Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

vucko":1vz325z5 je napisao(la):
Da je ovo uradjeno pre 30-40 god,neko iz te firme bi visio sa drveta :rant:
I to što kažeš je tačno odoh ja na spavanje :p
 
MareCar":3uf03xyv je napisao(la):
Sta ima grad da im se zahvali sto su pre 20 godina izbetonirali plac ispred ulaza u zgradu do ulice (trotoara)? Oni ne moraju da izbetoniraju niti da srede, nek ostave blato i zemlju, ali onda se ne trebaju cuditi ako im musterije vise nece doci. Tako se stvari resavaju danas, ako hoces da ti neko dodje u objekat, iznajmi objekat ili stan u tvom objektu, sredi tako da moze lepo da mu se pridje, inace mozes zaboraviti da ce ti neko hteti uzeti. Isto tako ja nebi ulazio u neku prodavnicu sa blatom ispred vreta ili gde nemogu da pridjem ko covek bez akrobatike kad mogu da odem u neku gde je prilaz lepo sredjen i necu slomiti nogu. Dok se toga ne opamete i kupci/gradjani i vlasnici, nece se nista uraditi u srbiji, a kad se jednom opamete i stignu obadve strane do tog zakljucka, sve ce biti lepo sredjeno. Mislis da u americi ili nemackoj neko sredjiva prostor i parking da bi gradu ucinio uslugu? :laugh: Ne ne...to samo rade za sebe.
Nije mi jasno zašto braniš nešto što se očigledno odbraniti ne može?! A to je odgovornost, pre svega, Grada!
Nemoj mi poturati neki socijalizam, komunizam, društvenu svojinu, manir da za sve čekamo državu da odradi! Nisam rekao da vlasnici lokala treba da sede skrštenih ruku i čekaju da im Grad (država) odradi sve, pa i reklamu za firmu!!! Moraju i oni učestvovati!

Konkretno u Požeškoj prostor ispred svih tržnih centara, škole, obdaništa, Meka, Maxija, Doma zdravlja, apoteka, BANAKA (verovatno je to ulica sa najvećim brojem banaka na svetu :)) je drugačiji. Samim tim, ako ti vlasnici hoće da srede moraju valjda nekog da pitaju kako? Da traze neki papir, dozvolu. Negde su stepenice, negde asfalt, negde beton, negde pločice (koje boje, model?) koje je to šarenilo. PA NIJE TO SELO, pa da svako betonira kako hoće.

Ako su hteli baš pravu rekonstrukicju, posle koje bi ta ulica izgledala kako treba Grad je morao da odredi kako da se to sve uradi po nekom projektu, planu i da organizuje vlasnike i takođe sam učestvuje finansijski u datom momentu, da ne bi došlo do ovoga do čega je došlo. Opet kazem govorimo samo o delovima pored trotoara, a o drugome tek nema opravdanja.
 
Па добро, прво су урадили улицу и тротоаре, а сада ће од тротоара надаље.
 
Samo jedno pitanje.
Jesu li trotoare onako rasturili i pobacali šut građani i vlasnici prodavnica i lokala ili su to uradili firme koje su radili rekonstrukciju. Ja sam za onu opciju ko je napravio sranje taj nek to ispravi i nek snosi posledice svog nerada. A ovako više neide, svaka šuša dođe na vlast i misli da je uvatio boga za m... pa udri smao kopaj i zgrći lovu u svoju slamaricu a sve će to narod da plati. Bgex pogledaj neke od slika od početka koje sam i ja sttavljao pa ćeš se uveriti i biće ti jasnije zašto smo svi ovde kivni. Da je trebalo da se vrši rekonstrukcija trebalo je al da se uradi da to bude do jaja a ne fuš. U većem delu požeške nisu razbijali prvi sloj betona kao pod izgovorom da je dobar samo su na njega nalmestili šine i nalili novi beton, to znači da su ga ljudi pre 30 god uradili super. A da sve ovo ostalo što su ovi smotenjaci trebali da urade nisu ništa uradili. Za te pare (900 Miliona) da smo skupili omladinsku radnu akciju bila bi požeška ulica za primer, a ne ovako kad prođeš kroz nju sramora te što tu živiš i nema osnova za nikakvo branjenje investitora i izvođača radova da su ga isfušerisali nego šta su posle prvog snega su popucale ploče, beton, guma oko šina je u fronclama ili je ispala pa je uopšte nema, a to je samo posle mesec dana šta će biti kad počne toplo, hladno kad počne beton da puca pod pritiskom od 1000 buseva dnevno koji tuda prolaze. OVO JE BRUKA I SRAMOTA
 
