Šta je novo?

Sačuvajmo Zvezdarsku šumu

Nedavno sam prosao sumom od okretnice trolejbusa, paralelno sa ulicom gde idu trolejbusi, prema gradu.
U samoj sumi nalaze se kuce koje dime. 2-3 kuce su zadimile citavu sumu.
Lozi se vlazan lignit, dim je prepoznatljiv, pada, ne dize se.

Na stazi, pada u oci ogroman broj slomljenih stabala i granja. Vidi se da je bilo i intenzivne sece.
Beogradjani koji zive blizu sume, jednostavno ne zele tu sumu, ne vole je.
Ko su ljudi koji tu zive? Ne lici da je u pitanju sirotinja.

Sto se tice padine prema Karaburmi, tu ima gomila nelegelnih zgrada i otvorena kanalizacija koja veselo tece.
To su stvari koje mora da resi opstina. To ne mogu da rese gradjani.
Za to bi bila idealna jedna zvezdarska politicka partija koje nema.
 
O boze, dobro da danas nisam otisao tamo. Stvarno bih se samo iznervirao.
 
Pod hitno se mora napraviti jedan ogroman uređen parking, sve ostalo je samo maštanje (parkiranje kod vuka, dolazak busom, peške, itd.) i dalje upropašćavanje šume.
 
Gde parking ? Ja ga baš ne bih pravio nego bih forsirao kažnjavanje na celodnevnom nivou. + Ogradu, jaču
I sta bi time postigao, opet ljudi ne bi imali gde da se parkiraju. Nije cilj da se oteraju ljudi iz sume vec da se uredi sve i dw bude pristojno.

Sigurno da moze da se nadje prostor za parking, mislim da je to najmanji problem.
 
Pravljenjem parkinga u samoj šumi bi morao da ugrožavaš samu šumu koja je zaštićena. Broj automobila koji su svakodnevno u šumi pokazuje da bi parking morao da bude poveliki. Ja sam više za neurbanizaciju šume.

Po stranu ostavimo činjenicu da imamo jako lošu naviku da mislimo da svugde možemo da idemo autom i da ga ostavimo neposredno na lokaciji gde nameravamo da se zadržimo, nebitno da li ima parking ili nema. To pokazuje i činjenica da ljudi čak ne ostave auto pored puta nego ga vozikaju duboko u šumu ne bi li raspalili roštilj i postavili razglas na manje od 2 metra od auta. Ne pomaže ni betonska žardinjera, ni metalni gelender. Ako će par stanica prevozom ili šetnjom sprečiti da dolazi u šumu taj ne treba ni da dolazi. Ionako je od šume napravljen vašar i smetlište.
Sigurno da moze da se nadje prostor za parking, mislim da je to najmanji problem.
Parking je jedan od najvećih problema Beograda, gotovo nerešiv.
 
Jeste parking ogroman problem u Beogradu, ali glavni razlog definitivno nije manjak prostora na kome bi mogle da se naprave garaže, već nezainteresovanost vlasti jer verovatno mnogo veće pare mogu od nekih drugih ulaganja da se izvuku.

Ja se slažem da ne treba da se pravi cirkus od Zvezdarske šume, ali šuma je zaista ogromna i pored svih raznoraznih gluposti koje postoje na njenom obodu zaista mislim da bi se našlo jedno parče zemljišta da se napravi uređeni parking. Naravno, treba ga naplaćivati i kažnjavati sve koji se parkiraju po zelenim površinama a onda sve te pare koristiti za održavanje šume.
 
Ja sam i dalje za parking u NTP, znam da su sva ta mesta rezervisana i zauzeta Tagom ali vikendom su prazna kada je i najveća navala ovih šabana na šumu.

Od prihoda može i NTP da se održava, verujem da od rente i nisu samoodrživi.

Mada problem je jer ti ljudi neće nikad nositi gajbu zaječarca i set EV zvučnika od NTP do šume.

Drugi korak je zatvaranje ulice Veljka Dugoševića od NTP do Volgine. Rešen problem.
 
A što je bitno da ti što bi da roštiljaju i raspale muziku koja para uši, i popsle uredno ostave đubre po šumi, moraju da imaju uređen parking i da oni budu u suštini ciljna grupa koja treba da posećuje šumu?
 
Ne razumem zašto se samo ne zabrani ulazak u sumu kolima. Imaš brdu parkova u moskvi kao sokolniki, izmajlovski, park gorky gde je zabranjena vožnja automobila, i onda to postane pravi park. Nema nikakvog razloga da ulice volgina i sime popovića budu otvorene za promet.
 
