Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Ja ovu mapu nisam ni video. Mislio sam da su ugroženi samo delovi krajnjeg zapada, pa redom duž doline Jadra, Drine, Save i dalje Dunava! Ovako odokativno, najveće crvene površine su tu dolinom Zapadne Morave, što znači da su dalje ugoženi svi gradovi na rekama crnomorskog sliva, bukvalno pokriveno 80% stanovništva!
Drugim rečima. Ukenjalo nas.
 
A mozda zna da su te price zestoko prepumpane? Za Vucica bih rekao svasta al ne i da je glup.
Nije glup, ali mozda ima potpuno odsustvo empatije, emocija i bilo kakve brige za bilo sta osim statistickih tabela i raznih "uspeha". Rekao bih kako se to zove u klinickoj psihologiji ali bilo bi uvredljivo jer je rec o predsedniku drzave. Dokaz za ovo sto pricam? Kosovo, koje sistematski uvlaci u nezavisnu albansku drzavu, bar sever, ostali deo je 100% inkorporiran odavno vec, bez ikakvog obzira za zelje i zrtve koju su ti ljudi, nasi gradjani podneli do sada. Zbog cega? Da bismo imali zapadnu pomoc, investicije i kredite. Sns politika je "romska porodica iz 1920", imas petoro dece, jedno prodas, troje nateras da prose, da bi mama i tata i sin naslednik ziveli bolje jednog dana.

Ne moramo celu Srbiju, evo testiramo sad sa Jadrom (iako ja i dalje ne verujem da ce se na kraju kopati).
Tako smo prvo Kosovo testirali, sada idemo Jadar a mozda se malo prosiri i na okolinu, sve ukupno 25-30% Srbije, pa sta jel tako, mala cena ako BDP skoci na nivo Slovacke ili cak Ceske mozda? Na kraju dovoljno nam je BGd i Vojvodina, ostatak moze da ode, da konacno budemo uspesna zemlja. Mada moj predlog je jos bolji i jeftiniji, svakom ko je spreman na ovakve zrtve u ime drugih ljudi koji zive u Jadru, Kosovu i drugim eksperimantalnim mestima bih ponistio pasos da uzivaju u Srbiji buducnosti. Bar na deset godina. Mozda im se zaista dopadne.
 
Nije glup, ali mozda ima potpuno odsustvo empatije, emocija i bilo kakve brige za bilo sta osim statistickih tabela i raznih "uspeha". Rekao bih kako se to zove u klinickoj psihologiji ali bilo bi uvredljivo jer je rec o predsedniku drzave. Dokaz za ovo sto pricam? Kosovo, koje sistematski uvlaci u nezavisnu albansku drzavu, bar sever, ostali deo je 100% inkorporiran odavno vec, bez ikakvog obzira za zelje i zrtve koju su ti ljudi, nasi gradjani podneli do sada. Zbog cega? Da bismo imali zapadnu pomoc, investicije i kredite. Sns politika je "romska porodica iz 1920", imas petoro dece, jedno prodas, troje nateras da prose, da bi mama i tata i sin naslednik ziveli bolje jednog dana.


Tako smo prvo Kosovo testirali, sada idemo Jadar a mozda se malo prosiri i na okolinu, sve ukupno 25-30% Srbije, pa sta jel tako, mala cena ako BDP skoci na nivo Slovacke ili cak Ceske mozda? Na kraju dovoljno nam je BGd i Vojvodina, ostatak moze da ode, da konacno budemo uspesna zemlja. Mada moj predlog je jos bolji i jeftiniji, svakom ko je spreman na ovakve zrtve u ime drugih ljudi koji zive u Jadru, Kosovu i drugim eksperimantalnim mestima bih ponistio pasos da uzivaju u Srbiji buducnosti. Bar na deset godina. Mozda im se zaista dopadne.
Da, Kosovo bilo cvrsto pod nasom kontrolom i situacija na severu odrziva jos decenijama, i onda on sve to prodao. Izgradnja rudnika je ekvivalent oruzanoj secesiji, ima smisla.
 
Ne neko. Predstavnik kompanije, koji je i pisao onaj neki nacrt uticaja. 200 vagona svaki dan, samo za taj jedan rudnik. Dokumentovano.

Nemačka ima mineralne izvore, ali ne pričamo o tome. Ima i litijum u steni kao što je Jadarit, ali to se konstantno oteže i ne dešava se. Znaju šta će ih snaći. Nisu ludi, a imaju Srbiju.
200 vagona svaki dan...
imate li ljudi predstavu koja je to količina, ko će to da preveze, a ne da proizvede...
to je neka teška laž, nisam rudar ili hemičar, ali nema šanse...
ako je dokumentovano, verovatno nije teško staviti link ovde...

