Šta je novo?

Rekonstrukcija tramvajske mreze u Milentija Popovica

Milance

Higher intermediate
Učlanjen(a)
31.01.2007.
Poruke
1.966
Pohvaljen
41
Lokacija
Srbija
Evo da otvorimo novi topic o M.Popovica. Nadam se da ce biti bolje nego sa Autokomandom. Za pocetak clanak sa beograd.co.yu
www.beograd.co.yu":1l5fxdh5 je napisao(la):
Сутра почињу припремни радови за реконструкцију трамвајске мреже у улици Милентија Поповића

Припремни радови за реконструкцију трамвајске мреже у улици Милентија Поповића, Трећем булевару и Пролетерске солидарности. Радове ће извести предузеће „Балканградња” а њихова вредност је око 11 милиона евра.

У оквиру прве фазе реконструкције биће саниран колосек у смеру ка центру града, док ће друга фаза обухватити радове у смеру ка новобеоградским блоковима. Посао ће се прво обављати на једној страни трамвајске баштице, а затим на другој, пошто трамваји ГСП-а морају у раним јутарњим и касним вечерњим часовима да иду у трамвајски депо.

Дуж читаве трасе ће бити постављени и сигнализација и посебни саобраћајни знаци са упозорењем, пошто ће се трамваји током радова кретати у смеру у ком није уобичајено.

Уколико се у току следеће недеље испостави да је неопходно увести још неке измене у саобраћају или појачати и допунити неке линије, Секретаријат за саобраћај ће то одмах урадити.

tram_mpopovic.jpg
Bilo bi super ako bi neko mogao da u prolazu slika malo te sine pre nego sto pocnu radovi kako bi imali kasnije materijal da uporedimo sa buducim stanjem.
 
O tramvaju u ulici Milentija Popovica nema sta mnogo da se prica. Interesantan je tramvaj na III bukevaru. Tamo postoji kolosek koji ide do depoa. Zasto se on nebi mogao koristiti i za putnicki saobracaj? Trebalo bi ga samo malo produziti i imali bi tramvajsku liniju do Tosinog bunara ili cak do Bezanije. Sto se tice M. Popovica opet predlazem da se koloseci prebace na sredinu kao sto su na celom Novom Beogradu u delu starog. Nema sumnje da je to mnogo bolji polozaj koloseka uostalom tako su se slozili i neki ucesnici foruma.
 
"dedinje"":3ivjrxib je napisao(la):
Interesantan je tramvaj na III bukevaru. Tamo postoji kolosek koji ide do depoa. Zasto se on nebi mogao koristiti i za putnicki saobracaj? Trebalo bi ga samo malo produziti i imali bi tramvajsku liniju do Tosinog bunara ili cak do Bezanije.
trmpi5.png

Mapa je preuzeta iz "Prethodne studije opravdanosti" za LRT. Da li će biti nešto od ovoga, videt ćemo.
 
Почела реконструкција трамвајске мреже у три новобеоградске улице





Субота, 24. март 2007.
Почела реконструкција трамвајске мреже у три новобеоградске улице


Уклањањем шина у Трећем булевару и улици Пролетерске солидарности данас је почела реконструкција трамвајске мреже на ове две саобраћајнице и у улици Милентија Поповића у Новом Београду. Радове ће извести предузеће „Балканградња”, а њихова вредност је око 11 милиона евра.

У оквиру прве фазе реконструкције биће саниран колосек у смеру ка центру града, док ће друга фаза обухватити радове у смеру ка новобеоградским блоковима. Посао ће се прво обављати на једној страни трамвајске баштице, а затим на другој, пошто трамваји ГСП-а морају у раним јутарњим и касним вечерњим часовима да иду у трамвајски депо.

Дуж читаве трасе ће бити постављени и сигнализација и посебни саобраћајни знаци са упозорењем, пошто ће се трамваји током радова кретати у смеру у ком није уобичајено.
 
