Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Saglasan ali sad je to vec neka druga tema zasto, sta i kako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da je ovo prvi put (svakako da ja znam) da se neko od investitora direktno javi na forumu i da ponudi neku drugu perspektivu, da odgovori na pitanja o čemu se razmišljalo, šta su problemi, šta je ideja... Sve pohvale, time je ova tema postala drastično kvalitetnija.

Inače, uklanjanje dalekovoda je odavno bilo planirano, kažem bilo pošto sada to više nije slučaj. Ref.: https://www.blic.rs/vesti/beograd/uklan ... na/f1cjhsb

Takođe postoji i tema o tome ovde: viewtopic.php?t=811
 
Svaka čast na uključivanju na temu i otvorenosti investitora.

Mislim da treba da prestanemo da sanjamo o uklanjanju dalekovoda i toplane. To možda ako se pojavi neki arapski investitor koji je u dilu sa vladarima.

A opet, ni tada, jer ni ne postoje planovi (kao što su postojali za izmeštanje ž. i bus stanice)
 
S’obzirom da vas interesuje tema oko dalekovoda eto vam jedne informacije koja je 100% tacna. Parcele koje idu ka Tehnomaniji tacnije ne prva do nas vec sledece od te prve, vlasnici su u sporu sa drzavom oko tog dalekovoda zato sto im je drzava prodala zemlju na kojoj ne moze da se gradi zbog blizine dalekovoda. Zahtevaju da im se ili vrati novac ili da rese problem dalekovoda. Prica oko dalekovoda je jako kompleksna i po mom misljenju tesko resiva zato sto drzava ne zeli da potrosi novac na izmestanje a to nije jeftino.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ALI trosi novac na gondole, jarbole, od oktobra na novogodisnju dekoraciju i sl. budalastine, cccc ja verujem da i najorganizovanije i najuredjenije zemlje imaju kradju, ugradnju i korupciju jer se to jednostavno nemoze iskoreniti 100 posto nigde ali ovakav stepen debiliteta i kradje verujem da postoji samo u Kolumbiji.
 
Ovo nisu čak ni krađe nego se gradski budžet troši na besmislice. Beoelektrane su najprofitavilnije preduzeće jer cena grejanja ne prati cenu gasa, pa opet ništa ne ulažu u sistem nego curi na sve strane, itd.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Smisao ovih besmislica su procenti i provizije koje mi nemozemo ni da zamislimo.
 
Kazete da vam je drago da sam se ja ukljucio na ovaj forum i da nije niko pre od investitora to uradio. Kao prvo ja smatram da je pre svega to moja moralna obaveza zato sto ne zelim da budem klasicni investitor koji zeli da proda sve po svaku cenu. Za mene je svaki kupac jednak da li kupuje 37m2 ili tri stana od po 100m2. Moji roditelji su dugo bili podstanari i ja dobro znam sta za nekoga znaci kupiti stan i to prvi, to nije kupovina stana vec zivotna stvar jer mnogi to urade jednom za ceo zivot i to nije mala stvar. Zato sam rekao da sam tu za sva pitanja kao i za sve vrste kritika ( naravno argumentovane )jer kroz to mogu da uvidim i ispravim greske koje recimo sam ne vidim niti bilo ko iz naseg tima. Postujem svakog da li to bio kupac ili samo neko koga zanima sta se desava na toj lokaciji, i ovo su sve normalne stvari i tako treba da se ponasa svaki investitor to sam naucio ziveci na zapadu. Postovanje pre svega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593422#p593422:13bcxubd je napisao(la):
Djordje33 » Sub Jan 05, 2019 8:21 pm[/url]":13bcxubd]Ljudi sta da vam kazem, samo mi znamo kroz sta smo prosli da dobijemo dozvolu a sve je bilo cisto i po zakonu !!! Najneverovatnije je kad kazu 30 dana do dobijanja gradjevinske dozvole ahahah !!!
Kazete da vam je drago da sam se ja ukljucio na ovaj forum i da nije niko pre od investitora to uradio. Kao prvo ja smatram da je pre svega to moja moralna obaveza zato sto ne zelim da budem klasicni investitor koji zeli da proda sve po svaku cenu. Za mene je svaki kupac jednak da li kupuje 37m2 ili tri stana od po 100m2. Moji roditelji su dugo bili podstanari i ja dobro znam sta za nekoga znaci kupiti stan i to prvi, to nije kupovina stana vec zivotna stvar jer mnogi to urade jednom za ceo zivot i to nije mala stvar. Zato sam rekao da sam tu za sva pitanja kao i za sve vrste kritika ( naravno argumentovane )jer kroz to mogu da uvidim i ispravim greske koje recimo sam ne vidim niti bilo ko iz naseg tima. Postujem svakog da li to bio kupac ili samo neko koga zanima sta se desava na toj lokaciji, i ovo su sve normalne stvari i tako treba da se ponasa svaki investitor to sam naucio ziveci na zapadu. Postovanje pre svega.

