Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Ne razumem čemu rasprava. Nekom je ta lokacija loša, nekom dobra. Sve je stvar dobre volje, kome se svidja on kupi stan u Sakuri, kome se ne vidja ne mora. Možda je nekom super lokacija blok 45 pored Save, a nekom se ne svidja. Nema razloga za ubedjivanje i raspravu...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
U pravu si. Nekome je i ceo NBG losa lokacija za zivot. Meni su recimo mazohisti svi koji zive na NBG (u sakuri, u belvilu, u bloku 45, u svakom NBG bloku) jer je NBG tokom najveceg dela godine jedan od najzagadjenijih delova jednog od najzagadjenijih gradova na svetu kada govorimo o kvalitetu vazduha. Svako od njih ima mogucnost da proda svoj stan za velike pare vevericama i da se preseli na neko daleko zdravije i daleko jeftinije mesto za zivot. Ali umesto da to urade, oni vole da komentarisu one kojima je jos losije nego njima :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773810#p773810:2mvjnmg5 je napisao(la):
MrGood2016 » 11 Sep 2020 10:58 am[/url]":2mvjnmg5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773808#p773808:2mvjnmg5 je napisao(la):
urosk » Pet Sep 11, 2020 11:53 am[/url]":2mvjnmg5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773786#p773786:2mvjnmg5 je napisao(la):
MrGood2016 » 11 Sep 2020 10:15 am[/url]":2mvjnmg5]...dok sa druge strane tih 6 traka imas low cost solitere (aka belvil) kojima raste cena, bez obzira na jurija gagarina, gsp garazu, prometnu prugu i buducu glavnu autobusku stanicu.

Da li si razmisljao o tim mazohistima, i ako jesi koji ti je zakljucak?

Naravno i o njim, samo sto ovi iz Sakure ce platiti kvadrat ipak "malo" vise tako da su ovi iz Belvila u nesto boljoj poziciju.
Kakve veze ima da li raste cena... lokacija je losa i to ne moze da se promeni, Sakura bi bio odlican projekat samo ne na toj lokaciji.


Ok, da li si razmisljao o mazohistima koji placaju jos vise kvadrat u west65 a udisu podjednako zagadjen vazduh i imaju bonus prugu "da pljunes do nje" sa izuzetno frekfentnim i bucnim saobracajem?

Ne bih da idem u off, tema je Sakura. West ide u isti kos, mozes ko Tarazan lijanom do komsije. Ceo taj deo koji se gradi oko Westa je ce biti prilicno napakovan. Cena jeziva, soliter, nizi spratovi, 56m2 + garaza, preko 180k.
 
Sve to vazi za skoro svaku novogradnju u gradu, a Bogami i za dobar deo starogradnji od kojih su neke skuplje od westa i sakure. Dakle zakljucak tvog razmisljanja je da je BG pun mazohista :D
 
Sakura mi je vrhunac, to je samo moje misljenje koje drugima ne trebalo da bude bitno.
 
120355328_1728563840631435_4989459622836291639_o.jpg
120324611_1728563887298097_6573356425509963190_o.jpg
120230472_1728563943964758_5502947078148646075_o.jpg

izvor.Građevinska kompanija Brigate
 
Projekat je sasvim okej, ali deluje kao prihvatljiv izbor za zivot tek kroz 10 godina (ako i tada). Odaje utisak kao da covek aktivno bira okruzenje koje je gore od mogucih opcija. Napomenut bulevar mozda i nije toliko strasan da nije u tolikom stanju raspada.
Koncept 6 traka nije toliko jeziv koliko je generalno vladajuce stanje ambijenta, za BG ali mislim i posebno za NBG. Ipak, neko sam ko ne zivi na NBG niti bi ikada ziveo jer ne mogu da pojmim koncept da zivim u okruzenju gde je neophodno ici kolima ako zelis negde da se ljudski prosetas ili pak prosto da izadjes napolje.

Sta god je bilo napominjano od mana okruzenja vazi. Ne vidim zasto bi zeleo da imam toplanu, sine, bulevar i buducu autobusku stanicu odmah uz zgradu. Prosto nelogicno.
 
