Šta je novo?

Rekonstrukcija Brankovog mosta

Zar nisu ovi stubovi pomjerani kad se prvi put most prosirivao?
 
RioBL":1j16rk4o je napisao(la):
Cek, cek, smislicu ja novo rjesenje! :D
velika stvar je i samo vozila do veličine kombija da mogu da prolaze kroz tu ,,cev,,
te bi za sva veca vozila ostao ,,gornji nivo,, što bi i bio značajan pomak :kk:

u tom slučaju treba razmisliti gde postaviti uliv u tu ,,cev,,
imam utisak ako rešiš taj problem uliva (desna obala Save)
osmislio si i rešenje :D
 
Ovo je fenomenalno!! :) :) Svaka čast!


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=59639#p59639:zkkgoqxk je napisao(la):
zexland » Pon Okt 12, 2009 11:55 pm[/url]":zkkgoqxk]Danas sredjujuci fotografije starog Beograda, naleteo sam na staro i nikada realizovano idejno resenje konjanika ( cetiri kralja) sa stubovima,koji su trebali da budu postavljeni u sklopu mosta kralja Aleksandra.

Danas naravno imamo Brankov most koji je izgradjen na ostacima lancanog mosta kralja Aleksandra.

Hteo sam cisto da vidim kako bi izgledala kombinacija danasnjeg Brankovog mosta i konjanika, imajuci u vidu da su terase opstale, ali potpuno neiskoriscene.

Sadasnju metalnu plavu ogradu zamenio sam kamenom, prateci isti stil kamenih konstrukcija. Plavi metalni deo sam obojio u belu boju. Probao sam i sa bronzom ( Nikolin predlog od pre dve godine) da oblozim belu metalnu konstrukciju sa obe strane, ali mi se bas nije dopalo...

Konjanici su skulptura Knez Mihaila, mrzelo me da trazim neke druge, cisto kao primer, i stubovi naravno nisu originalni (prema projektu).

No, evo kako to izgleda...

Resizeofbmost01.jpg


Resizeofbmost02-1.jpg


Resizeofbmost03.jpg


Resizeofbmost04.jpg


Resizeofbmost05.jpg


Resizeofbmost06.jpg


Resizeofbmost07.jpg


Kako vam se dopada ?
 
Vrh