Poštovanje,

Kažete da vam je to moralna obaveza, a opet ne ulazi u tu obavezu da pročitate čitave dve stranice ove teme među kojima je jasno naznačena bila lažna informacija o udaljenosti. Ili informacija o reputaciji firme koja je zadužena za ovo gradilište? Na jednu ste odgovorili direktno i najavili proceduru uklanjanja dezinformacije, a na drugu ste malo spinovali.

Ali zato je mogla prva objava da vam bude da ne znate da li da plačete od ovog zlog naroda.

Ako vam je toliko stalo do svakog stanara, možete li ovde reći koliko ste upoznati sa firmom CBRE i njihovom reputacijom?

Kao i da li možete reći kako objašnjavate toliku cenu kvadrata za nekoga ko će gledati na apsolutno neuređenu površ i toplanu kroz prozor sa jedne strane ili isto tako za nekoga ko će gledati na ulicu kroz koju prolazi oko 6-7 linija javnog prevoza?

Hvala najlepše.
 
Dzejms slazem se sto se tice prvog dela pitanja prema reci i toplani to sam i prvi komentarisao ali drugi deo recenice absolutno nerazumem. Ako kroz ulicu prolazi 6-7 linija gradskog prevoza cena kvadrata treba da bude manja???
 
Postovani, ja sam vec napisao a ako treba opet cu da se izvinjavam svima kojima nisam odgovorio i da od mog ukljucenja na ovaj forum stojim svima na raspolaganju da pitaju, posalju kritiku ili sta vec. Proverite da od tad ja odgovaram na svako pitanje. Stvarno nemam bas toliko puno vremena da bi se bavio samo forumom ali da bi ispostovao sve instalirao sam aplikaciju koja me obavestava svaki put kad mi neko posalje poruku, cim sam u mogucnosti ja odgovorim.

Ne razumem najbolje kako ja to “spinujem” vase kritike ili sta vec. Nisam politicar i nemam nameru da jedno mislim drugo radim, a trece govorim.Ja sam prihvatio kritiku i izvinio se. Rekao sam da ce se to promeniti odmah iza praznika zato sto firma koja je radila sajt je trenutno na kolektivnom godisnjem odmoru i nisu u mogucnosti da to promene.

Sto se tice firmi koje grade odnosno koje ucestvuju u izgradnji projekta: Izgradnju projekta vodi konzorcijum od nekoliko vodecih firmi kod nas. Ima dosta ucesnika zato sto je sam projekat dosta kompleksan samo po sebi zato sto ce na primer ova zgrada imati 3 nivoa podzemnih garaza da bi ispunili da po svakom stanu imamo 1.5 parking mesto ( eto odgovora nekome ko je rekao da se nada da ce biti dovoljno parking mesta )

Sa firmom CBRE sam imao saradnju u Ceskoj Republici i mogu da dam samo pohvale. Znam da je ovaj Srpski CBRE otvoren od maticne kuce 2018 god. I da je pre toga bila ekipa koja je to vodila na osnovu fransize.

Naravno da sam prokomentarisao to zato sto svi krenu da nesto kude i kritikuju a da pri tom nemaju konkretan argument, a znam koliko je nas tim dao svoje energije i volje da to postavi kako treba, eto to me zaboli i ne vidim u cemu je problem da to prokomentarisem isto kao kad vi komentarisete da ja nesto spinujem a ja vas lepo pitam kakao to radim ?

