Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Ja se slazem s tobom, ali znamo i ti i ja i svi ostali da nema nista od takvog protesta koji ti zelis
Ni ti ni ja ni niko drugi nije spreman da sopstvenu glavu da
To se desilo samo jednom, i trajalo je sekundu, te 2020., jer je neposredno uticalo na svakog coveka u drzavi. Necemo doziveti tako nesto opet, sem ako se desi nesto sasvim nepredvidivo kao sto je to bilo
Ja svakako idem, kakav god bio protest i kakav god bio ishod
I te 2020. su nas jedva sprecili, a sta bi bilo da je naletelo jos par desetina hiljada ljudi? A sutra hoce.

I nemoj o glavama, narod je bio odlucan 2020.godine, ali niko nije isao da izgubi glavu ili je ne daj Boze nekom otfikari.

Stajalo se u stavu i nije se povlacilo i dalo se do znanja da nema zaje*******ancije i odustajanja.
 
I te 2020. su nas jedva sprecili, a sta bi bilo da je naletelo jos par desetina hiljada ljudi? A sutra hoce.
Ne znam, ti si optimistican, ja nisam.

Opet - idem, ali zaista verujem da ce ovo polako da skuvaju, i da ce kroz koji mesec masa da prihvati naprednjacki narativ
 
Stvar je opšte kulture. Na proteste i izbore treba izlaziti, makar i bez rezultata. Ali svaki izlazak donosi nešto.

Protesti prošle godine su propali, ali i njemu je u glavi ostala slika one mase. To nije nestalo.

Neki koraci moraju da se dešavaju.
 
Mozda je lose sto sam rekao ,,glava"
Niko, koliko znam, nije jos umro na protestima od kako su ovi na vlasti
Ali jesu ljudi bili hapseni
Kada tražimo proteste takve vrste, ako vec to zagovaramo, onda neko mora da bude spreman da bude uhapsen, biven, osudjen, bacen u medijsku masinu.
Kao sto su 17. decembra bili uhapseni ljudi zbog rusenja (ne)ustavnog poretka
Ako zaista ima takvih medju nama, naklon do poda. Ja priznajem da nemam srce za to.
 
Људи потпуно је тачно да се "миром и стрпљењем" не може постићи ништа против људи који не разумеју ништа осим силе, и апсолутно треба имати у виду да су до сада сви протести успели скоро искључиво ако су имали неку полугу којом су могли да се боре против власти (најчешће блокаде). Такође је апсолутно тачно да ће све те борбе дугорочно бити неопходне докле год се суштински не промени систем и људи који га чине.

Но то бинарно деморалисање просто не води ничему и нема ефекта. Ако стварно мислиш да је Х лоше, онда се против Х бориш свим средствима, не зависиш од других људи да ли ће се они борити оним средствима које ти мислиш да су ефективни иначе се нећеш борити уопште. Ниједан вид борбе против зла никад није узалудан а свакако није гори од пасивног стајања по страни и пуштања да се зло дешава.
 
Mozda je lose sto sam rekao ,,glava"
Niko, koliko znam, nije jos umro na protestima od kako su ovi na vlasti
Ali jesu ljudi bili hapseni
Kada tražimo proteste takve vrste, ako vec to zagovaramo, onda neko mora da bude spreman da bude uhapsen, biven, osudjen, bacen u medijsku masinu.
Kao sto su 17. decembra bili uhapseni ljudi zbog rusenja (ne)ustavnog poretka
Ako zaista ima takvih medju nama, naklon do poda. Ja priznajem da nemam srce za to.
Pa ti isti sto su bili tu na ranijim protestima i koji su spremniji, bice tu i sada.

Protesti na primer 2020. ili 17.decembra su bili relativno mali.

Imas onaj video prebijanja ljudi koji sede na klupici. Sutra, daleko vecu masu, nece tek tako razbiti, a i da je razbiju, svi cemo biti tu negde po vecim grupicama jer ce nas biti vise.

Ako naleti pet pandura da biju tri momka, dovoljno je da se tu nadje i vristeci zaleti na njih 50 avokado devojaka i sprece to.

Nisu ni svi panduri ti koji idu i udaraju iz cista mira. Oni su ih imali taman toliko za onu masu iz 2020.godine.

Sta ce sa pet puta vecom?
 
Насилни протести су оно што власт и служба највише прижељкују. А далеко битније од демонстрације насиља јесте демонстрација бројности. Тога се власт плаши. И политизовање протеста стављањем омражених опозиционара би само расуло енергију у народу. Већ виђено. Више пута.
 
Činjenica da ne postoji opozicioni lider koji se ne gadi bar polovini ucesnika protesta je najveći uspeh ove vlasti. Satanizovali su svaku osobu koja je pokazala i najmanji potencijal da stane ispred naroda.
Na taj način se protesti uništavaju, jer ne postoji niko ko može da valorizuje snagu protesta. Prošli put smo se izborili jer su na blokadama videli veliku masu ljudi spremnu da napravi ozbiljan problem posle onog sranja u Šapcu. Svaki čovek koji je stajao pored mene je bio spreman, makar je tako delovalo. Mentalitet protesta je bio agresivan i nepokolebljiv.

