Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Неки анонимус на интернету тврди да је од неког пријатеља који је радио у топлани то чуо. А пријатељ вероватно више не ради у топлани, јер одбија да ложи мазут у тајности?
И ја сам од колеге пре неку годину чуо како му је пријатељица која ради у водоводу рекла да не пије воду са чесме тог дана јер је неко тамо случајно "просуо метан у воду" (???). Врло поуздане пријатеље имате ви злонамерни људи. Чуди ме само како не коментаришеш топлану преко пута East Side зграде, која је буквално у истој улици са топланом.
Иначе, једини прави проблем ту представља бука током зиме.
 
Неки анонимус на интернету тврди да је од неког пријатеља који је радио у топлани то чуо. А пријатељ вероватно више не ради у топлани, јер одбија да ложи мазут у тајности?
И ја сам од колеге пре неку годину чуо како му је пријатељица која ради у водоводу рекла да не пије воду са чесме тог дана јер је неко тамо случајно "просуо метан у воду" (???). Врло поуздане пријатеље имате ви злонамерни људи. Чуди ме само како не коментаришеш топлану преко пута East Side зграде, која је буквално у истој улици са топланом.
Иначе, једини прави проблем ту представља бука током зиме.
Po cemu sam zlonameran? Mozda samo svesniji okruzenja gde zivim (nazalost). Cisto vase misljenje, sta je ovaj braon/crni trag koji toplana ispusta?
 
@МиКаса, не пратиш уопште на часу. Па лепо и стручно ти је @ПаникМеханик објаснио на претходној страни, за тај браон/црни траг који топлана испушта.
 
Da li ima nekih novosti o useljenju faze 2? Sta se desava sa time? Poslednji komunicirani rok je bio avgust ako se ne varam🤔
 
Šta bi sa romskim naseljem u dr.Agostina Neta, oni su na 200m od Tehnomanije? Rekoše da će da rasele, ne može da se prodje do reke od pasa lutalica
 
20231029_131555.jpg
20231029_131511.jpg
20231029_131411.jpg
20231029_131354.jpg
 
Upravo sam bio u Sakuri u prvoj fazi i iznenadilo me je osoblje tj. covek na recepciji u ulazu A, ocekivao sam da ce na recepciji biti profil ljudi slican kao na recepciji u Beogradu na vodi, a ovaj covek (ne mogu ga nazvati stariji gospodin jer to nije) vise prilici da bude cuvar u posti. Nadam se da cemo u drugoj fazi ipak imati drugacije osoblje na recepciji.

A druga stvar koja me takodje negativno iznenadila je ovaj "potpis" na zastitnom stiroporu kojim je oblozen lift jer se ljudi useljavaju:

Pa mislim se, dokle god ovakve stvari ljudi misle i pisu, kao drustvo cemo u najboljem slucaju stagnirati. Jasno mi je da je ovo napisao neko ko je bio gost u zgradi ili neki dostavljac/radnik kurirske sluzbe ili sluzbe za selidbe, ali mislim da to zaista nije korektno. Pa sutra ce nam neko takav namerno ogrebati lift ili ce iz besa nesto polomiti. To je potencijalni problem koji mora nekako biti resen, jer mislim da nikom nece prijati da mu prolaznici/gosti imaju ovakve stavove.
20231105_121342.jpg
 
Upravo sam bio u Sakuri u prvoj fazi i iznenadilo me je osoblje tj. covek na recepciji u ulazu A, ocekivao sam da ce na recepciji biti profil ljudi slican kao na recepciji u Beogradu na vodi, a ovaj covek (ne mogu ga nazvati stariji gospodin jer to nije) vise prilici da bude cuvar u posti. Nadam se da cemo u drugoj fazi ipak imati drugacije osoblje na recepciji.

A druga stvar koja me takodje negativno iznenadila je ovaj "potpis" na zastitnom stiroporu kojim je oblozen lift jer se ljudi useljavaju:

Pa mislim se, dokle god ovakve stvari ljudi misle i pisu, kao drustvo cemo u najboljem slucaju stagnirati. Jasno mi je da je ovo napisao neko ko je bio gost u zgradi ili neki dostavljac/radnik kurirske sluzbe ili sluzbe za selidbe, ali mislim da to zaista nije korektno. Pa sutra ce nam neko takav namerno ogrebati lift ili ce iz besa nesto polomiti. To je potencijalni problem koji mora nekako biti resen, jer mislim da nikom nece prijati da mu prolaznici/gosti imaju ovakve stavove.
Pogledajte prilog 179374
Ma ovo je standardna prica. Nama su u zgradi neki iskompleksirani id*** krali stirodur i HDF iz lifta prilikom useljavanja i grebali panele lifta.
 
