Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

Evo malo vanrednih slika

Deo bliže sredini je već asfaltiran

Da skratimo neizvesnost u vezi ploča,biće umetnute ali ne u vidu linija kao u centralnom delu nego ovako u vidu polja.



Za ovo nisam siguran šta je

Mesto za kamene ploče

I ovo



Kocka je lepo posložena.

Cevi za navodnjavanje



Durbin...

...je Kaleidoskop u stvari

Zip lajn



Pogleda na centralni deo oko brdašca,lepo održavan

I pogled ka delu prema Ivana Ribara

I za kraj,ekskluziva!
Radovi na ovom delu ka Nehruovoj se završavaju do kraja nedelje.A od ponedeljka se kreće na ovu stranu ka Ivana Ribara.Naravno pričam o građevinskim radovima,Zelenilo će nastaviti sređivanje na dalje.Rok od 31.XII '20 se odnosi na celo šetalište u bloku 45.
 
Ako si Janko,ne stižem ni da čitam a kamoli da slikam.
 
Слике од пре пар дана

IMG_1664.jpg

IMG_1663.jpg

IMG_1661.jpg

IMG_1659.jpg

IMG_1657.jpg
 
таласасти брежуљак ко у бнв
 
Krenuli su da dospipaju "fuge" u centralnom delu šetališta, ono što se ispralo od završetka radova. Valjda će sada biti to to što se tog dela tiče. GLedajući taj deo, mislim da je projektant malo zeznuo zbog ovog komplikovanog kružnog dela sa kamenim kockama, koje nisu poređane u lepezu, da je lepeza mislim da bi mogle zauvek da traju.
Jedna generalna opaska je da šetalište privlači ogroman broj ljudi (neuporedivo sa vremenom pre) što vodi mnogo većoj količini đubreta u kantama duž šetališa, koje zelenilo uredno čisti svako jutro (nažalost rukama vade, ove kante ne mogu jednostavno da se isprazne). Nadam se da će tako ostati i u godinama koje dolaze.
One izdanke ambrozije su zaista ekspeditivno počupali posle pojave na društvenim mrežama, mada mene lično ubi ovih dana alergija, verovatno od polja iza blokova (NBG je generalno uvek crven za ambroziju).
 
Pričao sa ljudima iz Zelenila, kažu da su slali "zamerke" i za druge stvari, no naišli na "ćutanje".
rRekoše mi da je trebalo da bude bolje rešenje za kante, kao i za slivnike, što je normalno i po proceduri da oni navedu šta treba popraviti, ali...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
https://www.novosti.rs/beograd/vesti/91 ... e-sadrzaja

Dokle više ovi pokušaji nametanja novih imena

NA RADOST NOVOBEOGRAĐANA
OKO 4,5 kilometara staza, sportskih terena i igrališta duž ova tri bloka, nisu sređivana skoro 50 godina. Ideja gradskih čelnika bila je da ih obnove i uglancaju, kako bi nekada nazvano naselje "Sunce" postalo naselje "Priroda".

Jedna kritika na JKP !? Nadam se da to nije uvod u privatizaciju Zelenila
TRAVA I GRANjE
LEPU sliku Bloka 45 kvare samo prostori između zgrada. Iako ekipe "Zelenila" vredno rade, i već su četiri puta kosile travu, zbog kiša ona raste velikom brzinom. Tu je i granje koje je odsečeno prilikom orezivanja i koje nije pokupljeno i odneto.
 
Није ми јасно, бар према овом тексту из новости, да ће им за део шеталишта кроз блок 44 требати годину дана. Он је смешне дужине, упола, ако не и више, краћи од овог дела у 45-ом блоку. Једино ако ће успут да сређују и паркиће унутар тог блока..
 
