Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qtxtmd2TEUA[/youtube]
 
P_2499_1963_02_13_008.jpg
 
stvarno jednom sam bio u tom stanu pre 15 godina i od tad uvek kad prodjem tuda setim se tog stuba. Pretpostavljam da je kao i na ceraku bilo onih koji su taj stub skembali u radovima u tim zgradama.
 
Ја се све уздам да баш толиких дилеја нема око нас...
 
Ja koliko znam, u par stanova su negde ljudi "popunuli" prostor od stuba do najbližeg zida nekim policama ili kasnije gips zidovima. Nije to bilo baš na "pola dužine" tako da nije bilo strašno..

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827528#p827528:3m44aavy je napisao(la):
astrodule » 01 Мар 2021 09:50 am[/url]":3m44aavy]Ne vidim opšte poznati stub na sred dnevne sobe na ovom planu osnove sprata.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827563#p827563:3m44aavy je napisao(la):
SerbPacker » 01 Мар 2021 11:26 am[/url]":3m44aavy]Ja koliko znam, u par stanova su negde ljudi "popunuli" prostor od stuba do najbližeg zida nekim policama ili kasnije gips zidovima. Nije to bilo baš na "pola dužine" tako da nije bilo strašno..
Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
Становао сам у једном оваквом солитеру од јуна 1961. до јануара 1968.године, односно у солитеру под радним бројем Д14 у блоку 2, и то је била војна зграда (солитер). Солитер који се види на слици у чланку који је @Вожд поставио (мислим да је @Вожд то већ постављао пре ... година), је солитер Д11 исто у блоку 2. Солитер Д1-9Б из наслова чланка, је солитер који је у блоку 1, који је поред основне школе „Душко Радовић“ (бивша ош „25. Мај“), и то јесте солитер који је први изграђен тог типа. Сви солитери овог типа су имали и гараже. Аутор чланка је поставио погрешну слику у односу на наслов чланка!
Ево ортофото снимка блокова 1. и 2. са означеним бројевима зграда.
блокови 1 и 2.jpg

@Дуле, није бетонски носећи стуб баш на сред собе, претера га мало, био је на један (1) метар од прозора. Виде се ти стубови на цртежу, који је у чланку, а ево означио сам на цртежу, са црвеном стрелицом, где се налази тај стуб у једном од станова. Иначе просторија која је троугластог облика је кухиња.
Д14_.jpg


Тачно је, што каже @СербПакер, да су од стуба до најближег зида биле полице, али то нису „попуњавали“ станари, него је то тако било уграђено и још је био и радни сто, који је био до прозора, види се лепо на цртежу. Те полице су биле од пода до плафона и стварно се лепо уклапало. Касније је мој отац направио и полице на зиду изнад радног стола. Проблем код ових станова је тај што се из дневне собе улазило у мању собу.

Што се стуба у стану тиче, и сада граде зграде где је стуб видљив. На Бежанијској коси, код мене у крају у блоку 19, зграде у „Плато Бежанија“, неки од станова имају стубове у трпезаријама.
 
Gledajući ovaj snimak Bloka 1 ne mogu da prežalim što nisu napravili neku Fontanu 2 na mestu gde je sada onaj ćumez (Perper, Košnica, Pub, Durmitor...).
 
Ja sam cuo za pricu koja objasnjava zasto je stub tu, mozda je prica izmisljena. Tu su trebale da budu terase celom duzinom ispred stana, i onda bi stub upao u spoljni zid. Gradnja je pocela, i kada je Tito video sta se gradi rekao je da je suvise kapitalisticki i luksuzno da budu takve velike terase (po ugledu na rusku masovnu socstanogradju koja uglavnom nema terase). I onda su morali da izbace terase i zato je ostao stub tu gde jeste.
 
Moja želja je ali to je teško ostvarivo da se napravi sajt na kojem bi mogli da se vide planovi stanova u stambenim zgradama na interaktivnoj mapi. Prošle godine sam hteo da odem u arhiv Beograda da vidim plan svoje zgrade ali sam shvatio da tih 7.500 dinara ipak bolje da upotrebim drugde.
 
za pocetak bi neko mogao da arhivira trenutne novogradnje, dok im po sajtovima stoje PDFovi sa svim stanovima ;)
 
vucko":33iiib10 je napisao(la):
Moja želja je ali to je teško ostvarivo da se napravi sajt na kojem bi mogli da se vide planovi stanova u stambenim zgradama na interaktivnoj mapi. Prošle godine sam hteo da odem u arhiv Beograda da vidim plan svoje zgrade ali sam shvatio da tih 7.500 dinara ipak bolje da upotrebim drugde.
Toliko? Ojbmti.
Ja razmišljao da za jedan stan koji je preuređivan, a niko ne zna "gde je šta bilo", da odem da uzmem plan oriđiđi...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Dobija se plan cele zgrade, meni je recimo trebao zbog nerešenih vlasničkih odnosa u podrumima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784933#p784933:3f7pturh je napisao(la):
Krstaja » 18 Окт 2020 11:12 pm[/url]":3f7pturh]Blok 28, ćošak Bulevara Umetnosti i Autoputa. Ne znam šta se radi :D ali sam odradio par fotki preko ograde.
file.php

file.php
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806953#p806953:3f7pturh je napisao(la):
Гага » 25 Дец 2020 02:21 am[/url]":3f7pturh]Овде се гради препумпна станица, слично као и у блоку 38. На сликама нисам нигде могао да уочим грађевинску таблу.
Ево и грађевинске табле препумпне станице која се гради у блоку 28. Рок завршетка радова је крај године тј. 31.12.2021. Фотографије су од уторка-02.03.2021.



