Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

U to ime - pogodite šta ima novo! Ništa...
20220222_161852.jpg


Dobro, lažem. Ima taj zeleni krug na ivičnjaku.
 
Kako će SNS da preživi kada Kraljice Marije još uvek izgleda ovako pred izbora?!
 
Има власт свињарија и по периферији. Нек опозиција искористи то за пропаганду. У свакој општини има нешто закинуто.
 
Velika bruka energoprojekta kao glavnog izvođača
 
Poslednja izmena:
Koja li tek muljaža stoji iza toga da je Energoprojekt glavni izvodjac, a da nije bilo ni E od njega. Ali se zato za kvalitet radova pobrinuo dobro poznati Bauvesen. :poop:
 
@GOJE Ove tvoje slike definitivno treba postavljati širom grada, ljudima u sandučiće, na bilborde, po netu, da se jednom konačno stane na kraj ovakvim dekonstrukcijama...

A evo šta mi je Sićve odgovorio:
Dragi kolega, ušao si u konverzaciju sa sunđerom. Ovaj put, sunđer je bio izuzetno pažljiv i vešto je izbegao da otvoreno laže. Koliko znam, ovaj projekat se još uvek vodi kao gradilište (očigledno napušteno), i nije predat investitoru. Može biti i da grešim, ali je onda organ grada koji je primio gradilište kao završeno bio slep, ali ne i gluv. Dakle, nije umeo dobro da vidi, ali umeo je dobro da sluša. Već sam pomalo umoran od reportaža, jer slikam jednu te istu situaciju:

FUŠ - KRŠ - NEDOVRŠ

Ali, zato mogu da postavim ovo, svakako izašlo iz kabineta gospodina Đersun011:

Capture.JPG


Gde se lepo vidi kako investitor gleda na to da li je projekat završen - ili nešto baš i nije.
 
Poslednja izmena:
Haha, pre neki dan su uspeli da završe ovo:
20220225_091831.jpg
20220225_091813.jpg

Tih nekoliko sati rada, nakon tačno godinu dana napuštenosti, ovu poziciju ne svrstava više u NEDOVRŠ!

No, zbog godišnje nedovršenosti, malo im je stradalo ono što je bilo dovršeno, pa se sada pozicija svrstava u klasičan FUŠ!

Ostaje mi da obiđem malo i ostatak trase, da vidim u kakvom je stanju KRŠ!
 
Kvalitetnije i lepše izgleda ovaj stari deo pod behatonom nego ovaj raspad dole.
 
Ситније плоче се лепше уклапају на неравним површинама.
 
Питање је колико је потез Вуков споменик-Зоо врт требао да се поплочава гранитом, пошто је више стамбена зона него туристичка. Са друге стране су у Булевару ослобођења који је прилаз храму, значајнијој туристичкој дестинацији, поплочали са бехатоном. Мислим да је исто решење могло да буде примењено и овде без проблема.
 
Kako je pešačka zona rađena, mislim na popločavanje, ne treba raditi po celom gradu, koliki god da ti je rođak taj što ga drži i koliki god da ti je animozitet prema behatonu. Isto tako, bio bih stoput zadovoljniji da je behaton na platou gde je replika bosanske česme, umesto onih kamenčića. Em nepraktično, em nepotrebno tu. Drugo, kao što rekoh ranije u drugoj temi, kako je urađen vrh Skadarlije, tako je trebalo sve do şina da se uradi. Tak9đe rešenje stajališta kod Bajlonijeve pijace, u smeru ka Kalemegdanu, totalno je nepotrebno i nepraktično. Na onakvom mestu napraviti uzdignuuto stajalište, a tik do ulaza u pijacu je, plus što je velika frekfencija ljudi i par puta sam video da ljudi zapnu, uključujući i mene, jer sam izbegavao ljude koji su mi išli u susret, je dokaz da projektant nema dodira sa realnim životom.

Da li misle uopšte da sređuju pijacu i skver Mire Trailović ili će to da ostave za kroz koju deceniju?
 
Za ovu temu može ovaj (po mojoj evidenciji 5. nahereni) semafor, kao i rupa u kojoj je moj prijatelj ozbiljno povređen pre nekoliko meseci:

20220226_124804.jpg
 
CItav utisak je da je vec potrebna rekonstrukcija istog.
Nelke ploce volsebno nestaju.
Mejdutim gradjanima ovih ulica sve to ne smeta.
Neme nekog nezadovoljstva na platou, ljudi hodaju i padaju u rupe, sve im je normalno.
 
Vrh