Zanimljivo je da neko ko ne zivi na NBG, niti bi ziveo na NBG, ima potrebu da komentarise zgradu na NBG...
 
A pritom poruka izgleda kao da ju je prevodio google translator
 
Pritom ako nečega ima na nbg, to je šetnja :)
 
Mislim da forum dozvoljava izrazavanje misljenja na svakoj temi i da niko nije ustrucen da prica i pise iskljucivo o onima koje se ticu njenog ili njegovog kraja.

Sto se tice samog setanja unutar NBG ne moze da se poredi sa drugim delovima grada. ali zato, sto se tice setanja uz reku,uredjenog prostora kod MSU i Zemun, to su vec delovi grada u kojima mislim da svako uziva. Ali reci da prostor oko Sakura parka predstavlja prijatan deo za setnju je daleko od istine.

Tako da pored vecinski neukusnih komentara od strane nekolicine nisam video odgovor na validne argumente da je Sakura park na losoj lokaciji, pak losijoj u ondosu na postojece projekte (na NBG). Mislim da kada bi se birala lokacija za zivot, Sakura park bi se pre navodila kao losiji primer pozicije nego ista.
Takodje, komentar za setnju je bio ne da ne postoji vec da je osoba u Sakura parku ustrucena na neki vid prevoza da dodje do zapravo atraktivnih delova za neku prijatnu setnju. Takodje, za razliku od W65 i Bellville-a, Sakura nema neku varijantu otvorenog kompleksa koji pruza uredjenu zonu za setanje i slicno. Napomena "za 10 godina" je ipak malo gruba ali je ideja iza toga da potez sa strane Sakure treba da se razradi/izgradi da bi zapravo predstavljalo atraktivnu lokaciju, tako da je to na slobodnu procenu svakome koliko bi vreemena trebalo da se tako neesto desi :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779454#p779454:3mhzugdr je napisao(la):
MrGood2016 » Sre Sep 30, 2020 3:07 pm[/url]":3mhzugdr]Zanimljivo je da neko ko ne zivi na NBG, niti bi ziveo na NBG, ima potrebu da komentarise zgradu na NBG...

Срам га било, како се само усуђује да критички посматра пројекат, мада и ти си негде истицао близину будуће аутобуске станице као нешто негативно, а људима који овде живе ће аутобуси за целу Србију и иностранство бити веома близу тако да не видим шта је ту лоше.
 
Zivot na celom NBG sam isticao kao nesto negativno, tako da je autobuska stanica kao dodatni generator zagadjenja vec zagadjene zivotne sredine samo slag na torti.
 
Novi Beograd je super za setnju, i to ne pored reka samo, nego bas po ulicama. Ima par mesta koja su za izbegavanje, narocito kasno uvece, ali veci deo je prilicno ziv i bezbedan. Ja bih se pre setao tu npr, jer je sve ravno, nego po strmim ulicama u nekom drugom delu grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779603#p779603:1m43m59b je napisao(la):
Black » Sre Sep 30, 2020 8:31 pm[/url]":1m43m59b]Novi Beograd je super za setnju, i to ne pored reka samo, nego bas po ulicama. Ima par mesta koja su za izbegavanje, narocito kasno uvece, ali veci deo je prilicno ziv i bezbedan. Ja bih se pre setao tu npr, jer je sve ravno, nego po strmim ulicama u nekom drugom delu grada.

Ipak, ja sam naveo ono sto je meni najdraze ali naravno svako ima svoje preferencije! Sto se tice neravnina se moram sloziti, bez nekog povetarca je krajnja nepotrebna vezba setati se okolo-naokolo sa obaveznim tusiranjem :lol:
 
