Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Po ovome sto pise, deluje da je nastao problem zbog toga sto sad po novom treba da bude tri lokala, a planirano je dva. I posto je distribucija vec prikljucila objekat, mora da se navedu jos neke stvari u zahtevu. Ne deluje strasno, ali da traje da se zahtev odobri/odbije, traje. Nadam se da ce uskoro podneti novi kompletan zahtev.
Da li ovo znaci da je prethodnih 8 ili 9 primedbi iz prethodnog odbijanja sada ispravljeno, pa je ostalo samo ovo sa EDB-om?
 
Izgleda da jeste. Pitanje je doduse da li ovaj zahtev uopste blokira useljenje.
 
Opet ce kisa da pomeri betoniranje planirano za danas, za jos bar 10 dana...
 
Izgleda da jeste. Pitanje je doduse da li ovaj zahtev uopste blokira useljenje.
Da ovo je dobro pitanje. Jer kao sto pise oni su zavrsili objekat i prikljucili na mrezu po vazecim uslovima. Mozda ovo samo blokira useljenje lokala. Mislim ovo moje je nagadjanje da je to u pitanju, jer ne vidim sta bi drugo moglo biti.
 
Kakva su vam iskustva sa pregovorima oko cene? Da li je investitor raspoložen da obori cenu za 50-100e po kvadratu ako se kupuje za keš? Hvala unapred. :)
 
Pa ja mislim i da jesu podigli cenu za 100 evra? Neka me neko ispravi, možda grešim, ali bilo je stanova za 2300+PDV, mislim da je sad 2400
 
Meni su rekli juce 2.450 po kvadratu. A, za pregovore o ceni rekose mi da se obratim mailom investitoru. Pa, rekoh, da vas pitam ovde da li je neko uspeo da malo spusti cenu. :)
 
Poslednja informacija koju ja imam od njih, i koju sam podelio pre x strana na ovoj temi, je cena od 2500-2600 sa PDV-om, znači da su podigli cenu.
 
Screenshot 2024-05-31 at 15.25.32.png

Izgleda da su nas danas na nesto prikljucili :)
 
Kakva su vam iskustva sa pregovorima oko cene? Da li je investitor raspoložen da obori cenu za 50-100e po kvadratu ako se kupuje za keš? Hvala unapred. :)
Ne primaju kes, sve uplate moraju da budu preko racuna, bilo da je finansiranje u celosti iz licnih sredstava ili iz kredita. Ali po svoj logici, cene ce najpre da rastu, ne postoji mogucnost cenkanja sa investitorom...
 
Da podelim sa vama informacije sa današnjeg telefonskog razgovora ☺️
Planiran je početak primopredaje za 14/15 jun.
U toku jednog dana može da bude “primopredato” najviše 5-6 stanova, ne više od toga (to ide dosta sporo znači)
Za moj konkretno (drugi ulaz) ja bih bio na redu oko 20. jula. Prioritet će imati trudnice i podstanari. Pitao sam i za odbijanje zahteva - zezaju nas stalno, ali očekujemo da to bude sređeno i završeno u narednih par dana.
 
Ne primaju kes, sve uplate moraju da budu preko racuna, bilo da je finansiranje u celosti iz licnih sredstava ili iz kredita. Ali po svoj logici, cene ce najpre da rastu, ne postoji mogucnost cenkanja sa investitorom...
Kad je pisao "keš" verovatno nije mislio na gotovinu, nego na uplatu odjednom (bez kredita).
Meni generalno nije jasno zašto bi neki prodavac dao popust na uplatu bez kredita, kad je njima generalno isto da li je kupac uzeo kredit ili ne. Dobiće uplatu u roku od mesec dana u svakom slučaju.
 
Mozda odgovara manjim investitorima ako nece da se zezaju sa papirologijom. I naravno u toku izgradnje ako se uplati vise unapred. Na ovolikom projektu u ovoj fazi izgradnje mislim da im je svejedno.
 
Kad je pisao "keš" verovatno nije mislio na gotovinu, nego na uplatu odjednom (bez kredita).
Meni generalno nije jasno zašto bi neki prodavac dao popust na uplatu bez kredita, kad je njima generalno isto da li je kupac uzeo kredit ili ne. Dobiće uplatu u roku od mesec dana u svakom slučaju.
Razumeo sam, zato sam i napisao finansiranje iz licnih sredstava u celosti. Ali da, slazem se da nema razloga da investitor daje popust zbog toga. To moze da ima znacaja prodavcu koji nije pravno lice i kome se zuri sa prodajom npr, pa mu znaci da ne ceka kupca da dobije kredit i onda za brzi kes hoce da spusti malo cenu.
 
Okej hvala, poslao mi je procenitelj slike stana pa sam video da fali, verovatno ih postavljaju.
 
Vrh