Takodje vas molim da malo prosetate i da pogledate da li je uredjen i kako prostor od zgrade prema toplani ( mogu vam licno poslati snimak napravljen dronom, na zalost preveliki je fail da to okacim ovde )
Imate terene za fudbal, tenis, odbojku itd... Prema Jurija Gagarina strani imate prak koji ce se prostirati na povrsini cc 1.2 ha udaljenost od samog bulevara je od prilike 55 metara i tacnu metrazu moram da proverim ( odstupanje je maksimalno 5m+- tako da nemoj te mi to uzeti za zlo i kao nesto sto sam slagao ) takodje imamo stolariju koja je sa tri stakla ispunjena argonom i koja smanjuju buku u tolikoj meri da mozemo da budemo pored samog autoputa i nista se ne bi culo.

Cena je ta i verujete da je za ono sto mi pruzamo i dalje NISKA !!!! Raspitajte se koliko kosta ovakvo zemljiste, koliko kostaju komunalije prema gradu Beogradu, cenu izgradnje obejkta, 4 godine konstantnog investiranja do dobijanja dozvola,pogledajte luksuz od samog lobija kojih imamo 4 ( da ste vi investitor ja mogu da se opkladim da se ne bi odreki 200m2 lokala samo zarad komfora stanara 4 ulaza svaki po 50m2 4x50m2=200m2x2500e=500.000 eura ) pa do samih hodnika do stanova. Liftovi, stolarija sa 3 stakla folije four seasons, podna grejanja u celom stanu, kreamika porcelanosa i sanitarije, parketi ili italijanski ili Porcelanosa jos pregovaramo, bazen zatvoren, spa centar, tertana, vrtic, park, video nadzor i fizicko obezbedjenje 24h kao i recepcija isto 24h. Gopodine ovakav projekat u PREDGRADJU Praga se prodaje u predprodaji minimum 5-6 hiljada eura. Znam da je za nase uslove mozda skupo ali i dalje smo najjeftiniji od svih u okruzenju a pruzamo nezamislive razlike u kvakitetu i da jos jedna informacija mi smo u prvoj fazi prodaje jer je gradnja iz dve faze pa tako koncipiramo prodaju prodali preko 40% stanova i cena uskoro ide na 2500eura.

Nadam se da nisam nesto propustio u koliko jesam molio bih vas da mi kazete sta rado cu objasniti.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dalekovod je valjda rezerni i plan je bio da se stavi podzemni kabal da ga zamjeni da se ne arci zemljisni potencijal ...
Lokaciju ste predpostavljam kupili na licitaci od grada ....
Pohvale jos jednom za ukljucivanje u rad foruma ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593432#p593432:1kl4w7hp je napisao(la):
Nebojsa » Sub Jan 05, 2019 9:38 pm[/url]":1kl4w7hp]Dzejms slazem se sto se tice prvog dela pitanja prema reci i toplani to sam i prvi komentarisao ali drugi deo recenice absolutno nerazumem. Ako kroz ulicu prolazi 6-7 linija gradskog prevoza cena kvadrata treba da bude manja???

Živim na 15m od ulice sa 3 linije, pa znam kakva je to muka, ali ako je odrađena zvučna izolacija kao što kaže, kao i udaljenost normalna, onda je u redu.

@Djordje

Hvala na uvidu u vaš pogled na sve ovo, međutim koliko god argumenata iznosili jedni ili drugi ostaje isto - 2400 po kvadratu nije najsrećnije ako će dimnjak od toplane da mi ulazi u krevet...
 
E da zaboravim da vam svima skrenem paznju na jednu veliku stvar o kojoj se malo prica, a to je da su uglavnom zgrade izgradjene na zemljistima koje su u zakupu od grada i kada kupac kupuje stan on ne kupuje zemljiste, e tu je kvaka. Ovo je veoma vazna tema za ovaj forum generalno.

