Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Djordje33":1834e4w3 je napisao(la):
SvetlanaR":1834e4w3 je napisao(la):
Zdravo svima! Pratim ovaj forum duže vreme, jer živim u Belvilu, zgrada preko puta Sakure.
Stan gleda na Sakuru, i od početka , od momenta postavljanja ograde oko placa, pratim šta se dešava. 2018.god negde u proleće, gotovo u leto je stavljena ograda. Potraga za toplotom zemlje i konst. toplotnih pumpi, je trajala godinu dana. Temelji takodje. Zaista sam se radovala novoj zgradi preko puta Belvila. Danima, gledam kako niče
West, Wellport, Skyline, Milos residence....
Radim u centru, prodjem i pogledam. Svi grade brže od Sakure....
U novinama, danas je osvanula priča o iznajmljenim vozilima , koja nisu plaćena. Takodje, ujutro kada krenem na posao, mnogo je manji broj radnika. Nadam se da će se Sakura izgraditi. Zbog onih koji su uplatili depozite za stanove, a i zbog nas koji zivimo u Belvilu....
Pre 2 meseca sam bila do prodaje Sakure. Pitala sam koje liftove ce imati, devojka mi je rekla da ne zna. Pitala sam i za PP zastitu, koju PP centralu cd imati, s obzirom da ovde u Belvilu, mnogo placamo odrzavanje PP sistema, sprinklera, centrale i svega ostalog. Nasa PP centrala je Siemens. Kvalitetna ali zaista odrzavanje kosta kao da zivimo u Švajcarskoj. Ni za pp centralu nisam dobila odgovor.
To sam pitala prodaju Sakure, jer je moj komsija uplatio depozit kod njih jos pre 14 meseci, a zbog zdravstvenog stanja, vazno je da svi ovi sistemi funkcionisu.
Verujem da ce se projekat zavrsiti. Na zalost, sporo se gradi, i ne znam kako ce postici useljenje 1. faze u decembru 2020.
Sto se tice lokacije, ona je takva, kakva je . Severni deo gleda na nase zgrade , a jug na toplanu i reku. Blizu je J.Gagarina, ali i mi i A Blok smo blizu. Nasa prednost je sto imamo mngo lepih lokala, i zivot je lep okruzen brojnim zanatlijama i privatnicima.
Kada sam kupovala stan, imala sam izbor i sever a to je bio pogled na grad i garazu GSP. Izabrala sam juznu stranu, i zaista divan pogled na Savu i aveniju J.Gagarina.
Nadsm se da ce se Sakura ubrzati i izgraditi.
Citala sam i postove g.Djordja, i zaista mi je neobicno da ima vremena da pise na forumu. Volela bih da kaze rok useljenja 1.faze, a i kada ce poceti da uredjuju deo ispred, prasina je u Belvilu velika, okruzeni smo gradilistima.

Postovana Svetlana, drago mi je da tako pomno pratite izgradnju Sakure. Moj odgovor ce biti sacinjen u nekoliko tacaka. Ne zamerite sto je tako ali je meni puno lakse.

Od prvog dana a tako ce biti UVEK ( mislim da sam jedini investitor ) koji javno ucestvuje u diskusiji na ovom forumu jer je tu jedino i moguce izneti svoj stav javno i bez ustezanja. Kako za mene kao investotora tako i za kupce. Veoma sam da kazem srecan posebno danas posle novinskih clanaka zato sto sam od prvog dana ukljucen ovde i sto sad imam mogucnost da ovde javno bez cenzure iznesem moje misljenje. Ali hajde idemo jednu po jednu stvar.

