Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Samo nam još i to fali. Pa ne bi smo narednih nekoliko godina imali železnicu u normalnoj funkciji. :)
 
Jos jedna zimska, sa tvitera. Nazalost nije potpisana.

Photo 14.01.22, 14 32 02.jpg
 
Све зависи од тачке гледања. Мада је на овим сликама неугледна индустријска зона Новог Београда - топлана, бродоградилиште и грађевинска оператива уз реку.
 
Све зависи од тачке гледања. Мада је на овим сликама неугледна индустријска зона Новог Београда - топлана, бродоградилиште и грађевинска оператива уз реку.
Da, to je iz bas uocljivo iz ovih visinskih fotografija, pogotovu zimi kada nema zlenila da malo ublazi dojam. Dodao bih jos barake u bloku 64.
 
Ružni delovi NBG su IMT i priobalje od Bloka 70a do Gazele.

Sve će se to srediti, ali toliko novih stanova će žestoko opteretiti NBG infrastrukturu ako se ne doda još neki most i neki tunel.
 
Novom Beogradu fali vertikala pogotovu blok 26 i kod železničke stanice NBG. Vidite samo kako je West 65 kula razbila veriktalnu monotoniju krmača. Inače predlažem igoru da dr Strangeloveu za zasluge za Beobuild dodeli počasnu titulu Beobuild eye in the sky :D
 
Po meni je mnogo bolje praviti vitke solitere umesto zidova koji jedu prostor kao što bila planirana zgrada u Bloku 37 ili planiran objekat na mestu Centrotekstila dijagonalno od Starog Merkatora.

Naravno, mislim da pretežno stambene blokove.

Uz prugu neka zidaju šta hoće.
 
Sve će se to srediti, ali toliko novih stanova će žestoko opteretiti NBG infrastrukturu ako se ne doda još neki most i neki tunel.
Zapravo, neće. Osnovni problem sa beogradskim mostovima je što se živi u starom Beogradu (2/3 stanovništva), a radi na Novom. Pošto je poslovni centar Beograda na NB, onda posebno izgradnja skupljih stanova - njihovi kupci su baš ti što rade na NB - skraćuje dužinu putovanja i smanjuje urbanističke probleme (evo npr. moj slučaj: na posao već 3 godine idem peške😃 - šala mala i anegdotski slučaj, ali ipak, svi znamo smerove špiceva na Gazeli).

Dakle, skupi stanovi na Vračaru su mnogo veći problem za mostove od o ih na NB.

Zaključak js da treba graditi što više stanova na NB, istovremeno oživeti centar grada kao poslovnu zonu, i to će biti jako dobro za grad.
 
Novom Beogradu fali vertikala pogotovu blok 26 i kod železničke stanice NBG. Vidite samo kako je West 65 kula razbila veriktalnu monotoniju krmača. Inače predlažem igoru da dr Strangeloveu za zasluge za Beobuild dodeli počasnu titulu Beobuild eye in the sky :D


"Fali" u kom smislu? "Vizuelno"?
Pa vidi, dole na terenu, to ne fali jer svaka takva zgrada dodata u ranije zamišljen i već izveden prostor povlači urbanistički haos. Kad imaš plan, drži se plana, dorađuj ga da bude bolji, nemoj da ga menjaš tako da upropastiš i poništiš već izgrađeno.


Ne znam da li je iko komentarisao na forumu, ali meni je ovo građenje viskoh zgrada širom Beograda tamo gde padne na pamet investitoru potpuno ludilo.
Umesto da se takve zgrade grupišu na jedno mestu i da se svi prateći infrastrukturni i životni problemi takođe grupišu i rešavaju zajedno, one se grade bukvalno gde se nađe slobodan plac i naravno da se ti problemi šire po celom gradu... pakao deregulacije i urbanističkog haosa.
 
Zapravo, neće. Osnovni problem sa beogradskim mostovima je što se živi u starom Beogradu (2/3 stanovništva), a radi na Novom. Pošto je poslovni centar Beograda na NB, onda posebno izgradnja skupljih stanova - njihovi kupci su baš ti što rade na NB - skraćuje dužinu putovanja i smanjuje urbanističke probleme (evo npr. moj slučaj: na posao već 3 godine idem peške😃 - šala mala i anegdotski slučaj, ali ipak, svi znamo smerove špiceva na Gazeli).