@Bulbulderac17 pa drugacije malo zamisljam cuvara / radnika na recepciji u nasoj zgradi. Ipak je to osoba koju ce prvo videti neko ko dolazi, shodno tome smatram da je ipak potrebno biti malo "reprezentativniji". Probaj da zamislis prosecnog radnika na recepciji u nekom hotelu ili otidji do Beograda na vodi pa pogledaj tamo ljude na recepciji. Nije to samo ni ta neka inicijalna neljubaznost / nezainteresovanost (mozda je covek bio umoran, nije mu se radilo nedeljom ili sta god), ali smatram da radnik na recepciji stambene zgrade ipak bi trebao na neki nacin da predstavlja tu stambenu zgradu i stanare. Pocev od dres koda, preko pojave, do ljubaznosti i predusretljivosti (zainteresovanosti), sa sve osmehom na licu. Zamisli da udjes u hotel i da te doceka recepcioner koji izgleda kao fizicki radnik, bez manira, uz to jos u ne previse ljubazan.

Bas me zanima sta ostali stanari kazu... da li je to samo moj utisak ili je komplet osoblje lose?
 
Upravo sam bio u Sakuri u prvoj fazi i iznenadilo me je osoblje tj. covek na recepciji u ulazu A, ocekivao sam da ce na recepciji biti profil ljudi slican kao na recepciji u Beogradu na vodi, a ovaj covek (ne mogu ga nazvati stariji gospodin jer to nije) vise prilici da bude cuvar u posti. Nadam se da cemo u drugoj fazi ipak imati drugacije osoblje na recepciji.

A druga stvar koja me takodje negativno iznenadila je ovaj "potpis" na zastitnom stiroporu kojim je oblozen lift jer se ljudi useljavaju:

Pa mislim se, dokle god ovakve stvari ljudi misle i pisu, kao drustvo cemo u najboljem slucaju stagnirati. Jasno mi je da je ovo napisao neko ko je bio gost u zgradi ili neki dostavljac/radnik kurirske sluzbe ili sluzbe za selidbe, ali mislim da to zaista nije korektno. Pa sutra ce nam neko takav namerno ogrebati lift ili ce iz besa nesto polomiti. To je potencijalni problem koji mora nekako biti resen, jer mislim da nikom nece prijati da mu prolaznici/gosti imaju ovakve stavove.
Pogledajte prilog 179374
Pričaš kako ti smeta natpis u liftu, a on bas upravo pokazuje te takve kao ti: umisljene skorojevice! Pa šta ti je kriv čuvar čoveče? Nije dovoljno lep ili mlad po tvojim merilima? Ne nosi Gucci odelo? Treba mu zbog toga dati otkaz, možda ga i dobro istuci? Kako je njemu pali na pamet da se prijavi da bude čuvar u ‘tvojoj’ zgradi! Sram te bilo
 
Upravo sam bio u Sakuri u prvoj fazi i iznenadilo me je osoblje tj. covek na recepciji u ulazu A, ocekivao sam da ce na recepciji biti profil ljudi slican kao na recepciji u Beogradu na vodi, a ovaj covek (ne mogu ga nazvati stariji gospodin jer to nije) vise prilici da bude cuvar u posti. Nadam se da cemo u drugoj fazi ipak imati drugacije osoblje na recepciji.

A druga stvar koja me takodje negativno iznenadila je ovaj "potpis" na zastitnom stiroporu kojim je oblozen lift jer se ljudi useljavaju:

Pa mislim se, dokle god ovakve stvari ljudi misle i pisu, kao drustvo cemo u najboljem slucaju stagnirati. Jasno mi je da je ovo napisao neko ko je bio gost u zgradi ili neki dostavljac/radnik kurirske sluzbe ili sluzbe za selidbe, ali mislim da to zaista nije korektno. Pa sutra ce nam neko takav namerno ogrebati lift ili ce iz besa nesto polomiti. To je potencijalni problem koji mora nekako biti resen, jer mislim da nikom nece prijati da mu prolaznici/gosti imaju ovakve stavove.
Pogledajte prilog 179374
Izdrzi legendo!
 
