Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Screenshot (2263).png
 
Bio sam do urbanističkog zavoda da se raspitam u vezi Bulevara i drugih bitnih tema za planove na Zvezdari i u Beogradu. Trenuno se radi PDR raskrsnice produžetka Čingrijine (Vjekoslava Kovača) i Bulevara. Izgleda da direkcija zahteva ukidanje kružnog toka da bi bila jeftinija gradnja. Takođe je i najavljeno ukidanje podzemnih prolaza koji su bili preambiciozni jer ova vlast ne može da napravi podzemne prolaze ni na Slaviji koja je najopterećenija raskrsnica u Beogradu i Srbiji. Sve u svemu, nastavljaju da nas prave budalama do sledećih izbora koji su iza ćoška.
 
Bio sam do urbanističkog zavoda da se raspitam u vezi Bulevara i drugih bitnih tema za planove na Zvezdari i u Beogradu. Trenuno se radi PDR raskrsnice produžetka Čingrijine (Vjekoslava Kovača) i Bulevara. Izgleda da direkcija zahteva ukidanje kružnog toka da bi bila jeftinija gradnja. Takođe je i najavljeno ukidanje podzemnih prolaza koji su bili preambiciozni jer ova vlast ne može da napravi podzemne prolaze ni na Slaviji koja je najopterećenija raskrsnica u Beogradu i Srbiji. Sve u svemu, nastavljaju da nas prave budalama do sledećih izbora koji su iza ćoška.
А докле је стигао нови план за Булевар изнад Устаничке? Има ли нацрта на видику?
 
А докле је стигао нови план за Булевар изнад Устаничке? Има ли нацрта на видику?
Rečeno mi je da će plan biti na uvidu jednog dana. Zavod ostaje pri izbacivanju tramvaja i do se ne dovodi u pitanje. Moraćemo da protestujemo.
 
Čike i tete u urbanističkom zavodu nisu problem nego oni koji ih plaćaju i finansiraju i to projektno po izradi plana, a to je gradska vlast. Sve je politika.
Komisija za planove grada Beograda gradski urbanista Marko Stojčić, pomoćnik Vesića Đorđe Milić, izvršna direktorka Direkcije za izgradnju Beograda Marija Leković i još neki anonimusi kojih nema navedenih ni na sajtu a određuju kako će Beograd izgledati.
 
Poslednja izmena:
Odem danas malo do MML groblja da roditeljima zapalim svecu, a vidim uveliko braca giguga bugari ( vuciceva podrska) uveli gas u svoja dvorista. Samo mislim da ne kapiraju, da ce danas biti gasa a sutra ne, i da ce ih lupati po usesima sa cenom. Iznenadio sam se da i na grobnim mestima nisu uveli gas jer velik broj glasaca upravo glasa odatle.
 
Odavno, ceo potez od MML pa uz Smederevac, jos za vreme Tita. Nemam nista protiv njih, ali mi smeta njihova ideoloska opsednutost bratkom Vuckom ( ne nasim ). Mislim da svako od njih cak i drzi sliku bratka, kao ikonu.
 
Vidi, da je srbin, nije. Ali to je vec neka druga tema, vratimo se na BKA.
 
Odem danas malo do MML groblja da roditeljima zapalim svecu, a vidim uveliko braca giguga bugari ( vuciceva podrska) uveli gas u svoja dvorista. Samo mislim da ne kapiraju, da ce danas biti gasa a sutra ne, i da ce ih lupati po usesima sa cenom. Iznenadio sam se da i na grobnim mestima nisu uveli gas jer velik broj glasaca upravo glasa odatle.
Ако сте већ против Вучића и његове СНС секте, лепо би било да не преузимате њихову матрицу за оптуживање и оцењивање група, насеља, организација, појединаца. И ја сам био данас на гробљу да очистимо и средим око гробних места мојих предака и припремим за задушнице. Ми староседеоци имамо можда ги-гу нагласак али немамо баш никакве везе са бугарском. У 19 веку је овај потес насељен Србима претежно из јужне Србије, данашња општина Житорађа и околина. То је историчар Александар Бачко научно доказао приликом писања књиге о М. М. Лугу која је издата пре 20 година од стране наше парохије. Тако да не треба да ширите дезинформације и полу информације. Касније 70их и 80их година доселило се доста људи са југа Србије, са Косова и Метохије а у току ратова деведесетих из свих бивших југословенских република. Ценим да Бугара има испод 1%.
Што се тиче гаса, да ли ће га бити или неће то је велико питање које не зависи од нас нити од наше власти. Да ће бити јефтин, неће. Али ни вама у становима није јефтино грејање, и пелет је јако скуп. Тако да је гас ако се рационално користи, прихватљив еколошки а и експлоатација је врло комфорна. Не треба се подсмевати баш сваком подухвату, посебно не људима који се боре да обезбеде себи и својим породицама боље и комфорније услове за живот.
Што се тиче гласања, нажалост СНС иако ништа није значајније урадио у инфраструктури на потезу од Устаничке према Калуђерици, добио је већину гласова. Али гледано процентуално то је око 35% бирачког тела, тако да је она констатација са Вучићевим сликама, у најмању руку безвезна.
Морам вас подсетити, пошто можда не знате или се не сећате, да је однос ДС-а док је био на власти био благо речено понижавајући према Луговима. Председници општина у то време нису ни залазили у наше крајеве нити су разговарали са људима одавде. Ако хоћемо промене, потребан је озбиљан приступ, без етикетирања, озбиљна критика и конструктивни предлози.
 
Vrh