sizif":399vzxpq je napisao(la):
Па добро, прво су урадили улицу и тротоаре, а сада ће од тротоара надаље.
Tako je, a kad završe "to dalje" neka se vrate da dorade ulicu (rupe u asfaltu i na betonu, gumu pored šina), semafore, bandere (poklopce, kablove...), turističke oznake (da vrate na mesto), oznake na asfaltu, trotoar kod okretnice i obdaništa.. pa možda završe rekonstrukciju uskoro.
 
Da podsetim da je po vazecem zakonu, obaveza STANARA I VLASNIKA lokala i stanova da uredjuju putni pojas i dvorista svojih zgrada. Apsolutno je tacno da svi cekaju drzavu da im sve ona odradi, a koliko sam ja zapazio po celom Beogradu je tako.
Prvo sredi SVOJE dvoriste, pa onda pljuj po tudjem poslu.
Krivica je Grada, sto nije stanare organizovao, a i da jeste, nemojte da se folirate, bolelo bi vas dupe. Bitno je samo pljuvati.
Izvodjac je krivac za kvalitet same ulice i materijala, a ne za putni pojas......da nisu mozda trebali i vrata na zgradama da menjaju?!
 
stf":37k6wdhs je napisao(la):
Da podsetim da je po vazecem zakonu, obaveza STANARA I VLASNIKA lokala i stanova da uredjuju putni pojas i dvorista svojih zgrada. Apsolutno je tacno da svi cekaju drzavu da im sve ona odradi, a koliko sam ja zapazio po celom Beogradu je tako.
Prvo sredi SVOJE dvoriste, pa onda pljuj po tudjem poslu.
Krivica je Grada, sto nije stanare organizovao, a i da jeste, nemojte da se folirate, bolelo bi vas dupe. Bitno je samo pljuvati.
Izvodjac je krivac za kvalitet same ulice i materijala, a ne za putni pojas......da nisu mozda trebali i vrata na zgradama da menjaju?!
Ako već dižeš tenziju, za čime nema potrebe, i hvataš se zakona, NEKA TAJ GRAD omogući knjiženje svih zgrada, jer nijedna skoro nije ni uknjižena, pa se ni ne zna ko treba to da odradi. 40 godina te zgrade nisu uknjižene, zbog nesposobnosti vlasti!!!!

A DRUGO, ALOOOOO 90% price je o uliciiiiii, o šinama, betonu, gumi pored šina, asfaltu na ulici, oznakama na ulici, banderama, trotoarima ((jedan deo nije uopšte urađen). Šta ste se uhvatili za to pored trotoara. Da ja izađem i krenem da betoniram ili stavljam pločice ispred zgrade, tužili bi me da nije po urbanistčkim uslovima. Neko mora da kaže kako i šta.
Inače, NAJGORI DEO je ispred Doma zdravalja. KO TO TREBA DA URADI, lekari?
Umesto da se svi složimo da je izuzetno loše urađeno, ja čak mislim najgore do sada u gradu i da vršimo pritisak da se nešto preduzme mi sad kažemo "građane boli dupe". Pa i da je tako Grad je taj koji ih mora naterati.

Btw, ne živim u Požeškoj i kod mene je sasvim OK... Već sam rekao nije ideja da se samo pljuje. Po meni je recimo Nemanjina lepo urađena i Savska. Bar mi se tako čini. Ada je fenomenalna, ono na kod Buvljaka na NBG je isto sjajno. Ali Požeška ne valja!

Btw, ja ne živim u Požeškoj i kod mene je ko bombona.
 
kiza_BB":1le7l5v3 je napisao(la):
Nije mi jasno zašto braniš nešto što se očigledno odbraniti ne može?! A to je odgovornost, pre svega, Grada! .
Nije grad odgovoran za odrzavanje privatnih placeva, sta je tebi?!? Gde ti zivis?

