Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Sinoć je vaš trapavi i krakati kolega GOJE, opet pustio krv tokom reportaže za Beobuild, ali na BnV-u. E, zato od jutros ovde pevamo

Šalovanje šalovanjeeeee, širom Dušanove, Lubiceeeeee....
20200909_084138.jpg

20200909_084119.jpg

Žabiranje žabiranje, širom Dušanove, Mišine.....
20200909_083952.jpg

20200909_084048.jpg

20200909_083935.jpg

Prašinavljenje, prašinavljanje, širom Dušanove i..... duž Dušanove....
20200909_083219.jpg

20200909_083231.jpg

Skoro pa me živ blam pojeo što znam ko su Nikola i Matilda :)

I za kraj par sličica, gde nisam stigao da smislim rimu:
20200909_083714.jpg

20200909_083756.jpg

20200909_083251.jpg
 
Dok je kolega Goje bukvalno davao krv za fotgrafije i ja sam uslikao nekoliko jutros.

Tadeusa Koscuska 1 by Berislav Opanjković, on Flickr

Rov izgleda malo bolje od juče?
Tadeusa Koscuska 2 by Berislav Opanjković, on Flickr

Tadeusa Koscuska 3 by Berislav Opanjković, on Flickr

Tadeusa Koscuska 4 by Berislav Opanjković, on Flickr

Beton čeka da asfalt istovari
Tadeusa Koscuska 5 by Berislav Opanjković, on Flickr

Tadeusa Koscuska 6 by Berislav Opanjković, on Flickr

Tadeusa Koscuska 7 by Berislav Opanjković, on Flickr

Ovaj rov je zatrpan, seku asfalt da imaju ravnu liniju za novi.
Tadeusa Koscuska 8 by Berislav Opanjković, on Flickr

Šine su spojene, ali ih čeka cemetna podloga, gume, beton...

Tadeusa Koscuska 9 by Berislav Opanjković, on Flickr
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773238#p773238:qw4lox0w je napisao(la):
Berislav » 09 Sep 2020 11:08 am[/url]":qw4lox0w]Dok je kolega Goje bukvalno davao krv za fotgrafije i ja sam uslikao nekoliko jutros.
Kolega, ako ideš u japankama (apostolkama, šlapama, jadrankama...) po gradilištu, nemoj da bude da te nisam upozoravao. A, ako ne, onda ne beri brige, nešto sam ja trapav i u vugla.

Inače, sinoć je neko gostovao na TV-u i vezano za rokove, preslikao moje (i tvoje) tumačenje. Do kraja nedelje Tadeuš, do kraja septembra gornja deonica, do polovine novembra sve. Navodno je kanalizaciona mreža bila u gorem stanju i moralo je da se preprojektuje koješta, i manjak radne snage na tržištu i eto kašnjenja.
 
I dok tako neobavezno ćaskamo (nije baš trash talk), asfalt stig'o do Kapetan Mišine. Neverovatno je kakvu promenu učini tih sat vremena. Učini se čoveku da (pre asfalta) treba još mesec dana posla, a čim asfaltiraju, misliš da će biti za 3 dana sve gotovo.
20200909_134428.jpg

20200909_134424.jpg

20200909_132158.jpg

20200909_134447.jpg


A u međuvremenu, Knjeginju jutros šalovali, sad zalivaju, i uzbrdo kopaju:
20200909_134526.jpg


Drage kolege forumaši, ajde priznajte da li ste imali gradilište gde iz sata u sat imate ovakve reportaže. Skidam kapu kolegi Berislavu :sesir: jer i mene tera da više pružam. :D
 
Jel ovo na prvoj fotografiji nivo gde se nalaze šine ostao ispod nivoa asfaltiranog dela?
 
Nije. Samo nedostaje betonska ispuna između šina i ivičnjaka. Zapravo, čini mi se da ti betonski radovi najviše kasne.
 
Svi oni koji ponizno-zahvalnim i optimistickom tonom pisu o radovima, treba da se sete da je SVE trebalo da bude gotovo do 31.12.2019.
 
@_MC, prvobitno sam hteo da ignorišem, ali ipak neću. Na ovoj temi apsolutno nikoga nisam primetio da ponizno-zahvalnim tonom priča o radovima, a ipak jasno je na koga aludiraš. U najmanju ruku je nekorektan tvoj doprinos ovom forumu. Ne tražim nikakvu zahvalnost, jer ovoj temi doprinosim iz čistog zadovoljstva.

Znaš i sam, vrlo dobro, koliko je ovo loš projekat, između ostalog, i iz mojih postova. Zato nema potrebe za takvim obraćanjem.
 
је л' остаје трамвајска веза старог депоа и Цара Душана кроз обе улице или само кроз Книћанинову?
 
@MC_ Lokal mora da se voli, tu živimo to smo mi. Miris svežeg asfalta opija. Urbana legenda kaže da je postajao neki ludi Radu na skyscarppp forumu čija je opijenost novim ogradama na autoputu definisala zašto većina ljudi prati i doprinosi građevinskim forumima. Nekad naprosto treba voleti, lako je biti protiv nekoga.

I da dodam, ima možda dvanaest godina kako je Steva napisao par rečenica o ludom Raduu, meni su one ostale u pamćenju kao mantra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773291#p773291:2hwmytvl je napisao(la):
GOJE » Sre Sep 09, 2020 2:03 pm[/url]":2hwmytvl]@_MC, prvobitno sam hteo da ignorišem, ali ipak neću. Na ovoj temi apsolutno nikoga nisam primetio da ponizno-zahvalnim tonom priča o radovima, a ipak jasno je na koga aludiraš. U najmanju ruku je nekorektan tvoj doprinos ovom forumu. Ne tražim nikakvu zahvalnost, jer ovoj temi doprinosim iz čistog zadovoljstva.

Znaš i sam, vrlo dobro, koliko je ovo loš projekat, između ostalog, i iz mojih postova. Zato nema potrebe za takvim obraćanjem.

Izvinjavam se.

Sa jedne strane je shvatljiva radost zbog moguceg zavrsetka radova.
Sa druge strane, ne mozemo da se ponasamo kao da je sve u redu.

Oni ce u najboljem slucaju da kasne godinu dana. Treba li da im budemo zahvalni za sve ovo kada budu zavrsili?
Da budemo veseli?

Bojim se da smo ih zavoleli, da vise ne pamtimo (stokholmski sindrom).

I ja, naravno zelim da sto pre zavrse, ipak ne mogu da im aplaudiram, kad toliko kasne i zato sto je jasna svrha pomenutih radova (i svih ostalih).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773333#p773333:3d28h8v1 je napisao(la):
Berislav » Sre Sep 09, 2020 4:17 pm[/url]":3d28h8v1]@MC_ Lokal mora da se voli, tu živimo to smo mi. Miris svežeg asfalta opija. Urbana legenda kaže da je postajao neki ludi Radu na skyscarppp forumu čija je opijenost novim ogradama na autoputu definisala zašto većina ljudi prati i doprinosi građevinskim forumima. Nekad naprosto treba voleti, lako je biti protiv nekoga.

I da dodam, ima možda dvanaest godina kako je Steva napisao par rečenica o ludom Raduu, meni su one ostale u pamćenju kao mantra.

Mozda si u pravu, ali ja za to nisam sposoban.
 
Vrh