što se tiče nemačkog litijuma, ti kad putueš u NS verovatno ideš preko Zrenjanina, a ne direktno, lakše ti tako...
Imaju rudnik na samoj granici 30km od Drezdena i opet priča kako ne dozvoljavaju. Sigurno je Češka rekla švabama da ih baš briga za njihovo mišljenje... ipak je Češka svetska sila...
 
200 vagona svaki dan...
imate li ljudi predstavu koja je to količina, ko će to da preveze, a ne da proizvede...
to je neka teška laž, nisam rudar ili hemičar, ali nema šanse...
ako je dokumentovano, verovatno nije teško staviti link ovde...

što se tiče nemačkog litijuma, ti kad putueš u NS verovatno ideš preko Zrenjanina, a ne direktno, lakše ti tako...
Imaju rudnik na samoj granici 30km od Drezdena i opet priča kako ne dozvoljavaju. Sigurno je Češka rekla švabama da ih baš briga za njihovo mišljenje... ipak je Češka svetska sila...
Nije laž, osim ako ta cifra nije umanjena.

Evo linka:

 
Screenshot_20240721-111534.png
 
Da, Kosovo bilo cvrsto pod nasom kontrolom i situacija na severu odrziva jos decenijama, i onda on sve to prodao. Izgradnja rudnika je ekvivalent oruzanoj secesiji, ima smisla.
Nije poenta u tome, vec da je rec o coveku koji sve ove godine ubedjuje da "pobedjujemo" da radi sve sto je pravo moguce za ljude dole i sto je najgore, umiruje taj narod da ce sve da bude u redu i da ce da se resi povoljno. Sto je strasno, takvom coveku ne sme da se veruje ni kad saopstava tacno vreme.
 
Pošto ovi litijumski stručnjaci nisu primetili, red je da se sam ispravim.

Nije 200 vagona, jer sam iz nekog razloga u glavi imao dosta manju nosivost vagona. Pre će biti 20 vagona.

Ali i to je mnogo, svaki dan da prolaze putem rudnika. I ponavljam ovo sigurno neće biti jedini rudnik.
 
Da li ce Tinto apologete u zatvor kad im voljena kompanija krene sa trovanjem, a ekstremne situacije -> nece se desiti, koje Rio Tinto uposlenik Jovovic navodi postanu svakodnevnica?

Onda ce biti vec vidjen AV spincic - zla EU me prevarila, ja naivan nisam znao. Nemci i Tinto mi dali garancije sto je naravno cista laz, pogledati Lazovica, a ja im verovao. Makar ce se drzava ovajditi od kazni za trovanje koje iznose 1k evra, i rudne rente od 31 million godisnje.
 
Nije poenta u tome, vec da je rec o coveku koji sve ove godine ubedjuje da "pobedjujemo" da radi sve sto je pravo moguce za ljude dole i sto je najgore, umiruje taj narod da ce sve da bude u redu i da ce da se resi povoljno. Sto je strasno, takvom coveku ne sme da se veruje ni kad saopstava tacno vreme.
Pa ne znam bas koliko ubedjuje narod da ce sve da se resi povoljno a koliko kuka kako Kurti ne postuje dogovore, vuce jednostrane poteze a EU ga ne sankcionise (sto realno nije da nije istina). Ali ok, ne zelim da se ovo pretvori u argument da Vucicu treba verovati.
 
Pošto ovi litijumski stručnjaci nisu primetili, red je da se sam ispravim.

Nije 200 vagona, jer sam iz nekog razloga u glavi imao dosta manju nosivost vagona. Pre će biti 20 vagona.

Ali i to je mnogo, svaki dan da prolaze putem rudnika. I ponavljam ovo sigurno neće biti jedini rudnik.
Ovo je inace prvi zabelezen slucaj u zemlji da se opasne hemikalije dopremaju i koriste u nekom procesu.
 
Pošto ovi litijumski stručnjaci nisu primetili, red je da se sam ispravim.

Nije 200 vagona, jer sam iz nekog razloga u glavi imao dosta manju nosivost vagona. Pre će biti 20 vagona.

Ali i to je mnogo, svaki dan da prolaze putem rudnika. I ponavljam ovo sigurno neće biti jedini rudnik.
jedino se vi koji ste 100% sigurni da ovo nije dobro možete nazvati stručnjacima, ostali pokušavaju da otkriju istinu u gomili dezinformacija

primetili ali si ti baš u poslu danas, pa sve stižeš brze
evo linka sa zapreminama vagona
20, 200 šta zna dete...,
 
Vrh