Upravo sam bio u Sakuri u prvoj fazi i iznenadilo me je osoblje tj. covek na recepciji u ulazu A, ocekivao sam da ce na recepciji biti profil ljudi slican kao na recepciji u Beogradu na vodi, a ovaj covek (ne mogu ga nazvati stariji gospodin jer to nije) vise prilici da bude cuvar u posti. Nadam se da cemo u drugoj fazi ipak imati drugacije osoblje na recepciji.

A druga stvar koja me takodje negativno iznenadila je ovaj "potpis" na zastitnom stiroporu kojim je oblozen lift jer se ljudi useljavaju:

Pa mislim se, dokle god ovakve stvari ljudi misle i pisu, kao drustvo cemo u najboljem slucaju stagnirati. Jasno mi je da je ovo napisao neko ko je bio gost u zgradi ili neki dostavljac/radnik kurirske sluzbe ili sluzbe za selidbe, ali mislim da to zaista nije korektno. Pa sutra ce nam neko takav namerno ogrebati lift ili ce iz besa nesto polomiti. To je potencijalni problem koji mora nekako biti resen, jer mislim da nikom nece prijati da mu prolaznici/gosti imaju ovakve stavove.
Pogledajte prilog 179374
Dobro je i napisao. Da daš 3.500 evra po kvadratu za stan? Običan narod nema za hleb, a ovome smeta čikica koji nije dovoljno "fensi". E pa druže, ovo je Srbija, zemlja sa najvećim socijalnim razlikama u Evropi. Dok se ti zamlaćuješ stajlingom portira, on gleda kako da prehrani porodicu sa svojom bednom platom. Trebalo bi i vi da imate više obzira prema drugima i da se stavite u njegovu poziciju. Ipak je znatno više siromašnih nego vas, "bogataša". Ne živiš u Dubaiju, već u Beogradu.
 
ne znam sto toliko napadate čoveka. Ovde se radi o klasnim razlikama, nešto sto u svetu uveliko postoji na visokom nivou postavljeno, gde se tačno zna gde ko može da uđe a gde ne može, ko se s kim druži, gde izlazi i ostalo. Mi kaskamo dosta sa tim, dugo vremena smo bili svi isti (ostalo nam to od druga Tita), sada se i kod nas situacija menja kako je nastalo dosta ljudi sa velikim parama. Generalno nije opšte popularno ponašanje i razmišljanje, ali je sasvim legitimno za izraziti ukoliko se čovek tako oseća:
 
ne znam sto toliko napadate čoveka. Ovde se radi o klasnim razlikama, nešto sto u svetu uveliko postoji na visokom nivou postavljeno, gde se tačno zna gde ko može da uđe a gde ne može, ko se s kim druži, gde izlazi i ostalo. Mi kaskamo dosta sa tim, dugo vremena smo bili svi isti (ostalo nam to od druga Tita), sada se i kod nas situacija menja kako je nastalo dosta ljudi sa velikim parama. Generalno nije opšte popularno ponašanje i razmišljanje, ali je sasvim legitimno za izraziti ukoliko se čovek tako oseća:
Samo što na zapadu i ti manje "vredni" žive dostojanstveno. Kod nas većina ljudi živi na ivici siromaštva. Tvoj komentar mi liči na SNS mantru.
 
Samo što na zapadu i ti manje "vredni" žive dostojanstveno. Kod nas većina ljudi živi na ivici siromaštva. Tvoj komentar mi liči na SNS mantru.
Šta to konkretno u mom komentaru ima veze sa SNS mantrom?
Govorim o klasnim razlikama, koje su uvek i svuda postojale. Mi Titovci to teze prihvatamo, ali realnost u danasnje vreme je drugačija. Ljudi s parama ne žele da žive u istom redu kao oni sa manje para i to je surovo i jako teško, ali nešto sa čim se suocavamo.
 
А ти живиш у шуми? Тамо нема ни топлана, ни електрана, ни топловода, ни водовода, ни канализације. Нема ни саобраћаја, ни аутобуских станица, ни камиона, авиона,... Пошто ти то све смета. Хоћеш да живиш у граду, у комфору и цивилизацији а смета ти топлана. Хоћеш да се грејеш, али ако може то некако без топлане да се изведе. Или да топлана буде негде у шуми, а ти у граду да се грејеш а да је не видиш...
 
Vrh