Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Markogmail

Beginner
Učlanjen(a)
12.01.2018.
Poruke
54
Pohvaljen
28
Idiličan i srećan život počinje u Sakura park kompleksu!
Stambeno - poslovni kompleks na izuzetnoj lokaciji u Novom Beogradu u bloku 58, okružen parkom japanske trešnje, nalazi se u blizini svih važnih saobraćajnica kojima se brzo i lako povezuje sa ostalim delovima grada. Za mirnu šetnju pored reke tu je Savski kej, a za dinamičan šoping – tržni centar Delta City je na korak od vas. Sakura park nudi sve što se može poželeti jer ovde su kvalitet života i luksuzno stanovanje jasno definisan koncept.
 
Ovo je već neozbiljno...
U tom bloku čak ni ne postoji uređen kej.
 
Dobro je da konačno kreće da se razvija i ova strana Ulice Jurija Gagarina. Generalno lokacija sa svojim prednostima i manama, zavisnosti šta ko hoće može se naći više mana (bučan i zagušen bulevar, toplana, obe strane pored industijse) ili više prednosti (dobra povezanost sa svim centralnim delovima, DC,..).

Ali su, kao i obično, preterali sa ovim marektinšim spinovima. Pa zakonom je zabranjeno dovoditi potrošače u zabludu, poput ove gde pričaju o kompleksu okruženom parkom japanske trešnje, a nisu zakopali ni ašov, a trešnje možda porastu za x godina i svakako neće predstavljati park već neki mini drvored (gledajući površinu placa).
 
https://sakurapark.rs/galerija/

sakura.jpg


Sakura-render-noc.jpg


hodnik_2.jpg


dnevna03.jpg
 
Render je svemoguć, ali više ni 10 spratova ne može da izgleda privlačno. Uzgred zašto samo 10 spratova i ko gradi? Aleksandar gradnja?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pored toplane a u zgradi projektovano geotermalno grejanje :)
 
Cene su od 2200 do 2400 EUR/m2 plus pdv 10%.
Cena garaznog mesta iznosi 15000 EUR plus pdv 20%.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591908#p591908:1qm1hp9f je napisao(la):
Svetlopis » Pet Dec 28, 2018 4:06 pm[/url]":1qm1hp9f]Cene su od 2200 do 2400 EUR/m2 plus pdv 10%.
Cena garaznog mesta iznosi 15000 EUR plus pdv 20%.

Da li iko ima informacije ili dojave da će toplana biti zatvarana i rušena? Bez toga ovo je apsurdno, čak i za Beograd.
 
Arhitektura je dosta dobra, enterijer odlican medjutim 2200 - 2400 za nesto sto se skoro naslanja na toplanu??

Ma i da je dim lekovit cena je previsoka za lokaciju, profotirace samo oni koji kupe stan prema ulici.
 
Teorijski to nije dim nego vodena para jer toplana radi na zemni gas ali to nije ključno pitanje...
Barem 10 drugih blokova na Nbgd ima bolju lokaciju i više zelenila, a možda može i to japansko da se posadi.
 


Na njihovoj mapi samo park je veci 2 puta od celog placa koji zaista imaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591936#p591936:xahwdahj je napisao(la):
dejjan » Pet Dec 28, 2018 7:09 pm[/url]":xahwdahj]Teorijski to nije dim nego vodena para jer toplana radi na zemni gas ali to nije ključno pitanje...
Barem 10 drugih blokova na Nbgd ima bolju lokaciju i više zelenila, a možda može i to japansko da se posadi.

Dim od sagorevanja zemnog gasa je takođe štetan za pluća, a u toplani se sagoreva i mazut, a to je tek užas.

Filteri samo donekle poboljšavaju stanje, a ozbiljno prečišćavanje je skupo i nisam siguran da se to ovde primenjuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591930#p591930:2os4vk60 je napisao(la):
unedfined » 28 Дец 2018 06:15 pm[/url]":2os4vk60]
Da li iko ima informacije ili dojave da će toplana biti zatvarana i rušena? Bez toga ovo je apsurdno, čak i za Beograd.
[/quote]
ЗАТВАРАЊЕ ИЛИ РУШЕЊЕ ТОПЛАНЕ, због градње једног стамбеног насеља тамо где му место није !!!!!???? Баш је неко неозбиљан. А где би изградили другу, јер топлана увек мора да се изгради поред реке. Ето бирајте (слободну) локацију ?
 
Da li iko ima informacije ili dojave da će toplana biti zatvarana i rušena? Bez toga ovo je apsurdno, čak i za Beograd.
ЗАТВАРАЊЕ ИЛИ РУШЕЊЕ ТОПЛАНЕ, због градње једног стамбеног насеља тамо где му место није !!!!!???? Баш је неко неозбиљан. А где би изградили другу, јер топлана увек мора да се изгради поред реке. Ето бирајте (слободну) локацију ?