Dakle, skupi stanovi na Vračaru su mnogo veći problem za mostove od o ih na NB.

Zaključak js da treba graditi što više stanova na NB, istovremeno oživeti centar grada kao poslovnu zonu, i to će biti jako dobro za grad.
Slažem se ako je to zaista tako. Za osobu koja radi na NBG je pametno da tu i kupi stan, ali pitanje je koliko je verovatno da se neće promeniti posao (tj. opštinu sedišta firme).
 
A ovaj Džoni Džerkovič voli da provocira, more...

све у служби дежурног провокатора ;)

Све зависи од тачке гледања. Мада је на овим сликама неугледна индустријска зона Новог Београда - топлана, бродоградилиште и грађевинска оператива уз реку.

на то додај и блок 26. као што мислим да је БнВ пропуштена шанса, тако је и НБГ пропуштена шанса био својевремено
 
Главна мана НБГ јесте што није комплетиран, фали Т6 до кружног тока, фали да се попуни пар блокова, а мислим да оригинално индустријски блокови - 65, 67, 68, 69, 58 нису ни били предвиђени за станоградњу, а главни промашај је изостајање решавања блока 18 када су постојали услови да то реши држава, али то је промашај у рангу прескакања Чубуре, Лекиног брда, Душановца, Малешког брда и Старе Карабурме у урбанизацији и новоградњи у истом периоду. Једино је НБГ имао срећу да је блок 18 ушушкан и не оптерећује остатак НБГ саобраћајно, као што са друге стране реке квартови старе аљкавије регулације гуше сва насеља прављена иза.
 
Da su ti kvartovi stare aljkavije regulacije, odnosno prevaziđeni za današnje potrebe grada, na obodima grada, bio bi slučaj kao na NBG.
 

Весић поновио да се неће градити у Блоку 8


У Блоку 8 неће бити никакве градње. Није усвојен никакав план, а самим тим није издата ни грађевинска дозвола, рекао је Горан Весић, заменик градоначелника Београда, гостујући у јутарњем програму Студија Б.

– Они који буне грађане показују слику са предлога плана инвеститора који не само да није усвојен него је заустављен пре неколико месеци од стране градске секретарке за урбанизам Бојане Радаковић и градског урбанисте Марка Стојичића. То су урадили сами без притиска грађана, уз моју сагласност. Чекао сам последња два-три дана да се јави још неко од функционера локалне власти да нешто уради, каже или стане на страну грађана. Да не буде да само ја решавам проблеме, али не вреди. Изгледа да то мени увек западне – рекао је Весић.

Он је истакао да то што неко жели нешто да гради, па предложи план, не значи да ће те његове жеље бити усвојене.

– Гарантујем да док сам ја у Граду Београду, тај план неће бити усвојен као што није усвојен ни у Блоку 37, где сам заједно са грађанима зауставио градњу која је имала грађевинску дозволу. Уколико добијемо поверење грађана на изборима, решићемо цео Нови Београд забраном градње на локацијама које се налазе између зграда, а које су предмет напада инвеститора – рекао је Весић.

Весић је додао и то да може да разуме да ће се градити на Новом Београду, али на плацевима који су празни, а не између две зграде где постоји празан простор те поручио да се то више неће догађати.

 
Imam pitanje o bloku 38. Da li neko moze da mi kaze kakav je kvalitet tzv. mercedes zgrada?
 
Imam pitanje o bloku 38. Da li neko moze da mi kaze kakav je kvalitet tzv. mercedes zgrada?
Пошто сам прозван;)од стране @Астродулета, да дам и одговор.

Становао сам у блоку 38 неких 30 година, али не у "Мерцедес" зградама, него у "Глисти", зграда са четири спрата, дугачка са 12. улаза, а која је испред ових "мерцедес" зграда. Знам какви су станови у овим кулама, има и 1,5 собних, 2.собних и 3,5 собних. У другој "Мерцедес" кули (то је Милутина Миланковића 132), кула ближе тржном центру, је било и већих станова и многи су преграђивани, тако су барем причали.

Станове је градило г.п. "Ратко Митровић", као и остале зграде у овом блоку, а и у 37. и 33. блоку. Обе куле су својевремено биле у "проблему" пуцања зидова, посебно у оним најмањим собама на "челу кула", где су једна до других собе из два стана који су у том делу један до другог. Сећам се јако добро, да је у стану од моје венчане куме на 9-том спрату (у једној од трокраких ламела у 132-ци), пукао зид, неких 7-8 цм је била пукотина, па је могла са комшиницом, иначе својом другарицом, да комотно чаврљају, ..... Углавном и највише је било проблема са 3,5 собним становима. Кажем то је све санирано и нема више проблема. Квалитет градње је добар, ипак је то стара градња. Има три лифта, два путничка и један теретни. У поткровљу обе куле су биле "подрумске" просторије. Колико знам све је сад претворено у дограђене станове.

Код ових 3,5 собних станова (84 квадрата) ми се не свиђа то, кад се жели отићи у спаваћу собу и ту малу собу где су пуцали зидови, мора се проћи кроз дневну собу (пролазна је). Једна од соба је до кухиње и у њу се улази нормално из ходника. Чак је и купатило пролазно, мада има и посебан вц.

Постоји на друштвеној мрежи "Књига ликова" све о Мерцедес кули 132 па се и ту може доста сазнати о кули/ма https://www.facebook.com/SoliterMercedesIIBulMM/

На огласима о продаји станова има неколико баш ових 3,5 собних станова на продају у М.М.132, један се продаје за 22 милиона динара, стан је сређен, али је, да извинете, тежак кичерај. Код другог стана, који се продаје је приказ и цртеж истог.
https://www.goglasi.com/nekretnine-i-zemljista/search?q= Mercedes soliter blok 38&categoryId=126
https://www.indomio.rs/11990598#photo7
https://frame.goglasi.com/frame?eid=236126749
https://frame.goglasi.com/frame?eid=225216187

Блок 38 има доста паркова, ту је наравно и ош "Ратко Митровић", вртић "Лане", тржни центар где је Макси, ту је и банка "Поштанска штедионица", зграда царине, неколико неизбежних кафића, срећом нема коцкарнице с обзиром да је близу школа, пекара, ребљи ресторан, теретана на отвореном, простор за боћање. Паркирање је, као и у осталим блоковима, катастрофа. После 15 часова не може се наћи место за паркирање, па је нажалост кошаркашки терен, где су некад играли великани наше кошарке Кића, Праја, Дуца, Мока, Ђаковићи,.. претворен у паркинг!!!

Толико за сад.
 
Poslednja izmena:
Пошто сам прозван;)од стране @Астродулета, да дам и одговор.

Становао сам у блоку 38 неких 30 година, али не у "Мерцедес" зградама, него у "Глисти", зграда са четири спрата, дугачка са 12. улаза, а која је испред ових "мерцедес" зграда. Знам какви су станови у овим кулама, има и 1,5 собних, 2.собних и 3,5 собних. У другој "Мерцедес" кули (то је Милутина Миланковића 132), кула ближе тржном центру, је било и већих станова и многи су преграђивани, тако су барем причали.

Станове је градило г.п. "Ратко Митровић", као и остале зграде у овом блоку, а и у 37. и 33. блоку. Обе куле су својевремено биле у "проблему" пуцања зидова, посебно у оним најмањим собама на "челу кула", где су једна до других собе из два стана који су у том делу један до другог. Сећам се јако добро, да је у стану од моје венчане куме на 9-том спрату (у једној од трокраких ламела у 132-ци), пукао зид, неких 7-8 цм је била пукотина, па је могла са комшиницом, иначе својом другарицом, да комотно чаврљају, ..... Углавном и највише је било проблема са 3,5 собним становима. Кажем то је све санирано и нема више проблема. Квалитет градње је добар, ипак је то стара градња. Има три лифта, два путничка и један теретни. У поткровљу обе куле су биле "подрумске" просторије. Колико знам све је сад претворено у дограђене станове.

