Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Defke

Advanced
Učlanjen(a)
01.03.2018.
Poruke
3.713
Pohvaljen
7.844
Pošto je izgradnja konačno počela, kapiram da možemo otvoriti temu. U Ulici Marije Bursać, Zemun, gradi se stambeno poslovni objekat od 24000 kvm, 170 stanova, 224 garažna mesta i jednim lokalom.
Garaža će biti na tri nivoa, zgrada 7 spratova + povučeni. Materijalizacija slična kao Gornji Grad i Tri Nove jer projekat radi ista ekipa. Za sad i dalje rok za završetak kraj 2023. mada je početak gradnje dosta odlagan.
Sajt Projekta

V1-Marije-Bursac-40-003_result.jpeg

V1-Marije-Bursac-40-001_result.jpeg

V1-Marije-Bursac-40-CAM-008_result.jpeg


Ima li budućih komšija ovde?
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kakva je situacija sa upotrebnom dozvolom u projektima Gornji Grad i Tri Nove? Nisam ispratio da li je to reseno, hvala.
 
Koliko vidim na katastru, nema upotrebne jos za ta 2 projekta...

Zna li se cena kvadrata u Residence 7+?
 
Koliko se sećam pisali su na forumu da je oko 2500e. Možda je zgrada dobra, ali mi je van svake pameti zbog trenutnog stanja okruženja i infrastrukture platiti toliko. Sećam se kad je MB blok bio ~1200e pre 3-4 godine.
 
Da, nema jos upotrebne za ta dva projekta, to malo zabrinjava, ne znam sto se toliko odugovlaci.

Residence 7+ je trenutno valjda na 2260-2460 + PDV zavisno od spratnosti.

Koliko se sećam pisali su na forumu da je oko 2500e. Možda je zgrada dobra, ali mi je van svake pameti zbog trenutnog stanja okruženja i infrastrukture platiti toliko. Sećam se kad je MB blok bio ~1200e pre 3-4 godine.

MB Blok je bio toliko mozda na samom pocetku gradnje pre 5 godina, kasnije je def bio skuplji. Trenutno, projekti koji su jos 'dublje' u Zemunu nisu nista jeftiniji od ovog. Pre 5 godina je i BnV bio jedva preko 2000, sada je neka druga realnost nazalost.
 
Istina, mada je Square bas 'duboko'. I pored mana neposredne okoline, Residence 7 mi je mnogo bolja lokacija.
 
Realno mrtva trka :D Ovo je na 100m od Laudonovog sanca i njegovih stanovnika...
 
Upotrebna za Gornji Grad ne mrda jer je investitor ne zainteresovan, a iako je ugovor prodviđao rok za dobijanje upotrebne dozvole nije naveo nikakve penale.

Za Tri Nove sam mislio da je drugi investitor i da imaju "samo" probleme sa "materijalizacijom".

Iskreno mislim da ovaj dizajn gubi poentu kada se skalira na ovako velike razmere.
 
Realno mrtva trka :D Ovo je na 100m od Laudonovog sanca i njegovih stanovnika...
Pa ima slicno naselje i blizu bloka 65 pa zive nekako :) Sta znam, ako Mb BLok funkcionise a oni su sa druge strane mosta i u prodavnicu moraju preko sanca, ovde ce to biti jos manji problem. Sa druge strane tu je ogroman park, skola je na 5 minuta peske, sta znam, cela ta Kalvarija je malo uvrnuto naselje, svega ima, na jednoj strani Laudonov Sanac, na drugoj klasicni blokovi zgrada, na trecoj ima i vrlo luksuznih vila, sve u precniku od 500m. Ima mikrolokacija pluseva i minusa, makrolokacija mi je jedna od boljih u Zemunu.
 
Lokacija je odvratna, ulica bucna, trotoara skoro pa da i nema a cena kvradrata naravno prepreprecenjena. Meni nije bilo dobro nedelju dana kada sam videla da je u blizini zgrade (za koju sam bila ozbiljno zainteresovana) romskog naselja u kanalu koje je idealno za snimanje Kusturicinih filmova
 
Lokacija je odvratna, ulica bucna, trotoara skoro pa da i nema a cena kvradrata naravno prepreprecenjena. Meni nije bilo dobro nedelju dana kada sam videla da je u blizini zgrade (za koju sam bila ozbiljno zainteresovana) romskog naselja u kanalu koje je idealno za snimanje Kusturicinih filmova
Raselice i njih, polako, sad je zemun stigao na red, nedostaje placeva za gradnju, bice bas veselo.
 