1. 3 dana pisanja takvih lazi da sam i sam u soku i pored svega sto sam u zivotu doziveo eto uvek ima nesto novo da iznenadi. Tuzba ide za svaki lazni tekst koji je objavljen i ovde cu javno okaciti te tuzbe. SAKURA PARK niti i jedna firma moje porodice nema automobil na renta kar. Nikakva policija nije dolazila. Doticni gospodin koj se pominje je spoljni saradnik i ima firmu koja kod nas izvodi radove na objektu i on jeste moj PRIJATELJ i ja sam naucen da se istih nikad ne odricem posebno sto je doticni gospodin covek koji je PRAVOSNAZNO OSLOBODJEN !!! Svako ima pravo na rad i zivot.
Draga Svetlana sustina tekstova je to da ja nacu da platim REKET koji se trazi od mene !!! Nikad nisam niti cu to uraditi jer nisam nista nezakonito radio i moja porodica i ja smo celog zivota gledali da budemo ispravni 100%. Tuzicu se ako treba i 100 godina i javno ce se izviniti i platiti za svaku rec koju su napisali a da nije tacna. Sav novac ide u humanitarne svrhe jer mi od toga novac ne treba samo hocu da se javno izvine.
Gospoda novinari iz Srpskog Telegrafa su mi prvo poslali mail a potom i zvali gde su mi upucena pitanja u smislu da oni kao to boze imaju insajdera pa im on daje informacije oko projekta. Ja kazem nema problema odgovoricu na vasa pitanja jer nema sta da se krije kao sto i nisam nikad. Pozvao sam ih da dodju kod nas u showroom i da cu ih rado ugostiti i odgovoriti na sva pitanja. Kada smo se sastali poceli su da postavljaju pitanja, tu su bila 2 novinara gospodin Borislav Kašanski i njegova koleginica ne secam se tacno imena. I tu pocinju pitanja pa kao imate problem zemljista, gde sam ja pokazao vlasnicki list gde se jasno vidi 1/1 vlasnistvo firme moje porodice, zatim zasto dugujemo pod izvodjacima gde sam ja odgovorio da je to nemoguce jer mi imamo zakljuceno projektno finansiranje banke i da mi radimo samo sa generalnim izvodjacem firmom Concord West i da moraju da to pitaju njih mada koliko ja znam oni ne duguju... i tako bilo je takvih nekih pitanja da ne duzim. Interesantno je to da me propituje gosp. Borislav Kasanski hapsen i osudjivan za namestanje utakmica zajedno sa pokojnim Batom Buturovicem. Eto na zalost ovde te napadaju oni koji su potvrdjeni kao neki koji su prekrsili zakon. Da zavrsavam oko ovoga posle tog sastanka dolaze pozivi sa raznih strana da bi valjalo da pocnem da se reklamiram preko njih da eto platim neke reklame itd.. Sve je javno dostupno i nista se sakriti ne moze. Ko se sluzi istinom mirno spava. HVALA FORUMU NA MOGUCNOSTI DA SE IZNESE ISTINA, LJUDI HVALA VAM PUNO. IMAM PORUKU ZA TE ISTE NOVINARE KOJI CE OVO CITATI SIGURNO: DJORDJE GLIGORIC NIJE NITI CE IKADA PLATITI REKET !!!!! AKO NASTAVITE DA PISETE NESITINE I LAZI I PORED TOGA STO CU VAS TUZITI JA CU OVDE PISATI O VAMA I VASIM NEDELIMA KOJA CINITE, VERUJTE DA IMAM INFORMACIJE.

2. Ne znam odakle zakljucak da nema radnika kada je na gradilistu svakodnevno izmedju 130-150 radnika. Bice mi zadovoljstvo da vam to i pokazem kad god budete zeleli. Liftovi su Schindler imate na sajtu. PP centrala neka svajcarska firma provericu naziv pa cu vam odgovoriti ne zamerite ne znam za svaku poziciju proizvodjaca opreme. Sto se tice spore gradnje mogu i oko toga malo da prodiskutujem. Pored toga sto smo imali jako kompleksan zahvat oko iskopa 3 nivoa garaza na mestu gde je voda na -5m, Imali smo i kompletan zastoj za vreme vandrdnog stanja koje se kasnije odrazilo na dinamiku izvodjenja radova. Plasticno objasnjeno je ovako: mi od obicne cevi pa do svega ostalog ugradjujemo od stranih proizvodjaca. Cevi su na primer rehau nadam se da ste culi za njih i kada to ugradjujete pre nego sto se obzida kanal oko cevi vi morate da te iste cevi testirate, a da bi testirao pre zatvaranja potrebo je da sve bude u funkciji, a za to su mi potrebne selne i to bas rehau koje bas zbog korone je bilo nemoguce naci. U tom trenutku uvoza nije ni bilo niti su fabrike radile. Onda stoje svi zbog obicnih selni. Ili na primer vi znate da se fasada radi od Italijanse keramike fabrika stala zbog korone, nema na stanju pa dok sacekamo da se pokrene proizvodnja pa dok dostave mi u radionici pripremimo pa tek onda ugradimo... hiljadu prepreka zbog uvoznog a ne domaceg materijala.

3. SVAKI NAS KUPAC MORA BITI ZADOVOLJAN U SVAKOM SMISLU. MI VRACAMO NOVAC SVAKOG TRENUTKA AKO KUPAC ODLUCI DA TO ZELI ODNOSNO DA NE ZELI VISE STAN. CAK I AKO IMAMO PRAVO PO UGOVORU DA ZADRZIMO 10% TO NE CINIMO.

