Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Zdravo svima,

Jedan sam od kupaca stana u Sakura kompleksu, i stvarno ne razumem zelju Mladena da dodje ovde i diskutuje kako je lokacija ovakva i onakva i kako smo maltene mi koji smo se odlucili da tu zivimo budale. Mozda je interes, sto bih razumeo...

Prica o sagorevanju mazuta je poprilicno bezvezna, proverio sam pre odluke o kupovini sa meni bliskim ljudima koji rade u toplani na visokim pozicijama. Sto se tice zracenja dalekovoda, to se veoma lako da izracunati, evo jednog primera: http://www.foti.co.rs/index.php?option= ... &Itemid=90, zracenje opada sa kvadratom rastojanja i distanca od dalekovoda je izuzetno vazan parametar. Meni licno je najveci minus bila autobuska u izgradnji u komsiluku, ali su prevagnuli drugi plusevi. A nadamo se da ce i nova autobuska biti savremena (recimo da ne bih imao nista protiv da u Madridu zivim blizu Atoche ili Chamartin stanice).

Za ljude koji ne razumeju zelju da se zivi na Novom Bgd, kvalitet zivota u mnogome zavisi i od vremena koje covek provede u odlasku i dolasku na posao, a na Novom Beogradu se vec sada nalazi 90% poslovnog prostora A kategorije u Beogradu.

Pitao bih Djordja da li je mozda upoznat sa planovima za produzenje savskog keja od bloka 70a nizvodno. Takodje i o planovima za izgradnju/produzenje ulice Marka Hristica koja bi isla izmedju bloka 58 i 68 i izasla do reke ?

Pozdrav,
igor
 
Što se tiče produženja keja, toga će biti eventualno tek kad gradske vlasti reše da učine uslugu Cepteru za njegovo naselje koje planira da izgradi na prostoru brodogradilišta, kao poklon grada privatnom investitoru...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
tomic70a":1fyhq0v3 je napisao(la):
Zdravo svima,

Jedan sam od kupaca stana u Sakura kompleksu, i stvarno ne razumem zelju Mladena da dodje ovde i diskutuje kako je lokacija ovakva i onakva i kako smo maltene mi koji smo se odlucili da tu zivimo budale. Mozda je interes, sto bih razumeo...

Prica o sagorevanju mazuta je poprilicno bezvezna, proverio sam pre odluke o kupovini sa meni bliskim ljudima koji rade u toplani na visokim pozicijama. Sto se tice zracenja dalekovoda, to se veoma lako da izracunati, evo jednog primera: http://www.foti.co.rs/index.php?option= ... ;Itemid=90, zracenje opada sa kvadratom rastojanja i distanca od dalekovoda je izuzetno vazan parametar. Meni licno je najveci minus bila autobuska u izgradnji u komsiluku, ali su prevagnuli drugi plusevi. A nadamo se da ce i nova autobuska biti savremena (recimo da ne bih imao nista protiv da u Madridu zivim blizu Atoche ili Chamartin stanice).

Za ljude koji ne razumeju zelju da se zivi na Novom Bgd, kvalitet zivota u mnogome zavisi i od vremena koje covek provede u odlasku i dolasku na posao, a na Novom Beogradu se vec sada nalazi 90% poslovnog prostora A kategorije u Beogradu.

Pitao bih Djordja da li je mozda upoznat sa planovima za produzenje savskog keja od bloka 70a nizvodno. Takodje i o planovima za izgradnju/produzenje ulice Marka Hristica koja bi isla izmedju bloka 58 i 68 i izasla do reke ?

Pozdrav,
igor

Pozdrav Igore,

Da postoji plan koji je skoro usvojen sto se tice ulice Dr. Agustina neta znam da ista se zavrsava pesacko biciklistickim mostom preko Save koji vodi na Adu.

Sto se tice ulice Marka Hristica iskreno ne znam ali cu proveriti kakva je situacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje33":btyn71gb je napisao(la):
tomic70a":btyn71gb je napisao(la):
Zdravo svima,

Jedan sam od kupaca stana u Sakura kompleksu, i stvarno ne razumem zelju Mladena da dodje ovde i diskutuje kako je lokacija ovakva i onakva i kako smo maltene mi koji smo se odlucili da tu zivimo budale. Mozda je interes, sto bih razumeo...

