Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Kad smo kod svega toga, da se podsetimo najjačeg posta na forumu:
Ja lično bih skulpturu Pašića spustio u podzemlje trga, vrh prekrio staklom da može da se vidi odozgo, a na samom podu ispod skulpture instalirao jarko crvena svetla da simbolizuju vatru. To bi jedino bilo adekvatno.

No, to je samo moja želja.... :kafa:
🤣🤣🤣
 
Ово је шема где гањају дуплу корист - паре за реконструкцију и касније издавање простора.
 
Lepo je što se ne veliča veliki otvoreni prostor, već se mnogo opreznije pristupa tome nakon "razočarenja" sa Trgom republike. Uzgred, do pre koju godinu je redovno Sajam cveća bio održavan ovde, kao i sajmovi meda i polovnih / novih knjiga za školu. A onda je samo odjednom to prestalo i deo toga se preselio u park Manjež, gde su održavane druge mafistacije, uglavnom vezane za prirodu. To što se od prvog dana održavalo u Manježu je preseljenem dešavanja sa Trga Nikole Pašića, nekako prestalo da postoji.​
 
slikano jutros ..najvise me iznenadilo ovaj deo oko fontane, plocice izgledaju savrseno ...ne znam kad je to radjeno I ko.je radio ali svaka cast ...bukavano ni jedna plocica nije ostecena
IMG_20231101_100708925_HDR.jpg
IMG_20231101_100725940_HDR.jpg
IMG_20231101_092403273_HDR.jpg
IMG_20231101_092247671_HDR.jpg
 
Безистан је већи приоритет пошто угрожава пролазнике, али ту изгледа није јака шема за уградњу. Од тих јавних простора су дефинитивно први приоритет Вуков споменик, стазе на платоу око храма и стазе на Ташмајдану.
 
nikako mi nije jasno kako je to prioritet u odnosu na recimo ovo,.I pitanje je da li ce Plato uopste da se radi . mada ovakvih primera je pun grad ,slikano isto danas..
IMG_20231101_093839312.jpg
IMG_20231101_093833312_HDR.jpg
IMG_20231101_093827546_HDR.jpg
IMG_20231101_093819428.jpg
IMG_20231101_093806175_HDR.jpg
IMG_20231101_093758845_HDR.jpg
IMG_20231101_093750848_HDR.jpg
 
Проблем са платоом је имовинске природе - припада филозофском факултету, и политичке - СНС им се свети због раскринкавања лажног доктора министа Малог.
 
Ispod dela platoa se nalazi sala bez prozora i sa lošom ventilaciom i pripada fakultetu
 
za plato stvarno ne znam koji su razlozi ..za vuk ,bezistan ,zeleni venac a I za za gomilu drugih lokacija u gradu koji su u raspadu ne sumljam da postoji logicno objasljenje zasto se ne rade ,dok se na primer trg N.Pasica koji je u dobrom stanju radi .. evo malo slikovito za ljude kojí nísu Iz begrada Ili zive u inostranstvu...znaci da ne bude zabune radi se slika levo vidi se skupstina u pozadini ..dok slika desno.gde je trola u pozadini se ne radi.obe lokacije su epicentar beograda .I slikane su istog dana na danasnji dan
Screenshot_20231101-125325.png
 
slikano jutros ..najvise me iznenadilo ovaj deo oko fontane, plocice izgledaju savrseno ...ne znam kad je to radjeno I ko.je radio ali svaka cast ...bukavano ni jedna plocica nije ostecena
Nisu se raspale,zato što su im dimenzije male,pa su samim tim i čvršće.
Treba da se vrati fontana, onakva kakva je nekada bila,jer ova deluje,kao da je magistralna cev pukla.
Izvornu fontanu ,nikada nije trebalo dirati,kao i dodavati bilo kakve spomenike.Jedino što je tada trebalo da se uradi,i bilo je uradjeno, to je uklanjnje parkinga.
Sve u svemu,prioritet ovog poduhvata , ravan je nuli.
 
nikako mi nije jasno kako je to prioritet u odnosu na recimo ovo,.I pitanje je da li ce Plato uopste da se radi . mada ovakvih primera je pun grad ,slikano isto danas..
To je nekadašnji opozicioni plato,i zato nikada nije bio interesantan gradu.
Nije ih briga za plato,kao ni za sve ostalo čega su se dotakli,pa tako i dan danas, teraju inat sa gradom,tvrdeći da taj plato ne pripada fakultetu.
Nije ih briga za studente,ljude,gradjane,i sve oni koji tuda prolaze svaki dan,zato su i prošli ,kako su prošli.
Da sam neka vlast,ja bih lepo proglasio taj plato gradskim,pošto se fakultet odriče istog,i na sred tog platoa, postavio biblioteku, svih sabranih dela dr Voje Š,pa da vidiš kako bi koliko sutra, tražili da im se vrati vlasništvo nad tim platoom,i renovirali bi ga,koliko odmah:ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Plato ispred Filozofskog se ne radi jer fakultet samo zanima da uzima pare od zakupa lokala. Da sam na mestu Grada, poslao bih im sve moguće inspekcije, ne samo zbog stanja platoa, nego i finansija, ali očigledno ni jedne ni druge nije briga.

Bezistan se ne radi jer većina onih koji sede u skupštini grada ni ne zna da postoji. Takođe, potencijal za bašte kafića i "događaje" je mali, tako da nemaju gde da se ugrade. On je već uništen kad je proširen mek i dodat onaj deo gde je sad Raiffeisen banka. To je sve pre bio natkriveni otvoreni prostor bašte restorana. Nastavili su da ga uništavaju u poslednje vreme sa onom baštom nekog novog kafića koja je zauzela dobar deo i sa probijanjem novog ulaza Kasine. Ironija je kako će sva ta višedecenijska alavost, uz isto tako dugotrajni nemar da potpuno uništi prostor i učini ga bezvrednim.

Trg Nikole Pašića se radi jer je "laka lova", ništa mu ne fali još će i da ga uproste, tako da će biti više mesta za bašte kafića i "događaje".
 
Ova pojednostavljena fontana je odlična da se uz nju postave stolovi i suncobrani...
Ako im se grade fontane neka naprave manje na par mesta.
Da li ima neka peticija da se potpiše za zaustavljanje ovog ludila?
 
Razumem ja laku lovu ali ne razumem zasto se rusi simbol grada .mogli su ti nesto malo da poprave I da uzmu mnogo vecu lovu. nijima nije nikakav problem da stvore privid da se nesto radi. ogradi se trg dva,tri keramicara par fizikalaca ,setkaju se tu par mesecj ,masinine rade na prazno .vec to njihovo standardno... ..all ne rusite fontanu ..kakva god da je ona je simbol grada
 
Па руши се да би узели веће паре, и за рушење и за изградњу. Али мислим да су алави и на простор. Мало је једно клизалкште зими.
 
Vrh