I rekao sam da nikako necu da branim fuserski rad i krsh od materijala koji se koristi po celom beogradu i koji ce se valjda koristiti i u bulevaru i koji uopste nije napravljen za tu namenu u kojoj ga koriste, ali da ti objasnim da jednostavno lajes u pogresno drvo.

Ako ti se ne svidja prilaz bilo cemu, udji u objekat i pitaj kad ce srediti prilaz, jer inace ces morati da nadjes drugo mesto za kupovinu, i tako nek svako uradi ko kupuje tamo, pa ces videti kako ce se to brzo srediti.

Dosta dugo je se znalo za rekonstrukciju ulice, ako su vlasnici mislili i cekali da ce im grad rekonstruisati ulicu do pre vrata, onda evo ima sad racun za to. Konstruisalo je se celu proslu godinu, i ko zna od kad je bilo najavljena rekonstrukcija, znaci imali su dosta vremena da traze dozvolu, izrade plan, nadju firmu koja ce to uraditi i da, najkasnije sad, pocnu da radovima ispred objekta. Jos da su se slozili nekoliko vlasnika placeva koji su jedan pored drugog mogli bi bas lepo da srede, mozda sa nekim basticama/saksijama itd, da ne izgleda svaki prilaz drugacije nego da ima jedna uredna celina, kao jedna kupovinska ulica, za gradjane, sta bi privuklo mozda jos prodavnica tu jer bi se ljudi okrenuli da kupuju vise u njihovoj ulici nego da idu u centar za to.

Da podsetim da je po vazecem zakonu, obaveza STANARA I VLASNIKA lokala i stanova da uredjuju putni pojas i dvorista svojih zgrada.
E bas tako i treba da bude, samo da u beogradu grad zaostaje sa kontrolom toga. Trebao bi da prodje jedan inspektor i da svakome da kaznu, i javnim institucijama kao skolama i domu zdravlja, za neuredjen i opasan prilaz zgradi, i da im da datum do kad da srede, i ako ne, ide veca kazna. Tako se to radi u civilizovanom svetu. Isto to vazi i za propale i ruzne fasade.
 
Mene samo interesuje što ste sad zaoštrili temu daj da spustimo malo tenziju.
Al nešto sam primetio pošto se B.B tretira kao periferija ne kao centra grada, a radim u centru pa mi je poznato da npr trotoar u Njegoševoj ulici je širok preko 4 metra a uradili su ga behatonom tj pločama celom širinom i odrađen je do yaya a u Požeškoj je urađen samo 2 m širine. U centar se ulaže puno više nego u periferiju. Kizo u pravu si jel trebaju lekari da izađu da stavljaju pločice ili svako ko oće da popije piće u kafiću mora da postavi 10 ploča da bi dobio piće. Al i mi smo malo zapenili počeku smo ovde da se svađamo oko gluposti a nema ni jednog nadležnog iz grada ni na jednom forumu koji bi odgovarao na ovakve stvari sve je ovo sto mi napišemo ovde puko nagađanje što neki od mudonja iz gradske vlade ne stane na neki forum i odgovara na pitanja i na rekla kazala nego se pojave s vremena na vreme na tv kao u poslu su u gužvi nemogu oni sve da stignu. Mene samo još jedna stvar zanima kad će biti svečano puštanje u rad Požeške ulice. (možda 31 februara ili limburga meseca)
 
Evo i ja bih nesto da dodam, ali najpre da pohvalim Kizu za slike - svaka cast, verno odslikavaju stanje u Pozeskoj, mada bilo bi tu jos kojesta da se doda, mislim i sam si rekao - nezavrsena okretnica, shuta na sve strane, itd.

Sto se tice unistenih prilaza lokalima i zgradama u Pozeskoj, priznajem da stvarno ne znam ko je nadlezan (grad ili vlasnik lokala ili stanari, nebitno), poenta je da su prilaze unistili upravo radnici AR Gradnje (ili Swietelsky ili kako se vec zove ta 'renomirana' firma koju nikad niko nije video u Pozeskoj, a dobila posao).