Код ових 3,5 собних станова (84 квадрата) ми се не свиђа то, кад се жели отићи у спаваћу собу и ту малу собу где су пуцали зидови, мора се проћи кроз дневну собу (пролазна је). Једна од соба је до кухиње и у њу се улази нормално из ходника. Чак је и купатило пролазно, мада има и посебан вц.

Постоји на друштвеној мрежи "Књига ликова" све о Мерцедес кули 132 па се и ту може доста сазнати о кули/ма https://www.facebook.com/SoliterMercedesIIBulMM/

На огласима о продаји станова има неколико баш ових 3,5 собних станова на продају у М.М.132, један се продаје за 22 милиона динара, стан је сређен, али је, да извинете, тежак кичерај. Код другог стана, који се продаје је приказ и цртеж истог.
https://www.goglasi.com/nekretnine-i-zemljista/search?q= Mercedes soliter blok 38&categoryId=126
https://www.indomio.rs/11990598#photo7
https://frame.goglasi.com/frame?eid=236126749
https://frame.goglasi.com/frame?eid=225216187

Блок 38 има доста паркова, ту је наравно и ош "Ратко Митровић", вртић "Лане", тржни центар где је Макси, ту је и банка "Поштанска штедионица", зграда царине, неколико неизбежних кафића, срећом нема коцкарнице с обзиром да је близу школа, пекара, ребљи ресторан, теретана на отвореном, простор за боћање. Паркирање је, као и у осталим блоковима, катастрофа. После 15 часова не може се наћи место за паркирање, па је нажалост кошаркашки терен, где су некад играли великани наше кошарке Кића, Праја, Дуца, Мока, Ђаковићи,.. претворен у паркинг!!!

Толико за сад.
Hvala na super odgovoru! Ja sam video drugi oglas jednog stana na 12. spratu koji me je zainteresovao, ali izgleda da je prodat u medjuvremenu. Ovaj kiceraj me ne interesuje.
Po meni je lokacija ovog bloka dobra, ima dosta sadrzaja u bloku, tako da bi trebalo da pruzi normalan i komforan zivot.
 

Nema gradnje u otvorenim blokovima 44, 45, 70 i 70A na Novom Beogradu


Svi treba da znaju da Grad Beograd neće dozvoliti tako nešto i da će veoma čvrsto stajati iza stava da nema gradnje u otvorenim blokovima 44, 45, 70 i 70A i ostalim blokvima sličnog urbanističkog karaktera na Novom Beogradu

Grad Beograd veoma čvrsto stoji iza stava da nema gradnje u otvorenim blokovima 44, 45, 70 i 70A i ostalim blokvima sličnog urbanističkog karaktera na Novom Beogradu, saopšteno je iz Kabineta glavnog urbaniste.

– Želim da obavestim građane Beograda u vezi sa pojedinim navodima koji se pojavljuju na društvenim mrežama kao i pozivom na svojevrsne proteste na teritoriji opštine Novi Beograd da Grad Beograd upravo završava rad na izradi izmena i dopuna plana generalne regulacije, koji se isključivo bavi javnim namenama, javnim interesom i kvalitetom života u Beogradu – rekao je glavni urbanista Marko Stojčić.

On je dodao da je u tom smislu poziv na proteste kojima se navodi da će izmenama i dopunama plana generalne regulacije biti moguća izgradnja na otvorenim i zelenim površinama unutar blokova na Novom Beogradu apsolutno lažna iz razloga što upravo ovaj plan stavlja van snage mogućnost izrade plana detaljne regulacije kojim bi se eventualno omogućila nova izgradnja a ujedno se prvi put u istoriji Beograda utvrđuje termin urbanistička zaštita.

– Ta urbanistička zaštita podrazumeva apsolutno očuvanje otvorenog prostora svih ranije izgrađenih novobeogradskih blokova, tako da nema reči ni o kakvoj gradnji. To nas dovodi do zaključka da su ovakvi navodi, odnosno lažno uzbunjivanje građana možda i usmereni ka nekim zahtevima investitora jer bi im eventualno te lažne informacije pomogle da ostvare svoje ciljeve koji upravo i jesu gradnja u otvorenim novobeogradskim blokovima. – zaključio je Stojčić.

 
Poslednja izmena:
Vrh