Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Jel zna neko od vas nešto o profilima prozora? Ne vidim koliko komora ni koji je brend.

EDIT: takođe, koje sanitarije su ugrađene? :)
 
Jel zna neko od vas nešto o profilima prozora? Ne vidim koliko komora ni koji je brend.

EDIT: takođe, koje sanitarije su ugrađene? :)
Profili su valjda italijanski Profilati, a proizvodjac stolarije Metal Mont, drvo-alu je stolarija, dvoslojna stakla.

WC solje su Laufen Pro, vodokotlici Grohe Rapid ugradni. Lavaboi bi trebalo da su Catalano, ali nisam proverio kad sam bio, zamotani su bili previse. Slavine bi trebalo da budu Grohe.
 
Kakva je ovo zabokrecina na krovu? :)

Ima li nekih vesti o mogucem roku za useljenje? Da li je prikljucena voda, struja, grejanje?
Na Ceop-u je poslednja promena Zavrsetak radova u konstruktivnom smislu, a bio je vidljiv predmet za prikljucenje Edb pre mesec dana otprilike, ali vise ga nema..
stvarno kakva je ovo žabokrečina na krovu, a nov objekat?
 
Profili su valjda italijanski Profilati, a proizvodjac stolarije Metal Mont, drvo-alu je stolarija, dvoslojna stakla.

WC solje su Laufen Pro, vodokotlici Grohe Rapid ugradni. Lavaboi bi trebalo da su Catalano, ali nisam proverio kad sam bio, zamotani su bili previse. Slavine bi trebalo da budu Grohe.

Super hvala. Jel si dobio možda komplet specifikaciju od njih?
 
Od radnika na gradilištu:

Useljenje valjda April/Maj, ne znaju tačno.

Veliki lokal do ulice će biti Idea. Pozadi dva lokala, jedan će biti vrtić, a drugi "neka prodavnica" (moja pretpostavka Pepco).
 
Kad kažeš "pozadi", to znači da je u druge lokale ulaz iz dvorista? Da li su lokali na celoj povrsini prizemlja ili neki prostor ostaje neupotrebljen? Osnova zgrade je ogromna.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Air
dji_fly_20240309_121208_433_1709982794439_photo_optimized.jpeg
dji_fly_20240309_121158_432_1709982729305_photo_optimized.jpeg


Poceli su da kopaju Karla Soprona konacno, odstle ce stici prikljucci za toplovod i oanalizaciju do R7+
 
Zna li neko koji ce kablovski provajderi biti u zgradi?
 
Ja godinama koristim A1 4G net, odlicno radi. Najvisi paket, u kombinaciji sa dobrim modemom, ukoliko je dobra veza izvlaci protok od 200mbit, uz izuzetno nizak ping i stabilnu vezu. Ne znam da li cu nastaviti isto u R7+, ali eto, ako nekome znaci info, postoji i ta opcija.

edit: Plus Orion TV paket, zajedno sljakaju ko Doha sat.
 
Poslednja izmena:
Do sad su uvek imali i SBB i MTS, a mislim da su Yettel i Orion dostupni gde god ima i MTS optike.
Orion ne korist MTS optiku, vuku svoju.
Edit: samo da pojasnim, ne znam da li će Orion biti prisutan u ovom kompleksu. Ali ako bude, biće preko svoje infrastrukture.
 
Poslednja izmena:
Danas sam prošao ulicom. Vidim da su počeli da stavljaju staklo na terasama. Nije skroz providno, malo je zatamnjeno...
A video sam i ovo što je raskopano u Karla Soprona. Nisam imao pojma da ima veze sa R7+ :)
 
10.03.2024. istočna strana
IMG-20240310-WA0003.jpg


Imam par pitanja za forumaše, ako je nekom rečeno, molim da podeli informacije:

1. Da li nekom rečeno kuda će se ulaziti na parking (gledajući ovu sliku, sa desne strane se nalazi trafo stanica i ona tačno smeta da se skrene direktno iz MB ka parkingu)
2. Da li je nekom rečeno da li će da se uklanjaju objekti sa severne i južne strane zgrade?
 
10.03.2024. istočna stranaPogledajte prilog 192055

Imam par pitanja za forumaše, ako je nekom rečeno, molim da podeli informacije:

1. Da li nekom rečeno kuda će se ulaziti na parking (gledajući ovu sliku, sa desne strane se nalazi trafo stanica i ona tačno smeta da se skrene direktno iz MB ka parkingu)
2. Da li je nekom rečeno da li će da se uklanjaju objekti sa severne i južne strane zgrade?
1. Ulaz na parking bi trebalo da ide izmedju trafo stanice i zgrade, bice dosta knap.
2. To okolo ce se rusiti u nekom trenutku sigurno, jer je u sustini sve predvidjeno za stanogradnju, ali mislim da se ne sklanjaju u okviru sredjivanja okoline ovog projekta konkretno. Jedan radnik mi rece da ce na severnom placu biti ista zgrada kao ova, samo okrenuta obrnuto, kao u ogledali, tako da se unutrasnja dvorista spajaju. Ne znam koliko je to provereno doduse.
 
1. Ulaz na parking bi trebalo da ide izmedju trafo stanice i zgrade, bice dosta knap.
Da li je ovo pretpostavka ili si dobio info od nekoga?

Pitam zbog toga sto mi je neverovatno da ta mala trafo stanica ostane na sred puta, ulaza i izlaza. Takodje, ne znam koga bi opsluzivala u buducnosti, obzirom da je verovatno sluzila za okolne barake i sta je vec bilo na okolnih par placeva.

Nadam se da ce biti uklonjena, jer se na primer u sredistu zgrade vec nalazi nova trafo stanica, pa kapiram da ce ta matora biti nepotrebna.
 
Vrh