Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Au sta je pitanja. Sorry nisam stigao pre. Probacu svima da odgovorim ako nekog izostavim ne zamerite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
dr strangelove":2aarzm5b je napisao(la):
da to je bash bolje kad placas i kiriju i kredit a djordje ti svaka 2 meseca salje obavestenja da je primopredaja za 2 meseca :) po poslednjem obavestenju od 25. marta, fasada je gotova do 10. aprila, i primopredaja pocinje krajem maja. e sad kako su oni 25. marta smislili da ce primopredaja biti krajem maja to mora djordje da objasni :)

decembar 2020, decembar 2021, to je samo jedan broj... ;)
Jos jednom pisem na temu kasnjenja i stavrno necu vise jer nemam snage da pisem stalno oko iste stvari. Kasni se tacno. Sta da radim kad mi kasne materijali iz fabrika sirom EU. Svaka stavka je uvozna osim betona zice i armature. Ugovoru pise porcelanosa parket. Fabrika nije radila neko drugu ima pre nas pravo da preuzme materijal jer je mozda pre nas imao naruceno. Sustina je u tome da ja mogu da stavim pestan cevi, parket iz bosne i keramiku neku bilo koju, a posle bi ovde pisali da sam prevario kupce i opet bi bio los. Da li znate koja je nestasica u Evropi gradjevinskog materijala ? Da li znate da je tolika nestasica zbog zastoja proizvodnje da je cena otisla i do 100% ? Smejali ste se kad sam rekao da ce stanovi biti skuplji, rekli da sam lud. Ovde sam se javno kladio da ce biti jos skuplji, ali ovo ovako stanje ja nisam mogao sa predpostavim. Laminam ( keramika za fasadu ) preko velikih veza da dobijem pre septembra jer naravno cekaju drugi projekti koji su narucili pre nas, da li sam trebao da stavim neku zamenu pa da fasada izgleda kao da su deca radila ? Parket je stigao pre 7 dana i posle postavke ide testiranje i priprema za koriscenje i to traje mesec dana. Svaki dan se temperatura dize za po 2 stepena do maksimalnih 32. Sve ima svoje a ja zbog kaviteta ne mogu brze. Sto se tice tih 80% jeste tad je bilo. Na investiciju od 30 miliona je ostalo da se urade podovi u hosnicima parketi i da se zakace sanitarije i podovi u garazi. Procentualno vrednost posla je 3 posto i to se sad radi. Sto se tice kreditnih kupaca. Ja njihove pare dobrog dela kupaca kreditnih nisam ni video a ja banci placam kamatu na povucene pare i ocekujem da kad legnu pare od kredita vratim banci i zatvorim svoj kredit na koji ja placam isto kamatu. Da rezimiram ja ne mogu brze ako ce da bude ono sto pise na sajtu, ako neko ne moze ili ne zeli da saceka ja cu mu ODMAH vratiti novac i isplatiti jos i neku kamatu kao da je pare drzao u banci ( kreditni kupci za dve godine su dali samo 20% ) i ako imam pravo da zadrzim po ugovoru 10% ja to necu uraditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Marijat":v8j7n13v je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851809#p851809 je napisao(la):
Glamočak » Čet Maj 20, 2021 3:09 pm[/url]":v8j7n13v]Bile su nepredvidive okolnosti tokom 2020 godine i jako je teško da se ispoštuju rokvi. To je apsolutno razumno, nije bitno da li se vadi investitor ili ne.
Bitno je i vi sebe da zaštitite kao što je investitor sebe zaštitio.
Neophodno je da na ugovoru stoje penali i renta stana iste veličine koji kupujete ako se ne ispoštuju rokovi iz ugovora.
Na taj način vi sebe štitite od nepredviđenih okolnosti kao što investitor sebe štiti sa "nepredviđenim okolnostima"
Potpuno isto kao što tebi sada investitor kaže, bilo je nepredviđeno ti u ugovor zbog istor razloga ubaciš deo sa rentom i penalima.