Zdravo svima! Pratim ovaj forum duže vreme, jer živim u Belvilu, zgrada preko puta Sakure.
Stan gleda na Sakuru, i od početka , od momenta postavljanja ograde oko placa, pratim šta se dešava. 2018.god negde u proleće, gotovo u leto je stavljena ograda. Potraga za toplotom zemlje i konst. toplotnih pumpi, je trajala godinu dana. Temelji takodje. Zaista sam se radovala novoj zgradi preko puta Belvila. Danima, gledam kako niče
West, Wellport, Skyline, Milos residence....
Radim u centru, prodjem i pogledam. Svi grade brže od Sakure....
U novinama, danas je osvanula priča o iznajmljenim vozilima , koja nisu plaćena. Takodje, ujutro kada krenem na posao, mnogo je manji broj radnika. Nadam se da će se Sakura izgraditi. Zbog onih koji su uplatili depozite za stanove, a i zbog nas koji zivimo u Belvilu....
Pre 2 meseca sam bila do prodaje Sakure. Pitala sam koje liftove ce imati, devojka mi je rekla da ne zna. Pitala sam i za PP zastitu, koju PP centralu cd imati, s obzirom da ovde u Belvilu, mnogo placamo odrzavanje PP sistema, sprinklera, centrale i svega ostalog. Nasa PP centrala je Siemens. Kvalitetna ali zaista odrzavanje kosta kao da zivimo u Švajcarskoj. Ni za pp centralu nisam dobila odgovor.
To sam pitala prodaju Sakure, jer je moj komsija uplatio depozit kod njih jos pre 14 meseci, a zbog zdravstvenog stanja, vazno je da svi ovi sistemi funkcionisu.
Verujem da ce se projekat zavrsiti. Na zalost, sporo se gradi, i ne znam kako ce postici useljenje 1. faze u decembru 2020.
Sto se tice lokacije, ona je takva, kakva je . Severni deo gleda na nase zgrade , a jug na toplanu i reku. Blizu je J.Gagarina, ali i mi i A Blok smo blizu. Nasa prednost je sto imamo mngo lepih lokala, i zivot je lep okruzen brojnim zanatlijama i privatnicima.
Kada sam kupovala stan, imala sam izbor i sever a to je bio pogled na grad i garazu GSP. Izabrala sam juznu stranu, i zaista divan pogled na Savu i aveniju J.Gagarina.
Nadsm se da ce se Sakura ubrzati i izgraditi.
Citala sam i postove g.Djordja, i zaista mi je neobicno da ima vremena da pise na forumu. Volela bih da kaze rok useljenja 1.faze, a i kada ce poceti da uredjuju deo ispred, prasina je u Belvilu velika, okruzeni smo gradilistima.
 
SvetlanaR":1iy01jae je napisao(la):
Zdravo svima! Pratim ovaj forum duže vreme, jer živim u Belvilu, zgrada preko puta Sakure.
Stan gleda na Sakuru, i od početka , od momenta postavljanja ograde oko placa, pratim šta se dešava. 2018.god negde u proleće, gotovo u leto je stavljena ograda. Potraga za toplotom zemlje i konst. toplotnih pumpi, je trajala godinu dana. Temelji takodje. Zaista sam se radovala novoj zgradi preko puta Belvila. Danima, gledam kako niče
West, Wellport, Skyline, Milos residence....
Radim u centru, prodjem i pogledam. Svi grade brže od Sakure....
U novinama, danas je osvanula priča o iznajmljenim vozilima , koja nisu plaćena. Takodje, ujutro kada krenem na posao, mnogo je manji broj radnika. Nadam se da će se Sakura izgraditi. Zbog onih koji su uplatili depozite za stanove, a i zbog nas koji zivimo u Belvilu....
Pre 2 meseca sam bila do prodaje Sakure. Pitala sam koje liftove ce imati, devojka mi je rekla da ne zna. Pitala sam i za PP zastitu, koju PP centralu cd imati, s obzirom da ovde u Belvilu, mnogo placamo odrzavanje PP sistema, sprinklera, centrale i svega ostalog. Nasa PP centrala je Siemens. Kvalitetna ali zaista odrzavanje kosta kao da zivimo u Švajcarskoj. Ni za pp centralu nisam dobila odgovor.
To sam pitala prodaju Sakure, jer je moj komsija uplatio depozit kod njih jos pre 14 meseci, a zbog zdravstvenog stanja, vazno je da svi ovi sistemi funkcionisu.
Verujem da ce se projekat zavrsiti. Na zalost, sporo se gradi, i ne znam kako ce postici useljenje 1. faze u decembru 2020.
Sto se tice lokacije, ona je takva, kakva je . Severni deo gleda na nase zgrade , a jug na toplanu i reku. Blizu je J.Gagarina, ali i mi i A Blok smo blizu. Nasa prednost je sto imamo mngo lepih lokala, i zivot je lep okruzen brojnim zanatlijama i privatnicima.
Kada sam kupovala stan, imala sam izbor i sever a to je bio pogled na grad i garazu GSP. Izabrala sam juznu stranu, i zaista divan pogled na Savu i aveniju J.Gagarina.
Nadsm se da ce se Sakura ubrzati i izgraditi.
Citala sam i postove g.Djordja, i zaista mi je neobicno da ima vremena da pise na forumu. Volela bih da kaze rok useljenja 1.faze, a i kada ce poceti da uredjuju deo ispred, prasina je u Belvilu velika, okruzeni smo gradilistima.