Kod nas treba da se suzbija ta pojava da mora do tačne lokacije u šumi / parku da se dođe kolima, i da se onda tu roštilja (uglavnom) ili radi nešto drugo, umesto da se kolima dođe do oboda, pa da se onda dalje ide peške. U nekim stvarima samo pokazujemo koliko uspešno gajimo taj mentalitet seljačine.
 
Pravljenjem parkinga u samoj šumi bi morao da ugrožavaš samu šumu koja je zaštićena. Broj automobila koji su svakodnevno u šumi pokazuje da bi parking morao da bude poveliki. Ja sam više za neurbanizaciju šume.

Po stranu ostavimo činjenicu da imamo jako lošu naviku da mislimo da svugde možemo da idemo autom i da ga ostavimo neposredno na lokaciji gde nameravamo da se zadržimo, nebitno da li ima parking ili nema. To pokazuje i činjenica da ljudi čak ne ostave auto pored puta nego ga vozikaju duboko u šumu ne bi li raspalili roštilj i postavili razglas na manje od 2 metra od auta. Ne pomaže ni betonska žardinjera, ni metalni gelender. Ako će par stanica prevozom ili šetnjom sprečiti da dolazi u šumu taj ne treba ni da dolazi. Ionako je od šume napravljen vašar i smetlište.

Parking je jedan od najvećih problema Beograda, gotovo nerešiv.
Дан Кугле за рушење све решава, иншалах
 
Kod nas treba da se suzbija ta pojava da mora do tačne lokacije u šumi / parku da se dođe kolima, i da se onda tu roštilja (uglavnom) ili radi nešto drugo, umesto da se kolima dođe do oboda, pa da se onda dalje ide peške. U nekim stvarima samo pokazujemo koliko uspešno gajimo taj mentalitet seljačine.
Ali ovde nemaš gde na obodu da se parkiraš. Realno nemaš.

I jbt normalno da ljudi žele da dođu autom što dalje. barem do neke razumne razdaljine, to im je obezbeđeno na Adi, Avali, Košutnjaku, Kalemegdanu, ne znam kako nekom padne na pamet da kaže da ljudi treba da se parkiraju kod Vuka ili ne znam gde pa da dolaze busom, niđe veze.

Najlogičnije je da se napravi jedan uređen parking na obodu i da se zabrani prolaz i parkiranje u samoj šumi.
 
Ko je taj ko je rekao da treba vozilom doći do Vuka pa odatle na gradski prevoz?
 
Zato što mi nemamo tu naviku. Plus što verujem da ti parkovi imaju velike parking prostore na obodu.

Pa nemaju, ljudi se tamo isto bune da nema dovoljno parking mesta. Jedino grad tamo kaže snadjite se, imate tramvaj, imate metro, imate taksi, imate bicikl.

A ovde realno se predlaze da se sagradi parking u sredini sume da bi ljudi šta? Mogli doći do parkiralista i uživali u parking? Jer sume više neće biti?

Imate tramvaj u Beogradu, imate trolejbus, imate normalan bus, uzmite taksi, dođite peške. Vozite bicikl.


Suma se mora zatvoriti za sve automobile.
 
Ma kakav parking u šumi! U šumi se ide pešaka ili biciklom. Naše navike su naše navike, to još dugo neće da se promeni. Na Adi ima parkinga, pa ipak ljudi se odbezu do mesta za roštiljanja, neće da pešače, Ili još bolji primer Avala, Kosmaj.
 
Ne možeš porodično da dođeš do lokacije oslanjajući se samo na gradski prevoz. Uvek se stavite u kožu nekoga sa dvoje dece, igračkama, prostirkama i ručnim frižiderom.
 
Zatvo IMG_20220406_090618.jpgrena je ulica Veljka Dugosevica od ulaza u NTP ka šumi. Bušilica buši sredinom ulice. Ne znam za šta se ispituje na toj lokaciji
 
Ma kakav parking u šumi! U šumi se ide pešaka ili biciklom. Naše navike su naše navike, to još dugo neće da se promeni. Na Adi ima parkinga, pa ipak ljudi se odbezu do mesta za roštiljanja, neće da pešače, Ili još bolji primer Avala, Kosmaj.

Ово је углавном резултат недостатка пропаганде у корист младалачког духа. Све мора колима, не дај боже да се нешто носи, као неке бабе.
 
Vrh