Prica o sagorevanju mazuta je poprilicno bezvezna, proverio sam pre odluke o kupovini sa meni bliskim ljudima koji rade u toplani na visokim pozicijama. Sto se tice zracenja dalekovoda, to se veoma lako da izracunati, evo jednog primera: http://www.foti.co.rs/index.php?option= ... ;Itemid=90, zracenje opada sa kvadratom rastojanja i distanca od dalekovoda je izuzetno vazan parametar. Meni licno je najveci minus bila autobuska u izgradnji u komsiluku, ali su prevagnuli drugi plusevi. A nadamo se da ce i nova autobuska biti savremena (recimo da ne bih imao nista protiv da u Madridu zivim blizu Atoche ili Chamartin stanice).

Za ljude koji ne razumeju zelju da se zivi na Novom Bgd, kvalitet zivota u mnogome zavisi i od vremena koje covek provede u odlasku i dolasku na posao, a na Novom Beogradu se vec sada nalazi 90% poslovnog prostora A kategorije u Beogradu.

Pitao bih Djordja da li je mozda upoznat sa planovima za produzenje savskog keja od bloka 70a nizvodno. Takodje i o planovima za izgradnju/produzenje ulice Marka Hristica koja bi isla izmedju bloka 58 i 68 i izasla do reke ?

Pozdrav,
igor

Pozdrav Igore,

Da postoji plan koji je skoro usvojen sto se tice ulice Dr. Agustina neta znam da ista se zavrsava pesacko biciklistickim mostom preko Save koji vodi na Adu.

Sto se tice ulice Marka Hristica iskreno ne znam ali cu proveriti kakva je situacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Neće biti da će most biti u pravcu A. Neta, pre će biti (ako ga ikad bude) O. Brigada...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697180#p697180:2zyxx7ee je napisao(la):
Djordje33 » Pet Jan 10, 2020 1:08 pm[/url]":2zyxx7ee]
Jela":2zyxx7ee je napisao(la):
Djordje, sto je stigao mail da CBRE ne radi vise prodaju Sakure?

Od 01.01.2020 imamo nasu direktnu prodaju koja ce se odvijati u showroom. Sporazumno smo se razisli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne znam, koliko im je ovo fer potez :)

 
Pa namerno su ga tu stavili :) doduše ceo grad su "izlepili", ništa čudno i ovde da se nalazi jedan, pošto se davimo u bilbordima u gradu.
 
@Djordje33
Mozes li molim te da objasnis zasto imate to odstupanje od 1.5 do 3% ? U cemu je stvar?
Znaci dodje neko, kupi stan od 100 kvadrata i vi mu predate 97 kvm i to je ok. Kupac na gubitku 9000 eura.
A da sagradite 103 kvadrata... To nema sanse.
 
vanste25":jrbl7jtu je napisao(la):
@Djordje33
Mozes li molim te da objasnis zasto imate to odstupanje od 1.5 do 3% ? U cemu je stvar?
Znaci dodje neko, kupi stan od 100 kvadrata i vi mu predate 97 kvm i to je ok. Kupac na gubitku 9000 eura.
A da sagradite 103 kvadrata... To nema sanse.

Postovani, dogovor je da i kupac i prodavac imaju isti nacin obracuna i isti rizik. Objasnicu plasticno. Stan 100m2 ako ima manje 3% kupac se nece zaliti ako ima vise od 3% mi kupcu nadoknadjujemo ceo iznos, isto tako ako ima vise do 3% mi nemamo pravo da mu bilo sta kazemo ako je preko toga onda mozemo. Potpuno fer pristup. E sad odgovor na drugo pitanje je zasto u opste razlika ? Kao prvo za dobijanje gradjevinske dozvole potreban je PGD sto znaci prevedeno PROJEKAT ZA GRADJEVINSKU DOZVOLU taj projekat je vrlo jednostavan i stur gde se vide generalne stvari kao na primer koliko zauzece zgrada zauzimam, koliko spratova, izgled, broj stanova i garaza.... tek kasnije dolazi do razrade PZI ili ti PROJEKAT ZA IZVODJENJE e tu je vec stvar mnogo izbiljnina jer se tu ukljucuju i masinci i strujasi, protiv pozarci, vodovod i kanalizacija... i kada dodje do svega toga i svog tog preplitanja moguca su vrlo mala odstupanja. Na primer doboljno je da se zid pomerio koji cantimetar ili dva u dnevnoj sobi mozete da gubite ako je velika soba i do 2m2 itd.. Bogu hvala u razradi pzi se pokazalo da nemao tih problema cak sta vise imamo visak m2 u skoro svakom stanu. Cak imamo situaciju i do 5m2 razlike u korist kupca gde je covek insistirao da ne plati svih 5 vec da to podelimo na sta sam ja pristao. Ipak je mnogo 5m2 plus neplaniranog troska...