Postovana Svetlana, drago mi je da tako pomno pratite izgradnju Sakure. Moj odgovor ce biti sacinjen u nekoliko tacaka. Ne zamerite sto je tako ali je meni puno lakse.

Od prvog dana a tako ce biti UVEK ( mislim da sam jedini investitor ) koji javno ucestvuje u diskusiji na ovom forumu jer je tu jedino i moguce izneti svoj stav javno i bez ustezanja. Kako za mene kao investotora tako i za kupce. Veoma sam da kazem srecan posebno danas posle novinskih clanaka zato sto sam od prvog dana ukljucen ovde i sto sad imam mogucnost da ovde javno bez cenzure iznesem moje misljenje. Ali hajde idemo jednu po jednu stvar.

1. 3 dana pisanja takvih lazi da sam i sam u soku i pored svega sto sam u zivotu doziveo eto uvek ima nesto novo da iznenadi. Tuzba ide za svaki lazni tekst koji je objavljen i ovde cu javno okaciti te tuzbe. SAKURA PARK niti i jedna firma moje porodice nema automobil na renta kar. Nikakva policija nije dolazila. Doticni gospodin koj se pominje je spoljni saradnik i ima firmu koja kod nas izvodi radove na objektu i on jeste moj PRIJATELJ i ja sam naucen da se istih nikad ne odricem posebno sto je doticni gospodin covek koji je PRAVOSNAZNO OSLOBODJEN !!! Svako ima pravo na rad i zivot.
Draga Svetlana sustina tekstova je to da ja nacu da platim REKET koji se trazi od mene !!! Nikad nisam niti cu to uraditi jer nisam nista nezakonito radio i moja porodica i ja smo celog zivota gledali da budemo ispravni 100%. Tuzicu se ako treba i 100 godina i javno ce se izviniti i platiti za svaku rec koju su napisali a da nije tacna. Sav novac ide u humanitarne svrhe jer mi od toga novac ne treba samo hocu da se javno izvine.
Gospoda novinari iz Srpskog Telegrafa su mi prvo poslali mail a potom i zvali gde su mi upucena pitanja u smislu da oni kao to boze imaju insajdera pa im on daje informacije oko projekta. Ja kazem nema problema odgovoricu na vasa pitanja jer nema sta da se krije kao sto i nisam nikad. Pozvao sam ih da dodju kod nas u showroom i da cu ih rado ugostiti i odgovoriti na sva pitanja. Kada smo se sastali poceli su da postavljaju pitanja, tu su bila 2 novinara gospodin Borislav Kašanski i njegova koleginica ne secam se tacno imena. I tu pocinju pitanja pa kao imate problem zemljista, gde sam ja pokazao vlasnicki list gde se jasno vidi 1/1 vlasnistvo firme moje porodice, zatim zasto dugujemo pod izvodjacima gde sam ja odgovorio da je to nemoguce jer mi imamo zakljuceno projektno finansiranje banke i da mi radimo samo sa generalnim izvodjacem firmom Concord West i da moraju da to pitaju njih mada koliko ja znam oni ne duguju... i tako bilo je takvih nekih pitanja da ne duzim. Interesantno je to da me propituje gosp. Borislav Kasanski hapsen i osudjivan za namestanje utakmica zajedno sa pokojnim Batom Buturovicem. Eto na zalost ovde te napadaju oni koji su potvrdjeni kao neki koji su prekrsili zakon. Da zavrsavam oko ovoga posle tog sastanka dolaze pozivi sa raznih strana da bi valjalo da pocnem da se reklamiram preko njih da eto platim neke reklame itd.. Sve je javno dostupno i nista se sakriti ne moze. Ko se sluzi istinom mirno spava. HVALA FORUMU NA MOGUCNOSTI DA SE IZNESE ISTINA, LJUDI HVALA VAM PUNO. IMAM PORUKU ZA TE ISTE NOVINARE KOJI CE OVO CITATI SIGURNO: DJORDJE GLIGORIC NIJE NITI CE IKADA PLATITI REKET !!!!! AKO NASTAVITE DA PISETE NESITINE I LAZI I PORED TOGA STO CU VAS TUZITI JA CU OVDE PISATI O VAMA I VASIM NEDELIMA KOJA CINITE, VERUJTE DA IMAM INFORMACIJE.