 
Počela izgradnja groblja kućnih ljubimaca

Danas su počeli radovi na izgradnji saobraćajnih i slobodnih površina i objekata u kompleksu groblja kućnih ljubimaca u Bloku 51 u Novom Beogradu, objavio je Goran Vesić na Fejsbuku.

groblje-ljubimci.jpg


Vrednost ugovorenih radova je 130,3 miliona dinara, rok za izvođenje radova prve faze je šest meseci, a za objekat spalionice sa hladnjačom ugovoren rok je četiri meseca od uvođenja u posao. Kompleks groblja prostire se na površini od 15.376 m2.

Projekat podrazumeva izgradnju saobraćajnica, pešačkih staza, zelenih površina, parkinga, prateće komunalne infrastrukture i administrativnog objekta, kao i centra za spaljivanje animalnog otpada. U okviru spoljnog uređenja izgradiće se oko 20 parking mesta, a po obodu kompleksa planirano je zelenilo širine 15 metara. Drvoredi su predviđeni uz parking prostor na ulazu u groblje i duž glavne pristupne saobraćajnice. Na groblju je predviđena mogućnost sahranjivanja kućnih ljubimaca na više načina, a prostor će biti uklopljen sa postojećim zelenilom.

Kompleks je podeljen na tri funkcionalne celine:

1) prednja zona – administrativni objekat u kome su planirani veterinarska ambulanta, sala za ispraćaje i prodavnica za prateću opremu;

2) srednja zona namenjena pojedinačnom i grupnom sahranjivanju životinja; i

3) zadnja zona u kojoj će se nalaziti centar za spaljivanje animalnog otpada.

Prostor za sahranjivanje sastoji se od trga za ispraćaj, parcela za rozarijume i kolumbarijume, parcela za grobove u nizu i prostora za zajedničko sahranjivanje. Svi sadržaji će biti povezani internim saobraćajnicama i pešačkim stazama. Dimenzije grobnih mesta određene su prema veličini životinja.

Za sahranjivanje u zemlji predviđena su tri tipa grobnih mesta: malo, srednje i veliko, rozarijumi i kolumbarijumi planirani su u blizini ulaza na groblje, dok je za zajedničko sahranjivanje predviđen slobodan prostor pokriven travom za sahranjivanje bez posebnih obeležja i smešten je u dnu kompleksa.

izvor: studio B
 
Zar nismo pričali na nekoj temi da ništa oko Geneks kule ne sme da se gradi?

Kako sad ovo budženje u neposrednoj blizini?

za-sajt-blok-33.jpg


https://www.ekapija.com/news/3230609/dr ... u-bloku-33

JP za skloništa raspisalo je javni poziv za prikupljanje ponuda za izvođenje radova koji podrazumevaju rekonstrukciju i nadogradnju postojećeg skloništa u novobeogradskom Bloku 33, u Ulici Narodnih heroja broj 43, odnosno kod kule Geneks, po modelu suinvestiranja.

Kako se navodi, Republička direkcija za imovinu u ime Republike Srbije i JP za skloništa kao korisnik javnih skloništa i investitor, nameravaju da projekat realizuju sa odabranim ponuđačem kao suinvestitorom.

Plan je da se rekonstrukcijom i nadogradnjom formira slobodnostojeći poslovni objekat, spratnosti P+VP+1+Ps, ukupne bruto građevinske površine 8.280 m2, od čega nadzemne 6.061 m2, sa 56 parking mesta u podzemnoj garaži i 20 parking mesta na parceli.

Gledajući priloženi PDF, reklo bi se da je to gotova stvar i da sve dozvole postoje (što je i logično) https://www.ekapija.com/dokumenti/05novocr_06042021.pdf

Koliko sam video, jedino N1 i NDMBGD su pisali o ovome

Ovim povodom biće organizovan komšijski sastanak u četvrtak 15. aprila od 19 časova na mestu planiranog objekta kako bismo podelili iskustva pokreta Ne davimo Beograd iz borbi širom grada i porazgovarali o mogućim daljim koracima.

Proširite glas, pozivite komšije!

Pozivamo komšije da nam se jave na:
novibeograd@nedavimobeograd.rs
 
Који ће ђаво ЈП склоништа толики пословни простори? Већ имају зграду у блоку 30.
 
Nikad dosta.

Zamislite samo koliko u tom JP ima radnika koji ništa ne rade. Uz Parking servis, verovatno najbolji kancelarijski posao u Beogradu.

Ali zaista, šta oni rade? Skoro sva skloništa su data u zakup, ne moraju da brinu o njima ni malo jer to moraju zakupci da rade.
 
Auh, a koliko se sećam hteli su da prave deci igralište ranije ali je propao plan. Strašno koliko malo zelenila ima na toliko stanovnika u kapijama.
 
Vrh