Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Zivim u blokovima, i kad prolazim pored Wellport, Savade, The One vidim neke aktivnosti, a kad prodjem pored Sakure, nikad nikog ne vidim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862127#p862127:2uo5x37n je napisao(la):
ccc » Ned Jul 04, 2021 12:59 pm[/url]":2uo5x37n]Da li su svi navedeni kompleksi građeni baš u isto vreme, odnosno da li ih je u istoj fazi gradnje sačekala pandemija, ili tu "2 godine, gore - dole"?

Da li svi koriste iste materijale (uvoz iz istih zemalja)?
Naravno da svi pomenuti projekti nisu bili u istoj dinamici, i da nisu završavani u isto vreme. Ali, i u ovom trenutku ima projekata koji imaju svoju dinamiku, a ima i onih koji kasne. Uglavnom su iste zemlje dobavljača, što može nešto da znači, a i ne mora ništa da znači.
Svaka čast Đorđu , ali je on samo predstavnik investitora, i ima delimičnu odgovornost. Glavni izvođač radova je Concord West, i oni imaju ozbiljnu odgovornost za kašnjenje. Na žalost, to je firma koja se svojim referencama nikad ne bi kandidovala za ovakve poslove, ali imaju '' težinu''.
 
Kroz priču sa investitorom koji gradi zgradu u kojoj sam uzeo stan mogu samo da potvrdim sve okolnosti koje su navedene ovde za kašnjenje...cene, rokovi, sve se promenilo..u velikom broju slučajeva za jedan materijal i jedno i drugo.

Opcije koje su pred investitorom su kašnjenje ili kompromis u izboru ili kvalitetu materijala...ja bih uvek izabrao ovo prvo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862123#p862123:209vw9yh je napisao(la):
SvetlanaR » Ned Jul 04, 2021 10:50 am[/url]":209vw9yh]Zdravo svima!
Eto mene drugi put posle 6 meseci.
Živim preko puta Sakure.
Napisla sam ranije mail da pratim izgradnju jer mi stan u Belvilu gleda na budući stambeni kompleks.
Volela bih da se svi sto pre uselite a zgrada završi.
Na žalost izgradnja kasni.
A Blok 4.faza se gradila dan noć. Wellport takođe. O West 65 kuli da ne diskutujem.
Otuda, nema opravdanja za toliko.kašnjenje.
Takodje, novim kupcima savetujem da provere da li projekat ima bankarsku garanciju.
Sto se tiče g.Djorđa, nije mi.poznat nijedan investitor koji ima vremena da se kači na forum i opravdava kašnjenje izgradnje kao i rokove useljenja.
Sećam se šta je pisalo na sajtu.
Kupcima želim što pre da se usele i okončaju agoniju i neizvesnost.
Pozdrav!
Draga Gospodjo, mislim da ste Vi poslednja osoba koja treba da daje misljenje i sud u vezi bilo cega a posebno dinamike izgradnje nekog naselja jer se nebavite izgradnjom i ne delite pamet jer zamislite ima nas iz Belvila koji znaju sta ste radili stanarima u Belvilu i urusavali odrzavanje Belvila i samim tim poznati kao jedna losa osoba kojoj je sve u zivotu lose tako da nemojte samo Vi da nam zelite srecu jer je jednostavno je nemate!!! Napravili ste od travnjaka ispred svoje zgrade kic bastu btw!
 