Sta se desava probacu plasticno da vam objasnim. Investitor uzima u zakup zemlju od grada na 99 god. ( takav je bio zakon koji je promenjen sve do pre par godina ) ON NIJE U OBAVEZI DA ISPALTI ZAKUP PRE ISTEKA OD 99 godina. Sto znaci on izgradi zgradu proda stanove i nastavi da kao firma placa gradu zakup ili ti konverziju. Sta se desava ako firma propadne ko ce nastaviti da placa to ??? ( oko ovog ce biti mnogo problema ) Mnogo novih zgrada je tako napravljeno. Poucen iskustvom iz EU gde su zakoni striktno regulisani da se ne moze dobiti upotrebna dozvola dok parcela nije u vlasnistvu investitora i dok nije u katastru definisano da svaki kupac stana ima tacno procentualno ucesce u vlasnistvu zemljista. Pouceni tim iskustvom ja sam insistirao da kod nas svaki kupac sa kupovinom stana stice pravo svojine u nekom procentu zemljista. U koliko vas ovo vise zanima, mogu da zamolim moji pravni tim da napise i objasni malo vise oko ove teme.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada se očekuju početak i završetak izgradnje?

Nisam uspela da pronađem tu informaciju...

Cena kvadrata uskoro dakle 2.5k... A da li je poznata cena garažnog mesta?
 
Djordje33":2zh7vnsd je napisao(la):
Liftovi, stolarija sa 3 stakla folije four seasons, podna grejanja u celom stanu, kreamika porcelanosa i sanitarije, parketi ili italijanski ili Porcelanosa jos pregovaramo, bazen zatvoren, spa centar, tertana, vrtic, park, video nadzor i fizicko obezbedjenje 24h kao i recepcija isto 24h. Gopodine ovakav projekat u PREDGRADJU Praga se prodaje u predprodaji minimum 5-6 hiljada eura. Znam da je za nase uslove mozda skupo ali i dalje smo najjeftiniji od svih u okruzenju a pruzamo nezamislive razlike u kvakitetu i da jos jedna informacija mi smo u prvoj fazi prodaje jer je gradnja iz dve faze pa tako koncipiramo prodaju prodali preko 40% stanova i cena uskoro ide na 2500eura

Hvala na informacijama!

Interesuje me kako ste se odlučili za ovu spratnost i koje ste druge varijante razmatrali (ako nije poslovna tajna).

Ako možete, postavite linkove za druge vaše projekte ili, ako želite, možete otvoriti posebnu temu gde biste to predstavili. Interesuje me upravo ovo što ste rekli, tj. komparativne cene u bilo kojoj državi u EU. Naravno, šta je predgrađe a šta centar je u Beogradu relativan pojam jer ako vam od neke tačke do destinacije treba više od pola sata, usled nepostojanje masovnog javnog saobraćaja, onda nije prednost ni biti u centru. Jurija Gagarina je sa novom stanogradnjom u poslednjih 10-15 godina doživela veliku transformaciju i postala neprohodna čak i u šire definisanom saobraćajnom špicu.

Kako ocenjujete trenutno tržište novih nekretnina u Beogradu i kako Beograd na vodi sa ogromnim brojem stambenih jedinica, eventualno, konkuriše vašem projektu.

Hvala i pozdrav

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Simonida":2mbqylp0 je napisao(la):
Kada se očekuju početak i završetak izgradnje?

Nisam uspela da pronađem tu informaciju...

Cena kvadrata uskoro dakle 2.5k... A da li je poznata cena garažnog mesta?

Postovana,

Radovi su poceli pre par danai zbog vremena idu malo otezano, ocekujemo da useljenje bude krajem 2020.

Ceo projekat finansira UniCredit banka




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi beograd na vodi je pranje para iznosenih iz zemlje i putem raznog drugog kriminala. Sa Arapima je postignut dogovor da i oni nesto malo ucestvuju cisto da bi se stekao utisak legalnosti a kakav je konkretan dogovor i dil to necemo mozda nikad ni saznati. To je pre svega drzavno-stranacko tajkunski projekat.

