Šta je novo?

Relax diskusije

To je dobra ideja i zbog humanitarnih razloga, i zbog javnog zdravlja, ali i zato što uništava još jednu finansijsku osnovu na koju se oslanja kriminal. Uvek je loša ideja zabraniti nešto što znate da se ne može iskoreniti. Tako se novac i ljudi samo premeštaju izvan legalnih tokova, čime se stvara baza ljudi i kapitala koji se ne može pratiti za mnoge druge, po društvo daleko opasnije i štetnije poduhvate.
 
@ Bendere, sećaš se kada si pre neki dan u jednoj od tema pomenuo botine, a ja sam se onda nadovezao na tvoju priču. :D

Da malo začinim ilustracijom, pogledaj koli(c)ki je taj sendvičarski intelektualni nivo samo na osnovu njihovih komentara ovog teksta u Novostima:
:arrow: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hr ... -iz-Srbije

Gledaj, svaki komentator obavezno stavi kao nekakvo ime, tačnije šatro nadimak, pa onda ide priglup tekst komentara, a o lajkovima da ne pričamo. :lool:

VRH VRHOVA ili DNO DNA (odlučite sami). :mrgreen:
 
Ова Лидлова певајућа реклама је канцерогенија од Випове.
 
Кад видим випову или фантину рекламу доће ми да бацим телевизор ко бумеранг, да одлети и поскида главе коме год је то зло измислио
 
Вау, Берза ћирилично
Где је то требало да буде изграђено?

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Pa, izgrađeno je. Na Studentskom trgu. U toj zgradi je danas Etnografski muzej :)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Од усхићења због ћирилице нисам препознао зграду

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Taxisti kod Bajlonija o našoj (divnoj) omladini: :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ayKgk_-plVI[/youtube]
 
Zuma":2esrmo8x je napisao(la):
Međutim baš zbog toga moram više nego obično i više nego drugi da insistiram na jasno izloženim i dobro obrazloženim argumentima, na logici i razmatranju verovatnoća za pojedine mogućnosti. Što onda znači da se svako stručno znanje zaista veoma ceni, ali i da istovremeno autoritet ne sme da bude vezan za činjenice i argumente, već samo za ličnost.

Moram ovde da pitam Zumu, pošto mi tamo nije odgovorio.

Zum0, zašto kažeš ovo - "moram više nego obično i više nego drugi da insistiram" (?).
Zbog čega moraš "više nego obično" i "više nego drugi" (?).

Takođe, ova formulacija mi je nejasna - "istovremeno autoritet ne sme da bude vezan za činjenice i argumente, već samo za ličnost."
(???)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584112#p584112:2sozsjfx je napisao(la):
Vladivoje » 26 Nov 2018 05:55 pm[/url]":2sozsjfx]
Zuma":2sozsjfx je napisao(la):
Međutim baš zbog toga moram više nego obično i više nego drugi da insistiram na jasno izloženim i dobro obrazloženim argumentima, na logici i razmatranju verovatnoća za pojedine mogućnosti. Što onda znači da se svako stručno znanje zaista veoma ceni, ali i da istovremeno autoritet ne sme da bude vezan za činjenice i argumente, već samo za ličnost.
Moram ovde da pitam Zumu, pošto mi tamo nije odgovorio.

Zum0, zašto kažeš ovo - "moram više nego obično i više nego drugi da insistiram" (?).
Zbog čega moraš "više nego obično" i "više nego drugi" (?).
Zato što sam shvatio od koliike je važnosti da se o problemima Beograda diskutuje pravovremeno, dok se još nešto možda može promeniti, pa onda, za razliku od mnogih drugih, najčešće moram unapred da pogađam sa veoma malo podataka. A to je veoma nesigurno, neizvesno i nezahvalno. Zbog toga se - dakle kod predivđanja ili pogađanja - pojavljuje dodatana važnost strogog insistiranja na čvrstoj i objašnjenoj logici koja stoji iza pojedinih pretpostavki, na argumentima, na nauci, a često i na formalnostima dijaloga. Inače postoji opasnost da se vremenom te pretpostavke degenerišu u nešto prilično proizvoljno. Dok drugi često iznose samo kratke tvrdnje, neobrazložene stavove, često u dve rečenice, posmatrajući forum više kao čet (pošto to štedi vreme i omogućuje im da budu prisutni na desetinama tema istovremeno).

Takođe, ova formulacija mi je nejasna - "istovremeno autoritet ne sme da bude vezan za činjenice i argumente, već samo za ličnost."
(???)
Možeš da poštuješ neki autoritet a da istovremeno misliš da on u nečemu konkretnom greši. Takođe, on treba da izbegava da kaže "ja imam ogromno iskustvo i znanje za razliku od tebe, prihvati ono što kažem bez objašnjenja". Ispravnu argumentaciju mora da prati objašnjenje, dokaz. Bez obzira da li to dolazi od stručnjaka ili od amatera. To nema veze sa činjenicom da je svima potpuno jasno da stručnjak sigurno zna više od amatera. Međutim da li je u pravu u konkretnoj tvrdnji ne zavisi od toga. On zaslučuje poštovanje kao ličnost koja zna i ima iskustva, ali svejedno ne zaslužuje da se slepo sledi u konkretnim tvrdnjama ako ih ne objasni i ne dokaže.
 
Zum0, hvala ti puno na detaljnom obrazloženju.

Inače, amateri su neretko maltene nosioci nekih naučnih oblasti, s obzirom na činjenicu da se bave istraživanjima iz hobija, zadovoljstva i ljubavi, a ne zato što se nešto mora uraditi.

Oni koji nešto rade iz ljubavi - najbolje odrade, jer tu greške ne može biti.
 
Korisna tabela i dijagram. SI sistem jedinica, sa osnovnim i izvedenim jedinicama i načinom njihovog povezivanja. Ovo povodom redefinisanja poslednje jedinice, kilograma, koja je još imala svoju osnovu u obliku fizičkog predmeta koji se čuvao u Parizu.

 
Ne znam da li je tema adekvatna da pitam ili da otvorim novu eventualno, mozda neka druga ali ajde da probam: da li ima neko da mi preporuci tesara u Beogradu? Treba par kvadrata krova da se prepravi, a uradio bih to sto prije neki dan kad nema kise, eventualno postavljanje lima kasnije pa mozda neki 2 in 1 majstor da ne nalazim dva ali svejedno.
Kontaktirao sam razne ali uglavnom se zavrsi sa nejavljanjem na telefon ili laganjem u nedogled. Meni ni iz dzepa ni u dzep al trebao bih to da odradim jer mi vlazi krov iznad balkona, kad padne snijeg bice problema. Ne znam da li da gradskom stambenom prijavim ako je to u njihovom reaonu, placamo odrzavanje preko infostana ali plasim se da bih se nacekao da dodju.
 
Vrh