4. Vremena i nemam bas puno ali zaista zelim da ispostujem ljude ne samo kupce u Sakuri vec i ostale i da podelim moje misljenje sa njima i moj stav.
Evo umesto da ja spavam sad ja vama odgovaram i mislim da to treba da cenite zato sto ja kako i vi sami kazete i nemam bas puno vremena za ove stvari. Useljenje se pomera za period koliko je bilo vandrednog stanja zbog nemogucnosti rada i ne dobijanja dozvola za isto. Svakako mi krecemo sa uredjenjem parka uskoro nismo mogli pre drugih radova.

Nadam se da sam vam koliko toliko objasnio i odgovorio i nadam se draga Svetlana da niste novinar iz pomenutog tabloida. Zelim vam svako dobro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Свака част!!!

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Deluje da ne postoji omrazeniji deo grada od NBG.Sto je veca cena to je vise onih koji tvrde da je los deo grada. Iskreno ne shvatam po cemu, novogradnje najcesce imaju organizovana odrzavanja te su naselja cista i bezbedna,reke su blizu, veliki poslovni prostori su blizu , da cene kvadrata su velike ali to je trenutno trziste.

Potencijalnim kupcima sakure je verovatno tema korisna zbog prilike da komuniciraju direktno sa investitorom , kao i da saznaju iskustva drugih koji su u postupku kupovine stana,ne toliko da sto puta citaju da li je toplana preblizu ili predaleko i da li je vazduh zagadjen.

U svakom slucaju nadam se da ce se projekat dovesti do kraja na planirani nacin, puno srece...
 
Jedna u prolazu

sakura01-2020-10-17-22-46-52.jpg
 
Deluje kao da ce prva i druga faza biti gotove u isto vreme
 
Djordje33,
Svaka vam čast, nisam potencijalni kupac više sam u širem smislu komšija, ali pratim projekat.
Zaista sam oduševljen kako ste otvoreni prema bar ovom malom "ćošku" javnosti.
U nekim razgovorima sa poznanicima zaista ističem to kao primer, možda i preteran :).

Ovo što se vama dogodilo je klasičan primer "reketiranja". To je postao modus operandi tih tzv. medija.
Probajte da sačuvate živce, jer možda sudska presuda i stigne ali naplata teško.

Nadam se da vas ovakva loša iskustva neće "oterati" iz posla u ovoj zemlji jer ja, onako, laički smatra da ste jedni od retkih investitora koji je toliko otvoren ka javnosti.
Ja mogu da imam milion zamerki na vaš projekat, ali uvek ste bili tu da odgovorite bez obzira da li se slažete ili ne sa iznetim.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
moze da se ima milion zamerki, ali bar po mom iskustvu kada investitor zivi u vasoj zgradi, a djordje je izjavio da ce da zivi ovde, svi problemi se resavaju u rekordnom roku :)
 
Postavljaju se stakla odavno...
Evo malo slika i sa južne strane, za one koje zanima...
b38991553f80f429bb28a2f725846633.jpg
8f6c1bb84062a37bdaf3acacf9778866.jpg
6c597f16b373c3b24069e16b230479e9.jpg


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Radi se i ona (trenutno) slepa ulica koja prolazi od Agustina Neta, iza Tehnomanije. Da li će ta ulica sada da izbija na Sakuru?
 
ccc":1840ry7g je napisao(la):
Radi se i ona (trenutno) slepa ulica koja prolazi od Agustina Neta, iza Tehnomanije. Da li će ta ulica sada da izbija na Sakuru?
Hoce mi je radimo..:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svaka čast Đorđe, zaista ste next level što se tiče pristupa.
 
ccc":16aq8x3l je napisao(la):
Svaka čast Đorđe, zaista ste next level što se tiče pristupa.
Trebali smo da produzimo i prema comtrade ali grad nije resio imovinsko pravne stvari...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790927#p790927:2f8rufbv je napisao(la):
Djordje33 » Sub Nov 07, 2020 12:35 pm[/url]":2f8rufbv]
ccc":2f8rufbv je napisao(la):
Radi se i ona (trenutno) slepa ulica koja prolazi od Agustina Neta, iza Tehnomanije. Da li će ta ulica sada da izbija na Sakuru?
Hoce mi je radimo..:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Đorđe,

