Šta je novo?

Rekonstrukcija ulice Kneza Miloša

Da, juče su krenuli da rovare. Ne znam pouzdano šta je, ali predviđam betonske bunkerčine i kocketine kao što su bile kod komšija Amera pre preseljenja.

Jer nikad se ne zna kad će neka ćelija Al Kaide u Srbiji da se kamionom zaleti pravo u Nemačku ambasadu (od svih mogućih)...
 
_20210720_214452.JPG


Na tom mestu podignuta je zgrada Penzionog zavoda privatnih činovnika po projektu Ratomira Bogojevića..

https://www.google.com/maps/@44.8075826 ... 312!8i6656
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865155#p865155:3clumaa6 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 17 Jul 2021 14:43[/url]":3clumaa6]Da, juče su krenuli da rovare. Ne znam pouzdano šta je, ali predviđam betonske bunkerčine i kocketine kao što su bile kod komšija Amera pre preseljenja.

Jer nikad se ne zna kad će neka ćelija Al Kaide u Srbiji da se kamionom zaleti pravo u Nemačku ambasadu (od svih mogućih)...
Postavlja se ulična rasveta. Prolazio večeras tuda, ali nisam stigao da fotografišem.
 
Ako je tako, onda super. Prođem ja povremeno ali nisam zagledao u zemlju. Doduše, bile su do skora nesnosne vrućine a onda posle periodi pljuskova pa sam gledao da se sklonim što pre.
 
Kada sam prolazio, bile su postavljene samo ove dve bandere.
 
Pa ne bi rovarili ceo trotoar zbog bandera. Bunkerisu se. Cim sam video rovove uz kolovoz, znao sam da se pravi replika kaubojskih barijera iz susednog bloka.
 
Zauzimaju javnu površinu. Još jednom ću ponoviti, sramota.
 
To je opšta pojava kako “najdemokratskije” države na svetu tretiraju zemlje prijema. Nije to samo kod nas slučaj. Jednom sam video u Briselu, srcu EU i demokratije, da su ameri “uzeli/oteli” deo jednog od najprometnijih bulevara u tom gradu.

Ovo je sve već vidjeno, do nekog novog svetskog poretka!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866970#p866970:15tmbnxr je napisao(la):
Bender Rodriguez » 24 Jul 2021 18:36[/url]":15tmbnxr]Pa ne bi rovarili ceo trotoar zbog bandera. Bunkerisu se. Cim sam video rovove uz kolovoz, znao sam da se pravi replika kaubojskih barijera iz susednog bloka.
Tačno, samo što se u tom trenutku nije znalo da će biti samo dve bandere i nešto između, ili će se postaviti dodatno još neka bandera.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866989#p866989:15tmbnxr je napisao(la):
spatiotecte » 24 Jul 2021 21:09[/url]":15tmbnxr]Nemci se bunkerišu? Hmmm pa to baš liči na njih...
Kao što rekoh ranije, kakvu spoljnu politiku vode neke zemlje prema drugima, shodno tome im je i dizajnirana ambasada u tim zemljama.
 
Pritom uz ulicu su postavljene betonske žardinjere a tu su drvo i bandera :bash:

Bespotreban i direktan neprijateljski čin.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868132#p868132:22ikgyar je napisao(la):
Bender Rodriguez » 29 Jul 2021 05:08 pm[/url]":22ikgyar]Zavrseni radovi ispred Fuhrerbunkera
file.php

file.php

Uoči razliku
Screenshot_20210729-211628_Maps.jpg

Hint 1: nije zgrada
Hint 2: ima(lo) in je sedam

:bash: :bash: :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868136#p868136:50zjpr4n je napisao(la):
Igor » Čet Jul 29, 2021 5:16 pm[/url]":50zjpr4n]

Bespotreban i direktan neprijateljski čin.
Hahhaahah šta?
Kakav neprijateljski čin? O čemu pričaš?
 
Nemci, izgleda, imaju tendenciju da zidaju nove ambasade po svetu koje su slicne ovoj u Beogradu.

Projekat za novu ambasadu u Sofiji
stage-back.jpg


Tokijo
kanzlei-1.jpg


Meksiko
5903b6a257c049299bbf346367d6201c.f5fb7444.jpg


Sto se mene tice, mogle bi SVE ambasade da napuste centar i naprave svoje tvrdjave po periferijama, kao sto su to uradili amerikanci.
Izgleda da je to stvarno postao trend. Nekada se drzavama cinila cast tako sto se za ambasade birala sto lepsa stara zdanja, ali sada je to, izgleda, postalo nepragmaticno.
 
