Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Pa nije baš ni pristojno tražiti da neko otkrije lične podatke, a i sami se krijemo iza nickova. Ne razumem šta bi se time postiglo, kada čoveka ionako lično ne poznajete osim, da bi se to potencijalno zloupotrebilo.
 
Pa nije baš ni pristojno tražiti da neko otkrije lične podatke, a i sami se krijemo iza nickova. Ne razumem šta bi se time postiglo, kada čoveka ionako lično ne poznajete osim, da bi se to potencijalno zloupotrebilo.
Sto manje znam nesto o tipovima kao deki, to bolje. Podseca me na par likova iz branse.
 
Iako dobar broj ljudi ovde nije sirotinja kao što verovatno misliš. Iznenadio bi se
Ne mislim to.

Mislim da dobar broj ljudi na forumu spada u visokoobrazovani srednji sloj, ali da je ogroman procenat tih ljudi jako nezadovoljan svojim životom, i da zbog toga preovlađuje mračenje i kuknjava u većini tema.

Zato me i nema više na forumu kao ranije. Pre jučerašnjih postova nisam dolazio 10 dana na forum i verovatno ću tako i nastaviti, da jednom u 10-15 dana dođem na forum, pročitam teme koje me zanimaju, odgovori ko me je citirao i rešena stvar
 
Pa nije baš ni pristojno tražiti da neko otkrije lične podatke, a i sami se krijemo iza nickova. Ne razumem šta bi se time postiglo, kada čoveka ionako lično ne poznajete osim, da bi se to potencijalno zloupotrebilo.
Ja sam jasno rekao, mene zanima samo sa profesionalne strane koja je to njegova firma. Prvenstveno da se ne bih upleo u neki poslovni odnos, a i iz nekog mog neverovanja da neko ko je ostvaren inženjer može da ima ovakve stavove i da se hvali napucanom belom tehnikom koju i nema nameru da koristi, oslovljava devojku sa moja riba, i ostalim nebulozama . Ne znam kako bih to zlouptorebio ni na koji način niti mi je to namera. Svejedno poštujem želju za anonimnošću, ali i dalje imam pravo da sumnjam u istinitost njegovih tvrdnji.

Ne mislim to.

Mislim da dobar broj ljudi na forumu spada u visokoobrazovani srednji sloj, ali da je ogroman procenat tih ljudi jako nezadovoljan svojim životom, i da zbog toga preovlađuje mračenje i kuknjava u većini tema.

Zato me i nema više na forumu kao ranije. Pre jučerašnjih postova nisam dolazio 10 dana na forum i verovatno ću tako i nastaviti, da jednom u 10-15 dana dođem na forum, pročitam teme koje me zanimaju, odgovori ko me je citirao i rešena stvar

A zašto misliš da su ti ljudi nezadovoljni svojim životom kako kažeš? Čak i da je to tačno (da su nezadovoljni svojim životom, što ja mislim da nije slučaj, biće da su nezadovoljni nečim drugim), ti sigurno misliš da je to zato što nemaju odgovarajuću belu tehniku, odgovarajuću "ribu" ili pravu dimenziju aluminijskih felni? Društvom u kojem žive su sigurno zadovoljni, pravi ljudi su na pravom mestu, donose prave odluke, živimo u maltene idiličnom okruženju gde svaki dan vidimo da je sve sve brže, sve jače i sve bolje?

Da si ti stvarno ono šta se predstavljaš, inženjer, stručnjak ostvaren u svom polju, koji poslove dobija na znanje i sposbnost, vrlo brzo bi shvatio da nakon što si zadovoljio svoje materijalne prohteve, našao pravu "ribu", skockao svoj život, da ipak još nešto nedostaje. Da nisi ostrvo, da je bitno i kako žive ljudi oko tebe, da sistem koji treba da te leči i da te brani treba da funkcioniše na pravi način. Jer niti jedan pravi inženjer kojeg ja znam nije slep i svaki vidi da je ovaj sistem pokvaren - ne bi bio neki inženjer da ne može da prepozna bug kada ga vidi.
 
Како монтирате висеће кухињске елементе на зид? Да ли се користе типлови или анкери за гипсану плочу, или се буши плоча, изолација и зид (бетон, блок, шта ли) и типлује у њега?
 
Како монтирате висеће кухињске елементе на зид? Да ли се користе типлови или анкери за гипсану плочу, или се буши плоча, изолација и зид (бетон, блок, шта ли) и типлује у њега?
Na svakih 50-60cm ima potkonstrukcija za gips. Mora majstor da ubusi vise puta dok ne pogodi gde je prvi pa je dalje lako, a je to ionako iza elementa pa se ne vidi. Bar smo tako kod mene uradili, plus malo naslonili na plocice da i one delom “pridrze”. A recimo veliku sliku i nosac za tv smo zakacili koristeci tiplove za gips (imaju u okovu dobri).
 
А каква је та потконструкција? Челични профили, или тако нешто? Мора да може да се добије од Сакуре скица где се шта налази у зиду.
 
А каква је та потконструкција? Челични профили, или тако нешто? Мора да може да се добије од Сакуре скица где се шта налази у зиду.
Ne znam detalje, valjda alu profili kao sto kolombaja kaze. Ja sam trazila tu skicu jer sam htela da kacim tako i TV, ali na onome sto mi je arhitektica poslala se uopste ne vidi gde su tacno.
 