Nova organizacija saobracaja u Milentija Popovica
Због реконструкције трамвајске пруге и трамвајске контактне мреже у улици Милентија Поповића, Трећем булевару и Пролетерских солидарности организован је посебан режим саобраћаја. Силазак на аутопут код Блока 19а затворен је. Код „Сава центра” отворен је један коловоз за улазак и излазак са паркинга и могуће је лево и десно скретање.

Остале раскрснице су затворене због радова. За улазак у блокове са леве стране Милентија Поповића („Хaјaт”, Делта, „Сава центар”, Блок 19а) алтернатива је улица Владимира Поповића. На прелазу код Блока 19а очекује се изградња бетонске подлоге за три дана. Код Блока 19а из безбедносних разлога у функцији је семафор како возачи не би могли да развијају већу брзину при проласку поред градилишта.
Izvor: Beograd
Link: www.beograd.co.yu
 
Radovi napreduju...
Почело полагање шина на раскрсници Трећег булевара и Милентија Поповића

На раскрсници Трећег булевара и Милентија Поповића у смеру ка хотелу „Хајат” данас је почело постављање нових трамвајских шина. Овај посао део је свеобухватне реконструкције трамвајске мреже у улици Милентија Поповића, Трећем булевару и Пролетерске солидарности, која је започела 24. марта. Радови се изводе на три километра трамвајског колосека, у три фазе, а обавља их предузеће „Балканградња”, које је добило посао на међународном тендеру.

Postavljanje_sina.jpg
Izvor: Beograd.org
Link: http://www.beograd.org.yu
 
Lepo. A ono kod buvljaka je josh uvek raskopano. :S

Zna li neko, jel to treba da bude popločano ako što su uurađene šine u Nemanjinoj ili će biti obična betončina koja će propasti za par godina, ako ne i meseci?
 
Pa i ja sam za to da se deo gde se nalaze sine poplocaju posebnim plocama koje bi mnogo lepse izgledale nego obicna betoncina isarana grancicom da bi se ubila monotonija. Npr. u Zagrebu je to jako lepo odradjeno plocama malih dimenzija koje prate sinske pravce u centru grada. To je verovatno preveliki izdatak za nas grad ali vizuelni utisak je super.
 
takve plocice mozes videti na okretnici kod zooloskog vrta.

Mogu reci da one jesu mnogo bolje resenje, ali je zato stampani beton mnogo lakse izliti.
 
Svakako da je stampani beton lakse izliti ali mi (bi trebalo da) pokusavamo da uredimo grad da lici na nesto a ne samo prviti a kakvog je kvaliteta i kako izgleda nema veze. Isto je bila prica o trotoaru oko novoizgradjene pijace Zeleni Venac gde sam se pitao zasto nije poplocan kad je pijaca vec celokupno sredjivana. To ne bi bio ne znam koji izdatak za grad a vizuelni utisak bi bio MNOGO bolji.
 
Ono u ZG je isto štampani beton, ali šarama koje podsećaju na pločice, da ne bude zabune.
 
U Zagrebu nije stamani beton vec kocke. Gledao sam dok su poplocavali pre par godina...
 
Nenad":1a67a7b0 je napisao(la):
U Zagrebu nije stapani beton vec kocke. Gledao sam dok su poplocavali pre par godina...
Jeste stampani beton, razlika je u tome da je nas većih dimenzija :) Iako na onoj fotki izgleda traljavo u nemanjinoj sada kada je očišćeno izgleda prilično dobro.
 