Ana, zar ugovorom nisu jasno definisana prava ali i obaveze stanara prema odrzavanju naselja? Ako doticna gospodja vrsi opstukciju, vrlo jasno je navedeno u ugovoru da se prema toj osobi moze pokrenuti pravni postupak i zna se koje su sankcije vec definisane clanovima ugovora. Sva novija naselja funkcionisu na slican nacin i u ugovorima jasno stoje clanovi u vezi sa odrzavanjem istog... tako je u Belvilu, A bloku, Savadi a tako ce biti i u Sakuri, Wellportu, Zepterri itd...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862347#p862347:2109n8ny je napisao(la):
bokili84 » Pon Jul 05, 2021 12:33 pm[/url]":2109n8ny]Ana, zar ugovorom nisu jasno definisana prava ali i obaveze stanara prema odrzavanju naselja? Ako doticna gospodja vrsi opstukciju, vrlo jasno je navedeno u ugovoru da se prema toj osobi moze pokrenuti pravni postupak i zna se koje su sankcije vec definisane clanovima ugovora. Sva novija naselja funkcionisu na slican nacin i u ugovorima jasno stoje clanovi u vezi sa odrzavanjem istog... tako je u Belvilu, A bloku, Savadi a tako ce biti i u Sakuri, Wellportu, Zepterri itd...
Jeste Boki u teoriji ali u praksi se nailazi na hiljadu kršenja,gde jedan ulaz pravi probleme drugima i ne shvataju da su zajednički sistemi zajednički i da ne mogu da se odvoje...Dotična gospodja o kojoj sam pričala je bila i sada je verovatno i dalje predsednik kucnog saveta jednog ulaza i sa još jednim je svojevremeno pre jedno 7 godina radila temeljno na urušavanju zajedničkog sistema održavanja i nije ih bilo briga šta piše u ugovoru koji su potpisali sa investitorom prilikom kupovine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862355#p862355:1go5vawg je napisao(la):
Igor » Pon Jul 05, 2021 12:48 pm[/url]":1go5vawg]Vratimo se te mi ;)
Evo vraćamo se...Radujemo se useljenju u septembru i to je to što smo i hteli. Bili smo u stanu i sve je odradjeno kako smo tražili. Sada rade sanitarije i posle toga ostaju koliko sam shvatila samo još vrata,skrinovi i komarnici. Bilo kako bilo kada se završi park svi su pozvani jer će biti najlepš na Novom Beogradu :)
 
Ana, neka Vam je srecno useljenje u novi stan :)
Mi smo imali problem sa vlasnikom lokala u prizemlju koji je godinama odbijao da placa odrzavanje na koje se ugovorom obavezao i dobio je tuzbu od stanara i vrlo brzo i resenje po kom je duzan da sav dug isplati u jednom kratkom roku inace mu se moze zabraniti rad. Igore, ovo nije odstupanje od teme posto i Sakura funkcionise na slican nacin a sta ako se i tu nadje neki pametnjakovic koji isto postupi ili odluci da deonispred svog lokala doradi na neki svoj nacin? Odmah to zaustaviti i tuziti takvu osobu, taj spor stanari sigurno dobijaju.
 
Cao Ljudi nema me cesto kao pre jer i nemam bas puno vremena. Lokale investitor zadrzava za sebe i nema prodaje necu vašar ispred zgrade. Nema reklama nema da se radi kako svako hoce ili zeli. Ako prodam vise nemam pravo da nekome postavljam pravila. Nemojte sve raspravljati da li se kasni ili ne. Kao sto sam naveo ko hoce odmah novac nazad ko ne neka saceka posle odredjenog vremena ako bas zeli bice mu nadoknadjena eventualna steta. Jeste nisam hteo da menjam materijalizaciju necu da varam. Primer ljudima sam dao da biraju keramiku sebi napravio pakao ali ajde rekao dao rec hocu da ispostujem. Pukne neka plocica, sobzirom da nisam uzeo veliku seriju 3 plocice vec gomilu razlicitih ispadne da porcelanosa nema vise na lageru jer ne proizvodi vise, smanjena proizvodnja zbog zastoja korona materijal ili ne znam ni sam vise zasto. Sad mogu da stavim neku drugu slicnu i da cutim ili da kazem ljudima da odaberu neku drugu porcelanosinu ili ipak ce bas tu pa onda moram da molim da porcelanosa ukljuci u proizvodnju i tako stalno tenzija sa materijalom. U pocetku sam se ozbiljno nervirao zbog kasnjenja sada vise ne mogu jer jednostavno nije do mene.

Znaci samo bez tenzije i nerviranja a na kraju ce sve ispasti ok kad kupci budu prezadovoljni kad se usele.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862439#p862439:3mevr251 je napisao(la):
Djordje33 » Pon Jul 05, 2021 6:36 pm[/url]":3mevr251]Cao Ljudi nema me cesto kao pre jer i nemam bas puno vremena. Lokale investitor zadrzava za sebe i nema prodaje necu vašar ispred zgrade. Nema reklama nema da se radi kako svako hoce ili zeli. Ako prodam vise nemam pravo da nekome postavljam pravila. Nemojte sve raspravljati da li se kasni ili ne. Kao sto sam naveo ko hoce odmah novac nazad ko ne neka saceka posle odredjenog vremena ako bas zeli bice mu nadoknadjena eventualna steta. Jeste nisam hteo da menjam materijalizaciju necu da varam. Primer ljudima sam dao da biraju keramiku sebi napravio pakao ali ajde rekao dao rec hocu da ispostujem. Pukne neka plocica, sobzirom da nisam uzeo veliku seriju 3 plocice vec gomilu razlicitih ispadne da porcelanosa nema vise na lageru jer ne proizvodi vise, smanjena proizvodnja zbog zastoja korona materijal ili ne znam ni sam vise zasto. Sad mogu da stavim neku drugu slicnu i da cutim ili da kazem ljudima da odaberu neku drugu porcelanosinu ili ipak ce bas tu pa onda moram da molim da porcelanosa ukljuci u proizvodnju i tako stalno tenzija sa materijalom. U pocetku sam se ozbiljno nervirao zbog kasnjenja sada vise ne mogu jer jednostavno nije do mene.