Kao sto neko rece, vertikalni profili su na 50-60cm. To ne postoji na crtezima. Najjednostavnije je pronaci vertikalu pomocu magneta, zalepi se za sraf koji je na mestu vertikale.
 
Ne znam detalje, valjda alu profili kao sto kolombaja kaze. Ja sam trazila tu skicu jer sam htela da kacim tako i TV, ali na onome sto mi je arhitektica poslala se uopste ne vidi gde su tacno.

Zato što to nije deo projekta...
Niko ne projektuje gde će biti ALU profili već se isti postavljaju u skladu sa tehničkim zahtevima po kojima se postavlja gipsani zid.
 
Profili su čelični (aluminijum je skup za tako nešto i na njega se ne lepi magnet). Aluminijumske su samo ugaone lajsne koliko sam ja upoznat. Mekane su i mnogo lakše za savijanje i obradu gde je neophodno i ne rđaju kad se gletuju/farbaju
 
Profili su čelični (aluminijum je skup za tako nešto i na njega se ne lepi magnet). Aluminijumske su samo ugaone lajsne koliko sam ja upoznat. Mekane su i mnogo lakše za savijanje i obradu gde je neophodno i ne rđaju kad se gletuju/farbaju
Celicni lim je u pitanju pa ljudi pomisle da je aluminijum.
 
Uostalom, imaš Google pa guglaj, imaš inicijalne podatke (Dejan, 88 godište, IT branša, outsourcing, 50 zaposlenih) pa istražuj i slaži kockice ako (kad) nađeš neki podatak.
Teško da će složiti kockice, jer IT firma (delatnosti 62.01, 62.02 ili 62.09) sa 45-55 zaposlenih i vlasnikom i/ili direktorom koji se zove Dejan a koji je 88 godište - ne postoji.

Štaviše, ne postoji nijedna IT firma u Srbiji koja ima manje od 50 zaposlenih, a da ima vlasnika/direktora Dejana koji je 88 godište. Ima jedna gde vlasnik ima 34 godine, i sve ostalo su 40+ godina.

Tako da, trebao si ti prvo da guglaš pre nego što si napisao to (uostalom, trebao si da guglaš i za mnoge druge stvari koje si pisao, pre nego što si ih napisao).

Sportski pozdrav! 😁
 
Nema sumnje da su podaci lažni s obzirom koje osobe su mu lajkovale post.
 
Teško da će složiti kockice, jer IT firma (delatnosti 62.01, 62.02 ili 62.09) sa 45-55 zaposlenih i vlasnikom i/ili direktorom koji se zove Dejan a koji je 88 godište - ne postoji.

Štaviše, ne postoji nijedna IT firma u Srbiji koja ima manje od 50 zaposlenih, a da ima vlasnika/direktora Dejana koji je 88 godište. Ima jedna gde vlasnik ima 34 godine, i sve ostalo su 40+ godina.

Tako da, trebao si ti prvo da guglaš pre nego što si napisao to (uostalom, trebao si da guglaš i za mnoge druge stvari koje si pisao, pre nego što si ih napisao).

Sportski pozdrav! 😁
Brateee, stvarno si gledao 🤣

Znamo da nema, jedino nereseno pitanje je da li troluje ili ne.
 
Brateee, stvarno si gledao 🤣

Znamo da nema, jedino nereseno pitanje je da li troluje ili ne.
Jezivo šta ljudi rade i koliko imaju potrebu da se bave tuđim životima umesto svojim. Ovaj forum je mesto gde ljudi pišu sve i svašta jer ih ništa i niko u tome ne sprečava. Jednostvano je, ako ti se neko i nešto ne sviđa šta piše, ignoriši, ne odgovaraj. Opterećivati svoju glavu tuđim ljudima i baviti se njima, mogu samo zaludni i oni sšo ne mogu da reše svoje dvorište i pospreme ga već onda idu okolo i gledaju u tuđa.
 
Pricam sa advokatom u vezi druge nekretnine i kao primer loseg iskustva kupaca mi je naveo Sakuru i West kulu, naime dok smo pricali o stavki nekog predugovora nekretnine koja mene zanima a tice se grejanja.

Jel moze neko ko je iz Sakure da prokomentarise na sta se misli, jesu racuni ogromni? Ili se placa dva tipa grejanja?
 
Što ne pitaš njega da ti objasni? Plaćaš advokata, a informišeš se na forumu...
 
Pa spomenuo je Sakuru ali je kao primer dao vise West 65:
"ima raznih iskustava, na primer SAKURA, ili još mnogo gore kula WEST gde "drpaju" ljude za 3 vrste grejanja istovremeno, a da ne znaju šta plaćaju i na šta se zapravo greju...."

Ne razumem zasto smeta pitanje i ovde da cujem od ljudi koji zapravo su kupili nekretninu.
 
Pa spomenuo je Sakuru ali je kao primer dao vise West 65:
"ima raznih iskustava, na primer SAKURA, ili još mnogo gore kula WEST gde "drpaju" ljude za 3 vrste grejanja istovremeno, a da ne znaju šta plaćaju i na šta se zapravo greju...."

Ne razumem zasto smeta pitanje i ovde da cujem od ljudi koji zapravo su kupili nekretninu.

Extroniks


Ne smeta pitanje, ali osim što je nelogično, imaš odgovor na to u ovoj temi - kačili su ljudi sve to detaljno.
 
Vrh