Po trenutnim planovima kroz sanac ce proci veca saobracajnica. Kako Zemunski saobracaj postaje sve problematicniji a i kako se novogradnje budu priblizavale sancu (sve u okolini residence 7+ je predvidjeno za stanogradnju sad) tako ce i rasti pritisak da se taj plan realizuje.

Poslednje se o tome pricalo pred koronu:

Ne verujem da ce ih raseljavati dogodine ali tesko da ce 50 godina ostati tu.
 
Iskreno, nekako mi je previše optimistično da će izgraditi sve za malo više od godinu dana, ali ajde, videćemo :)
 
Ja racunam mart 2024. kao realniji rok, toliko im je otprilike trebalo i za Tri Nove. Dosta je sad zivo na gradilistu, i nedeljom se radi.
 
Lokacija je ok, slucajno znam jer tu zivim 40 i kusur godina :)
Jelovac i Kalvarija su zlata vredni, narocito ko ima malu decu, a generalno u celom naselju ima puno sadrzaja za decu (igralista, vrtici, skola itd).
Cigani jesu problematicni, ali ne prave probleme, za razliku od onih u Mileve Maric. Gledaju svoja posla i nikoga ne diraju. Bilo bi bolje da je zgrada malo dalje od sanca, jer svaki metar pravi razliku, ali nije to toliko strasno.
Mnogo je veci problem ako investitor nije uspeo da dobije upotrebne dozvole za prethodna 2 projekta. Ne znam ko bi, pri cistoj svesti, kupio stan od takvog investitora?
 
Lokacija je ok, slucajno znam jer tu zivim 40 i kusur godina :)
Jelovac i Kalvarija su zlata vredni, narocito ko ima malu decu, a generalno u celom naselju ima puno sadrzaja za decu (igralista, vrtici, skola itd).
Cigani jesu problematicni, ali ne prave probleme, za razliku od onih u Mileve Maric. Gledaju svoja posla i nikoga ne diraju. Bilo bi bolje da je zgrada malo dalje od sanca, jer svaki metar pravi razliku, ali nije to toliko strasno.
Mnogo je veci problem ako investitor nije uspeo da dobije upotrebne dozvole za prethodna 2 projekta. Ne znam ko bi, pri cistoj svesti, kupio stan od takvog investitora?
Za Gornji Grad su konacno podneli zahtev za upotrebnu pre tri nedelje. Nazalost cesto je praksa da se sa tom upotrebnom odugovlaci preko svake granice, nije mi jasno zasto. I MB Blok je upotrebnu dobio tek pocetkom ove godine a zavrsen je pre Gornjeg Grada koliko znam.
 
Za Gornji Grad su konacno podneli zahtev za upotrebnu pre tri nedelje. Nazalost cesto je praksa da se sa tom upotrebnom odugovlaci preko svake granice, nije mi jasno zasto. I MB Blok je upotrebnu dobio tek pocetkom ove godine a zavrsen je pre Gornjeg Grada koliko znam.
Tek sada podnet zahtev ?
joooj, pa to je strašno.
Ozbiljan signal koji poziva na oprez potencijalnih kupaca.
Zakon o planiranju i izgradnji čl. 140. st. 4.:
Građevinska dozvola prestaje da važi ako se u roku od pet godina od dana pravnosnažnosti rešenja kojim je izdata građevinska dozvola, ne izda upotrebna dozvola.
Znači investitori skinuli kajmak i otišli dalje, ne zanima da li će zgrada izgubiti legalan status i ne trude se više - mogu kako hoće, ali ako kupci obrate pažnju neće moći i dokle hoće ...
 
Tek sada podnet zahtev ?
joooj, pa to je strašno.
Ozbiljan signal koji poziva na oprez potencijalnih kupaca.
Zakon o planiranju i izgradnji čl. 140. st. 4.:
Građevinska dozvola prestaje da važi ako se u roku od pet godina od dana pravnosnažnosti rešenja kojim je izdata građevinska dozvola, ne izda upotrebna dozvola.
Znači investitori skinuli kajmak i otišli dalje, ne zanima da li će zgrada izgubiti legalan status i ne trude se više - mogu kako hoće, ali ako kupci obrate pažnju neće moći i dokle hoće ...
Pa ako su podneli zahtev nije bas da ih ne zanima. Gradjevinska se moze produziti jos u slucaju da ne dobiju upotrebnu iz prvog pokusaja.
Inace, u medjuvremenu je podnesena i za Tri Nove, izgleda da su se konacno uozbiljili po tom pitanju.
 
Vrh