Ahahahahaaaa
Stvarno, gde živimo, ne bi me čudilo da sruše toplanu koja greje ceo Nbgd, Zemun i centar od Gazele, preko Nemanjine i Hrama do Autokomande :)
Mada, obzirom na cenu centralnog grejanja, pitanje je koliko je taj sistem ekonomski efikasan...
 
ccc":ymws6ths je napisao(la):
Druga vremena druže, a i druge okolnosti (u smislu Belvil je prilično veliko naselje) u odnosu na ovih 228 stanova.

Savada 1 & 2, A Blok, onaj Sun City... sve je to rasprodato izuzetno brzo, ne vidim razlog da u ovom slučaju bude drugačije.
Koliko ima stanova u Belvulu? 500?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Гага":1gjntefc je napisao(la):
ЗАТВАРАЊЕ ИЛИ РУШЕЊЕ ТОПЛАНЕ, због градње једног стамбеног насеља тамо где му место није !!!!!???? Баш је неко неозбиљан. А где би изградили другу, јер топлана увек мора да се изгради поред реке. Ето бирајте (слободну) локацију ?
Ne kažem ja ništa , ali otkud znam, možda investitor ima neku dojavu od gradskih otaca. Samo želim da kažem i naglasim da je građenje lux fensi šmeksi stanova tik uz toplanu i ceo taj postapokaliptični industrijski haos apsurdno.

Naravno da je gašenje toplane pre nego što se zamena napravi ludost. Podjednako ludo kao zatvaranje železnice stanice dok nema zamene ili demontiranje mosta u upotrebi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592320#p592320:14zrn2ye je napisao(la):
dejjan » Ned Dec 30, 2018 3:59 pm[/url]":14zrn2ye]Koliko ima stanova u Belvulu? 500?

Oko dve hiljade.
 
Znaci neverujem da nekom pada na pamet rusenje i izmestanje toplane ... takve akcije da, odma, ali u Kini, Japanu, Bahreinu itd. Takodje to bi bila vest br.1 pa tek onda stanovi.

Ova lokacija nije pogodna za stambeni blok bez obzira na cenu, ovde je trebalo formirati jednu poslovno komercijalnu zonu sa svih strana kompleksa toplane kako bi prakticno bila odvojena od svih stambenih zona okolo a od sledeceg bloka prema brodogradilistu bi mogla i mesovita zona sa stanovima. Na taj nacin bi imali jasno formirane industrijsko poslovno komercijalne zone i stambene tj. mesovito stambeno komercijalne.
 
Ne bi me zacudilo da ruse toplanu, ne samo zbog Sakure. Mozda potpada u onaj dugogodisnji plan koji ce spojiti savske blokove sa sajmistem, ja volim da ga zovem bgdnvd 3.
 
Ovaj urbanizam ( u Srbiji kakvoj zivimo) mi vristi da ce, za jedno 3 ili 4 godine (ako i ne ranije) nakon poslednjeg prodatog stana podici iste takve zgrade i ka DC....i toliko o velikom parku. Suvishe je to slobodnog prostora da se ubaci josh koja lamela, a sudeci prema A bloku ili west 65, nashi ljudi vole da gledaju komsijama u tanjir
 
Pre par dana sam im poslao upit preko kontat forme na sajtu da sam zainteresovan, ali me zanima kolika je štetnost toplane.

Dobih šablonski mejl bez odgovora na moje pitanje.

ALi, evo, posle par sati, dobih i odgovor na to pitanje

Poštovani Dušane,

Što se tiče Vašeg pitanja u vezi toplane, one su odavno izbacile mazut kao opciju energenta za grejanje. Od 2021. godine više se neće vršiti sagorevanje na mestu toplane jer se topla voda koja se koristi za grejanje stanova dobija iz termoelektrane Nikola Tesla. Trenutno je u toku izgradnja cevovoda od termoelektrane do beogradske toplane.

Lep pozdrav,

Marija Kuzmanović | Sales Consultant

CBRE d.o.o. | Advisory & Transaction Services | Residential Sales

Navigator Business Center | Milutina Milankovića 1ž | 11070 Belgrade | Serbia

M +381 60 88 22 002

Hmmm, dobro...
 
Ahahahahaaaa kreativni CBRE. Dobro neko reče da su oni rak rana prometa nekretnina kod nas!
Pitaj ih koliko km ima taj toplovod i koja će biti temperatura vode kada stigne do Beograda. Da bog da se oni grejali bez sagorevanja zemnog gasa tamo gde se danas sagoreva.

Do nekle bi razumeo da su rekli da štetnost nije potvrđena ili da je daleko ili slično, ali ovakva očigledna laž zaista nema smisla. Šta će još da lažu vezano za konkretni objekat?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Vrh