Lično čekam jednu novogradnju na NBG da se završi i u ugovoru jasno stoji da mi plaćaju rentu ako ne završe do dogovorenog roka + penale.
Podstanar sam trenutno i taj deo mi je bio preusdan u izboru nekretnine.

Hvala,
Naravno da postoji ovo u ugovoru, ali i postoji uslov, ako nije doslo do vise sile. Ne verujem da bi bilo koji investitor pristao bez tog uslova.

Sto se tice ove price kako neko uzima stan na kredit u sakuri, a jos je i podstanar, ja sam bas taj slucaj i ne vidim da je tu bilo sta cudno. Ja sam uzela kredit na 14 godina i to me apsolutno ne opterecuje. Logicnije je da uzmes stan kakav zelis odmah, a ne iz straha sta se moze desiti da uzimas neki jeftiniji koji ti zapravo ne odgovara.
Jeste visa sila kasni isporuka materijala zbog korone. Imam dokumentovano sve. Da ne pricam da sam imao citave ekipe obolele od kornone i velike zastoje na fasadi a samo oni znaju da rade taj sistem ne postoji zamena jer niko ne racuna da ce svi da se razbole a od fasade ide ka unutra rad jer je takav princip gradnje i sad svi ostali cekaju to.. u sustini kazem vracam pare ako neko ne moze da saceka, ali mora sve da bude kako pise na sajtu jer bolje da pisete sad sto kasnim nego posle ceo zivot da neko upire prstom u mene. U ostalo ja se ne krijem i od prvog dana sam tu uvek otvoren i transparantan, ne sedim na nekom ostrvu i saljem advokate da potpisuju ugovore.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
aleksm":b4bwvwjm je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852043#p852043 je napisao(la):
AnaBg » Pet Maj 21, 2021 11:53 am[/url]":b4bwvwjm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851892#p851892 je napisao(la):
aleksm » Čet Maj 20, 2021 6:39 pm[/url]":b4bwvwjm]Ako neko ima info, koje su dimenzije balkonskih vrata na gornjoj slici i koja stolarija je u pitanju?

Pozdrav.


Sent from my iPhone using Tapatalk
https://sakurapark.rs/kvalitet-gradnje-u-sakura-parku/ , sve im pise na sajtu

Razlog zašto sam pitao nije zbog toga što me mrzi da idem na sajt i pogledam, već sam i gledao, nego što se u toku trajanja projekta prozivodjač stolarije menjao bar jednom i zanimalo me na kraju šta je ugrađeno. Ako tvrdite da je to što piše na sajtu, onda ok. Ako možete još da mi pokažete i gde su dimenzije balkonskih vrata (visina x širina)?
Proizvodjac stolarije je Rayners. Prvo je planirano da bude grcki Elvial ali sam ja odabrao na kraju Rayners belgijski i za dve klase bolji a i skuplji i ako po ugovoru nisam imao obavezu odlucio sam se za to sa pojacanom izloacijom na staklima koja ide i preko 50 decibela. Bolji su prozori na zgradi nego na showroomu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Djordje33 da li ste zaista pre 2 meseca mislili da ce sve biti gotovo za 2 meseca?
Da li sad mozes da izadjes javno sa bilo kojim datumom za zavrsetak?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
tlazar":376ulxpl je napisao(la):
@Djordje33 da li ste zaista pre 2 meseca mislili da ce sve biti gotovo za 2 meseca?
Da li sad mozes da izadjes javno sa bilo kojim datumom za zavrsetak?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Nisam ocekivao da neki materijali nece stici da ce mi se citava ekipa fasadera razboleti. Znacu do Ponedeljka kad je definitivno datum useljenja. Radim analizu u worst case scenario. Generalo ljude pustam da ulaze u stanove da uzimaju mere za namestaj za oko maksimalno mesec dana. Ne znam kad ce tehnicki prijem biti gotov jer kad zavisi on nasih institucija nesto sve sto kazem ispasce sa lazem. Mi krecemo sa tehnickim prijemom od sledece nedelje jer ima gomila papira i atesta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam gde je nestao post sa pozivom za brojanje radnika, ali nije mi problem da dodjem, i javno cu da napisem koliko sam ih izbrojao + izvinjenje ako treba :) Jesam kupac, znas ko sam, slao sam ti slike iz drona pre neki dan na mail tako da imas moje ime i prezime, a i taman da se upoznamo i napravim manju reportazu za BeoBuild :) Sto se mene tice moze vec sutra (subota), zivim preko puta u Belvilu i svaki dan gledam Sakuru sa prozora :)