Divna je ambasada, izgleda kao mesto gde kad jednom udjes, nikad vise ne izadjes.
 
Tokijska ambasada više liči na staru nemačku kod nas, dok meksička podseća na našu novu ambasadu. A što se tiče izmeštanja ambasada, nema se potreba za time. Jer ako pogledamo, kada god su neki protesti ili nešto sl. , a usmereno je protiv stranih zemalja, uvek jedne te iste nastradaju, Nemačka, SAD, Hrvatska, najviše. Eto, recimo i ambasada Kanade je u Kneza Miloša, pa nikada nije bila ciljano "napadana". I da, zašto Kanađanima ne smeta što se maltene tik uz njihovu ambasadu nalazi stanica gradskog prevoza, a Hrvatima smeta? Zašto ambasade SAD i Nemačke izgledaju kao bunkeri, a bukvalno ambasade koje su na pljuckomet od njih imaju najnormalnije zgrade ambasada (neke čak nemaju ni veliki zid / ogradu podignut).
 
Kao sto sam svojevremeno pisao na nekoj drugoj temi, majmunisanje i izivljavanja sa zgradama ambasada je pocelo od 9/11. Kad su Ameri iskoristili scenirane dogadjaje da sveopstu paranoju i kontrolu (ne smes da uneses vodu u avion, aerodromi ko mardelji, prisluskivanja svih prekoatlantskih komunikacija, vojne operacije, obezbedjivacka paranoja) opravdaju "borbom protiv teroristi, Sadami Huseini i Bin Ladeni". I tada su sirom sveta poceli da svoje vec nakazne i predimenzionirane ambasade menjaju jos nakaznijim i nehumanim zatvorima.

Bio sam u novom Americkom Fort Noksu na Dedinju, uz kasarnu Topcider. Znam cak i coveka iz Diplomatic Security Service koji je nadgledao njenu izgradnju, po unapred definisanim pravilima (ali pre moje posete kao klijent). Ono je nehumano. Stanarima i radnicima je super, ali kao posetioca/ klijenta, prvo te drze napolju, onda vodaju te okolo kao psa, kad udjes u salu teraju da sedis prikovan za stolicu, a kad dodjes na sam salter, pricas STOJECI sa sluzbenikom kroz prozor sa mikrofonom. Kao da si gubav ili da si u zatvoru.

Elem, Kauboji su glavni otpadi koji su doprineli da se posle 9/11 ambasade dehumanizuju i postanu emiteri represije i dominacije, a ne velelepna zdanja koja pozivaju ljude unutra i govore o toplini odnosa. I nazalost, mnoga slepacka ministarstva spoljnih poslova drugih zemalja su ih sledila u tome, jer svi umisljaju da treba da imaju projekciju moci i zastitu kao Kauboji.

Dekadentna, nehumana i paranoicna nacija. Drago mi je sto su se bar istornjali iz Kneza Milosa, da ih ne gledam sa svin onim nehunanim betonskim barijerama i uzupiranim delom Milosa Pocerca. Daleko im lepa kuca i bolesna nacija. :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868329#p868329:1otkopgl je napisao(la):
solecar » 30 Jul 2021 02:49 pm[/url]":1otkopgl]Tokijska ambasada više liči na staru nemačku kod nas, dok meksička podseća na našu novu ambasadu. A što se tiče izmeštanja ambasada, nema se potreba za time. Jer ako pogledamo, kada god su neki protesti ili nešto sl. , a usmereno je protiv stranih zemalja, uvek jedne te iste nastradaju, Nemačka, SAD, Hrvatska, najviše. Eto, recimo i ambasada Kanade je u Kneza Miloša, pa nikada nije bila ciljano "napadana". I da, zašto Kanađanima ne smeta što se maltene tik uz njihovu ambasadu nalazi stanica gradskog prevoza, a Hrvatima smeta? Zašto ambasade SAD i Nemačke izgledaju kao bunkeri, a bukvalno ambasade koje su na pljuckomet od njih imaju najnormalnije zgrade ambasada (neke čak nemaju ni veliki zid / ogradu podignut).

Nemci su poznati po tome da sile bilo koji trend do kraja, sve dok to ne izgubi svaki smisao. Od muzike do arhitekture.