Rupe i pukotine koje su sad ostale uz behaton (pa do prilaza lokalima i zgradama), nastale su u toku rekonstrukcije, ranije ih nije bilo. Napominjem da nisam nikakav strucnjak, ali znam da postoji masina kojom moze lepo, pravolinijski da se sece stari asfalt i da se ukloni, tako su mogli da postave behaton i bilo bi OK i precizno. Oni su taj stari asfalt razbijali nekakvim busilicama, nemam pojma. U redu da se kolovoz tako razbija, ali trotoar? Pa naravno da ce onda sve popucati i raspasti se sve do ulaza u lokale, ali kontam da je busilicama bilo mnogo brze i manje cimanje za radnike, pri tom su ionako kasnili sa rokovima, pa kao - ko ce da vodi racuna o preciznosti, daj po kratkom postupku.
I lepo kad su stavili svoj behaton, pokupili se i otisli, a rupe koju su ostavili nisu njihova nadleznost - nego sta, sad bi trebali stanari zgrada i zakupci da finansiraju i popravljaju rupetine, koje je napravio izvodjac radova? Ne razumem tu logiku.
Em su nas sve na Brdu mrcvarili 8 meseci nepotrebno (efektivno su radili ulicu 3-4 meseca, od Juna do Septembra gotovo nista nije radjeno), em sad kad su ostavili fusheraj, ne bi da ga srede jer izlazi iz njihove nadleznosti. Ma ajde.

Ja se ne protivim tome da prilaz lokalu treba da sredi zakupac/vlasnik...(neka je to tako, ajde), a da li prilaz lokalima na Bulevaru ili Nemanjinoj sredjuju zakupci lokala i stanari zgrada, ili grad?
I ajde...cak i ako zgrade i lokali treba da iskesiraju i srede nove prilaze, jel normalno da oni to placaju ako je stetu napravila druga firma (AR Gradnja)?

Ono kako meni sad izgleda, izvodjac radova nece snositi nikakvu stetu (surprise, surprise), a grad ce iz budzeta platiti Beograd putu da malo asfaltom popuni te rupetine, cisto da se zamaskira. Nerealno je ocekivati da ce stanari placati novi asfalt ispred zgrada (prosto je neizvodljivo u Srbiji, nemoguce da se ljudi sloze, nema se para itd, a uostalom i zasto bi placali za nesto sto nisu oni unistili), pretpostavljam da ce platiti grad, a stvarno steta - jer te pare (koliko god da je para), grad je mogao da ulozi u nesto drugo.
 
MareCar":1tqe0gl9 je napisao(la):
kiza_BB":1tqe0gl9 je napisao(la):
Nije mi jasno zašto braniš nešto što se očigledno odbraniti ne može?! A to je odgovornost, pre svega, Grada! .
Nije grad odgovoran za odrzavanje privatnih placeva, sta je tebi?!? Gde ti zivis?
Brate, jel ti čitaš šta ja pišem!? Ako već citiraš nastavi samo jednu rečenicu dalje. Nemoj mi seći i vaditi iz konteksta:

"Nemoj mi poturati neki socijalizam, komunizam, društvenu svojinu, manir da za sve čekamo državu da odradi! Nisam rekao da vlasnici lokala treba da sede skrštenih ruku i čekaju da im Grad (država) odradi sve, pa i reklamu za firmu!!! Moraju i oni učestvovati!"

DAKLE, JA SAM I REKAO da i oni moraju učestvovati...

Slažem se, nema potrebe za svađom. Uostalom nema ni svrhe.
Potpuno je jasno ko je primarno kriv. Neka čelnici Grada DOĐU da vide šta je urađeno i organizuju sve što se treba popraviti. Od onoga što pripada privatnom posedu, do onoga za šta su oni, kao vlast u ovom gradu, odgovorni.
Mare, uvek sam za kazne vlasnicima privatne svojine koji nisu sredili šta treba i sad se prave blesavi, očekujući da neko drugi nešto završi. Od smeća, čišćenja snega, do svega, ali ipak Grad pre toga mora srediti svoj deo I ONO ŠTO SU SAMI UNIŠTILI tokom rekonstrukcije i dati rok da se ostatak uradi. Kad kažem Grad mislim na firmu koja je radila rekonstrukciju, jer nju je Beograd angažovao.
 