I opet je taj uspeh bio kratkog daha jer nije postojala opozicija koja bi na talasu tog duha i energije preuzela vlast. Sada su prosto ukinuli uredbu koju su tada doneli i ispiraju mozak prostom narodu kao i uvek u poslednjih 80 godina.

Vlast i sluzba sigurno ne priželjkuju nasilne proteste. Nasilni protesti su ih prošli put skinuli sa vlasti, ovaj put su naučili lekciju i uradiće sve da ih izbegnu. Najbrojniju i najopasniju grupaciju u državi su stavili u svoj zadnji džep (Delije) a to su uradili i sa mnogim drugim grupama ljudi.
 
Činjenica da ne postoji opozicioni lider koji se ne gadi bar polovini ucesnika protesta je najveći uspeh ove vlasti. Satanizovali su svaku osobu koja je pokazala i najmanji potencijal da stane ispred naroda.
Na taj način se protesti uništavaju, jer ne postoji niko ko može da valorizuje snagu protesta. Prošli put smo se izborili jer su na blokadama videli veliku masu ljudi spremnu da napravi ozbiljan problem posle onog sranja u Šapcu. Svaki čovek koji je stajao pored mene je bio spreman, makar je tako delovalo. Mentalitet protesta je bio agresivan i nepokolebljiv.

I opet je taj uspeh bio kratkog daha jer nije postojala opozicija koja bi na talasu tog duha i energije preuzela vlast. Sada su prosto ukinuli uredbu koju su tada doneli i ispiraju mozak prostom narodu kao i uvek u poslednjih 80 godina.

Vlast i sluzba sigurno ne priželjkuju nasilne proteste. Nasilni protesti su ih prošli put skinuli sa vlasti, ovaj put su naučili lekciju i uradiće sve da ih izbegnu. Najbrojniju i najopasniju grupaciju u državi su stavili u svoj zadnji džep (Delije) a to su uradili i sa mnogim drugim grupama ljudi.
Evo iskristalisala se studentkinja Mila kao vođa protesta koja nikome ne smeta. Nju za predsednicu Vlade.
 
Malo ozbiljnosti ne bi bilo na odmet... Razumem da je neke ovo sve ponelo, ali ipak...
 
Imaš Milu nasuprot Vučića ili Vučevića.

Izbor je kristalno jasan.
 
Evo iskristalisala se studentkinja Mila kao vođa protesta koja nikome ne smeta. Nju za predsednicu Vlade.
Смета, само да мало више људи зна за њу, али то је крајње небитно, о њеним ставовима људи имају мишљење исто као и о ставовима њеног, надалеко познатог у народу професора са осека за журналистику.
Такве НВО имају једини задатак да неутралишу народну вољу на протетсима.
Наравно да ће народ већински бирати Вучића или Вучевића када се намерно на супротну страну поставе аутошовинисти.
 
Смета, само да мало више људи зна за њу, али то је крајње небитно, о њеним ставовима људи имају мишљење исто као и о ставовима њеног, надалеко познатог у народу професора са осека за журналистику.
Такве НВО имају једини задатак да неутралишу народну вољу на протетсима.
Наравно да ће народ већински бирати Вучића или Вучевића када се намерно на супротну страну поставе аутошовинисти.
Neću više o Mili. Ovo je radikalsko naprednjački narativ, koji vam je uvalio Šešelj, a sada preprodaje Vučić.

Ako je OVO većinsko shvatanje sveta oko sebe, onda još nije sazrelo za smenu. Onda vlast ne može da se smeni. I to ćemo da vidimo tek.

Mora da sazri. To znači da se narod počne da se ne obazire na ova baljezganja i da primarno poželi da sruši ovo sada.

Postoji nekoliko ljudi forumu kojima predstoji zrenje.
 
Не ради се о тој особи конкретно, већ о чињеници да протесте искључиво народне воље преузимају екстремистичке НВО, странке које народ не подржава...
Који је проблем па Ратко Ристић није стављен за говорника, толики незадовољни професори, или било ко чије је мишљење и опредељење једнако народном?
Ако се настави овакво олако препуштање протеста уметнутим играчима онда се помирите са Вучићем на власти.

Та студентска организација Став ми је најбољи доказ да је Хил опет преузео ствар у своје руке. Гле чуда, та иста Америка подржава копање литијума у Србији.
Био је Хил на мом факултету у кафићу са професором чији су јуришници у организацији Став, а једна од њих је и говорник са протеста у Новом Саду.
Не требају ни Вучић ни Шешељ да ми говоре о њима као уиграном Хиловом тиму, довољно сам видео на факултету који је опсела агресивна НВО.

Протести су успешни искључиво ако су одраз народне воље у сваком свом елементу, а ако га предводе уметнути елементи, успех истих је веома упитан и несигуран. Добро је то схватање света око себе да ће Вучића сменити људи који немају додирних тачака са националним интересима.
 