U novembru 80%, 100+ radnika radi svaki dan, i 6 meseci ne mogu da urade poslednjih 20%.

CBRE mi je u aprilu 2019 prosledio mail nekoga iz Sakure gde pise da se 80% ocekuje u martu 2020, sta se tu desilo, tada nije bilo korone?
 
dr strangelove":rak35zqh je napisao(la):
Ne znam gde je nestao post sa pozivom za brojanje radnika, ali nije mi problem da dodjem, i javno cu da napisem koliko sam ih izbrojao + izvinjenje ako treba :) Jesam kupac, znas ko sam, slao sam ti slike iz drona pre neki dan na mail tako da imas moje ime i prezime, a i taman da se upoznamo i napravim manju reportazu za BeoBuild :) Sto se mene tice moze vec sutra (subota), zivim preko puta u Belvilu i svaki dan gledam Sakuru sa prozora :)

U novembru 80%, 100+ radnika radi svaki dan, i 6 meseci ne mogu da urade poslednjih 20%.

CBRE mi je u aprilu 2019 prosledio mail nekoga iz Sakure gde pise da se 80% ocekuje u martu 2020, sta se tu desilo, tada nije bilo korone?
Moze Miso dodji sutra. CBRE ne radi prodaju od 2019 godine. Pisali smo za 80% novembar 2020 godine. Sutra je subota i opet ce biti toliko radnika. Nedeljom jednostavno nece ljudi da rade osim manjeg broja, i da platim duplu dnevnicu. Kao sto sam rekao uvek ti mozemo vratiti novac ako je problem. 20% ne mogu da urade poslednjih 6 meseci zato sto nema materijala i verovatno nece jos dva meseca. Ima i drugih projekata i jeftinijih i koji su gotovi mozda i to nije lose resenje. Vidimo se sutra bicu 2-3 sata u firmi posle idem kod doktora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dragi Djordje da li to znači da cete isplacivati penale kupcima od 30.06?
 
Meni se čini da nikome ne može da odgovara da mu se vrati novac. Ja sam rezervisala stan u oktobru 2018, pre građevinske dozvole, tako da posle ovoliko vremena, za taj novac se sad ne može kupiti sličan stan, a i moralo bi opet da se sačeka da se završi.
Tako da to insistiranje vratiću vam novac je jasno da nam ništa ne znači.
I to što vi ne koristite novac, a mi smo krenuli da plaćamo kredite, to nam isto ne znači mnogo

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Bio na gradilistu i licno se uverio da stvarno ima oko 130 radnika, tako da se ovim putem izvinjavam Djordju :sesir:

Slike sa zemlje su od danas, a iz drona od juce:

original-49aeb28e-9bcf-40ba-9165-8be9d39a78ae-PXL-20210522-080655268.jpg

original-7da6975f-7707-4845-ae11-78829871b4a4-PXL-20210522-080813672.jpg

original-892e78be-197d-48c5-becd-7ab0402207e7-PXL-20210522-081246210.jpg

original-adf5c597-d92e-4277-8e8b-495b5f528e79-PXL-20210522-080717557.jpg

original-c4327c3c-eca6-42c9-817a-cdbba2f14701-PXL-20210522-080614275.jpg

original-c8bbdfe6-4deb-47d4-9663-6b308730b947-PXL-20210522-080649215.jpg

original-d26a9f51-6ad5-489f-bbe3-5a3ffa4c0859-PXL-20210522-080052716.jpg

original-e388b4a1-e6f7-4e61-a511-0c326eafd771-PXL-20210522-081618746.jpg

original-f98af90d-94cb-41a0-8d6e-907b6040a886-PXL-20210522-081338374.jpg

PXL-20210522-080902502-PHOTOSPHERE.jpg

PXL-20210522-081238231.jpg

PXL-20210522-114141649.jpg

PXL-20210522-114353762.jpg

PXL-20210522-114516284.jpg

PXL-20210522-114727493.jpg

PXL-20210522-114959395.jpg

PXL-20210522-115623174.jpg



DJI-0563.jpg

DJI-0565.jpg

DJI-0568.jpg

DJI-0573.jpg
 
Djordje sve pohvale za odgovore i interakciju sa ljudima na forumu.. Stvarno svaka cast

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Video sam da se polemiše oko radova (broja radnika na gradilištu), kao i oko radova na fasadi.
Hteo sam da napravim time laps i da vidimo da li se zaista dešava nešto na gradilištu. dr strangelove me preduhitrio, pa je bio tamo juče i već se izvinio, ali svejedno kada sam napravio, evo i da podelim video sa vama:
https://youtu.be/il9U6SI0nYc

Ono što je zanimljivo jeste da se vide radovi na fasadi sa bočne strane koja gleda ka Delta City-ju na zgradi iz faze II.

PS. Prvi deo snimka je 720p, a drugi je 1080p. Napravio sam tehničku grešku prilikom uzimanja preseka, nisam video da je obeležen kvalitet HD, umesto Full HD.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852377#p852377:skn6rxzu je napisao(la):
dr strangelove » Sub Maj 22, 2021 4:24 pm[/url]":skn6rxzu]Bio na gradilistu i licno se uverio da stvarno ima oko 130 radnika, tako da se ovim putem izvinjavam Djordju :sesir:
Hvala sto ste sa nama podelili ove nformacije a za fotografije jos jednom bravo :)
 
MrGood2016":1u4x5af0 je napisao(la):
Ne može biti opravdanje za ugovor sklopljen tokom korone. Može jedino za ugovor sklopljen pre početka korone, jer je u tom slučaju korona bila zaista neka prethodno nepoznata viša sila, a ako je ugovor sklopljen tokom korone, znači da je prodavac svesno dao takve ugovorne uslove sa poznatim uticajima korone i time preuzeo rizik plaćanja penala.
 
Шта ће бити са паркинг местима око зграде? Колико ће их бити? Да ли ће бити нека рампа, да могу само станари и њихови гости да се паркирају? Улица око зграде делује уско, па претпостављам да ће бити једносмерна?
 
Meni su ovi skupljači prašine iznad prozora višak. Na terasi bih pre izabrao granitne pločice umesto dekinga.
 
Lep projekat, ali jako dugo se gradi i još dosta posla je ostalo.
Korona kao i problem sa isporukom materijala je nešto što je prisutno na svakom projektu , ali tu dolazi do izražaja organizacija i veličina firme .
Obzirom da ste relativno "sveži" u ovom poslu , sigurno vam je bilo teže da se organizujete u odnosu na firme kojima je to osnovna delatnost.

Sve pohvale na želji da se objekat uradi u kvalitetu , nadam se da će stanari umeti to da cene .
Želim vam svu sreću da ga što pre završite na zadovoljstvo svih , kako investitora tako i kupaca .
 
Da li neko zna kada je zavrsetak II faze?
Verovatno je negde pisalo ali da ne citam sve postove, nov sam na forumu..
Hvala
 
Djavo":2c431ckc je napisao(la):
Da li neko zna kada je zavrsetak II faze?
Verovatno je negde pisalo ali da ne citam sve postove, nov sam na forumu..
Hvala
Meni su ovako odgovorili kad sam im slao upit početkom godine:

'Završetak gradnje prve faze očekujemo početkom 2021.godine,  a druge faze u julu 2021.godine.'

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Novi rok za drugu fazu je oktobar 2021. ali ce i on biti debelo probijen.
 
Vrh