kiza_BB":3gmlt205 je napisao(la):
MareCar":3gmlt205 je napisao(la):
kiza_BB":3gmlt205 je napisao(la):
Nije mi jasno zašto braniš nešto što se očigledno odbraniti ne može?! A to je odgovornost, pre svega, Grada! .
Nije grad odgovoran za odrzavanje privatnih placeva, sta je tebi?!? Gde ti zivis?
Brate, jel ti čitaš šta ja pišem!? Ako već citiraš nastavi samo jednu rečenicu dalje. Nemoj mi seći i vaditi iz konteksta:
Ja sam ti tako napisao na citirano zato sto kazes, i u ovom citiranom post-u opet, da je grad kriv. A grad nije i ne moze biti kriv za zapustene placeve ispred privatnih objekata. Jedino sta treba, i to sam vec rekao, da radi grad je da vrsi kontrolu i da natera vlasnike da to dovedu u red, i to on nije radio i ne radi.
 
MareCar":aw7dfdcs je napisao(la):
kiza_BB":aw7dfdcs je napisao(la):
MareCar":aw7dfdcs je napisao(la):
Nije grad odgovoran za odrzavanje privatnih placeva, sta je tebi?!? Gde ti zivis?
Brate, jel ti čitaš šta ja pišem!? Ako već citiraš nastavi samo jednu rečenicu dalje. Nemoj mi seći i vaditi iz konteksta:
Ja sam ti tako napisao na citirano zato sto kazes, i u ovom citiranom post-u opet, da je grad kriv. A grad nije i ne moze biti kriv za zapustene placeve ispred privatnih objekata. Jedino sta treba, i to sam vec rekao, da radi grad je da vrsi kontrolu i da natera vlasnike da to dovedu u red, i to on nije radio i ne radi.
OK, razumemo se..
Pozdrav...
 
Ventimille":o0xxbbne je napisao(la):
sad bi trebali stanari zgrada i zakupci da finansiraju i popravljaju rupetine, koje je napravio izvodjac radova? Ne razumem tu logiku.
Naravno da ne, nego se s' vremena na vreme tako pojavi neka tema gde se nadrifilozofski testiraju granice logike. To obično rade ovi što predmet rasprave nikad nisu ni videli, a kamoli prošli njime. Ostali vežbaju spinovanje idući na siguricu ''narod je uvek veća st*** od vlasti'', ko zna kad bi moglo da koristi.

Mislim, jbt, na ovoj temi sam pročitao da preko tramvaj-autobus-taxi baštica ne treba da ide zebra...
 
Izvor: Politika 24.02.2010

Za trotoare u Požeškoj još 15,7 miliona dinara

„Beograd put” od ponedeljka počinje radove koji nisu bili deo nedavne obnove. – Šut i turistički putokazi nedeljama leže bačeni uz ulicu, gumena izolacija ispada iz šina, a žice vire iz električnih stubova

Posle šestomesečnih radova, Požeška ulica zvanično je puštena u rad pre tri nedelje kada su tramvaji na liniji 12 i 13 ponovo krenuli duž najprometnije saobraćajnice na Banovom brdu. „Žila kucavica” ovog dela grada otvorena je desetak dana pre roka, ali iz JKP „Beograd put” najavljuju da će već početkom sledeće nedelje nastaviti sa dodatnim radovima koji nisu bili predviđeni ugovorom o rekonstrukciji čiji su potpisnici grad Beograd i izvođač, austrijska kompanija „Svitelski”.

Predmet novog posla, kažu u preduzeću za održavanje puteva, jesu trotoari između popločanog dela uz kolovoz i ulaza u objekte u Požeškoj, a obnova prilaznih površina biće obavljena na deonici dugoj 1.300 metara iznad raskrsnice sa Kirovljevom ulicom.
– Popravke obuhvataju pojas širine dva do šest metara, između dela trotoara koji je popločan prilikom obnove i ulaza u zgrade. Početak posla planiran je za prvi mart, a vrednost radova koji se izvode po nalogu gradske Direkcije za puteve je 15.700.000 dinara – ističu u „Beograd putu”.

Prema komentarima žitelja Banovog brda, nedovršeni i oštećeni trotoari van popločanog dela za kratko vreme ugrozili su estetski izgled obavljenih radova.

Budući da „produžetak” popločane staze nije bio predmet ugovora o rekonstrukciji, postavljene granitne kocke na mnogim mestima ostale su neučvršćene i počele da ispadaju.

– Trotoar se najviše „kruni” kod Doma zdravlja i na nekoliko autobuskih stajališta, a najviše rupa u pojasu od zgrada do popločanog dela nastalo je baš za vreme rekonstrukcije. Radovi su završeni pre nekoliko nedelja, a nikome još nije palo na pamet da, na primer, vrati izvađene turističke putokaze koji mesecima leže bačeni u parku. Tramvajska okretnica prepuna je ostavljenog šuta, a na veliki broj otvora na banderama koje nose kontaktnu mrežu još nisu vraćeni poklopci pa iz njih vire žice – ocenio je sugrađanin Uroš Aleksić, žitelj Banovog brda.

Zamerke stanovnika Čukarice izazvali su i pešački prelazi sa kojih je u roku od mesec dana spala boja tako da su „zebre” ostale obeležene samo na asfaltnom delu kolovoza, ali ne i na betonskim tramvajskim bašticama. Od kada su proradile linije 12 i 13, ispod šina nedaleko od raskrsnice sa Kirovljevom poispadao je izolacioni sloj od livene gume, a na nekoliko mesta otvori šahtova nisu izravnati sa trotoarom.
Po završetku rekonstrukcije Požeške ulice, nadležni u Gradskoj upravi istakli su da glavni izvođač u nekoliko navrata nije ispoštovao dogovor sa investitorom zbog toga što kao pobednik na tenderu nije imao sopstvenu operativu za 60 odsto radova, već je angažovao na desetine podizvođača ugrožavajući dinamiku izgradnje.
 
Evo i u politici,takodje imaju 3 fotke kao sto vi postaviste,ajmo ljudi,kako mi je drago kada ih teramo da rade svoj posao :gobb:

За тротоаре у Пожешкој још 15,7 милиона динара
„Београд пут” од понедељка почиње радове који нису били део недавне обнове. – Шут и туристички путокази недељама леже бачени уз улицу, гумена изолација испада из шина, а жице вире из електричних стубова

Потребно уклонити оштећене плоче...
После шестомесечних радова, Пожешка улица званично је пуштена у рад пре три недеље када су трамваји на линији 12 и 13 поново кренули дуж најпрометније саобраћајнице на Бановом брду. „Жила куцавица” овог дела града отворена је десетак дана пре рока, али из ЈКП „Београд пут” најављују да ће већ почетком следеће недеље наставити са додатним радовима који нису били предвиђени уговором о реконструкцији чији су потписници град Београд и извођач, аустријска компанија „Свителски”.
Предмет новог посла, кажу у предузећу за одржавање путева, јесу тротоари између поплочаног дела уз коловоз и улаза у објекте у Пожешкој, а обнова прилазних површина биће обављена на деоници дугој 1.300 метара изнад раскрснице са Кировљевом улицом.
– Поправке обухватају појас ширине два до шест метара, између дела тротоара који је поплочан приликом обнове и улаза у зграде. Почетак посла планиран је за први март, а вредност радова који се изводе по налогу градске Дирекције за путеве је 15.700.000 динара – истичу у „Београд путу”.

...вратити на место извађене знаке и ...
Према коментарима житеља Бановог брда, недовршени и оштећени тротоари ван поплочаног дела за кратко време угрозили су естетски изглед обављених радова.
Будући да „продужетак” поплочане стазе није био предмет уговора о реконструкцији, постављене гранитне коцке на многим местима остале су неучвршћене и почеле да испадају.
– Тротоар се највише „круни” код Дома здравља и на неколико аутобуских стајалишта, а највише рупа у појасу од зграда до поплочаног дела настало је баш за време реконструкције. Радови су завршени пре неколико недеља, а никоме још није пало на памет да, на пример, врати извађене туристичке путоказе који месецима леже бачени у парку. Трамвајска окретница препуна је остављеног шута, а на велики број отвора на бандерама које носе контактну мрежу још нису враћени поклопци па из њих вире жице – оценио је суграђанин Урош Алексић, житељ Бановог брда.

...обележити „зебре” (Фото Р. Крстинић)
Замерке становника Чукарице изазвали су и пешачки прелази са којих је у року од месец дана спала боја тако да су „зебре” остале обележене само на асфалтном делу коловоза, али не и на бетонским трамвајским баштицама. Од када су прорадиле линије 12 и 13, испод шина недалеко од раскрснице са Кировљевом поиспадао је изолациони слој од ливене гуме, а на неколико места отвори шахтова нису изравнати са тротоаром.
По завршетку реконструкције Пожешке улице, надлежни у Градској управи истакли су да главни извођач у неколико наврата није испоштовао договор са инвеститором због тога што као победник на тендеру није имао сопствену оперативу за 60 одсто радова, већ је ангажовао на десетине подизвођача угрожавајући динамику изградње.

М. Л.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Za-trotoare-u-Pozeshkoj-josh-157-miliona-dinara.sr.html
 
Igor":1qsnvpoo je napisao(la):
Izvor: Politika 24.02.2010


Budući da „produžetak” popločane staze nije bio predmet ugovora o rekonstrukciji, postavljene granitne kocke na mnogim mestima ostale su neučvršćene i počele da ispadaju.


Dobre te granitne kocke jbt :blah:
 
Nemogu da verujem da će napokon da završe radove. Samo me interesuje dal će sve da odrade jer od behatona do stepenica do moje zgrade ima više od 6 metara slikaću danas da se uverite koliko je krša i loma tu nabacano da je samo šut bilo bi lepo a šahtovi bez poklopaca to nisu nigde pomenuli da će i to da srede.
ŽIVI BILI PA VIDELI. Danas ču da slikam pa da vidimo za koliko će taj deo da bude sređen. To je onaj najgluplji semafor kod predzadnje stanice tramvaja sa gornje strane de je parking, butik za debele pa sve do raskrsnice sa Trebevićkom.
 
Lepa vest, videcemo u ponedeljak sta ce od toga da bude.

Inace, sinoc su dosli kamioni i odvezli radnicku baraku koja je stajala na stanici kod 'Cesme' od juna prosle godine. Naravno, djubre iza sebe nisu pokupili, par kesa cementa kao i jedno prevrnuto bure iz kog curi neka crna gusta tecnost po 'granitnim plocicama'. :D

@Dragan44
Mislim da znam o kom delu Pozeske pricas. Da, tamo ima dosta shuta, a mislim da je neki shut ostao i posle one 2 trafike koje su odatle uklonjene jos ranije.
Primetio sam da se butik za 'punije dame' zatvorio. Sada, kad bi nasa opstina bila ozbiljna opstina, iskoristila bi priliku i srusila tu udzericu, jer ono nema sanse da je lagalno sazidano.
 
To je legalno sazidano i to je držao kafić MIĆA ALIJA (Alija daj hašiša). To i de je Bole šister to im je opština sazidala kad su porušili onaj deo prema okretnici de su im bile radnjice, kad je tramvaj trebalo tuda da prođe pre 25 god.
A evo pet slika pa sami procenite one daščice koje vidite to smo stavili da zatvorimo šahtove da neko ne upadne u njih.
Inače ovo je pre bio skver de su okretali busevi 33a i posle 88 i 23.
Izvinjavam se odmah za kvalitet slika jer sam slikao mobilnim telefonom.

dsc00372qc.jpg


dsc00373rk.jpg


dsc00374p.jpg


dsc00375m.jpg


dsc00376ds.jpg


Pogledajte samo kakv je parking da nepričam o ostalim delovima.
 
Vec vidim Bulevar Revolucije ovako poplocan i povraca mi se.
 
Nije, slicno je samo po boji, Pozeska ima daleko kvalitetnije ploce.
 
Tacno za kvalitet ploca ali nisu stavili taktilne ploce kreteni vidjecemo sta ce uraditi :kafa:
 
Vrh