One ambasade kojima je potrebno bunkerisanje neka se lepo presele na Dedinje ili na Novi Beograd, pa neka tamo podizu bedeme kao oko zatvora koliko im je volja.
U Bratislavi su amerikanci zauzeli dobar deo njihovog najlepseg setalista u starom gradu, taman da ulici unakazi svoj izvorni smisao. Ispred nekih ambasada stoje do zuba naoruzani vojnici - prilicno neprijatno za videti.

Meni je jako zao sto se svet promenio na gore u tom smlislu. Lepo je bilo imati "ulicu ambasada" prekrasnih zdanja u kojoj se na svakoj drugoj zgradi viori druga zastava, ali ako ce svako da se zabunkeriste zato sto im tamo negde neko preti terorizmom, onda bolje da izadju iz te zgrade, nego da ulica postane ulica tvrdjava. Znaci, nista zidovi, nista bodljikave ograde i prijemnice, vec sve sto otvorenije. Meni je i francuska ambasada previse zabarakadirana, samo sto je lepo projektovana, pa se to ni ne primecuje na prvi pogled.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858464#p858464:5nhnd83f je napisao(la):
Babyaardvark » Thu Jun 17, 2021 12:44 pm[/url]":5nhnd83f]Urbanista Stojčić: Dve varijante za rekonstrukciju Ulice kneza Miloša

[quotе]Glavni gradski urbanista Marko Stojčić je izjavio da, kada je reč o rekonstrukciji Ulice kneza Miloša, prvobitni plan sa izgradnjom podzemne garaže ispod same ulice predviđa radove u periodu od godinu i po dana.

Druga varijanta je da se ne gradi podzemna garaža ispod ulice, već garaža pored zgrade Ministarstva spoljnih poslova, što bi rekonstrukciju skratilo na samo nekoliko meseci, rekao je za RTS Stojčić, prenosi Beonfo.

„Već duži period razmišljamo trezveno šta radimo sa Ulicom kneza Miloša, iz prostog razloga jer je reč o jednoj od najvažnijih saobraćajnica u gradu. Najbliže konačnom razrešenju situacije je izgradnja javne garaže na slobodnoj parceli pored zgrade Ministarstva inostranih poslova. Ideja je da se sklone automobili sa trotoara, isti prošire, ali i kolovoz za još jednu traku. U toj varijanti imali bi smo šest traka, propusne trotoare, divan drvored sa zelenim ostrvom na sredini“, naveo je gradski urbanista.

Javni konkurs za metro stanice
On je najavio raspisivanje konkursa za budući izgled 17 metro stanica – prve linije metro sistema u Beogradu.

„Što se tiče budućeg izgleda metro stanica apsolutno je sve otvoreno, nećemo ih prejudicirati. Uzdamo se u arhitekstonsku struku naše zemlje, dok ćemo sa Društvom arhitekata Beograda raspisati javni konkurs na kome će svi imati pravo učešća i kada će stručna komisija izabrati najbolja rešenja“, zaključio je Stojčić.[/quotе]

Izvor: n1info.com
Link: https://rs.n1info.com/biznis/stojcic-re ... varijante/

U pomenutom obracanju na RTS Stojicic kaze da je rekonstrukcija najverovatnije pomerena za 2023


Samo podsećanje - vest iz 2015. godine:

Kneza Miloša sa šest traka i mega podzemnom garažom!
M. T. KOVAČEVIĆ
26. 12. 2015. u 19:37

U planu rekonstrukcija saobraćajnice po uzoru na Barselonu i Madrid. Početak radova 2017. godine, podzemni objekat od Nemanjine sve do Višegradske

Izvor: https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... om-garazom


Mora im se odati priznanje. Ova nakaradna gradska vlast svako malo po malo najavljuje nekakve projekte koji samo što nisu krenuli. I tako svake godine. I stvaraju utisak među populacijom, da stvarno nešto rade, a zapravo je sve jedna velika 0 (slovima: NULA), ili šarena laža.
 
Barem su postali svesni da su nesposobni i da im odugovlačenje i fušerisanje kao u "4 bulevara" niko ne bi oprostio u Kneza Miloša.

Zamislite da oni počnu da rade i garažu i sve što su planirali istovremeno??!?

Pa videćemo šta će biti sa novim mostom, tu tek sledi kolaps.
 
Vrh