Eto nadam se da sam pojasnio bar malo

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
vrndic":3v5ef2hu je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697180#p697180 je napisao(la):
Djordje33 » Pet Jan 10, 2020 1:08 pm[/url]":3v5ef2hu]
Jela":3v5ef2hu je napisao(la):
Djordje, sto je stigao mail da CBRE ne radi vise prodaju Sakure?

Od 01.01.2020 imamo nasu direktnu prodaju koja ce se odvijati u showroom. Sporazumno smo se razisli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne znam, koliko im je ovo fer potez :)


Njihovo pravo da to urade. Slobodna smo zemlja pa neka svako radi sta misli da je najpametnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje33":1ews2k0i je napisao(la):
vanste25":1ews2k0i je napisao(la):
@Djordje33
Mozes li molim te da objasnis zasto imate to odstupanje od 1.5 do 3% ? U cemu je stvar?
Znaci dodje neko, kupi stan od 100 kvadrata i vi mu predate 97 kvm i to je ok. Kupac na gubitku 9000 eura.
A da sagradite 103 kvadrata... To nema sanse.

Postovani, dogovor je da i kupac i prodavac imaju isti nacin obracuna i isti rizik. Objasnicu plasticno. Stan 100m2 ako ima manje 3% kupac se nece zaliti ako ima vise od 3% mi kupcu nadoknadjujemo ceo iznos, isto tako ako ima vise do 3% mi nemamo pravo da mu bilo sta kazemo ako je preko toga onda mozemo. Potpuno fer pristup. E sad odgovor na drugo pitanje je zasto u opste razlika ? Kao prvo za dobijanje gradjevinske dozvole potreban je PGD sto znaci prevedeno PROJEKAT ZA GRADJEVINSKU DOZVOLU taj projekat je vrlo jednostavan i stur gde se vide generalne stvari kao na primer koliko zauzece zgrada zauzimam, koliko spratova, izgled, broj stanova i garaza.... tek kasnije dolazi do razrade PZI ili ti PROJEKAT ZA IZVODJENJE e tu je vec stvar mnogo izbiljnina jer se tu ukljucuju i masinci i strujasi, protiv pozarci, vodovod i kanalizacija... i kada dodje do svega toga i svog tog preplitanja moguca su vrlo mala odstupanja. Na primer doboljno je da se zid pomerio koji cantimetar ili dva u dnevnoj sobi mozete da gubite ako je velika soba i do 2m2 itd.. Bogu hvala u razradi pzi se pokazalo da nemao tih problema cak sta vise imamo visak m2 u skoro svakom stanu. Cak imamo situaciju i do 5m2 razlike u korist kupca gde je covek insistirao da ne plati svih 5 vec da to podelimo na sta sam ja pristao. Ipak je mnogo 5m2 plus neplaniranog troska...

Eto nadam se da sam pojasnio bar malo

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel to znači da ako vi uradite stan sa +2.5%
Kvadrature, kupac ima opciju ili da plati ili da raskine ugovor?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
5 m2 je bilo vise od 3% pa su mu trazili da plati svih 5 pa se dogovorili na pola. Kolko ja znam praksa je bila da ako recimo imas 3.5% manje kvadrata od ugovorenog, ne umanjuje se cena za 3.5% nego za 0.5%.

Najpravednije je da se nakon premeravanja radi aneks ugovora pa se lepo posteno ili plati ili umanji, tako je bilo i u stepi i u belvilu i gle cuda tada je bilo neuporedivo vise slucajeva da je kvadratura zapravo veca od projektovane dok je po novim naseljima gde vazi pravilo do 3% u 99.9% slucajeva ta kvadratura manja. Jbg igra velikih brojeva, vecina investitora zapravo najsladje zaradi na sitnim ćarovima i fušarenjima.
 
SerbPacker":axn6sxjm je napisao(la):
Djordje33":axn6sxjm je napisao(la):
vanste25":axn6sxjm je napisao(la):
@Djordje33
Mozes li molim te da objasnis zasto imate to odstupanje od 1.5 do 3% ? U cemu je stvar?
Znaci dodje neko, kupi stan od 100 kvadrata i vi mu predate 97 kvm i to je ok. Kupac na gubitku 9000 eura.
A da sagradite 103 kvadrata... To nema sanse.

