Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Lupen82":3s3d0yhv je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701158#p701158 je napisao(la):
Djordje33 » Wed Jan 22, 2020 11:53 am[/url]":3s3d0yhv]
vanste25":3s3d0yhv je napisao(la):
@Djordje33
Mozes li molim te da objasnis zasto imate to odstupanje od 1.5 do 3% ? U cemu je stvar?
Znaci dodje neko, kupi stan od 100 kvadrata i vi mu predate 97 kvm i to je ok. Kupac na gubitku 9000 eura.
A da sagradite 103 kvadrata... To nema sanse.

Postovani, dogovor je da i kupac i prodavac imaju isti nacin obracuna i isti rizik. Objasnicu plasticno. Stan 100m2 ako ima manje 3% kupac se nece zaliti ako ima vise od 3% mi kupcu nadoknadjujemo ceo iznos, isto tako ako ima vise do 3% mi nemamo pravo da mu bilo sta kazemo ako je preko toga onda mozemo. Potpuno fer pristup. E sad odgovor na drugo pitanje je zasto u opste razlika ? Kao prvo za dobijanje gradjevinske dozvole potreban je PGD sto znaci prevedeno PROJEKAT ZA GRADJEVINSKU DOZVOLU taj projekat je vrlo jednostavan i stur gde se vide generalne stvari kao na primer koliko zauzece zgrada zauzimam, koliko spratova, izgled, broj stanova i garaza.... tek kasnije dolazi do razrade PZI ili ti PROJEKAT ZA IZVODJENJE e tu je vec stvar mnogo izbiljnina jer se tu ukljucuju i masinci i strujasi, protiv pozarci, vodovod i kanalizacija... i kada dodje do svega toga i svog tog preplitanja moguca su vrlo mala odstupanja. Na primer doboljno je da se zid pomerio koji cantimetar ili dva u dnevnoj sobi mozete da gubite ako je velika soba i do 2m2 itd.. Bogu hvala u razradi pzi se pokazalo da nemao tih problema cak sta vise imamo visak m2 u skoro svakom stanu. Cak imamo situaciju i do 5m2 razlike u korist kupca gde je covek insistirao da ne plati svih 5 vec da to podelimo na sta sam ja pristao. Ipak je mnogo 5m2 plus neplaniranog troska...

Eto nadam se da sam pojasnio bar malo

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poštovani Đođre,

Prvo opet pomoć (pravilno je uopšte, a ne u opšte), a drugo nemojte da pišete stvari da je je PGD štur i vrlo jednostavan jer to jednostavno nije tačno. Napisali ste neistinu i možete da dovedete u zabludu kupce. Jedan od problema u građevinarstvu je što je struka,pogotovo projektovanje degradirano (za to ne krivim investitore već samu struku). A ako ste ozbiljan investitor, valjda su vam konsultanti obajsnili koliko je projektovanje važno i bitno.

Pozdrav

Postovani i vama zahvaljujem na ispravljanju i pomoci da savladam pravopis Srpskog jezika.

Stvarno polako gubim snagu na odgovaranje pitanja i pod pitanja i pravdanja stvari koje su lako proverljive.
Danas samo ako neko zeli moze biti prevaren odnosno da veruje rekla kazala. Postoji GOOGLE ukucas odmah izabci procitas vidis skapiras itd...

Evo da ne bih pisao tekstove u dva ujutru i gresio pravopis saljem vam link pa ko zeli neka procita. Zao mi moje radno vreme je 15h i voleo bih i da malo odspavam.

https://www.daibau.rs/clanak/32/Projeka ... _pgd_i_pzi

Laku noc


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
na tim linkovima lepo pise da nije isto projektovana povrsina i izvedena povrsina :) i da se na izvedenoj povrsini moraju racunati citiram:

sadrži nacrte sa detaljnim tehničkim rešenjima, detalje i dodatne izračune. Iz arhitektonskih nacrta je vidljiv detaljni sastav zidova i drugih konstrukcijskih elemenata, dimenzije otvora i prostora, kao i njihove obloge. Uopšteno su određeni i svi materijali koji će biti upotrebljeni u objektu. Određena su i mesta za sisteme grejanja i hlađenje, kao i rasvetne tačke.

Dakle izvedena povrsina je gotova povrsina sa zavrsenim zidovima i instalacijom. Posteno je , kao sto to radi GDS, na kraju premeriti stan i aneksom platiti pravu izvedenu povrsinu. Medjutim trenutni zakon dozvoljava investitorima da naplacuju projektovanu povrsinu sa tih dodatnih 3% tako da retko kome to i smeta, samo da ne plati vise, a videli smo ovde na forumu da i to nekome smeta tj kada je doplata u pitanju :) Samo je do sada kod svakog investitora koji ima +-3% stan u 99% slucajeva bio manji od 2-3%.
No ovo je tema vise puta ispricana i svakoga koga zanima moze ovde na forumu pronaci vise informacija. Vase je pravo da prodajete sa odstupanjem +- 3%, kupcevo pravo je da to prihvati :) Ja sam iskreno bio misljenja da je tih 3% u stvari placanje agenciji(kao sto skoro svi investitori sada rade) za zastupanje te mi je bilo nelogicno da nakon ukidanja agencije to ostane ali dobro, svako odredjuje po svome.
 
