Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

ccc":7t6tflv2 je napisao(la):
Pregršt kontradiktornih izjava, bojim se da mi je teško da ispratim logiku. Možda zato što pričaš o više različitih stvari i lokacija, ali hajde jedno po jedno.

"Pitanje je zašto se na placevima koji imaju pristup saobraćajnicama ne grade škole i vrtići kao što su se gradili." - upravo to je lokacija u Agostina Neta. Dakle lokacija koja ima pristup saobraćajnicama, odlično je povezana javnim prevozom (i možemo očekivati da će biti još bolje nakon probijanja železničkog nasipa, odnosno da će pustiti GSP liniju duž tog pravca.

"Što se tiče procenta zelenih površina on će izgradnjom pasti ispod kvote jer su površine koje ulaze u kvotu bloka uz JG već opredeljene za nove zgrade, pa se žuri da se progura i ovo dok narod ne poludi." - pretpostavljam da pričaš o bloku 70. Ja njega nisam ni u jednom trenutku spomenuo.

"Škola u bloku već nema ni 80% popunjenosti, dakle situacija što se tiče blokova nije alarmantna." Ovde su ozbiljne babe i žabe, jer pričaš o osnovnoj školi :)

"Zašto kad država plaća nešto za opšte dobro ne koristi te pogodnosti i ponaša se domaćinski i ne smanjuje kvalitet života postojećim stanarima?" Populistička retorika, naravno da svako mora da ti odgovori da bi trebalo da se ponaša domaćinski. Ali opet, to nema veze sa temom. Ako hoćeš da ima, onda predloži konkretno šta i kako (I gde), a ne da "može tamo negde drugde da se gradi".

Blok 70 jeste generalno u većem problemu i tu bi pažljivije trebalo birati šta bi, ako išta, moglo i trebalo da se uglavi.

Shvatam vrlo dobro frustraciju i nepoverenje ka gradskim (i uostalom bilo kojim drugim nivoima ) vlastima, ali hajde da se onda konkretizuju neki smisleni argumenti (kao što su delimično neki od ove građanske inicijative). Ono što meni uglavnom najčešće smeta kod njih je nerealnost kontra predloga. U stilu, nećemo most pešački do Ade, nego hoćemo umesto toga da se kej spoji do Gazele. Ma hajde, zamisli da se niko nije toga setio tokom prethodnih par decenija...
Dobro ti sad "pomeraš stative".
Ova rasprava jeste krenula posle citiranja posta koji se odnosi na blok 45 i 70.
Ja o tome pričam, jer o tome znam.
Ali dobro ti kažeš da nigde nisi spomenuo blok 70 i to je to.


BlokBrateBlok
 
Prvi post se odnosio na blokove 70 i 70a, direktor se nadovezao sa pričom o srednjoj školi (a na koju se kasnije odnosi većina ostalih postova).

Tako da, preporučujem da se vratiš i polako pročitaš sve :)
 
E Brate a šta ti znači ovo BlokBrateBlok što lepiš na kraju svakog posta Brate? Hvala Brate unapred Brate.
 
Bender Rodriguez":1fcty3j6 je napisao(la):
E Brate a šta ti znači ovo BlokBrateBlok što lepiš na kraju svakog posta Brate? Hvala Brate unapred Brate.
Potpis u tt
bratenemanacemubrate

BlokBrateBlok
 
130188529_10214538008162640_899897177026833757_o.jpg
123078735_10214330441213596_5252985235483614910_o.jpg
96785978_10213265558432192_8209900058695434240_o.jpg
 
Одустало се од језера код Хотела Југославије због очувања ВРО.

А какви аутори два доња текста - потоња Слобина елита и првоборци: отац Срђана Драгојевића Анђелко (Новости), и Миле Кордић, глодур покојне Експрес Политике. А почело се привиђањем паркова и стадиона на Старом аеродрому... по принципу "само што није".
 
Још једном похвале са моје стране, Вожде! :sesir:

Вредан материјал.
 
Хвала, Звездарац! Какав празник за моје очи ова мапа.

Све, све, али ова потковица у 28. и паркић унутар ње... Врх. Ово ће бити леп повод да поправимо чесму и да потече поток после једно 45 година!
 
Mislim da neće uticati na porez, a u uređenoj državi bi na promet nekretnina trebalo da utiče pozitivno, u smislu porasta vrednosti stanova - zaštita bi trebalo da znači sigurnu branu novoj gradnji podizanju gustine naseljenosti, te samim tim, očuvanje kvaliteta života.
 
Hvala na informaciji.
Ja sam dobio i ovakav odgovor.
A ako sam ta zona, to znaci a prvo stan moram ponuditi Zavodu za zastitu spomenika, pa ako oni odbiju, onda nekom kupcu. Ako cena koju dogovorim bude manja od one koju sam ponudio Zavodu, moram opet da ponudim.

Unosi se zabelezba u teretni list... i tako.. za******* na 100 nacina.

Meni to izgleda preterano, al ajd da pitam.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819684#p819684:2bd0jzoy je napisao(la):
SerbPacker » 02 Feb 2021 01:23 pm[/url]":2bd0jzoy]Hvala na informaciji.
Ja sam dobio i ovakav odgovor.
A ako sam ta zona, to znaci a prvo stan moram ponuditi Zavodu za zastitu spomenika, pa ako oni odbiju, onda nekom kupcu. Ako cena koju dogovorim bude manja od one koju sam ponudio Zavodu, moram opet da ponudim.

Unosi se zabelezba u teretni list... i tako.. Zaj****** na 100 nacina.

Meni to izgleda preterano, al ajd da pitam.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

Neee... u ovom slučaju se radi o zaštiti jedne celine, a ne pojedinačnog objekta, ili stana. Ovo gore što si citirao važi za objekte - kuće i slično...
 
radashin":1nl5l3vl je napisao(la):
astrodule":1nl5l3vl je napisao(la):
Ne znam da li je ono dole levo Džakarta?

Studenjak i Jugu svi propoznajemo

Sa FB
file.php
Nije Studentska, već Žorž Matea :)

Kafana mi je mnogo "visoko" u odnosu na ono što je obeleženo kao Tošin Bunar jer ulica treba da bude ispred kafane kada gledamo iz ovog ugla.
 
Tek sada vidim gde tačno pokazuje strelica za Džakartu. Opet, to mi je daleko od ulice osim ako sada ulica nije trasirana drugačije.

ps: Znam da su ispravili ulicu između Studenjaka i Radničkog univerziteta, ali tada mislim da nisu dirali deo uz Džakartu.

pps: Ma sigurno je sve dobro obeleženo, nego me malo perspektiva zeza.

Baš bih želeo da se vatim prošlost baš u taj period i preletim peko NBG.
 
Bezaninac":32fyn4pk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819684#p819684 je napisao(la):
SerbPacker » 02 Feb 2021 01:23 pm[/url]":32fyn4pk]Hvala na informaciji.
Ja sam dobio i ovakav odgovor.
A ako sam ta zona, to znaci a prvo stan moram ponuditi Zavodu za zastitu spomenika, pa ako oni odbiju, onda nekom kupcu. Ako cena koju dogovorim bude manja od one koju sam ponudio Zavodu, moram opet da ponudim.

Unosi se zabelezba u teretni list... i tako.. Zaj****** na 100 nacina.

Meni to izgleda preterano, al ajd da pitam.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

Neee... u ovom slučaju se radi o zaštiti jedne celine, a ne pojedinačnog objekta, ili stana. Ovo gore što si citirao važi za objekte - kuće i slično...
Pa da to onda ima smisla.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Vrh