Postovani, dogovor je da i kupac i prodavac imaju isti nacin obracuna i isti rizik. Objasnicu plasticno. Stan 100m2 ako ima manje 3% kupac se nece zaliti ako ima vise od 3% mi kupcu nadoknadjujemo ceo iznos, isto tako ako ima vise do 3% mi nemamo pravo da mu bilo sta kazemo ako je preko toga onda mozemo. Potpuno fer pristup. E sad odgovor na drugo pitanje je zasto u opste razlika ? Kao prvo za dobijanje gradjevinske dozvole potreban je PGD sto znaci prevedeno PROJEKAT ZA GRADJEVINSKU DOZVOLU taj projekat je vrlo jednostavan i stur gde se vide generalne stvari kao na primer koliko zauzece zgrada zauzimam, koliko spratova, izgled, broj stanova i garaza.... tek kasnije dolazi do razrade PZI ili ti PROJEKAT ZA IZVODJENJE e tu je vec stvar mnogo izbiljnina jer se tu ukljucuju i masinci i strujasi, protiv pozarci, vodovod i kanalizacija... i kada dodje do svega toga i svog tog preplitanja moguca su vrlo mala odstupanja. Na primer doboljno je da se zid pomerio koji cantimetar ili dva u dnevnoj sobi mozete da gubite ako je velika soba i do 2m2 itd.. Bogu hvala u razradi pzi se pokazalo da nemao tih problema cak sta vise imamo visak m2 u skoro svakom stanu. Cak imamo situaciju i do 5m2 razlike u korist kupca gde je covek insistirao da ne plati svih 5 vec da to podelimo na sta sam ja pristao. Ipak je mnogo 5m2 plus neplaniranog troska...

Eto nadam se da sam pojasnio bar malo

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel to znači da ako vi uradite stan sa +2.5%
Kvadrature, kupac ima opciju ili da plati ili da raskine ugovor?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Kao sto sam rekao do 3% plus je gratis, a sto se tice stanova svi su u plusu... osim mislim dva manja gde je minus 0,1 m2 od prilike...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo da moze da bude odstupanja mi je jasno, ali mi nije skroz jasna ta logika doplacivanja kada je stan veci nego sto je planirano, da budem iskren. Da li ce stan biti veci ili manji je totalno van moje kontrole, kao kupca. Ako ste vi napravili losu procenu, pa sagradili 5m2 veci stan, zasto ja moram da doplatim?

Mislim, zamisljam situaciju u kojoj ja kaparisem stan i na osnovu toga organizujem svoj zivot - finansije, selidbu itd., i onda mi dodje prodaja i kaze "izgradili smo ti 5m2 veci stan nego sto smo se dogovorili, dodjes nam jos 13 hiljada evra". Nema to veze sa mnom, zasto bih to morao da placam.

Inace, da budemo jasni, nije Sakura ovo izmislila, niti pokusavam da prozivam bilo koga, bukvalno svi investitori danas ovo rade. Samo kazem da je nefer praksa jer postoji velika asimetrija u kontroli i informacijama izmedju kupca i prodavca.
 
dzigz":y1i2k7sf je napisao(la):
Ovo da moze da bude odstupanja mi je jasno, ali mi nije skroz jasna ta logika doplacivanja kada je stan veci nego sto je planirano, da budem iskren. Da li ce stan biti veci ili manji je totalno van moje kontrole, kao kupca. Ako ste vi napravili losu procenu, pa sagradili 5m2 veci stan, zasto ja moram da doplatim?

Mislim, zamisljam situaciju u kojoj ja kaparisem stan i na osnovu toga organizujem svoj zivot - finansije, selidbu itd., i onda mi dodje prodaja i kaze "izgradili smo ti 5m2 veci stan nego sto smo se dogovorili, dodjes nam jos 13 hiljada evra". Nema to veze sa mnom, zasto bih to morao da placam.

Inace, da budemo jasni, nije Sakura ovo izmislila, niti pokusavam da prozivam bilo koga, bukvalno svi investitori danas ovo rade. Samo kazem da je nefer praksa jer postoji velika asimetrija u kontroli i informacijama izmedju kupca i prodavca.

