Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Imam sjajnu ideju za građansko delovanje za ovaj pesak što stoji...ako je neki forumaš zainteresovan nek se javi...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Elem, postolja za semafore su konačno krenuli da privršavaju pre dve ili tri nedelje, i to na ovaj način:
20210616_082532.jpg

Frekvencija radnika na gradilištu, tada je naglo skočila sa nula na jedan, i ovo je trebalo da postane prošlost:
20210616_082231.jpg

No, kako to na ovom gradilištu obično biva, prosto se nešto ne da - neće da se završi, pa to ti je. Pre dve nedelje nestalo je materijala:
20210616_082524.jpg

A u međuvremenu, jedan semafor pade, i tako ostade:
20210616_082429.jpg


Sada, opet, već duže vreme, frekvencija radnika na gradilištu je čista nula. A obavljeni (fuš krš nedovrš) radovi su počeli i da se razgrađuju, jer se otvorilo još jedno gradilište, pa je uklonjen i deo urađenog trotoara:
20210616_082411.jpg


Aj pa živeli: :vops: :vops: :vops:
 
Ako osmotrite kvalitet ploca na skveru kod Palmoticeve, videcete da su lepo upile masnoce, prljavstinu itd, sto stvara nezaboravan utisak zapustenosti.
Ne radi se samo o tome. Rekonstrukcija nije donela nista gradjanima, ali su neke misterije resene.

Ako uporedimo stanje ovih ploca sa plocama u Knez Mihajlovoj ili u Vuka karadzica, posle 30 i vise godina, postaje jasno da su vlasti u SFRJ kontaktirale sa vanzemaljcima i od njih dobili ploce za poplocavanje ulica. Ove tehnologije su izgubljene ili su vanzemaljci otisli.

Vesiceva rekinstrukcija isterala je ove strogo cuvane tajne na cistac.
Verovatno je to gradjanima jako vazno pa zato nema nezadovoljstva zbog lose rekonstrukcije.
 
Кад већ спомену плоче, мени су моно боље оне на булевару или оне розе на горњем Дорћолу. Ове сиве што их трпају у сваку реконструкцију се много лако испрљају, а мени су лично ружније и додају на сивило. Поготово зими: сиво небо, сиве зграде, сива улица, а зеленила нигде да прикрије то. Чак ми је асфалт тада бољи јер је црн и некако се стопи са улицом и неприметан је, а ово сиво, још испрљано и неравно мало боде очи.
И да су само асфалтирали, бар би било равно и не бисмо прескакали сав овај фуш, крш и недоврш :)
 
Pa crveni behaton u bulevaru ili po Dorćolu se pokazao daleko boljim i izdržljivijim na sve atmosferske uticaje, prljavštinu itd. Ove kocke su katastrofalni promašaj, jedini plus je što su veoma skupe pa je neko dobro zaradio (a već se pričalo ovde ko).
 
Svim kolegama i forumskoj široj javnosti želim srećan ulazak u treću godinu radova (da, treća je godišnjica došla tiho, nezvana, sama - pre dva dana), prigodnim noćnim sličicama:
20210616_214000.jpg

20210616_214010.jpg

20210616_214053.jpg

20210616_214156.jpg

20210616_214236.jpg

20210616_214353.jpg

20210616_214406.jpg

20210616_214412.jpg

CU37 lepo napreduje:
20210616_214449.jpg
 
Ja mislim da su za ove površine uz samu zgradu zaduženi stanari zgrade.

file.php


Juče Stojčić rekao da se Kneza Miloša more uraditi za par meseci ako se ne radi garaža ispod ulice :bash: (a planiraju da rade isto što i ovde) :lol: :lol: :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858233#p858233:gc7kamcx je napisao(la):
lukander01 » Sre Jun 16, 2021 11:21 am[/url]":gc7kamcx]Кад већ спомену плоче, мени су моно боље оне на булевару или оне розе на горњем Дорћолу. Ове сиве што их трпају у сваку реконструкцију се много лако испрљају, а мени су лично ружније и додају на сивило. Поготово зими: сиво небо, сиве зграде, сива улица, а зеленила нигде да прикрије то. Чак ми је асфалт тада бољи јер је црн и некако се стопи са улицом и неприметан је, а ово сиво, још испрљано и неравно мало боде очи.
И да су само асфалтирали, бар би било равно и не бисмо прескакали сав овај фуш, крш и недоврш :)

da, afalt je daleko bolje resenje za Beograd.
ovo sto stavljaju je odvratno, ali tu se Zvonko ugradjuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858408#p858408:6a5den00 je napisao(la):
astrodule » 17 Jun 2021 08:17 am[/url]":6a5den00]Ja mislim da su za ove površine uz samu zgradu zaduženi stanari zgrade.

file.php


Juče Stojčić rekao da se Kneza Miloša more uraditi za par meseci ako se ne radi garaža ispod ulice :bash: (a planiraju da rade isto što i ovde) :lol: :lol: :lol:
Stojčić je u januaru, izjavio da će Cara Dušana biti završena za "pedesetak dana"

Stojčić je na samom početku rekonstrukcije Savskog Trga (jesen 2019.) izjavio da će radovi (kompletni) biti završeni za par meseci, i to bez obustavljanja saobraćaja.