Kupili smo nekretninu kod krugog investitora, jednim delom se bavimo ovim poslom jako dugo.
Sve pohvale za vaš rad i pristup kupcima kao i novine na tržištu koje ste doneli.
Biće prostora da sarađujemo :)


Pozdrav
 
Glamočak":3tttl2jy je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790927#p790927 je napisao(la):
Djordje33 » Sub Nov 07, 2020 12:35 pm[/url]":3tttl2jy]
ccc":3tttl2jy je napisao(la):
Radi se i ona (trenutno) slepa ulica koja prolazi od Agustina Neta, iza Tehnomanije. Da li će ta ulica sada da izbija na Sakuru?
Hoce mi je radimo..:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Đorđe,

Kupili smo nekretninu kod krugog investitora, jednim delom se bavimo ovim poslom jako dugo.
Sve pohvale za vaš rad i pristup kupcima kao i novine na tržištu koje ste doneli.
Biće prostora da sarađujemo :)


Pozdrav

Hvala puno. Nisam planirao nista novo u Srbiji ali zbog ove situacije oko korone i poteskoca oko putovanja mozda ipak promenim misljenje. Trenutno pregovaram za jos jednu lokaciju Novi Beograd je u pitanju. Ako uspem da dogovorim eto novog projekta. Kako kazu ti planiraj a bog ce da se nasmeje.

U svakom slucaju cu pisati ovde o svemu jer jako postujem ovaj forum zbog transparentnosti za koju se i ja zalazem. Nije bitno da li neko prica lose ili dobro bitno je da svako ima pravo da kaze sta misli.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Djordje pozdrav,

Jedno pitanje od mene, nisam iz tvoje struke.
Posto se bavis profesionalno izgradnjom velikih stambenih objekata, nisam imao priliku da pricam sa ljudima tvog profila.
Zanima me koji deo projekta nosi najveci trosak, dozvole, siva faza, garaze, unutrasnji radovi, ppz, itd..
Gde se prave najvece ustede, na cemu moze najvise da se ustedi u fazi izgradnje a da ne utice na buduci komfor stanovanja.
Koja faza najduze traje, takodje koja faza nosi najveci rizik/glavobolje.

Hvala
 
Kod djordja se ne štedi...

Najveći problem u ovoj državi su dozve i papirologija...
 
direktor":15r6xpeu je napisao(la):
Kod djordja se ne štedi...

Najveći problem u ovoj državi su dozve i papirologija...
Ahahhaha ti kao da radis kod nas. Tacno imam problem sa svima i sa projekt menadzerom i sa bankom zato sto probijam budzet po pozicijama. Na primer na terasama je bilo predvidjeno keramika, a mi smo stavili deking 4 generacije. Nisam ja bas investitor kakav bi generalno trebao da bude...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
urosk":1qex8445 je napisao(la):
@Djordje pozdrav,

Jedno pitanje od mene, nisam iz tvoje struke.
Posto se bavis profesionalno izgradnjom velikih stambenih objekata, nisam imao priliku da pricam sa ljudima tvog profila.
Zanima me koji deo projekta nosi najveci trosak, dozvole, siva faza, garaze, unutrasnji radovi, ppz, itd..
Gde se prave najvece ustede, na cemu moze najvise da se ustedi u fazi izgradnje a da ne utice na buduci komfor stanovanja.
Koja faza najduze traje, takodje koja faza nosi najveci rizik/glavobolje.

Hvala
Gledaj tesko je to reci najskuplja pozicija. Gledaj ali ako to gledas finansijski na primer kao ja onda to izgleda ovako. Prvo ulazes ogromne pare u zemlju- plac. Ok sad imas gde da gradis tu pocinje borba za koju kaze direktor papiri projekti a jos uvek si na pocetku. Kad izjuris papire projekat ( konstantno dajes novac za sve jer ti imas zaposlene plate i sve ostalo ) pocinjes da pricas sa bankom ako nemas svoj novac ( retko ko da ima kad je veliki projekat ) posle xy vremena i xy ulozenog novca dobijas odobrenje od banke ( ako imas srece 6 meseci ako si polu srecan 1 godinu, a ako si manje srecan neces dobiti finansiranje. Ako zelite da otvorite temu banke u Srbiji, to je po mom misljenju bitnija tema od same teme gradnje. Kod nas je na nivou srednjeg veka bankarstvo ) pocinjes da gradis. E sad ostalo znas borba sa izvodjacima oko dinamike radova a da se kvalitet ispostuje.... posle prodaja vracas banci pare i na kraju dolazis ti na red ( moj projekat 5 godina od prilike ) Naj skuplja pozicija tesko da kazem ta i ta, ali bi to podelio u nekoliko faza:
1. Kupovina zemlje i dozvola ( mnogo ulozeno jos uvek ledina )
2. Grubi gradjevinski radovi ( u proseku od gradjevinskih radova vuku izmedju 33-35% investicije.
3. Dobra fasada ( demit 30-40 eura m2, samo ventilirajuca kao kod nas od keramike 250 eur m2 ) dobra fasada znaci dobra termika i dugotrajnost samog izgleda objekta.