2. Ne znam odakle zakljucak da nema radnika kada je na gradilistu svakodnevno izmedju 130-150 radnika. Bice mi zadovoljstvo da vam to i pokazem kad god budete zeleli. Liftovi su Schindler imate na sajtu. PP centrala neka svajcarska firma provericu naziv pa cu vam odgovoriti ne zamerite ne znam za svaku poziciju proizvodjaca opreme. Sto se tice spore gradnje mogu i oko toga malo da prodiskutujem. Pored toga sto smo imali jako kompleksan zahvat oko iskopa 3 nivoa garaza na mestu gde je voda na -5m, Imali smo i kompletan zastoj za vreme vandrdnog stanja koje se kasnije odrazilo na dinamiku izvodjenja radova. Plasticno objasnjeno je ovako: mi od obicne cevi pa do svega ostalog ugradjujemo od stranih proizvodjaca. Cevi su na primer rehau nadam se da ste culi za njih i kada to ugradjujete pre nego sto se obzida kanal oko cevi vi morate da te iste cevi testirate, a da bi testirao pre zatvaranja potrebo je da sve bude u funkciji, a za to su mi potrebne selne i to bas rehau koje bas zbog korone je bilo nemoguce naci. U tom trenutku uvoza nije ni bilo niti su fabrike radile. Onda stoje svi zbog obicnih selni. Ili na primer vi znate da se fasada radi od Italijanse keramike fabrika stala zbog korone, nema na stanju pa dok sacekamo da se pokrene proizvodnja pa dok dostave mi u radionici pripremimo pa tek onda ugradimo... hiljadu prepreka zbog uvoznog a ne domaceg materijala.

3. SVAKI NAS KUPAC MORA BITI ZADOVOLJAN U SVAKOM SMISLU. MI VRACAMO NOVAC SVAKOG TRENUTKA AKO KUPAC ODLUCI DA TO ZELI ODNOSNO DA NE ZELI VISE STAN. CAK I AKO IMAMO PRAVO PO UGOVORU DA ZADRZIMO 10% TO NE CINIMO.

4. Vremena i nemam bas puno ali zaista zelim da ispostujem ljude ne samo kupce u Sakuri vec i ostale i da podelim moje misljenje sa njima i moj stav.
Evo umesto da ja spavam sad ja vama odgovaram i mislim da to treba da cenite zato sto ja kako i vi sami kazete i nemam bas puno vremena za ove stvari. Useljenje se pomera za period koliko je bilo vandrednog stanja zbog nemogucnosti rada i ne dobijanja dozvola za isto. Svakako mi krecemo sa uredjenjem parka uskoro nismo mogli pre drugih radova.

