Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Hmm, ovo sto imam je avansni racun, mislio sam da je to ali izgleda da nije.
 
Moj kolega se skoro raspitivao. Njemu su rekli 2400+PDV, nezavisno od spratnosti (ne znam sta je ostalo bilo, ali vise od 1 sprata je bilo u opticaju).
 
dji_fly_20240525_135350_494_1716638040143_photo_optimized.jpeg
dji_fly_20240525_135210_492_1716637941753_photo_optimized.jpeg
dji_fly_20240525_135132_491_1716637920468_photo_optimized.jpeg
dji_fly_20240525_135244_493_1716638044147_photo_optimized.jpeg


Ha, nisam skontao da je poslednji, tu su slike, bez brige :)
 
Juce kad sam prolazio pored zgrade, porazogvarao sam sa gospodinom koji radi u obezbjedjenju. Kaze da ce sve biti gotovo vjerovatno krajem juna. Polako se rok pomjera iz nedjelje u nedjelju :) Moze biti da on grijesi, ali po onome sto sam vidio spolja, vjerujem da mi prije jula necemo dobiti kljuceve :) S druge strane, kazu da su svi stanovi zavrseni i ocisceni
 
Zdravo svima, da li imate informacije da li je u kuhinju sprovedena topla voda ili mora da se kupuje zasebni bojler? Pitam zbog prekidača sa nacrtanim bojlerom koji se nalazi u kuhinji...
Svako dobro 👋
 
Koliko sam upućen, a pomalo sam upućen, stanovi nemaju instalacije potrebne za protočni bojler. Valjda je potrebno Eps-u da se podnese zahtev i onda se valjda dobije visi napon i snaga za protočne bojlere, kao u kafićima, na primer.

Najslabiji protočni bojleri mogu da rade sa postojećim instalacijama, ali su valjda slabih performansi, tj voda je mlaka. Tako da ostaju kao jedino rešenje klasični mali bojleri.

Zdravo svima, da li imate informacije da li je u kuhinju sprovedena topla voda ili mora da se kupuje zasebni bojler? Pitam zbog prekidača sa nacrtanim bojlerom koji se nalazi u kuhinji...
Svako dobro 👋
Proverite sa prodajom, možda zavisi od stana. Rečeno mi je da nije sprovedena voda. Medjutim, kod mene ima više nekih cevi pa sam im postavio isto to pitanje, ali još čekam odgovor.
 
Jasno, to smo i mislili da je slučaj.
Proverićemo i sa njima, da znamo zbog planiranja kuhinje.
 
Koliko sam upućen, a pomalo sam upućen, stanovi nemaju instalacije potrebne za protočni bojler. Valjda je potrebno Eps-u da se podnese zahtev i onda se valjda dobije visi napon i snaga za protočne bojlere, kao u kafićima, na primer.

Najslabiji protočni bojleri mogu da rade sa postojećim instalacijama, ali su valjda slabih performansi, tj voda je mlaka. Tako da ostaju kao jedino rešenje klasični mali bojleri.


Proverite sa prodajom, možda zavisi od stana. Rečeno mi je da nije sprovedena voda. Medjutim, kod mene ima više nekih cevi pa sam im postavio isto to pitanje, ali još čekam odgovor.
(ZA KUHINJU) Ja imam Termilov protočni bojler (Domaće, naše... skrama margarin... ko zna odakle je ovo taj je kralj) od 4kWh već 4 godine. Voda nije mlaka, topla je ali ne šuri. Zamenio sam samo osigurač. Nije problem ga koristiti, niti će bilo šta da se desi, samo treba imati u vidu da ukoliko postoji prekidač na putu do osigurača, treba ga skloniti, jer su prekidači do 2kw pa može da se istopi ako bojler radi duže u kontinuitetu. Ja sam svoj prekidač sklonio jer je počeo da se greje upravo zbog dužeg rada. Sada ga retko koristim dugo, jer je mašina preuzela posao podvodnog pranja keramike, ali problema nemam.

Što se tiče kupatila za sad to je što je, već sam pitao. Moglo je na početku da se traži sa EPS odobri više, ali naravno Igor iz Conze je, kao i mnoge druge stvari, propustio da javi iako sam se prijavio za prepravke, a ja baš nisam zvao svaki ili svaki drugi dan (par nas je koliko znam imalo tu nesreću). Sad to ide malo drugačije i mislim da košta više.

Ako neko nešto uspe naknadno neka javi. Bio bih zahvalan.
 
Juce kad sam prolazio pored zgrade, porazogvarao sam sa gospodinom koji radi u obezbjedjenju. Kaze da ce sve biti gotovo vjerovatno krajem juna. Polako se rok pomjera iz nedjelje u nedjelju :) Moze biti da on grijesi, ali po onome sto sam vidio spolja, vjerujem da mi prije jula necemo dobiti kljuceve :) S druge strane, kazu da su svi stanovi zavrseni i ocisceni
Na CEOP-u sam video da su danas opet odbacili poslednji zahtev (drugi put po redu) to produžava dodatno rok 😭
 
Možda zato što je predmet "postupka priključenja na komunalnu i drugu infrastrukturu" u toku? Ima li to veze?
 
Po ovome sto pise, deluje da je nastao problem zbog toga sto sad po novom treba da bude tri lokala, a planirano je dva. I posto je distribucija vec prikljucila objekat, mora da se navedu jos neke stvari u zahtevu. Ne deluje strasno, ali da traje da se zahtev odobri/odbije, traje. Nadam se da ce uskoro podneti novi kompletan zahtev.
 
Vrh