Posle to delis po pozicijama itd...

Kad saberes ove prve dve stvari najskuplje zato sto si daleko od naplate a ulazes veliki novac, posle valjda je lakse jer si blize realizaciji pa ulaganje i nije tako tesko.

Ako bas zelis da ti pomognem oko necega pisi u dm pa cu ti pomoci sve sto je u mojoj moci.

Nadam se da sam bar malo pojasnio.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje33":32k06x5u je napisao(la):
urosk":32k06x5u je napisao(la):
@Djordje pozdrav,

Jedno pitanje od mene, nisam iz tvoje struke.
Posto se bavis profesionalno izgradnjom velikih stambenih objekata, nisam imao priliku da pricam sa ljudima tvog profila.
Zanima me koji deo projekta nosi najveci trosak, dozvole, siva faza, garaze, unutrasnji radovi, ppz, itd..
Gde se prave najvece ustede, na cemu moze najvise da se ustedi u fazi izgradnje a da ne utice na buduci komfor stanovanja.
Koja faza najduze traje, takodje koja faza nosi najveci rizik/glavobolje.

Hvala
Gledaj tesko je to reci najskuplja pozicija. Gledaj ali ako to gledas finansijski na primer kao ja onda to izgleda ovako. Prvo ulazes ogromne pare u zemlju- plac. Ok sad imas gde da gradis tu pocinje borba za koju kaze direktor papiri projekti a jos uvek si na pocetku. Kad izjuris papire projekat ( konstantno dajes novac za sve jer ti imas zaposlene plate i sve ostalo ) pocinjes da pricas sa bankom ako nemas svoj novac ( retko ko da ima kad je veliki projekat ) posle xy vremena i xy ulozenog novca dobijas odobrenje od banke ( ako imas srece 6 meseci ako si polu srecan 1 godinu, a ako si manje srecan neces dobiti finansiranje. Ako zelite da otvorite temu banke u Srbiji, to je po mom misljenju bitnija tema od same teme gradnje. Kod nas je na nivou srednjeg veka bankarstvo ) pocinjes da gradis. E sad ostalo znas borba sa izvodjacima oko dinamike radova a da se kvalitet ispostuje.... posle prodaja vracas banci pare i na kraju dolazis ti na red ( moj projekat 5 godina od prilike ) Naj skuplja pozicija tesko da kazem ta i ta, ali bi to podelio u nekoliko faza:
1. Kupovina zemlje i dozvola ( mnogo ulozeno jos uvek ledina )
2. Grubi gradjevinski radovi ( u proseku od gradjevinskih radova vuku izmedju 33-35% investicije.
3. Dobra fasada ( demit 30-40 eura m2, samo ventilirajuca kao kod nas od keramike 250 eur m2 ) dobra fasada znaci dobra termika i dugotrajnost samog izgleda objekta.

Posle to delis po pozicijama itd...

Kad saberes ove prve dve stvari najskuplje zato sto si daleko od naplate a ulazes veliki novac, posle valjda je lakse jer si blize realizaciji pa ulaganje i nije tako tesko.

Ako bas zelis da ti pomognem oko necega pisi u dm pa cu ti pomoci sve sto je u mojoj moci.

Nadam se da sam bar malo pojasnio.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobar dan Djordje,

Ne pisem nikada na forumu, ali pratim teme ovde jer stvarno ima interesantnih misljenja i informacija.

Prvo da kazem - Procitao sam Vas komentar gore, vezan za reket izvesnih nazovi novina, i samo samh hteo da Vam napisem - Svaka cast, naklon do poda sto bi rekli :) nadam se da cete uspesno zavrsiti ovaj projekat, pa i neki buduci projekat da realizujete bez problema.

Drugo, jedno pitanje za ove ventilisane fasade - vidjao sam u Nemackoj keramicke fasade, ploce tj, mislim da je proizvodjac Moeding. Izgleda odlicno, da li Vi ugradjujete takve ploce? Nisam upucen previse u ovaj proizvod, samo znam da uopste nije jeftin...