Da li je realno da se o PGD-u i PZi-ju i bilo čemu što je struka definisala komentariše i donose neki zaključci na osnovu nekog linka na internetu gde je ko zna ko pisao ko zna šta? Što bi rekao gospodin Đorđe postoji GOOGLE i sve saznaš i miran si. Pobogu ljudi, budimo malo ozbiljni.
Gosn Mariks, nijedan zakon ništa ne omogućava investitorima i to što rade bi trebalo svima da smeta.
 
@lupen82 znam da Vam je to profesija, ja sam se samo nadovezao na dati link :) ali ipak mislim da trenutni zakon to dozvoljava, nigde u zakonu ne piše da moraju da naplaćuju izvedenu površinu. Trebalo bi svima da smeta tu se slažem, meni je smetalo i zato sam kupio tamo gde nije bilo toga jer ne želim nikome da poklanjam mojih 3%. Ali isto tako videli smo ovde na forumu, konkretno u temi o zemunskim kapijama gde se radi aneks, da ljudima smeta kada je stan 0,3m2 veći jer im je tih ~600e neplanirani trošak, a svako organizuje svoj novac kako misli da je najbolje. Tako da je nekim ljudima bolje da bude manji i da ne plate ništa dodatno, nego da bude veći od dogovorenih kvadrata.
 
Lupen82":264n4j3x je napisao(la):
Da li je realno da se o PGD-u i PZi-ju i bilo čemu što je struka definisala komentariše i donose neki zaključci na osnovu nekog linka na internetu gde je ko zna ko pisao ko zna šta? Što bi rekao gospodin Đorđe postoji GOOGLE i sve saznaš i miran si. Pobogu ljudi, budimo malo ozbiljni.
Gosn Mariks, nijedan zakon ništa ne omogućava investitorima i to što rade bi trebalo svima da smeta.

Sve si u pravu. Google je glupost. Pitanje kad te nesto interesuje cisto povrsno da saznas ides u biblioteku ili ukucas na netu da cisto proveris o cemu je rec ? E sad slazem se ako bas hoces dubinski da udjes u tematiku ima smisla mada koliko ja znam sve knjige mozes danas download sa neta. U svakom slucaju si u pravu ne treba ici na google vec mozete vec negde kupiti knjigu iznajmiti ili pak posetiti gradjevinski fakultet u Beogradu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djole drzi se mojne nestanes prije zurke useljenja u kompleks i da bude još novih gradilista u budućnosti mogli bi i drugi investitori da se ugledaju na vas ...+++
 
direktor":3mvry5yw je napisao(la):
Djole drzi se mojne nestanes prije zurke useljenja u kompleks i da bude još novih gradilista u budućnosti mogli bi i drugi investitori da se ugledaju na vas ...+++

Ahahha ne dam se ja

Jos uvek imam snage

U svakom slucaju puno hvala na podrsci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svaka cast zaista!
Da neko ima snage da odgovara na sva ova nasa pitanja - i ona koja imaju smisla i ona malo drugacija. To zahteva jednu posebnu energiju.
Povremeno pokazem tako nekim nasim investitorima - prodavcima ovaj thread na forumu. Cisto da ih malo postitim, a i ko zna .. mozda se neko dozove pameti pa postupi na slican nacin.
 
Izvinite, raste polako sta?
Jel ovo zgrada Sakura park?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704364#p704364:bqrhqot8 je napisao(la):
Lulu_NY » 02 Феб 2020 08:52 pm[/url]":bqrhqot8]Izvinite, raste polako sta?
Jel ovo zgrada Sakura park?
Да, види се део Сакура парка где је дизалица, иза једног од улаза у Белвил
 
Dokle se stiglo sa oglednim stanom? Jel pocela prodaja druge zgrade?
 
MrGood2016":3elf8esg je napisao(la):
Dokle se stiglo sa oglednim stanom? Jel pocela prodaja druge zgrade?

Pozdrav,

Ogledni stan je gotov. Otvoren je, medjutim deo namestaja je stigao a drugi deo kroz nekoliko dana. Ima jos nekih finesa koje treba uraditi ali to radimo u hodu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
MrGood2016":rgrnqbqc je napisao(la):
Znaci pocela prodaja druge faze?

Da da pocela je. I poprilicno je rezervisan broj malih stanova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci i ta direktna prodaja ima neke od boljki koje je imao cbre, jer sam X puta trazio da budem obavesten kad krene prodaja, i X puta dobio potvrdu da cu biti obavesten.
 
Ja sam u kontaktu sa prodajom od samog početka, ni jednog nedostatka za sad.
Imaš na sajtu broj telefona, nazovi, mail, responsive su u potpunosti.
 
Jedna u zoru
IMG_20200210_063308.jpg
.
 
Кад ће се потписивати уговори за куповину станова из друге фазе?
 
PanicMechanic":2x634g4c je napisao(la):
Кад ће се потписивати уговори за куповину станова из друге фазе?

Sad trenutno rezervacije a overe od prilike za oko 2-3 nedelje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Хвала. Питам јер су рекли да неће бити уговор о резервацији (како је раније требало) него одмах уговор о куповини. Али још ништа. Ни једно ни друго.
 
PanicMechanic":3jf9y4qu je napisao(la):
Хвала. Питам јер су рекли да неће бити уговор о резервацији (како је раније требало) него одмах уговор о куповини. Али још ништа. Ни једно ни друго.

Stvar je birokratije. Moci ce i rezervacija ali smo mislili da je glupo da ljude setamo dva puta na overu za kratak period izmedju rezervacije i ugovora o kupoprodaji. Zato smo resili da je rezervacija usmenim putem dovoljna naravno do odredjenog perioda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh