Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

vucko":2mio8iw2 je napisao(la):
Evo slika jos 2 cesme kod opstine i kod pokojnog platana 198,jos nismo uslikali cesmu kod puteva beograd i trscanske.

[url]http://img340.imageshack.us/img340/8313/dsc05338y.th.jpg[/url]

Uploaded with ImageShack.us

[url]http://img135.imageshack.us/img135/7230/dsc05329a.th.jpg[/url]

Uploaded with ImageShack.us

Nisam mogao da slikam iz boljeg ugla cesmu jer su sa leve strane bili policajci koji mi nisu dali da ih slikam,a pre toga su me legitimisali.Budale neizivljene,cetvorica sede na klupi od kojih je jedan saobracajac...
Алал им чесме... Све по истом калупу. :rolleyes:

И друго, важније: синоћ, шетам ја пса, и хтедох хтедох да испробам чесму, ону код Општине Звездара, вртим, неупућена, славину лево десно, кад, шикну вода као из гејзира на све стране, и из славине, и из зида самог, испрска и куче и мене. А да се заустави не може. Срећом упути ме један пролазник да се то само "гаси". Океј, и престаде да тече мало касније. Али, док сам ја то покушавала да "затворим", оно све лабаво, клима се, и излази читава из лежишта, мишљах, остаће ми у руци славина... :notok:
 
ZvezdarkaVracaric":2hto2btn je napisao(la):
И друго, важније: синоћ, шетам ја пса, и хтедох хтедох да испробам чесму, ону код Општине Звездара, вртим, неупућена, славину лево десно, кад, шикну вода као из гејзира на све стране, и из славине, и из зида самог, испрска и куче и мене. А да се заустави не може. Срећом упути ме један пролазник да се то само "гаси". Океј, и престаде да тече мало касније. Али, док сам ја то покушавала да "затворим", оно све лабаво, клима се, и излази читава из лежишта, мишљах, остаће ми у руци славина... :notok:
Koliko vidim pritiska se, ne okreće, verovatno si nešto razlabavila, pa je zato šikljalo :D
dsc00026.jpg

(sa ssc)
 
lukpot":jcoabjm2 je napisao(la):
ZvezdarkaVracaric":jcoabjm2 je napisao(la):
И друго, важније: синоћ, шетам ја пса, и хтедох хтедох да испробам чесму, ону код Општине Звездара, вртим, неупућена, славину лево десно, кад, шикну вода као из гејзира на све стране, и из славине, и из зида самог, испрска и куче и мене. А да се заустави не може. Срећом упути ме један пролазник да се то само "гаси". Океј, и престаде да тече мало касније. Али, док сам ја то покушавала да "затворим", оно све лабаво, клима се, и излази читава из лежишта, мишљах, остаће ми у руци славина... :notok:
Koliko vidim pritiska se, ne okreće, verovatno si nešto razlabavila, pa je zato šikljalo :D
http://img574.imageshack.us/img574/2161/dsc00026.jpg
(sa ssc)
Али ја нисам то вртела ништа грубо, баш више бојажљиво, било је разлабављено и пре но сам уопште почела било шта да радим, а онда притисох, и шикну вода...
 
Nisu jos fiksirali ih kako trebaju mada stoji da siklja voda previse jako.Verujem da tek trebaju da steluju slavien i postave svete behaton ploce oko cesama.Znacemo da su cesme gotove onog dana kada ih objave na studiu b kao vest,do tada ovo racunajmo kao predpremijeru.

Inace ona cesma kod trscanske jos uvek nema slavinu.I dalje insistiram da se postavi cesma na kraju bulevara kod cvetkove pijace...
 
Semafor na uglu Vatroslava Jagica i Bulevara je propisno iskrivljen. Izgleda da su ga ovi iz Zelenila kamionom malo zveknuli.
 
Iskrivljen je i onaj u prvoj ulici gore,preko puta djerma,ispred orla.zaboravih ime ulice.
 
Super slike jerry :kk:
Kao jedini stanovnik bulevara sa ovog foruma,reci mi kakav je tvoj utisak o rekonstrukciji sada kad se vec zavrsava sadnjom drvoreda?
 
vucko":19yavff1 je napisao(la):
Super slike jerry :kk:
Kao jedini stanovnik bulevara sa ovog foruma,reci mi kakav je tvoj utisak o rekonstrukciji sada kad se vec zavrsava sadnjom drvoreda?
Па, није ваљда он једини. И ја сам становница Булевара, већ, ево, скоро 40 година :).

Прво, најсвежије - чесму код Општине Звездара су данас фиксирали, може да се користи ок. :) . Ипак, остаје примедба: Зашто су све те чесме пуки клонови са штанц-машине?

А утисци...

На први поглед, изгледа готивно.

Али, али... Кад се мало боље загледа, види се доста ситног фушераја.
(за онај крупнији, постављање цеви, инсталација, у односу на платане, и мимо тог односа, не знам, нисам стручњак).

Мислим да тек треба да видимо, кад падну јаче кише, снег...

А већ се и видело, на пар места није нивелисано како треба, праве се приличне баре. (Слично, уосталом, као испред саме Општине, мала језера, и зелене површине натопљене водом, од мало јаче кише, иако је све реконструисано пре пар година).

На појединим местима плоче на тротоару су улегнуте, изврнуте, може и да се саплете...

Даље, имам утисак доста сиромашног, слабог осветљења. А синоћ је баш једна светиљка испред моје зграде била и угашена сасвим.

Саобраћај се одвија нешто брже, генерално, али има периода кад се баш некако све заглави, горе него раније.

Она сокоћала на семафорима ама баш ничему не служе, колико год човек притискао оно дугме, семафор држи исто црвено врло дуго за пешаке и само тандрчу без везе, и преносно и дословно.

А и кратко траје зелено за пешаке, мора готово да се трчи преко улице, иначе се појави црвено у сред док сте на прелазу.

Платани...
Дај Боже да се приме и да тај систем наводњавања функционише.

Како год, све приче и ујдурме око тога смо пажљиво забележили, и речју и сликом, још од јануара ове године, кад је све почело.

Биће и у моме новом роману одељак посвећен тој борби за платане, и она истинита, а врло тужна прича, коју смо, на жалост, мало где могли комплетну чути, сем овде понегде по интернету.
 
Izvinjavam se sto zaboravih i na vas,kratke sam pameti nekada :)

Evo mojih vecerasnjih utisaka ako se to tako moze nazvati

Prolazih danas pored mesta gde je bio platan 198 i videh da kopaju nesto.Budalasto pomislih da ce napraviti dzepni park po ideji drvenog advokata.Dok sam se vracao veceras videh da su napravili parking tacno na mestu gde je bio platan 198!

Cak su i nekoliko policajaca koje su ocigledno zaduzili da cuvaju to mesto komentarisali koje je to izivljavanje nad gradjanima!

Moj jedini zakljucak je da je ovo jos jedno pljuvanje u lice gradjanima od strane gradskih vlasti,sada neka budu sigurni da ce im sve do jedne plocice sa imenima velikodusnih donatora biti poskidane cim se postave!!!

:mad:

P.S.Danas dok je bio sklonjen behaton jasno se videlo da nema nikakvih vodova i infrastrukture kojim su pravdali secenje platana 198 bez obzira na potpisan ugovor sa Vladom Zivanovicem od strane gradskog menadzera i direktora zelenila!Na parking mestu nema nikakvih sahtova.
 
Eh, vučko, trebao si da slikaš da nema vodova...

Zar ste očekivali nešto drugo? Tako funkcioniše vlast...
 
E sad bi voleo da čujem nešto tipa"imperija uzvraća udarac".. :kafa:
 
Puce cev jutros kod broja 336(to je kod kariceve zgrade).Necemo imati vodu do popodne,al su ga rekonstruisali svaka cast!
 
Zakrpise rupu,a rade svugde u bulevaru od cvetka do batutove,ukljucujuci secenje behatona i budzenje,takodje i dole kod djerma.A i menjaju onaj portal kod djerma sto su ovi iz zelenila skucali kamionom :)

A zanimljivo je da ispred Beograd puta ima 5 kaseta za sadnice u kojima su nasred rupe cevi za telefon i struju i to na pola metra,pa ne mogu da sade drvece,trebaju da izoraju tu trotoar za neki dan pa ce onda izmestiti kablove...Svaka im cast stvarno.