To je to, jos jednom, svaka cast i srecno u daljem poslu, i ne popustajte olosima i ne odustajte! Pozdrav!

Sent from my HD1900 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802505#p802505:2e487l2n je napisao(la):
Djordje33 » 12 Dec 2020 09:46 pm[/url]":2e487l2n]
urosk":2e487l2n je napisao(la):
@Djordje pozdrav,

Jedno pitanje od mene, nisam iz tvoje struke.
Posto se bavis profesionalno izgradnjom velikih stambenih objekata, nisam imao priliku da pricam sa ljudima tvog profila.
Zanima me koji deo projekta nosi najveci trosak, dozvole, siva faza, garaze, unutrasnji radovi, ppz, itd..
Gde se prave najvece ustede, na cemu moze najvise da se ustedi u fazi izgradnje a da ne utice na buduci komfor stanovanja.
Koja faza najduze traje, takodje koja faza nosi najveci rizik/glavobolje.

Hvala
Gledaj tesko je to reci najskuplja pozicija. Gledaj ali ako to gledas finansijski na primer kao ja onda to izgleda ovako. Prvo ulazes ogromne pare u zemlju- plac. Ok sad imas gde da gradis tu pocinje borba za koju kaze direktor papiri projekti a jos uvek si na pocetku. Kad izjuris papire projekat ( konstantno dajes novac za sve jer ti imas zaposlene plate i sve ostalo ) pocinjes da pricas sa bankom ako nemas svoj novac ( retko ko da ima kad je veliki projekat ) posle xy vremena i xy ulozenog novca dobijas odobrenje od banke ( ako imas srece 6 meseci ako si polu srecan 1 godinu, a ako si manje srecan neces dobiti finansiranje. Ako zelite da otvorite temu banke u Srbiji, to je po mom misljenju bitnija tema od same teme gradnje. Kod nas je na nivou srednjeg veka bankarstvo ) pocinjes da gradis. E sad ostalo znas borba sa izvodjacima oko dinamike radova a da se kvalitet ispostuje.... posle prodaja vracas banci pare i na kraju dolazis ti na red ( moj projekat 5 godina od prilike ) Naj skuplja pozicija tesko da kazem ta i ta, ali bi to podelio u nekoliko faza:
1. Kupovina zemlje i dozvola ( mnogo ulozeno jos uvek ledina )
2. Grubi gradjevinski radovi ( u proseku od gradjevinskih radova vuku izmedju 33-35% investicije.
3. Dobra fasada ( demit 30-40 eura m2, samo ventilirajuca kao kod nas od keramike 250 eur m2 ) dobra fasada znaci dobra termika i dugotrajnost samog izgleda objekta.

Posle to delis po pozicijama itd...

Kad saberes ove prve dve stvari najskuplje zato sto si daleko od naplate a ulazes veliki novac, posle valjda je lakse jer si blize realizaciji pa ulaganje i nije tako tesko.

Ako bas zelis da ti pomognem oko necega pisi u dm pa cu ti pomoci sve sto je u mojoj moci.

Nadam se da sam bar malo pojasnio.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk


Hvala Djordje,

zanimao me je pogled sa strane investotora na vecem projektu, edukacije radi, hvala sto si pojasnio da i nama "civilima" bude jasnije sta se desava u toku jednog gradjevinskog poduhvata ove vrste.

Pozdrav
 
U Belvilu zivim i zelim da Sakura bude zavrsena, da kupci budu zadovoljni a da vlasnik ulozeni novac vrati i da zaradi, a nadam se da ce napraviti jos jedno igraliste za decu, pa cemo svracati povremeno u goste, jer se sada deca igraju na 3 igralista u Belvilu, 2 u ABloku i Sakura bi nam dobro dosla.

Ovi koji pisu da toplana radi na mazut se grdno varaju, postoje dimnjaci koji su srebrne boje i oni su radili kad nije bilo gasa - za vreme sankcija, oni odavno ne rade, vec samo visoki dimnjaci iz kojih izlazi para kad toplana radi na gas, a to je od kada sam se uselio u Belvil pre 8 godina tj. pre 9 kad sam kupio stan.

Sto se tice lokacije, ja zivim na drugom kraju Belvila, prilicno udaljen, nisam u onim zgradama prekoputa ali po meni je izbor same lokacije nesretan po biznis.
Svojevremeno kad sam trazio stan pre 10ak godina, odustao sam od kupovine stana u tada novoizgradjenoj zgradi na B.Kosi jer je bio blizu transformatorskih stanica, jer jednostavno nisam hteo da razmisljam da li jeste ili nije, pored toga taj stan nije imao pogled, a ja iz mog stana vidim Hram Sv. Save, Kulu Beograd, kulu West, Avalu, most preko Ade, pa cak i Beogradjanku i zgradu Genex-a.

