Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855724#p855724:lbeafsp4 je napisao(la):
savoir28 » 05 Јун 2021 01:43 pm[/url]":lbeafsp4]
KartmenBG":lbeafsp4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855100#p855100 je napisao(la):
Igor » Sre Jun 02, 2021 5:24 pm[/url]":lbeafsp4]






ovo je posledica sto je sve u vlasnistvu grada. sa jedne strane buka oko ovoga bi bila validna da vam je neko okupirao vasu parcelu ali obzirom da nije slucaj nema nekog osnova sem ljudskog a to je da se stanarima zaklanja pogled na bulevar. Stanari imaju ogroman park unutar bloka tako da nije sad kao da imaju problema kao na zvezdari nedostatak zelenih povrsina. Ali na zalost grad nema i nikada nije imao luksuz da pravi nesto planski i da se toga drzi zbog traznje a to vidimo po centru grada gde je hronican planski nedostatak velikih javnih povrsina ispred dragulja arhitekture pa cak ni ispred hrama nije mogla da se zadrzi neka velika otvorena javna povrsina nego su umetnuli biblioteku i novi patrijarsiski dvor.Tako da ovo meni uopste nije iznenadjenje nego vise sablon po kom se vec decenijama (preko pola veka) razvija grad. Nekada je sistemski drzava zaklanjala i narusavala vizuru grada a sada ova novokomponovana arhitektura zaklanja socijalisticku i tako u krug. A ovo sto se bune stanari je isto kao sto se bune stanari iznad prokopa, skroz neosnovano jer nije grad duzan da im pravi parking mesta jer na zapadu su parking mesta na ekstra lokacijama luksuz kategorija a ne socijalna. Meni je ovo jedno od arhitektonski najzanimljivijih projekata nadam se da ce ispostovati render i drago mi je sto ce zakloniti zapustenu fasadu iznad koja je u nadleznosti tih istih stanara koji se bune jer im nova zgrada zaklanja pogled a meni pravo da vam kazem mi je drago jer ce ih ova zgrada zakloniti da ne moram da gledam njihovo ruglo jer 50 godina nisu mogli ni dinara da skupe da operu ili bar prefarbaju fasadu.
Lako je tebi kada ne živiš u toj zgradi, a oni koji žive kada se ujutro probude i pogledaju kroz prozor neće više videti nebo u daljini nego će najverovatnije gledati u neki conference room i neke zaposlene koji su već zaposeli ono malo parkinga što je ostalo u bloku. Drugo, nema svako da plati za tu fasadu o kojoj pričaš. Treće, ova nakarada će uticati i na ostale stanovnike bloka, a ne samo na te iz zgrade. Dakle, zaključujem da se ti vodiš onom "Lako je tuđim k***** gloginje mlatiti". I vidim da ti je bitnije da tebi bude lepo kada prolaziš tuda( kolima pretpostavljam) nego nekoj porodici koja živi u toj zgradi i čiji će kvalitet života znatno opasti zbog tvog "interesantnog i lepog" arhitektonskog rešenja.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Све ме ово мало подсећа на неуспеле протесте станара осмоспратнице из блока 3 када се на слободној парцели требала да гради пословна зграда паралелна са улицом Булевар Авној-а. То је она сад већ одавно изграђена пословна зграда ткз. "М пословни центар", додуше она је висински мања (четири спрата), него што ће бити ова ругоба. Али је зато размак између ове две зграде много мањи него што ће бити размак између зграда у блоку 37.

Сећате се и протеста станара Булевара Арсенија Чарнојевића (ауто-пут) кад је трабала да се гради пословна зграда, сада бившег Верано Моторса, која ето још увек није готова. А и ова пословна зграда је исто ближа стамбеној згради, него што ће бити ова пословна зграда постојећој стамбеној згради у Булевару Милутина Миланковића 162-174.

Жао ми је што су станари тог дела блока 37 пропустили шансу да се изгради гаража која је требало да се ту гради на три спрата, сад не би имали ових проблема, а и не би имали проблема са паркирањем да је иста изграђена. Иначе станари и ове осмоспратнице и оне прве, која је иза већ изграђених пословних објеката су, то ми је тада и сад било јако чудно, протестовали и кад се градио Булевар Милутина Миланковића, јер многи од њих су ту, на делу од Народних хероја до Тошиног бунара, имали своје баште, садили су воће и поврће, неки су и продавали на пијацама! Знам да су неки чак, ишли и дотле и претили тадашњем председнику општине Нови Београд Жељку Ожеговићу, против градње булевара у том делу!!!

Да је висина ове нове пословне зграде иста као што су и оне две постојеће, мислим да нико не би ништа рекао, овако.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855757#p855757:frjnasqw je napisao(la):
Пантограф » 05 Јун 2021 04:24 pm[/url]":frjnasqw]Ovo nije baš 'u sred', ali kad pogledam onu poljančinu gde je FK Novi Beograd... pomislim da se svašta tu sprema (školu da grade neće sigurno).
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855775#p855775:frjnasqw je napisao(la):
Duk » 05 Јун 2021 05:15 pm[/url]":frjnasqw]Takođe se preplaših kad pročitah po sred da je gradnja u popularnoj "Rupači" ,terenima FKNBG.
За сад се ништа не спрема у ткз. „Рупачи“ или ти на терену ФК „Нови Београд“. Школа неће требати, ионако дечица из тог блока иду у о.ш. „Душко Радовић“ (блок 1) или о.ш. „Ратко Митровић“ (блок 38), а неки иду и у о.ш. „Ђуро Стругар“ (блок 37), која још увек преживљава као основна школа.

Иначе у том делу блока 33 је онај чувени нацистички бункер заостао из Другог светског рата.

фк_нови београд_.JPG
 
Gde je tačno taj bunker?

Ovi stari blokovi su nekako idealno pravljeni tako da teško može da se "ubudži" nešto u njega. Po obodima može, ali ne svuda. Naime, zgrade su građene taman toliko daleko od ulica da uglavnom nema mesta da nikne nešto novo. Unutar blokova ima ogromnih livada, ali teško bi neko uspeo da gradi nešto tu (recimo na mestu ovog fudbalskog terena) jer bi otpor lokalaca bio ogroman.

Inače, u toj rupi (gde je teren) je leti temperatura predveče niža za nekoliko stepeni (uglavnom zbog vlage). Teren je oko 2-3 metra niže od okolnih trotoara.
 
Жао ми је што су станари тог дела блока 37 пропустили шансу да се изгради гаража која је требало да се ту гради на три спрата, сад не би имали ових проблема, а и не би имали проблема са паркирањем да је иста изграђена.
Znaci dobro sam pretpostavio da je taj plac ostavljen za neku garazu. Pa i delovao je tako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855912#p855912:36fgcegm je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sun Jun 06, 2021 11:38 am[/url]":36fgcegm]
Жао ми је што су станари тог дела блока 37 пропустили шансу да се изгради гаража која је требало да се ту гради на три спрата, сад не би имали ових проблема, а и не би имали проблема са паркирањем да је иста изграђена.
Znaci dobro sam pretpostavio da je taj plac ostavljen za neku garazu. Pa i delovao je tako.

Inicijalno, po urbanističkom planu, to i jeste bilo mesto za garažu na tri nivoa. Na žalost, niko tu nikakvu šansu propustio nije jer šansa nije ni postojala, sve je to bila unapred smišljena taktika. Ta garaža je samo bila fiktivni projekat koji je postojao u urbanističkom zavodu. Tabla da je plac zakupljen postoji od 2017., pogledajte u PDFu vreme izdavanja dozvole za već prenamenjen objekat. Početak gradnje se poklopio sa složenim kockicama, priča se da je investitor blizak predsedniku opštine.
 
Ту би требало да буде гаража и то у бруталистичком стилу да се уклопи са кулом. Ја не знам како ће они продати пословну кулу без места за паркинг.
 
Malko si pomešao stvari.

Ova zgradurina niče u 37. bloku na mestu gde je nekada bila u planu garaža.

Geneks kula je u 33. bloku i u njenom podnožju se gradi poslovni centrić.

Ono što je zajedničko za obe lokacije je da su parkinzi za stanari potrebniji od planiranih objekata.

Da se ja pitam, rešavao bih problem Geneks kule ekspresno, a garažu za nju pravio preko puta na praznoj livadi uz auto-put u bloku 34. Postojeću garažu, nikada aktivarnu, bih srušio i napravio tu neki poslovni centar. Naravno, sve sa idejom da se ne naruši pogled na Kulu.
 
Skupile se komšije
8904d522c503f0b1bb60a38db46da7dc.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855837#p855837:le2ugqhs je napisao(la):
MrGood2016 » Sub Jun 05, 2021 9:53 pm[/url]":le2ugqhs]hoce li doci neko sa foruma od kriticara loseg urbanizma/investitora/bahate novogradnje da podrzi stanare kojima ce ova zgrada zakloniti pogled (i izolovati od buke sa pruge) ?
:gobb: :pob: :sesir:

Live snimak sa okupljanja.
https://www.facebook.com/nedavimobeogra ... 326381116/
 
Ako sam dobro razumeo gospodina koji se obratio na kraju snimka planira se svakodnevno okupljanje u 20h.
 
Ne treba porediti divljaštvo i samoživost žutih* tajkuna poput Verana (ili Miškovića i Beka) i onoga što se dešava u modernom zlatnom i uređenom dobu. Ako je nešto bilo prihvatljivo pre 15 godina, nije više prihvatljivo danas.

* Svet pre 5.10.2000. nije postojao, niko se pre tog datuma nije bavio ni biznisom ni kriminalom, i svakako nije ništa stekao od novca ili nekretnina.
 
Нови Београд: Око 500 станара Блока 37 окупило се на протесту због бесправне изградње пословног комплекса од 8 спратова на зеленој површини испред зграде, станари најавили и блокаду ауто-пута
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856033#p856033:11h017ml je napisao(la):
Archangel » 07 Jun 2021 12:11 am[/url]":11h017ml]Setimo se jednog staklenog finog zida koji stoji već 12 godina ^^

N9Rk9pO.gif


BGgiu0d.png
Da živim u 'zagrađenoj' zgradi u 23. bloku bukvalno bih platio nekome da napravi zgradu gde i Verano - stanari su bukvalno dobili besplatan bukobran. Nije uporedivo sa situacijom u 37. bloku.
 
Kada vidim ove likove sa kučićima veličine koze, onda nikako ne mogu biti na njihovoj strani. Da imaju i malo kulture, ne bi im stanovi ličili na štalu, a okolina se gušila u smeću. Poznajem taj blok i odlično znam koliko je prljav. Kako da budem na strani ljudi koji se ne mogu udostojiti da srede okolinu? To rade njihova deca, njihovi ukućani, ne prlja im okolinu investitor. Oni znaju šta neće, a ne znaju šta hoće. Hoće čistu i zdravu sredinu, ali bez sopstvenog doprinosa. Ne može država da im vaspitava decu!

Nego, šta ćemo sa "Verano" zgradom u bloku 23? Jel i to gradio SNS ili je tada neko drugi bio na vlasti? Kod nas se sve politizuje pa i ovakva gradnja. To je zarazna bolest koja traje preko 30 godina, nema to veze sa Šapićem i Vučićem. Oni samo rade isto ono što su delali njihovi prethodnici.

Budući objekat jeste preglomazan, nije u redu graditi toliku zgradurinu i ljudima uskratiti sunčevu svetlost. Sve u svemu, nije mi žao stanara. Potpuno sam ravnodušan po pitanju izgradnje "krmače" u bloku 37.
 
Koniljo":iyh3q8y7 je napisao(la):
Kada vidim ove likove sa kučićima veličine koze, onda nikako ne mogu biti na njihovoj strani. Da imaju i malo kulture, ne bi im stanovi ličili na štalu, a okolina se gušila u smeću. Poznajem taj blok i odlično znam koliko je prljav. Kako da budem na strani ljudi koji se ne mogu udostojiti da srede okolinu? To rade njihova deca, njihovi ukućani, ne prlja im okolinu investitor. Oni znaju šta neće, a ne znaju šta hoće. Hoće čistu i zdravu sredinu, ali bez sopstvenog doprinosa. Ne može država da im vaspitava decu!

Nego, šta ćemo sa "Verano" zgradom u bloku 23? Jel i to gradio SNS ili je tada neko drugi bio na vlasti? Kod nas se sve politizuje pa i ovakva gradnja. To je zarazna bolest koja traje preko 30 godina, nema to veze sa Šapićem i Vučićem. Oni samo rade isto ono što su delali njihovi prethodnici.

Budući objekat jeste preglomazan, nije u redu graditi toliku zgradurinu i ljudima uskratiti sunčevu svetlost. Sve u svemu, nije mi žao stanara. Potpuno sam ravnodušan po pitanju izgradnje "krmače" u bloku 37.
Svi blokovi su prljavi. Prošetaj se malo po Bloku 21 koji je odličan primer "ja bih na ovom poljančetu zgradu napravio". Zemun je prljav. Senjak je prljav. BEOGRAD je prljav. I to je razlog za tvoju ravnodušnost?! Mrziš ljude na osnovu pasa koje imaju?! Baš si mizerna pojava...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Пантограф":2jnskwaw je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856033#p856033 je napisao(la):
Archangel » 07 Jun 2021 12:11 am[/url]":2jnskwaw]Setimo se jednog staklenog finog zida koji stoji već 12 godina ^^



Da živim u 'zagrađenoj' zgradi u 23. bloku bukvalno bih platio nekome da napravi zgradu gde i Verano - stanari su bukvalno dobili besplatan bukobran. Nije uporedivo sa situacijom u 37. bloku.
Jel znaš da u toj bednoj uličici sada dva automobila ne mogu da se zaobiđu? Jel znaš da do stanova više ne dopire sunčeva svetlost? Jel znaš da je tu nemoguće pronaći parking? Da li znaš koliko je pala vrednost tih stanova? Inače se buka od autoputa i dalje čuje...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Znam. Živim blizu, vozio sam bar 200 puta tuda, prođe se. Ima takvih uličica i u drugim blokovima. Cene stanova uvek su bile niže uz autoput - kupovao sam stan u blizini, i bile su solidne razlike.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856087#p856087:12aryl8e je napisao(la):
dr strangelove » 07 Jun 2021 10:53 am[/url]":12aryl8e]mozda je ovo bolji primer https://www.google.com/maps/@44.8246997 ... !1e1?hl=en
Pa, OK, ali ovo je niža zgrada. Ipak ovaj projekat daje novi 'kvalitet', ako hoćete i eststski - osmospratica u liniji trospratnica.
 
Što se tiče Veranove zgrade, kao što kaže @Pantograf, ne može se porediti sa Blokom 37. Problematična zgrada je na severnoj strani za razliku od Blok 37, a zagađenje bukom je neverovatno štetna stvar kada se živi uz auto-put.

Kada bi se biralo između dva zla, biram Verano bez problema.

Buka sa auto-puta se čuje, ali mnogo manje.

Problem sa mimoilaženjem je aktuealan u svakom bloku na NBG i ne znam koliko je za to kriva Veranova zgrada. Da li je tu nekada bila šira ulica?

Cena stanova je sigurna manja od očekivane, ali to je cena i rizik života u gradu (plus što zgrade uz auto-put uvek imaju nižu cenu). Realno, cene su potpuno neuravnotežene, tako da realno i nema nekog velikog pada za tu zgradu.

Tako je to kada se ne izlazi na izbore i onda se desi neki problem koji dotiče i lokal. upravo zbog ovakvih stvari mora da se izlazi na izbore i da se pokaže političarima da se ovakve stvari naplaćuju na tim izborima.

edit: preteče me @Pantograf sa nekim stavovima.
 
Vrh