Znaci samo bez tenzije i nerviranja a na kraju ce sve ispasti ok kad kupci budu prezadovoljni kad se usele.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk


Djordje, šta se dešava sa Nova 4 ulicom, prema dokumentaciji je to kolski pristup, a baraka još uvek stoji na njoj i ulica nije završena?
 
DJI-0567.jpg

DJI-0570.jpg
 
Видим да се у последњих месец дана везано за изградњу улице иза ове зграде ништа није променило.Багер као да је напуштен,па стоји на истом месту месецима.
 
Sigurno cekaju projekat pored koji treba da pocne, pa da uplate naknadu za gradevinsko zemljiste i od toga da se finansira ulica.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ma nemaju šta njih da čekaju, Nova 4 i Nova 2 (koja je pešačka, ali će je koristiti verovatno za ulaz u garažu ako ne reše ovo) su prema dokumentaciji sa CEOP-a Sakuri u nedostajućoj infrastrukturi.. očigledno postoji problem sa barakom koja je na ulici.. generalno, Sakura ne može dobiti Upotrebnu dozvolu bez toga, obzirom da je to definisan kolski pristup..
 
JohnnyQuid":235q3ner je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862439#p862439 je napisao(la):
Djordje33 » Pon Jul 05, 2021 6:36 pm[/url]":235q3ner]Cao Ljudi nema me cesto kao pre jer i nemam bas puno vremena. Lokale investitor zadrzava za sebe i nema prodaje necu vašar ispred zgrade. Nema reklama nema da se radi kako svako hoce ili zeli. Ako prodam vise nemam pravo da nekome postavljam pravila. Nemojte sve raspravljati da li se kasni ili ne. Kao sto sam naveo ko hoce odmah novac nazad ko ne neka saceka posle odredjenog vremena ako bas zeli bice mu nadoknadjena eventualna steta. Jeste nisam hteo da menjam materijalizaciju necu da varam. Primer ljudima sam dao da biraju keramiku sebi napravio pakao ali ajde rekao dao rec hocu da ispostujem. Pukne neka plocica, sobzirom da nisam uzeo veliku seriju 3 plocice vec gomilu razlicitih ispadne da porcelanosa nema vise na lageru jer ne proizvodi vise, smanjena proizvodnja zbog zastoja korona materijal ili ne znam ni sam vise zasto. Sad mogu da stavim neku drugu slicnu i da cutim ili da kazem ljudima da odaberu neku drugu porcelanosinu ili ipak ce bas tu pa onda moram da molim da porcelanosa ukljuci u proizvodnju i tako stalno tenzija sa materijalom. U pocetku sam se ozbiljno nervirao zbog kasnjenja sada vise ne mogu jer jednostavno nije do mene.

Znaci samo bez tenzije i nerviranja a na kraju ce sve ispasti ok kad kupci budu prezadovoljni kad se usele.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk


Djordje, šta se dešava sa Nova 4 ulicom, prema dokumentaciji je to kolski pristup, a baraka još uvek stoji na njoj i ulica nije završena?
Ozbiljna muka i problem. Nadlezne institucije ne reaguju. Postoji resenje o rusenju i resenje o iseljenju ali ocigledno neko namerno koci iz njemu znanog razloga-interesa. Resicemo kao i sve prepreke do sad, mi cemo prikopcati sve sto je nama potrebno radi upotrebne dozvole ali ovi sledeci koju budu gradili u produzetku imace ozbiljnih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868638#p868638:j2kzn47m je napisao(la):
Djordje33 » Ned Avg 01, 2021 3:02 pm[/url]":j2kzn47m]
JohnnyQuid":j2kzn47m je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862439#p862439 je napisao(la):
Djordje33 » Pon Jul 05, 2021 6:36 pm[/url]":j2kzn47m]Cao Ljudi nema me cesto kao pre jer i nemam bas puno vremena. Lokale investitor zadrzava za sebe i nema prodaje necu vašar ispred zgrade. Nema reklama nema da se radi kako svako hoce ili zeli. Ako prodam vise nemam pravo da nekome postavljam pravila. Nemojte sve raspravljati da li se kasni ili ne. Kao sto sam naveo ko hoce odmah novac nazad ko ne neka saceka posle odredjenog vremena ako bas zeli bice mu nadoknadjena eventualna steta. Jeste nisam hteo da menjam materijalizaciju necu da varam. Primer ljudima sam dao da biraju keramiku sebi napravio pakao ali ajde rekao dao rec hocu da ispostujem. Pukne neka plocica, sobzirom da nisam uzeo veliku seriju 3 plocice vec gomilu razlicitih ispadne da porcelanosa nema vise na lageru jer ne proizvodi vise, smanjena proizvodnja zbog zastoja korona materijal ili ne znam ni sam vise zasto. Sad mogu da stavim neku drugu slicnu i da cutim ili da kazem ljudima da odaberu neku drugu porcelanosinu ili ipak ce bas tu pa onda moram da molim da porcelanosa ukljuci u proizvodnju i tako stalno tenzija sa materijalom. U pocetku sam se ozbiljno nervirao zbog kasnjenja sada vise ne mogu jer jednostavno nije do mene.

Znaci samo bez tenzije i nerviranja a na kraju ce sve ispasti ok kad kupci budu prezadovoljni kad se usele.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk


Djordje, šta se dešava sa Nova 4 ulicom, prema dokumentaciji je to kolski pristup, a baraka još uvek stoji na njoj i ulica nije završena?
Ozbiljna muka i problem. Nadlezne institucije ne reaguju. Postoji resenje o rusenju i resenje o iseljenju ali ocigledno neko namerno koci iz njemu znanog razloga-interesa. Resicemo kao i sve prepreke do sad, mi cemo prikopcati sve sto je nama potrebno radi upotrebne dozvole ali ovi sledeci koju budu gradili u produzetku imace ozbiljnih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Neverovatno. Ipak, moram dodati da je to problem i Sakure, jer dok nema Nova 4 upotrebnu dozvolu, a Nova 4 je kolski pristup definisan Lokacijskim uslovima (uz priključenje infrastrukture), ne može ni Sakura dobiti upotrebnu dozvolu..
 
JohnnyQuid":lw8bz9fd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868638#p868638 je napisao(la):
Djordje33 » Ned Avg 01, 2021 3:02 pm[/url]":lw8bz9fd]
JohnnyQuid":lw8bz9fd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862439#p862439 je napisao(la):
Djordje33 » Pon Jul 05, 2021 6:36 pm[/url]":lw8bz9fd]Cao Ljudi nema me cesto kao pre jer i nemam bas puno vremena. Lokale investitor zadrzava za sebe i nema prodaje necu vašar ispred zgrade. Nema reklama nema da se radi kako svako hoce ili zeli. Ako prodam vise nemam pravo da nekome postavljam pravila. Nemojte sve raspravljati da li se kasni ili ne. Kao sto sam naveo ko hoce odmah novac nazad ko ne neka saceka posle odredjenog vremena ako bas zeli bice mu nadoknadjena eventualna steta. Jeste nisam hteo da menjam materijalizaciju necu da varam. Primer ljudima sam dao da biraju keramiku sebi napravio pakao ali ajde rekao dao rec hocu da ispostujem. Pukne neka plocica, sobzirom da nisam uzeo veliku seriju 3 plocice vec gomilu razlicitih ispadne da porcelanosa nema vise na lageru jer ne proizvodi vise, smanjena proizvodnja zbog zastoja korona materijal ili ne znam ni sam vise zasto. Sad mogu da stavim neku drugu slicnu i da cutim ili da kazem ljudima da odaberu neku drugu porcelanosinu ili ipak ce bas tu pa onda moram da molim da porcelanosa ukljuci u proizvodnju i tako stalno tenzija sa materijalom. U pocetku sam se ozbiljno nervirao zbog kasnjenja sada vise ne mogu jer jednostavno nije do mene.

Znaci samo bez tenzije i nerviranja a na kraju ce sve ispasti ok kad kupci budu prezadovoljni kad se usele.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk


Djordje, šta se dešava sa Nova 4 ulicom, prema dokumentaciji je to kolski pristup, a baraka još uvek stoji na njoj i ulica nije završena?
Ozbiljna muka i problem. Nadlezne institucije ne reaguju. Postoji resenje o rusenju i resenje o iseljenju ali ocigledno neko namerno koci iz njemu znanog razloga-interesa. Resicemo kao i sve prepreke do sad, mi cemo prikopcati sve sto je nama potrebno radi upotrebne dozvole ali ovi sledeci koju budu gradili u produzetku imace ozbiljnih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Neverovatno. Ipak, moram dodati da je to problem i Sakure, jer dok nema Nova 4 upotrebnu dozvolu, a Nova 4 je kolski pristup definisan Lokacijskim uslovima (uz priključenje infrastrukture), ne može ni Sakura dobiti upotrebnu dozvolu..
To je objekat "baraka" koja smeta?
4e91dd26106c576da046cb1890442ebe.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869057#p869057:2j6w52p9 je napisao(la):
deere881 » Pon Avg 02, 2021 11:52 pm[/url]":2j6w52p9]
JohnnyQuid":2j6w52p9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868638#p868638 je napisao(la):
Djordje33 » Ned Avg 01, 2021 3:02 pm[/url]":2j6w52p9]
JohnnyQuid":2j6w52p9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862439#p862439 je napisao(la):
Djordje33 » Pon Jul 05, 2021 6:36 pm[/url]":2j6w52p9]Cao Ljudi nema me cesto kao pre jer i nemam bas puno vremena. Lokale investitor zadrzava za sebe i nema prodaje necu vašar ispred zgrade. Nema reklama nema da se radi kako svako hoce ili zeli. Ako prodam vise nemam pravo da nekome postavljam pravila. Nemojte sve raspravljati da li se kasni ili ne. Kao sto sam naveo ko hoce odmah novac nazad ko ne neka saceka posle odredjenog vremena ako bas zeli bice mu nadoknadjena eventualna steta. Jeste nisam hteo da menjam materijalizaciju necu da varam. Primer ljudima sam dao da biraju keramiku sebi napravio pakao ali ajde rekao dao rec hocu da ispostujem. Pukne neka plocica, sobzirom da nisam uzeo veliku seriju 3 plocice vec gomilu razlicitih ispadne da porcelanosa nema vise na lageru jer ne proizvodi vise, smanjena proizvodnja zbog zastoja korona materijal ili ne znam ni sam vise zasto. Sad mogu da stavim neku drugu slicnu i da cutim ili da kazem ljudima da odaberu neku drugu porcelanosinu ili ipak ce bas tu pa onda moram da molim da porcelanosa ukljuci u proizvodnju i tako stalno tenzija sa materijalom. U pocetku sam se ozbiljno nervirao zbog kasnjenja sada vise ne mogu jer jednostavno nije do mene.

Znaci samo bez tenzije i nerviranja a na kraju ce sve ispasti ok kad kupci budu prezadovoljni kad se usele.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk


Djordje, šta se dešava sa Nova 4 ulicom, prema dokumentaciji je to kolski pristup, a baraka još uvek stoji na njoj i ulica nije završena?
Ozbiljna muka i problem. Nadlezne institucije ne reaguju. Postoji resenje o rusenju i resenje o iseljenju ali ocigledno neko namerno koci iz njemu znanog razloga-interesa. Resicemo kao i sve prepreke do sad, mi cemo prikopcati sve sto je nama potrebno radi upotrebne dozvole ali ovi sledeci koju budu gradili u produzetku imace ozbiljnih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Neverovatno. Ipak, moram dodati da je to problem i Sakure, jer dok nema Nova 4 upotrebnu dozvolu, a Nova 4 je kolski pristup definisan Lokacijskim uslovima (uz priključenje infrastrukture), ne može ni Sakura dobiti upotrebnu dozvolu..
To je objekat "baraka" koja smeta?
4e91dd26106c576da046cb1890442ebe.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Mislim da da, vidi se na odličnoj dron slici od @strangelove iznad.. tačno prekid ulice i drveće iznad nje..
 
Objekat nije ucrtan u katastru, niti je naravno uknjižen ali se fizicki nalazi jednim delom na parceli koja je javna svojina (buduca ulica), a jednim delom na parceli koja je privatna svojina (buduca nova zgrada). Deo objekta koji se nalazi na javnoj svojini (put) verujem da je problem.
Legend: narandzasto objekat.
88b3c5153e7297c4a6cfd33edc130977.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li će zgrada moći da dobije upotrebnu dozvolu zbog problema sa Novom ulicom?

Da li će Đorđe dati neke dane akcije za kupovinu stana u kompleksu?
 
Vrh