Poslednja izmena:
Не ради се о тој особи конкретно, већ о чињеници да протесте искључиво народне воље преузимају екстремистичке НВО, странке које народ не подржава...
Који је проблем па Ратко Ристић није стављен за говорника?
Ако се настави овакво олако препуштање протеста уметнутим играчима онда се помирите са Вучићем на власти.
Ja ti kažem to što ti vidiš je Šešeljeva magla. To ne postoji

A i da postoji. Recimo da postoji, autošovinizam i to. Evo neka postoji. Ok? Ne može niko da bude veći autošovinista od ovoga na vlasti sada. Nađi mi jedan kriterijuma po kome Vučić nije najgori? Mora da sazri u narodu.

Meni Ratko Ristić smeta samo zato što sumnjam da na neki način sarađuje sa režimom. Previše je znakova upozorenja, Dveri, Zavetnici, Mi. Sve sistemski igrači. To je problem. I mislim da to treba da bude jedini argument.

Njegov sentiment prema Rusiji i crkvi mi nije neki problem u ovakvoj situaciji.
 
Ja ti kažem to što ti vidiš je Šešeljeva magla. To ne postoji

A i da postoji. Recimo da postoji, autošovinizam i to. Evo neka postoji. Ok? Ne može niko da bude veći autošovinista od ovoga na vlasti sada. Nađi mi jedan kriterijuma po kome Vučić nije najgori? Mora da sazri u narodu.

Meni Ratko Ristić smeta samo zato što sumnjam da na neki način sarađuje sa režimom. Previše je znakova upozorenja, Dveri, Zavetnici, Mi. Sve sistemski igrači. To je problem. I mislim da to treba da bude jedini argument.

Njegov sentiment prema Rusiji i crkvi mi nije neki problem u ovakvoj situaciji.
Ево по ком критеријуму Вучић прича оно што народ хоће да чује, а на протестима се обраћају људи који намерно причају оно што народ неће да чује.
Мени Мила смета само зато што сумњам да на неки начин сарађује са америчким амбасадором. Превише је знакова упозорења, Хил на факултету на пићу, Динко Грухоњић, невладина организација. Све Хилови играчи. То је проблем.
 
Ево по ком критеријуму Вучић прича оно што народ хоће да чује, а на протестима се обраћају људи који намерно причају оно што народ неће да чује.
Мени Мила смета само зато што сумњам да на неки начин сарађује са америчким амбасадором. Превише је знакова упозорења, Хил на факултету на пићу, Динко Грухоњић, невладина организација. Све Хилови играчи. То је проблем.
Čak i da sarađuju kao što kažeš, mada je teška nebuloza. Jedna studentkinja bez popularnosti da sarađuje sa stejt departmentom.

Ali neka je to istina. Ok. Svakako sarađuje MANJE nego Vučić. I to je to. Izbor je jasan. Sve dok ne sarađuje sa Vučićem. Bolji je izbor.
 
Тек 2026. или 2027. ако цена литијума не буде падала у међувремену. Такође, ако се Финска одлучи за експлоатацију литијума, неће га ископавати Рио Тинто, већ финске домаће рударске компаније, па ће приход од рудника имати само те компаније и држава Финска.
 
Pa ti isti sto su bili tu na ranijim protestima i koji su spremniji, bice tu i sada.

Protesti na primer 2020. ili 17.decembra su bili relativno mali.

Imas onaj video prebijanja ljudi koji sede na klupici. Sutra, daleko vecu masu, nece tek tako razbiti, a i da je razbiju, svi cemo biti tu negde po vecim grupicama jer ce nas biti vise.

Ako naleti pet pandura da biju tri momka, dovoljno je da se tu nadje i vristeci zaleti na njih 50 avokado devojaka i sprece to.

Nisu ni svi panduri ti koji idu i udaraju iz cista mira. Oni su ih imali taman toliko za onu masu iz 2020.godine.

Sta ce sa pet puta vecom?
И онда се појави жандармерија, појаве се САЈсевци, војна полиција, кобре и сат времена се сукобљавају са демонстрантима и онда сви оду кућама. Јако мало људи је спремно за отворене сукобе са полицијом. Вечерас организатори планирају да протестују на Теразијама и блокирају центар града дан-два. Након тога саопштиће план за даљу радикализацију протеста, односно за блокаде широм Србије. Ако на блокадама полиција крене на народ, знаће се да је полиција та која је насилна, а не демонстранти ( као што би испало да вечерас избије неки хаос). Такође, није реално да вечерас очекујемо 200 хиљада људи на протесту, јер велики број људи који би иначе дошао на протест је сад на летовањима.
 
Radikali ipak shvataju o čemu se radi. Međutim, malo je 50%.

Screenshot_20240810-114802.png
 
Сад је по ономе што је до мене дошло прилично извесно да ће се закувати и то међу демонстрантима прво. Наравно, служба то режира ложењем екстремних дебила са оба краја спектра.

Такође, Жвалави довлачи керове из целе Србије (као и увек), дневница је сада 100е.
 
Vrh