Кила":57tlauzp je napisao(la):
Није ми јасно, бар према овом тексту из новости, да ће им за део шеталишта кроз блок 44 требати годину дана. Он је смешне дужине, упола, ако не и више, краћи од овог дела у 45-ом блоку. Једино ако ће успут да сређују и паркиће унутар тог блока..
Ama bre ljudi, to se rasteže i tempira na dnevno-političke datume, tako da je sad pao "voljni momenat".
Cenim da će se ubrzati pred sledeće izbore za skupštinu grada...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Šta bi sa početkom onog drugog kraka, ipak nije i dalje počelo? Bila je najava pre par nedelja, ništa nije krenulo
 
Још увек раде део од Нехруове до ресторана Св. Никола
 
Блок71":1kgo724t je napisao(la):
Још увек раде део од Нехруове до ресторана Св. Никола
Zar nije neko polovinom avgusta najavio završetak tog dela i početak ovog ka I. Ribara?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Jel ovo raskopavanje krenulo u Bloku 45 ili Bloku 70?
 
U bloku 45, do 70. će stići 2022 ili 2023, gledajujći kako ide renoviranje. Ja sam se plašio da i ovde ne preskoče ovu zimsku sezonu, ali su krenuli tako da sada nema stajanja.
 
DusanBG":2i4rq8ce je napisao(la):
U bloku 45, do 70. će stići 2022 ili 2023, gledajujći kako ide renoviranje. Ja sam se plašio da i ovde ne preskoče ovu zimsku sezonu, ali su krenuli tako da sada nema stajanja.
Da li ima ili nema stajanja videćemo, svakako da su probili rokove debelo.
Mislim ako se šetaju 3 radnika po gradilištu oni nominalno nisu stali ali nije da baš i nešto rade...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Pa gledajući kako se žale po ostatku NBG na održavanje zelenih površina i pre svega skupljanje smeća, čini mi se da nam je ovo produženo renoviranje pomoglo da završeni deo bude čist. Isti radnici prvo ujutro isprazne sve kante sa smećem i skupe pobacano okolo (zaista mi nisu jasni ovi klinci koji kao dobar dan bacaju otpad oko klupa) pa pređu na građevinske radove u delu koji se sad rade...
 
DusanBG":h6rv1vku je napisao(la):
Pa gledajući kako se žale po ostatku NBG na održavanje zelenih površina i pre svega skupljanje smeća, čini mi se da nam je ovo produženo renoviranje pomoglo da završeni deo bude čist. Isti radnici prvo ujutro isprazne sve kante sa smećem i skupe pobacano okolo (zaista mi nisu jasni ovi klinci koji kao dobar dan bacaju otpad oko klupa) pa pređu na građevinske radove u delu koji se sad rade...
Pa dobro ove radove ne izvodi Zelenilo nego podizvođači.
BTW, pričao sam sa radnicima zelenila oko kanti, one ipak mogu da sa "svuku" i isprazne.
Ali po rečima radnika "... Mnogo je nezgodno, brzo će da se slome..."

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Ma da, pitao sam ja odmah još na proleće jednog što vadi rukama. Kaže dole je vezano lancem i ne mogu da se izvade i skroz okrenu, već samo da se nagnu na stranu. Nije mi jasno zašto i to ne rade, makar bi im bilo malo lakše, ali njima eto kao da je lakše rukama da vade. Bolje da se i polome, onda će ih već preurediti i napraviti malo bolje, staviti duži lanac ili slično.

Kao što je onaj zarđali znak proizvođača na javnoj česmi zamenjen kada su videli da ljudi na društvenim mrežama šeruju kako je zarđao deo česme koja nije ni proradila.
 
Slušaj, ima tu svega. Pričao sam sa nekom ženom "šeficom" Zelenila tamo u Gandijevoj, oko broja radnika i broja kanti za đubre, ona kaže : "smanjuju nam broj ljudi, a i radnicima je lakše da kupe sa zemlje nego da vade iz kanti one uloške"

Da ne poveruješ!

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Vrh