Stojčić je na početku OVE rekonstrukcije "četiri bulevara" izjavio da će SVI radovi biti gotovi i pre roka od 200 dana, možda čak i u novembru 2019.

Inače, za površine ispred ulaza u objekte jesu nadležni stanari. Moja poenta je da im je izvođač razje*******ao te ulaze i otišao. Gotovo da nema zgrade kojoj nije oštećena fasada, ograda, stepenište, oluk...
 
A mogli su da lepo sve odrade istovremeno. Mogao je Grad da sve to koordiniše, ali svi znamo koliko je Grad sposoban da koordiniše bilo šta.
 
Свуда су плочници и стазе које су ван регулационе линије остављене по старом. Зато имамо неуређен травњак испред зграде преко пута гробља у Рузвелтовој, зато је нпр. у Булевару ослобођења пре железничке станице Карађорђев парк остављено парче од пар метара старог тротоара са асфалтом и белим ивичњацима уместо да је све урађено са бехатоном и сивим ивичњацима макар до скретања за ветеринарски факултет.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858408#p858408:1pvypv8n je napisao(la):
astrodule » 17 Jun 2021 08:17 am[/url]":1pvypv8n]


Stojčić je u januaru, izjavio da će Cara Dušana biti završena za "pedesetak dana"

Stojčić je na samom početku rekonstrukcije Savskog Trga (jesen 2019.) izjavio da će radovi (kompletni) biti završeni za par meseci, i to bez obustavljanja saobraćaja.

Stojčić je na početku OVE rekonstrukcije "četiri bulevara" izjavio da će SVI radovi biti gotovi i pre roka od 200 dana, možda čak i u novembru 2019.

Danas je 733 dan od početka rekonstrukcije. #samokažem :sesir: ovo brojanje me zabavlja.
 
Stajao sam pored skvera u Plamoticevoj i brojao udare automobila u poklopce sahta. Od 12 automobila u nizu, 11 je udarilo u saht.
Ne krivim vesica, krivim stanare koji sto slusaju ceo dan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858122#p858122:3u1fi7u5 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 15 Jun 2021 10:18 pm[/url]":3u1fi7u5]Imam sjajnu ideju za građansko delovanje za ovaj pesak što stoji...ako je neki forumaš zainteresovan nek se javi...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kolege, peščani sprud kod palog semafora, vas očekuje u ponedeljak u 19h.

Dress code: beach smart.
 
Ovo je nemoguce sta se ovde desava, muka mi da pratim ovu temu...

Kakve mehanizme ima grad, odnosno investitor, da kontrolise kvalitet rekonstrukcije, postovanje ugovornih obaveza, pre svega rokove? Kakve penale potencijalno placa izvodjac za kasnjenja i ovu tragicno losu rekonstrukciju?
 
Da li neko ko nije investitor, recimo obican gradjanin moze da se zali zbog lose izvedenih radova?
 
Sinoć sam se prošetao dobrim delom poteza i zaista ne znam šta da kažem...

Pored ofrlje urađenih radova koje je Goje istorijski dokumentovao, toliko je sve prljavo, flekavo i štrokavo, počinje da bude gadno pešačiti istim potezom.

Jedina svetla tačka (pun intended) je dobra rasveta, koja doduše još lepše uveče akcentuje svu katastrofu.
 
Šteta što su ukinuli pešački prelaz preko Cara Dušana kod Knićaninove. Taj pravac Knićaninova-Višnjićeva pešaci zapravo dosta koriste. Gore je osnovna škola, Alonso i sl. Što je čudno postavili su semafore za automobile koji sad gore trepćuće žuto, pa ako im je namera da vidi da li ikome nedostaje taj ukinuti pešački prelaz, ovim putem izjavljujem da ima puno ljudi kojima nedostaje.
 
Vreme je da se prigodno obeleži ulazak u treću godinu od kako su počeli radovi :bubanj:

iDjmI9j.jpg

TYdfAcR.jpg
 
Stigli su suncobran i sokić, plaža lepo napreduje.

0rSQ87f.jpg
 
A stigao je i Berislav :)

4D5sVf9.jpg


Berislav
V1FmdBm.jpg
 
Vrh