Evo i flajer koji zatekoh u sanducetu danas :

Postovani Zvezdarci,radovi na bulevaru su zavrseni.U kratkom roku je izvrsenja njegova adaptacija kao i unapredjenje kompletne infrastrukture u skladu sa savremenim standardima.
Bulevar je ponovo vise od ulice za mnoge od nas
Zahvaljujuci zalaganju gradonacelnika Dragana Djilas i Opstinskog odbora demokratske stranke zvezdara,grad je dobio saobracajnicu dostojnu prave metropole.
Iako se dobrobiti rekonstrukcije vec sada osecaju,ostaje nam da sacekamo prolece,da bi smo pod olistalim krosnjama platana uzivali u punoj lepoti Bulevara.
Do tada,i od tada,cuvajmo bulevar da bi smo sto duze bili ponosni na njega


Vasa demokratska stranka

:lol:
 
Evo, i ja kao stanovnik Bulevara mogu reci da je ovo drvece prilicno osvezilo ceo Bulevar, ali i dalje ne mogu da se naviknem da hodam jer mi je i dalje sve monotono. Nekako ako krenem peskeod Vuka do Liona sve mi mnogo dalje izgleda.

Cesme koje su postavili su ocajne, stanicne ogradice takodje, mogao je dizajn stanice sa sve stajalistem i nastresnicm da bude jedinstven na primer.

Velika mana - nema nigde klupa o kojima niko nije razmisljao a jako bi dobro dosle i koristile ljudima koji setaju bulevarom, nema ni jednog cveta, nema ni jednog detalja koji bi mogao da pokaze da je nekom stalo do necega. sve je uniformisano.

E a sada ono glavno- stajling je jeftin i nikuda se nije otislo i napredovalo u estetskom smislu. Mnogo stvari je moglo za manje para da se uradi lepse i inspirativnije. Ali ja pricam o stanju zemlje i uprave grada, gde gradonacelnikova firma kontrolise svaki bilbord u gradu, gde se za 10 godina uspela uspostaviti ista zatucanost ljudi koja je bila i za vreme Slobe, u umetnickom i duhovnom i bilo kom drugom smislu.
Sve u svemu, jedina stvar koja mi se svidja je sto ima drveca i sto tramvaji idu osetno brze. Sve ostalo je slaba dvojka.
 
Pa cekaj dziggy,da izraste drvece.da sruse udzerice i.t.d.Onda ce da sve izgleda moderno i evropski :p

Ozbiljno bi lepo izgledalo da ako metro bude bio pod zemljom kada sklone sine umesto njih stave drvored i cvece(nesto slicno kao sto je bilo od batutove do cvetka pre rekonstrukcije).

Inace da se dopunim oko one propagande-na drugoj strani lista stoji crtez DS zvedara vredne ruke Zvezdare i natpis velikim slovima vredelo je!

:laugh:
 
Kakva propaganda ala KPJ nego kod opstine zvezdara postavili zardinjere da se nepenju na trotoar :kafa:
 
@ Dziggy +1 O tome sam ja govorio.Da ovo nije nikakav ``evropski`` bulevar, vec jedna ulickana gomila betona. Ako hoce humani Bulevar, barem malo ljudski, treba da postave naizmenicno zardinjere i klupice.

@ Direktor Zardinjere su mnogo lepsi i kvalitetnije resenje od stubica. Fizicki su jace, oplemenjuju ulicu, i stite pesake od prskanja automobila za vreme kisnog perioda.

@ Vucko Na potezu kod Lipovog lada su zasadili platane i do 1,5 metara nize od ostalih, sto znaci da su opet krali na tenderu.
 
Jel neko primetio da postoji problem sa podzemnim kontejnerima,jer je rupa za bacanje smeća isuviše mala pa se ostavljaju pune kese,kutije pored otvora jer ne mogu da prođu,isto sam primetio u Knezu kod Albanije.Dakle rešenje postoji,otvori treba da su duple širine ,valjda će ovi iz Gradske čistoće to i sami uvideti.. :kafa:
 
Otvori su predvidjeni valjda za kese do 40l ane za king 120l :kafa:
 
Slike rekonstruisanog bulevara 11.11.2010,radovi zavrseni 1.9.2010.Napomena-slike su samo dela od cvetka do liona,do vuka sigurno ima jos bezbroj ovakvih situacija

Mesto gde je pukla cev
dsc05447dd.jpg


dsc05450y.jpg


dsc05453.jpg


dsc05454.jpg


dsc05456c.jpg


dsc05460m.jpg


dsc05463y.jpg


dsc05464j.jpg


dsc05465n.jpg


dsc05468s.jpg


dsc05469a.jpg
 
stf, jos nije kasno da se na Bulevaru, a i drugde postave zardinjere sa cvecem i zimzelenim rastinjem, kad vec nema travnatih bastica i aleja, zardinjere bi malo osvezile tu betonsko asfaltnu pustos.
 
Vrh