Dzigz molim te procitaj gore pisah vec. Ako je vise od 3% na primer 5m sednemo sa ljudima i dogovorimo naravno da nije malo 13 hiljada pa bas zbog toga necemo djonom plati bas nas briga vec sednemo i dogovorimo se kao ljudi. Poenta svega je sto mora to da pise u ugovoru po zakonu da ne bi bilo zloupotrebe ni jedne ni druge strane. A sustina je da ako ima neko lose namere svaki ugovor je dzabe pravljen kad ce svakako biti problema. Kad su ljudi normalni sa obe strane nema razloga ne dogovoriti se, bar kad sam ja u pitanju to nije moguce ako smo svi otvoreni i iskreni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
dzigz":29lqxp22 je napisao(la):
Ovo da moze da bude odstupanja mi je jasno, ali mi nije skroz jasna ta logika doplacivanja kada je stan veci nego sto je planirano, da budem iskren. Da li ce stan biti veci ili manji je totalno van moje kontrole, kao kupca. Ako ste vi napravili losu procenu, pa sagradili 5m2 veci stan, zasto ja moram da doplatim?

Mislim, zamisljam situaciju u kojoj ja kaparisem stan i na osnovu toga organizujem svoj zivot - finansije, selidbu itd., i onda mi dodje prodaja i kaze "izgradili smo ti 5m2 veci stan nego sto smo se dogovorili, dodjes nam jos 13 hiljada evra". Nema to veze sa mnom, zasto bih to morao da placam.

Inace, da budemo jasni, nije Sakura ovo izmislila, niti pokusavam da prozivam bilo koga, bukvalno svi investitori danas ovo rade. Samo kazem da je nefer praksa jer postoji velika asimetrija u kontroli i informacijama izmedju kupca i prodavca.

E da zaboravio sam da kazem na primer stan 113 m2 je imao plus od 6m2 kupac je rekao kupicu ali da mi date gratis kes sam kupc. I kako da mu ne dam ? Naravno da smo zavrsili prodaju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Djordje33 Hvala na detaljnom odgovoru, ali mislim da se moze uraditi aneks kao sto je ftj objasnio.
Izadjite iz tih prica, budite ozbiljniji nego ostali igraci na trzistu. Ako sam platio stan odredjenu cifru, ne moze odstupanje da bude 3%. Pa nije ovo srednji vek, vec se sve meri u mikrometar.
 
vanste25":38dpugy1 je napisao(la):
@Djordje33 Hvala na detaljnom odgovoru, ali mislim da se moze uraditi aneks kao sto je ftj objasnio.
Izadjite iz tih prica, budite ozbiljniji nego ostali igraci na trzistu. Ako sam platio stan odredjenu cifru, ne moze odstupanje da bude 3%. Pa nije ovo srednji vek, vec se sve meri u mikrometar.

U glavnom sami kupci izbegavaju aneks vec zele da odmah znaju koliko ce ih kostati stan. Sto se mene tice ja sam prvi za to i onako mi 90% stanova ima preko 3% plus m2


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
o čemu pričate ovde? o plusevima i minusevima?
ako su kvalitetni svi u lancu i svi rade svoj posao kako treba (i ništa više), nema ni pluseva ni minuseva.
a lanac počinje od projektanata, arhitekata, inženjera, pa izvođača, podizvođača, i na kraju nadzornog organa.
i kad dođe do propusta i grešaka i minuseva i pluseva, onda se svi vade na ove druge i tako u krug.
krug neznanja i neprofesionalnosti.
 
Problem izvedene u odnosu na ugovorenu površinu se može rešiti ugovaranjem plaćanja izvedene površine, koja se množi jediničnom cenom po m2. Po meni je određeno odstupanje (do 3%) prihvatljivo, ali cena mora odgovarati izvedenoj površini. Sve ostalo vodi mogućim zloupotrebama, siguran sam uvek na štetu kupca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697503#p697503:2nniowsm je napisao(la):
Djordje33 » Sat Jan 11, 2020 1:31 pm[/url]":2nniowsm]
Spok":2nniowsm je napisao(la):
Djordje, sta je planirano sa poslovnim prostorima u prizemlju, ne vidim da su u prodaji? To zadrzavate za sebe? Kakva im je planirana namjena?

Da lokali se ne prodaju. U glavnom ce biti ugostiteljske usluge kao i bazen. Gornji sprat ce imati kancelarijiski prostor. Restorani, Market, frizer, kafeterija itd... planiramo takodje i otvaranje nekog manjeg vrtica ili decije igraonice ili pak radionice... sve je u glavnom predvidjeno za usluzno ugostiteljske delatnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poštovani Đorđe,

Čitam ovu temu od početka i primetio sam da imate malih problema sa nekim rečima te rekoh da Vam dobronamerno pomognem. Naime, non stop odvajate slovo U (npr. U glavnom, U koliko itd). Mislim da sam negde pročitao da ste iz inostranstva pa imate malih problema sa određenim rečima ili izrazima. Pravilno je Uglavnom i Ukoliko. Nije ništa lično, već meni bode oči. Srdačan pozdrav.
 