Evo i fotke sa autokomande, gde se vidi da je taj beton odlično legao, presvučen je isto nekom materijom pa "sija", kao u nemanjinoj:







 
Steva":2lhij6rg je napisao(la):
Evo i fotke sa autokomande, gde se vidi da je taj beton odlično legao, presvučen je isto nekom materijom pa "sija", kao u nemanjinoj:
18224738462675da79299.jpg
Извињавам се, мали оф топик, али ме овај магарац што је паркирао кола на тротоару довео до лудила! Мислим дај бре, па како си уопште дошао дотле!!!
18223939462673fbdd5bb.jpg

И шта после вреде сви радови када ништа не умемо да чувамо :mad:
 
Pa to je upravo ono o cemu sam ja pricao za trotoare. Ti magarci voze kolima po trotoarima i naravno da onda brzo dolazi do pucanja tih ploca. Stvarno nek im je na cast. Ono sto mene ipak vise nervira je saobracajna policija koja to drasticno ne kaznjava.
A zna li neko zasto je blizi deo trotoara na slici izbacen u odnosu na dalji. To sam primetio i kad sam prolazio autokomandom ali to je bilo dok se ona jos uvek bila radila. (slika dole).

autokomanda.jpg


Stevo u Zagrebu sam relativno skoro bio i definitivno su ploce koje imaju saru kao plocice. Da su od betona jesu ali se slazu. To se u ostalom moze i videti na onoj slici gore.
 
@ Steva

ok, sad si me zbunio, ali siguran sam da sam video da postavljaju ploce (jedna ploca se sastojala od vise kocki).
 
^^ Ustvari to je jedna zanimljivost autokomande...


To sto je trotoar kao sto vidis malo uvucen, to je ustvari spustena nisa za automobila da bi mogli da imaju prilaz tu gde je taj parkiran, odnosno, to je kao mini parking, koji nije formalno oznacen, i koji sluzi da raja pridje tu kada ide uglavnom u pljeskoteku Duff.

Ne znam koliko je to ok, jer nisam siguran da auto moze da osteti ovaj stampani beton ako se vozi normalnom brzinom i manevrima, a tu se ulazi uglavnom nocu i to preko kruznog toka... moze da se prodje ..

Ono sto mene cudi je koja je bu**** vozila ovuda i ostavila ovaj trag od kocenja na ovom mestu gde se ne vozi kolima:

464304859_bd46a3f4a6.jpg
 
ha ha ha, sta je ovo? pruge ima, ali tramvaja nema!! :p
PS. bas su lepo uradili, bilo bi bas lepo da sve pruge su ovakve!!!
 
dziggy":oa24g0sy je napisao(la):
^^ mislim da su to fotke pre otvaranja, jer tramvaji bas cesto tuda idu, frekventne linije
to su nove fotke posle otvaranja, ja sam slikao pozadi iz tramvaja lol :D
 
Kratka obustava radova zbog beogradskog maratona
За време маратона без радова у улици Милентија Поповића

Градилиште у Милентија Поповића и Трећем булевару сутра од 9 до 15 сати неће радити због одржавања Београдског маратона. Вечерас се повлаче баријере на ивицу градилишта, а на критичним местима (раскрсница Милентија Поповића и Трећег булевара) биће постављена жичана ограда. Затвара се и раскрсница ове две саобраћајнице.

У режиму саобраћаја доћи ће до следећих промена: на прилазу Трећем булевару, из смера Булевара уметности ка улици Милентија Поповића, дозвољено је само десно скретање ка улици Владимира Поповића и Јурија Гагарина. Из улице Милентија Поповића од „Сава центра” дозвољено је само десно скретање у Трећи булевар. Укида се прилаз улици Владимира Поповића од Јурија Гагарина ка Милентија Поповића.

Радови на овом потезу трајаће око две недеље и за то време неће бити измена у режиму јавног градског саобраћаја.
Izvor: Beograd.org
Link: www.beograd.co.yu
 
Privremeni prelaz-ukrštanje s dvokolosečne na jednokolosečnu prugu kod dejton pumpe.
jk2au7.jpg

Možda će ovakvih prelaza biti u buduće više, ako se misli preći na dvosmerne tramvaje.
 
Vrh