Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

hazard":kxfp4ee5 je napisao(la):
Prvo ce se srediti kolovozne trake, pa onda tramvajske sine u sredini, sto je i logicno zbog protoka saobracaja
Mislim da to i nije toliko logicno, zasto bi onda sada asfaltirali nekadasnje bastice, a nisu stavili ni novi vodovod ni toplovod ni kanalizaciju?
Mislim da je ipak pametnije prvo uraditi sine i bastice i pustiti tramvaje, a onda na miru i bez autobusa sredjivati kolovoz. Pogotovo sto moraju i toplovod i kanalizaciju da menjaju.
 
Ovo sada sto asfaltiraju je privremeno.Prosao sam juce bulevarom,nisu cak ni stari sloj kaldrme koji se nalaio ispod skinuli,barem na delu kod zgrade opstine.
 
i ja sam razumeo da j ovo privremeno, kako bi sav saobraćaj išao levom stranom bulevara dok desnu komplet sređuju. tramvajske baštice rade na kraju
 
Tako je,takodje na kraju ce trotoar,inace nisam ni znao ispod sina su stajale one drvene precage(ne znam kako se zovu),ludilo totalno.
Zaffo bar si dobio vodu,il to bese dziggy :p
 
Da,upravo tako,samo nije bila vidljiva jer je bila zabetonirana,kao ni kaldrma.Nadam se da ce makar ta rekonstrukcija proci kako valja,gledajuci sta se desava shvatih da ce tramvaji biti ubrzani sto je po meni najvaznije nama average joe-ima :)
 
Дрвене пречаге се зову прагови. :p Нисам знао да су тамо још увек остали.
 
Iskopace na kraju i neku parnjacu kao fosil....
 
vucko":2ovu6ck2 je napisao(la):
Zaffo bar si dobio vodu,il to bese dziggy :p
opet je nemam do sutra u 14 :rolleyes:

inače meni je uvek bilo zanimljivo da je kod jagićeve na kolovozu u asfaltu ostao jedan par šina čija mi funkcija nikad nije bila jasna, kao da su ostale još od neke stare okretnice tramvaja. to je jedno parče koje ide "koso" od sada već bivše baštice sa neparne strane negde do pola bulevara tačno ka jagićevoj. da li neko zna nešto više o ovome?
 
zaffa":dnpg9bta je napisao(la):
vucko":dnpg9bta je napisao(la):
Zaffo bar si dobio vodu,il to bese dziggy :p
opet je nemam do sutra u 14 :rolleyes:

inače meni je uvek bilo zanimljivo da je kod jagićeve na kolovozu u asfaltu ostao jedan par šina čija mi funkcija nikad nije bila jasna, kao da su ostale još od neke stare okretnice tramvaja. to je jedno parče koje ide "koso" od sada već bivše baštice sa neparne strane negde do pola bulevara tačno ka jagićevoj. da li neko zna nešto više o ovome?
To je ostatak sina od pre x godina,mislim da je tacno tu gde je jagiceva ranije bila neka okretnica tramvaja pre drugog svetskog rata i da je tu bilo jos drveca da bi tramvajdzije imale hlad kad odmaraju.

Mislim da je takva sina sa jedne na drugu stranu bila i kod depoa ali su je skinuli.

Drzi se sto se tice vode,gadna je to rabota:)
 
i meni dosla voda, bio neki lokalni kvar, sad kad riljaju izgleda potkace sve sto se moze potkaciti... radi se na sve strane intenzivno. jedva cekam da vidim novo ruho drage mi ulice!
 
@ dziggy

Novo ruho će biti ćelava ulica od betona, asfalta i parkiranih automobila, tako da će svaki stanovnik Bulevara poželeti da se preseli na Novi Beograd, da bi mogao da uživa u miru i zelenilu.
 
Znaci sve vreme ovo rade da bi se ljudi selili u belville,znao sam! :p
 
Видим да ће "Липов `лад" да промени име у "Ој Србијо нигде `лада нема"
 
Zapravo ima jedan platan ostavljen od 30 tak leta ispred lipovog lada ali nije tacno ispred vec malo navise ka cvetku :)
 
Ko se nada da će Bulevar izgledati šik,neka svrati do Požeške,čim se potpiše ugovor i svi se lepo ugrade više ih ne interesuje ni kvalitet ni izgled,eto i taj pominjani potez Vuk-Jat.. pa na šta liče ti trotoari danas,ne može da se prođe od parkiranih kola a trotoari ni dva metra širine ,a fasadama da ne govorim kod Vuka i preko pta Metropola,kao da smo u Čaušeskuevoj Rumuniji :kafa:
 
2012":29vr86a6 je napisao(la):
Ko se nada da će Bulevar izgledati šik,neka svrati do Požeške,čim se potpiše ugovor i svi se lepo ugrade više ih ne interesuje ni kvalitet ni izgled,eto i taj pominjani potez Vuk-Jat.. pa na šta liče ti trotoari danas,ne može da se prođe od parkiranih kola a trotoari ni dva metra širine ,a fasadama da ne govorim kod Vuka i preko pta Metropola,kao da smo u Čaušeskuevoj Rumuniji :kafa:
Trotoari od skupstine do Vuka su radjeni na brzinu pred Evroviziju, zbog stranaca.
Bulevar rekonstruise Balkan gradnja, koja je radila Resavsku, a Resavska je fantasticno odradjena.
Jedina zamerka je sto nece posaditi travu u basticama, tako da se sada nadam bas stampanom betonu... :/
 
@hazard,bolje reći realizma ne znači da sam optimističan i za uličnu infrastrukturu,posebno posle Požeške :kafa: dela govore ,zar će neko pohvalti Gradsku vlast za Mega promašaje u organizaciji i kontrolu kvaliteta obavljenog posla,a platilo se bogme dobro a rezultat - - - - - ;)
 
bulevar rekonstruise druga firma, i ja mislim da nece staviti bas one crveno zute kocke , vec neke primerenije kao u resavskoj. . A sto se tice drveca sta da se radi sad kad su posekli sve... samo se nadam da ce nesto dobro posaditi, mada mogli su da ostave to drvece, leti ce biti nesnosno!
 
Pa ,javlja mi se da će umesto drveća dići Metro na stubove u mesto ispod zemlje,a stubove će ofarbati u zeleno da podsećaju na platane :kafa:
 
dziggy":3f2myop1 je napisao(la):
bulevar rekonstruise druga firma, i ja mislim da nece staviti bas one crveno zute kocke , vec neke primerenije kao u resavskoj. . A sto se tice drveca sta da se radi sad kad su posekli sve... samo se nadam da ce nesto dobro posaditi, mada mogli su da ostave to drvece, leti ce biti nesnosno!
crveno zute stavljaju kocke,seti se onog budjavog rendera sa snegom i olistalim zimzelenim liscem u pamfletu...

Ta zuto-crvena kombinacija me podseca na mekdonalds,mogli bi da naprave mekdonalds u depou,kad je bal nek je maskenbal!
 
Ma kakve kocke u boji,za mesec dana postane bež prašnjavo,da su stavljali granit trajao 100 g. :kafa:
 
Vrh