Sakura park je veoma lep projekat a ja se licno nadam da cete i u buducnosti slicne i jos bolje projekte realizovati na Novom Beogradu pa mozda i neku hotelsku visespratnicu ako bude interesa i prilike.
 
nije mi bash najjasnije poredjenje sa cena nekretnina u ostatku Evrope i njihovim rastom, jer je nash ekonomski napredak minoran u poredjenju sa tim zemljama a upravo oni, koji bi trebalo da se skuce i kupe nekretninu, cine vecinu od ~30 hiljada ljudi koji, svake godine, odu iz ove zemlje.
 
Sto se tice rasta cena u EU, sustina je svi napreduju velikom brzinom a kod nas su se prelile mrve iz EU i zato je doslo do malog pomeranja cena.
Ekonomska politika centralne evropske banke je bila stampanje novca sad se ne secam tacnog iznosa i ubacivanje u sistem podizanje potrosnje tako su pocele i da rastu cene a sve to je malo zakacili i nas zato sto na primer ovde postoje sistemske banke koje od ECB trebuju novac na 0% kamatu ali tej novac moze da se iskoristi samo za proizvodnju itd...
 
moram priznati da imate mali raskorak izmedju kvadrature nekih vecih stanova i broja/dimenzija spavacih soba. Najvishe mi bode ochi stan U3.06 - 97 kvadrata skoro i master bedroom (praktichno, radi se o prostoriji 7) gde izmedju zida i kreveta ima manje od shirine vrata kojima se ulazi u tu sobu. Ako se na taj zid, naspram kreveta, stavi TV sa nekim audio sistemom, ili cak neka slika ostaje maks 70 cm za prolaz. Druga spavaca soba, prostorija 8, koja po sadrzaju deluje kao da je projektovana za dete ( skolski sto, single krevet ili krevet koji moze da se obaranjem prosiri) je veca od master spavace sobe ali uza. Slican problem sa spavacim sobama je i u U4.05, gde je master bedroom 251 cm.
 
A master bedroom. Ne postoji rijec za to na srb jeziku pa mora da se tira smrdinglis svugdje ...ili mozda da se zvuci fensi ...
 
Eee direktore... zamisli, cak i crnogorci su preveli :)

Sreo sam jednog poznanika iz Podgorice prije neki dan, te da mi se pohvali (a kako drugačije) pa veli (da ga citiram): "Viđi brate, kakav sam stan uzeo ! Hodnik ka' Soznina, kad uđem, do GLAVNE SPAVAĆE mi treba po' ure, bessvija !!!"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593438#p593438:2qe9r482 je napisao(la):
Djordje33 » 05 Jan 2019 09:05 pm[/url]":2qe9r482]E da zaboravim da vam svima skrenem paznju na jednu veliku stvar o kojoj se malo prica, a to je da su uglavnom zgrade izgradjene na zemljistima koje su u zakupu od grada i kada kupac kupuje stan on ne kupuje zemljiste, e tu je kvaka. Ovo je veoma vazna tema za ovaj forum generalno.

Sta se desava probacu plasticno da vam objasnim. Investitor uzima u zakup zemlju od grada na 99 god. ( takav je bio zakon koji je promenjen sve do pre par godina ) ON NIJE U OBAVEZI DA ISPALTI ZAKUP PRE ISTEKA OD 99 godina. Sto znaci on izgradi zgradu proda stanove i nastavi da kao firma placa gradu zakup ili ti konverziju. Sta se desava ako firma propadne ko ce nastaviti da placa to ??? ( oko ovog ce biti mnogo problema ) Mnogo novih zgrada je tako napravljeno. Poucen iskustvom iz EU gde su zakoni striktno regulisani da se ne moze dobiti upotrebna dozvola dok parcela nije u vlasnistvu investitora i dok nije u katastru definisano da svaki kupac stana ima tacno procentualno ucesce u vlasnistvu zemljista. Pouceni tim iskustvom ja sam insistirao da kod nas svaki kupac sa kupovinom stana stice pravo svojine u nekom procentu zemljista. U koliko vas ovo vise zanima, mogu da zamolim moji pravni tim da napise i objasni malo vise oko ove teme.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Izuzetno bitna informacija, hvala vam na tome.
 
...
890cf522ac07a067e4951076c0b96bda.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Vrh