite presrećni .
Barem prema ovim fotkama koje vidimo vidi se da još dosta posla ima .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890043#p890043:1wu9qufn je napisao(la):
Moltisanti » 16 Oct 2021, 08:10[/url]":1wu9qufn]Da li neko zna kada ce biti useljenje i da li postoje neki penali koje investitor mora da plati,zbog ovolikog kasnjenja?Citao sam i o drugim projektima i vidim da malo investitora ispostuje ono ne sto je dogovoreno nego i sto je u ugovoru.Na sajtu je ranije stajalo da ce u prvoj fazi biti i SPA centar,sta se desava sa tim?Obzirom na slike koje sam video deluje mi da useljenje realno nece skoro.
U decembru su rekli bice u martu, pa onda u junu, a onda u najgorem slucaju u septembru, a sada je najnoviji rok 1. novembar. Kao sto si video na slikama, 5. oktobra je ulaz i stepeniste bilo dobrim delom goli beton, tako da je moguce da ce ponovo pomeriti rok za fazu 1. Ja vec 10 meseci placam i kiriju i kredit (26. oktobra je godinu dana od Obavestenja o 80% izgradjenosti faze 1), penale ce morati da mi plate sto god investitori mislili.

Sto se tice izvedenih radova u stanu, opreme i materijala, za sada nemam zamerki, sve je dobro uradjeno i kao sto pise u ugovoru. SPA centar je fizicki u prvoj fazi ali ce biti otvoren sa drugom fazom (tako su mi rekli na gradilistu).

Sledeci obilazak mi je 25. okt pa cu da javim kakvo je stanje (neki stanovi su gotovi pa moze da se dobije 1 kljuc za unos namestaja).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890054#p890054:2a0tp8f6 je napisao(la):
dr strangelove » Sub Okt 16, 2021 9:27 am[/url]":2a0tp8f6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890043#p890043:2a0tp8f6 je napisao(la):
Moltisanti » 16 Oct 2021, 08:10[/url]":2a0tp8f6]Da li neko zna kada ce biti useljenje i da li postoje neki penali koje investitor mora da plati,zbog ovolikog kasnjenja?Citao sam i o drugim projektima i vidim da malo investitora ispostuje ono ne sto je dogovoreno nego i sto je u ugovoru.Na sajtu je ranije stajalo da ce u prvoj fazi biti i SPA centar,sta se desava sa tim?Obzirom na slike koje sam video deluje mi da useljenje realno nece skoro.
U decembru su rekli bice u martu, pa onda u junu, a onda u najgorem slucaju u septembru, a sada je najnoviji rok 1. novembar. Kao sto si video na slikama, 5. oktobra je ulaz i stepeniste bilo dobrim delom goli beton, tako da je moguce da ce ponovo pomeriti rok za fazu 1. Ja vec 10 meseci placam i kiriju i kredit (26. oktobra je godinu dana od Obavestenja o 80% izgradjenosti faze 1), penale ce morati da mi plate sto god investitori mislili.

Sto se tice izvedenih radova u stanu, opreme i materijala, za sada nemam zamerki, sve je dobro uradjeno i kao sto pise u ugovoru. SPA centar je fizicki u prvoj fazi ali ce biti otvoren sa drugom fazom (tako su mi rekli na gradilistu).

Sledeci obilazak mi je 25. okt pa cu da javim kakvo je stanje (neki stanovi su gotovi pa moze da se dobije 1 kljuc za unos namestaja).

Cisto da znate, meni su advokati rekli da apsolutno imam puno pravo na penale tj. da ima osnova za pravni postupak ukoliko investitor bude odbio da ih isplati.
 
Advokati će ti reći šta god ti želiš da čuješ, samo da pokreneš postupak. A ako izgubiš onda plaćaš i svoje i Djordjeve advokate :)
Isto plaćam kredit i stan više od pola godine, tu nisu ispali fer što su nas pogurali da krenemo sa aktiviranjem kredita tako rano.
Što se tiče penala, pandemija realno nije ni u jednom trenutku prestala od kako je krenula pre dve godine, a verujem da svi imamo u ugovoru stavku "viša sila". Tako da objektivno imaju razlog za odlaganje.
 
Pa sta sprecava pandemija da se zavrsi objekat,dozvoljeno je da se radi,a generalno za gradjevinske radove i nije bilo nikakvih zabrana,cak se i za vreme pandemije veliki broj radova na drugim objektima vrsio u roku?Visa sila u pravnom smislu se uzima zemljotres,rat,poplava...nesto sto onemogucava izvodjenje radova u potpunosti.Ovde se radi na otvorenom i prwporuka je bila cak i za vreme vanrednog stanja da se gradj. radovi ne prekidaju.Realno je projekat na zaista visokom nivou,moze da se meri sa njim mozda jedino West 65 Tower ali kasnjenje i tempo izvodjenja radova je po mom misljenju nedopustiv.Kasnjenje moze biti izazvano delom i zbog problema u nabavci materijala ali pre ce biti da je zbog upravljanja projektom,a najvise zbog jednostavno slabe dinamike radova i verovatno nestrucne radne snage(sto je opet problem investitora).Sve u svemu zima i lose vreme ne bi trebalo da uspore unutrasnje radove ali nije mi jasno kako ce zgrada dobiti upotrebnu dozvolu ako je jedan deo ulaza odradjen,a npr poslovni prostor nije,posto neko rece cini mi se da je takva situacija.Opet nezavrsenost pojedinih delova zgrade kao sto su ti bazeni,spa i park ispred i ostalo smanjuje vrednost koju su kupci platili jer kupci nisu platili samo svoj stan u toj ceni nego sve sto ide uz taj objekat i kao njegov prateci sadrzaj.Nadam se da ce se to ispostovati,a ne da bude kao Velport,prvobitno zamisljen kao kondominijum,a na kraju zavrseno sa kontejnerima ispred zgrada.
 
Ako radnici obole od korone džabe što imaš materijal... I ja bih voleo da je završeno ranije, pre tri godine sam kaparisao stan, ali treba biti realan.
 
Vrh