Lupen82":11c5ysek je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697503#p697503 je napisao(la):
Djordje33 » Sat Jan 11, 2020 1:31 pm[/url]":11c5ysek]
Spok":11c5ysek je napisao(la):
Djordje, sta je planirano sa poslovnim prostorima u prizemlju, ne vidim da su u prodaji? To zadrzavate za sebe? Kakva im je planirana namjena?

Da lokali se ne prodaju. U glavnom ce biti ugostiteljske usluge kao i bazen. Gornji sprat ce imati kancelarijiski prostor. Restorani, Market, frizer, kafeterija itd... planiramo takodje i otvaranje nekog manjeg vrtica ili decije igraonice ili pak radionice... sve je u glavnom predvidjeno za usluzno ugostiteljske delatnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poštovani Đorđe,

Čitam ovu temu od početka i primetio sam da imate malih problema sa nekim rečima te rekoh da Vam dobronamerno pomognem. Naime, non stop odvajate slovo U (npr. U glavnom, U koliko itd). Mislim da sam negde pročitao da ste iz inostranstva pa imate malih problema sa određenim rečima ili izrazima. Pravilno je Uglavnom i Ukoliko. Nije ništa lično, već meni bode oči. Srdačan pozdrav.

Hvala na savetima. Primenicu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701158#p701158:1fe5t22o je napisao(la):
Djordje33 » Wed Jan 22, 2020 11:53 am[/url]":1fe5t22o]
vanste25":1fe5t22o je napisao(la):
@Djordje33
Mozes li molim te da objasnis zasto imate to odstupanje od 1.5 do 3% ? U cemu je stvar?
Znaci dodje neko, kupi stan od 100 kvadrata i vi mu predate 97 kvm i to je ok. Kupac na gubitku 9000 eura.
A da sagradite 103 kvadrata... To nema sanse.

Postovani, dogovor je da i kupac i prodavac imaju isti nacin obracuna i isti rizik. Objasnicu plasticno. Stan 100m2 ako ima manje 3% kupac se nece zaliti ako ima vise od 3% mi kupcu nadoknadjujemo ceo iznos, isto tako ako ima vise do 3% mi nemamo pravo da mu bilo sta kazemo ako je preko toga onda mozemo. Potpuno fer pristup. E sad odgovor na drugo pitanje je zasto u opste razlika ? Kao prvo za dobijanje gradjevinske dozvole potreban je PGD sto znaci prevedeno PROJEKAT ZA GRADJEVINSKU DOZVOLU taj projekat je vrlo jednostavan i stur gde se vide generalne stvari kao na primer koliko zauzece zgrada zauzimam, koliko spratova, izgled, broj stanova i garaza.... tek kasnije dolazi do razrade PZI ili ti PROJEKAT ZA IZVODJENJE e tu je vec stvar mnogo izbiljnina jer se tu ukljucuju i masinci i strujasi, protiv pozarci, vodovod i kanalizacija... i kada dodje do svega toga i svog tog preplitanja moguca su vrlo mala odstupanja. Na primer doboljno je da se zid pomerio koji cantimetar ili dva u dnevnoj sobi mozete da gubite ako je velika soba i do 2m2 itd.. Bogu hvala u razradi pzi se pokazalo da nemao tih problema cak sta vise imamo visak m2 u skoro svakom stanu. Cak imamo situaciju i do 5m2 razlike u korist kupca gde je covek insistirao da ne plati svih 5 vec da to podelimo na sta sam ja pristao. Ipak je mnogo 5m2 plus neplaniranog troska...

Eto nadam se da sam pojasnio bar malo

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poštovani Đođre,

Prvo opet pomoć (pravilno je uopšte, a ne u opšte), a drugo nemojte da pišete stvari da je je PGD štur i vrlo jednostavan jer to jednostavno nije tačno. Napisali ste neistinu i možete da dovedete u zabludu kupce. Jedan od problema u građevinarstvu je što je struka,pogotovo projektovanje degradirano (za to ne krivim investitore već samu struku). A ako ste ozbiljan investitor, valjda su vam konsultanti obajsnili koliko je projektovanje važno i bitno.

Pozdrav
 
Kako znate da ce izvedeno stanje biti vece, zgrada je tek u fazi izgradnje?
 
Vrh