Nadam se da sam vam koliko toliko objasnio i odgovorio i nadam se draga Svetlana da niste novinar iz pomenutog tabloida. Zelim vam svako dobro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Ђорђе33, свака част на истрајности, пуна подршка, само напред и надам се да никакви душмани, рекеташи, критичари свега и свачега, и остала см**** џабалебарошка, неће успети да те скрену и омету са твог исправног пута.
:kk:
 
Гага":xd3fkapt je napisao(la):
@Ђорђе33, свака част на истрајности, пуна подршка, само напред и надам се да никакви душмани, рекеташи, критичари свега и свачега, и остала см**** џабалебарошка, неће успети да те скрену и омету са твог исправног пута.
:kk:
Hvala ti Gago. Hvala ti puno na tim zeljama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sva čast na otvorenosti i spremnosti na odgovor na svako pitanje.

Mogu samo misliti kakve se priče kriju iza raznih drugih gradilišta i investitora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779667#p779667:3mwldfbj je napisao(la):
ob.per. » Sre Sep 30, 2020 10:48 pm[/url]":3mwldfbj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779603#p779603:3mwldfbj je napisao(la):
Black » Sre Sep 30, 2020 8:31 pm[/url]":3mwldfbj]Novi Beograd je super za setnju, i to ne pored reka samo, nego bas po ulicama. Ima par mesta koja su za izbegavanje, narocito kasno uvece, ali veci deo je prilicno ziv i bezbedan. Ja bih se pre setao tu npr, jer je sve ravno, nego po strmim ulicama u nekom drugom delu grada.

Ipak, ja sam naveo ono sto je meni najdraze ali naravno svako ima svoje preferencije! Sto se tice neravnina se moram sloziti, bez nekog povetarca je krajnja nepotrebna vezba setati se okolo-naokolo sa obaveznim tusiranjem :lol:

kako napreduje setnja kolicima u tom starom delu beograda? :)
 
Код нас је проблем што свако све зна, и свако зна некога ко зна некога. Ја мислим да не постоји просечан грађанин Београда, који не зна барем неког власника сплава, популарног клуба или неког инвеститора новоградње :D
Тако сам за Сакуру се наслушао свачега, свако има проверени инфо. Те је власник Филип Цептер, те власт ова она, па неке пекаре код Генекса.
Углавном од мене који нема никакав интерес за куповину, што би рекли ни хлеб је о ни хлеб мирисао, пуна подршка пројекту ако ништа због визуелног индентитеа и због тога што је нешто потпуно другачије. Поготово када прочитам које новине нападају :bash:
 
Postovani Djordje,
Nisam novinar, po vokaciji sam magistra klin. farmacije.
Živim u zgradi preko puta.
Želim vam brzi završetak a nama lep pogled na japanske trešnje.
Pozdrav
Svetlana
 
SvetlanaR":13198uh9 je napisao(la):
Postovani Djordje,
Nisam novinar, po vokaciji sam magistra klin. farmacije.
Živim u zgradi preko puta.
Želim vam brzi završetak a nama lep pogled na japanske trešnje.
Pozdrav
Svetlana
Hvala na lepim zeljama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780962#p780962:qocd2l4n je napisao(la):
mariks » Pon Okt 05, 2020 2:16 pm[/url]":qocd2l4n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779667#p779667:qocd2l4n je napisao(la):
ob.per. » Sre Sep 30, 2020 10:48 pm[/url]":qocd2l4n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779603#p779603:qocd2l4n je napisao(la):
Black » Sre Sep 30, 2020 8:31 pm[/url]":qocd2l4n]Novi Beograd je super za setnju, i to ne pored reka samo, nego bas po ulicama. Ima par mesta koja su za izbegavanje, narocito kasno uvece, ali veci deo je prilicno ziv i bezbedan. Ja bih se pre setao tu npr, jer je sve ravno, nego po strmim ulicama u nekom drugom delu grada.

Ipak, ja sam naveo ono sto je meni najdraze ali naravno svako ima svoje preferencije! Sto se tice neravnina se moram sloziti, bez nekog povetarca je krajnja nepotrebna vezba setati se okolo-naokolo sa obaveznim tusiranjem :lol:

kako napreduje setnja kolicima u tom starom delu beograda? :)

Svakako draze kada budu dosli malo hladniji dani ali nazalost i samim tim tmurniji...
 
Vrh