Ja bih predlozio investitoru posto su stanovi pored Jurija Gagarina, da ako je u mogucnosti da ugradi u stanove i preciscivace vazduha, da u svakoj sobi ima po 1, ja sam to uradio u svom stanu.

Po meni je blizina Save velika prednost za Sakuru, ja na primer leti idem peske ili uz Savski kej ili na kupanje, do vodenog taksija i na Adu tj. plazu kao da zivim u nekom drugom gradu, peske se vratim, podseca me nekada na zivot na Kipru.
Delta City je naravno odmah pored i stotinu raznih radnji, pekara, restorana, dom zdravlja Jedro, kafici, banke, servisi, itd itd sve sto vam treba za zivot ima u Belvilu + Delta City + Ablok i dalje se nastavlja Tehnomanija, Roda itd, pa i West nije daleko.
 
vvolfy":3u728ca8 je napisao(la):
Djordje33":3u728ca8 je napisao(la):
urosk":3u728ca8 je napisao(la):
@Djordje pozdrav,

Jedno pitanje od mene, nisam iz tvoje struke.
Posto se bavis profesionalno izgradnjom velikih stambenih objekata, nisam imao priliku da pricam sa ljudima tvog profila.
Zanima me koji deo projekta nosi najveci trosak, dozvole, siva faza, garaze, unutrasnji radovi, ppz, itd..
Gde se prave najvece ustede, na cemu moze najvise da se ustedi u fazi izgradnje a da ne utice na buduci komfor stanovanja.
Koja faza najduze traje, takodje koja faza nosi najveci rizik/glavobolje.

Hvala
Gledaj tesko je to reci najskuplja pozicija. Gledaj ali ako to gledas finansijski na primer kao ja onda to izgleda ovako. Prvo ulazes ogromne pare u zemlju- plac. Ok sad imas gde da gradis tu pocinje borba za koju kaze direktor papiri projekti a jos uvek si na pocetku. Kad izjuris papire projekat ( konstantno dajes novac za sve jer ti imas zaposlene plate i sve ostalo ) pocinjes da pricas sa bankom ako nemas svoj novac ( retko ko da ima kad je veliki projekat ) posle xy vremena i xy ulozenog novca dobijas odobrenje od banke ( ako imas srece 6 meseci ako si polu srecan 1 godinu, a ako si manje srecan neces dobiti finansiranje. Ako zelite da otvorite temu banke u Srbiji, to je po mom misljenju bitnija tema od same teme gradnje. Kod nas je na nivou srednjeg veka bankarstvo ) pocinjes da gradis. E sad ostalo znas borba sa izvodjacima oko dinamike radova a da se kvalitet ispostuje.... posle prodaja vracas banci pare i na kraju dolazis ti na red ( moj projekat 5 godina od prilike ) Naj skuplja pozicija tesko da kazem ta i ta, ali bi to podelio u nekoliko faza:
1. Kupovina zemlje i dozvola ( mnogo ulozeno jos uvek ledina )
2. Grubi gradjevinski radovi ( u proseku od gradjevinskih radova vuku izmedju 33-35% investicije.
3. Dobra fasada ( demit 30-40 eura m2, samo ventilirajuca kao kod nas od keramike 250 eur m2 ) dobra fasada znaci dobra termika i dugotrajnost samog izgleda objekta.

Posle to delis po pozicijama itd...

Kad saberes ove prve dve stvari najskuplje zato sto si daleko od naplate a ulazes veliki novac, posle valjda je lakse jer si blize realizaciji pa ulaganje i nije tako tesko.

Ako bas zelis da ti pomognem oko necega pisi u dm pa cu ti pomoci sve sto je u mojoj moci.

Nadam se da sam bar malo pojasnio.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobar dan Djordje,

Ne pisem nikada na forumu, ali pratim teme ovde jer stvarno ima interesantnih misljenja i informacija.

Prvo da kazem - Procitao sam Vas komentar gore, vezan za reket izvesnih nazovi novina, i samo samh hteo da Vam napisem - Svaka cast, naklon do poda sto bi rekli :) nadam se da cete uspesno zavrsiti ovaj projekat, pa i neki buduci projekat da realizujete bez problema.

Drugo, jedno pitanje za ove ventilisane fasade - vidjao sam u Nemackoj keramicke fasade, ploce tj, mislim da je proizvodjac Moeding. Izgleda odlicno, da li Vi ugradjujete takve ploce? Nisam upucen previse u ovaj proizvod, samo znam da uopste nije jeftin...

To je to, jos jednom, svaka cast i srecno u daljem poslu, i ne popustajte olosima i ne odustajte! Pozdrav!

Sent from my HD1900 using Tapatalk


Poatovani,

Hvala na podrsci. Ovaj nas sistem je sistem koji se primenjuje u Kanadi. Glavni izinjer je radio tamo dug vremenski period. Vratio se u zemlju i otvorio firmu koja se bavi time. Zavrsna podloga od keramike je proizvodjac Laminam ( italijanska keramika ) a ceo sistem nosi pod konatrukcija od aluminijuma sa ubacenom izolacijom. To je trenutno najmoderniji sistem fasada. Nemacka, Italija, Spanija... svakako jako skupa prica ali vecna stvar koja treba da opstane dug vremenski period bez da gubi na izgledu i kvalitetu. Sve sto je potrebno jeste da je operete sa vremena na vreme. Nadam se da sam malo pomogao.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
urosk":32ia97sr je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802505#p802505 je napisao(la):
Djordje33 » 12 Dec 2020 09:46 pm[/url]":32ia97sr]
urosk":32ia97sr je napisao(la):
@Djordje pozdrav,

Jedno pitanje od mene, nisam iz tvoje struke.
Posto se bavis profesionalno izgradnjom velikih stambenih objekata, nisam imao priliku da pricam sa ljudima tvog profila.
Zanima me koji deo projekta nosi najveci trosak, dozvole, siva faza, garaze, unutrasnji radovi, ppz, itd..
Gde se prave najvece ustede, na cemu moze najvise da se ustedi u fazi izgradnje a da ne utice na buduci komfor stanovanja.
Koja faza najduze traje, takodje koja faza nosi najveci rizik/glavobolje.

Hvala
Gledaj tesko je to reci najskuplja pozicija. Gledaj ali ako to gledas finansijski na primer kao ja onda to izgleda ovako. Prvo ulazes ogromne pare u zemlju- plac. Ok sad imas gde da gradis tu pocinje borba za koju kaze direktor papiri projekti a jos uvek si na pocetku. Kad izjuris papire projekat ( konstantno dajes novac za sve jer ti imas zaposlene plate i sve ostalo ) pocinjes da pricas sa bankom ako nemas svoj novac ( retko ko da ima kad je veliki projekat ) posle xy vremena i xy ulozenog novca dobijas odobrenje od banke ( ako imas srece 6 meseci ako si polu srecan 1 godinu, a ako si manje srecan neces dobiti finansiranje. Ako zelite da otvorite temu banke u Srbiji, to je po mom misljenju bitnija tema od same teme gradnje. Kod nas je na nivou srednjeg veka bankarstvo ) pocinjes da gradis. E sad ostalo znas borba sa izvodjacima oko dinamike radova a da se kvalitet ispostuje.... posle prodaja vracas banci pare i na kraju dolazis ti na red ( moj projekat 5 godina od prilike ) Naj skuplja pozicija tesko da kazem ta i ta, ali bi to podelio u nekoliko faza:
1. Kupovina zemlje i dozvola ( mnogo ulozeno jos uvek ledina )
2. Grubi gradjevinski radovi ( u proseku od gradjevinskih radova vuku izmedju 33-35% investicije.
3. Dobra fasada ( demit 30-40 eura m2, samo ventilirajuca kao kod nas od keramike 250 eur m2 ) dobra fasada znaci dobra termika i dugotrajnost samog izgleda objekta.

Posle to delis po pozicijama itd...

Kad saberes ove prve dve stvari najskuplje zato sto si daleko od naplate a ulazes veliki novac, posle valjda je lakse jer si blize realizaciji pa ulaganje i nije tako tesko.

Ako bas zelis da ti pomognem oko necega pisi u dm pa cu ti pomoci sve sto je u mojoj moci.

Nadam se da sam bar malo pojasnio.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk


Hvala Djordje,

zanimao me je pogled sa strane investotora na vecem projektu, edukacije radi, hvala sto si pojasnio da i nama "civilima" bude jasnije sta se desava u toku jednog gradjevinskog poduhvata ove vrste.

Pozdrav

Sve sto mogu da pomognem tu sam.

Hvala vama


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh