Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

astrodule":alklfuk6 je napisao(la):
Nema šanse da Lamela 2 bude tako daleko od trotoara.

Pogledajte prilog 1

Ova zgrada je takav skandal da bi neko morao u zatvor.

Kakav crni zatvor, on je probio i spratnost ove prve lamele, komisija na nivou grada se sastala u nedelju, kao hitno, izrekla mu neku smešnu novčanu kaznu i to je to...
Čovek divlja, ne prestaje.
Ali njemu je na otvaranju salona bio Toma Nikolić i bratija... Tako da to je to, on je beli medved...
Ozbiljno se usrao u život stanarima okolnih zgrada...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Kako ono , ništa nije bilo nelegalno, samo smo izmenili građevinsku dozvolu kada smo dodali sprat :D (da se ne vraćamo u vreme gradnje samog salona na sekciji gde je trebala biti saobraćajna veza.
 
Plus st*** je zagradila blokovsku saobracajnicu i zbio priključak na JG bulevar nam zašto ljudi to kupuju i ko mu overava nelegalne spratova...
 
Sto bi ljubitelji BG na vodi rekli, nema veze ranije je tu ionako bilo šiblje i zmijarnik. Čak su se u rupi pored cigančici sakupljali i duvali lapak. Bolje da čovek napravi 15 spratova, grad mora da se razvija.
 
Нека нека, стрпљења и онда лепо ретроактивно повлачење свих дозвола и свињарија. Чак и може по закону да се реши, фино олакшава
 
SRBO":2fe0pwum je napisao(la):
Нека нека, стрпљења и онда лепо ретроактивно повлачење свих дозвола и свињарија. Чак и може по закону да се реши, фино олакшава
To retroaktivno će da košta. A pitanje da li je i pravno moguće.
Svakako teško da će se desiti, na žalost.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
molder":1u90fv6h je napisao(la):
Sto bi ljubitelji BG na vodi rekli, nema veze ranije je tu ionako bilo šiblje i zmijarnik. Čak su se u rupi pored cigančici sakupljali i duvali lapak. Bolje da čovek napravi 15 spratova, grad mora da se razvija.
Pa jasno je da vlast ovde na NBG ima tu strategiju.
Puštaš da se zapuste placevi, livade, zelene površine, da bi onda spinovanjem opravdao urbanističko divljanje.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783675#p783675:2nnqrspv je napisao(la):
SRBO » Sre Okt 14, 2020 4:02 pm[/url]":2nnqrspv]Нека нека, стрпљења и онда лепо ретроактивно повлачење свих дозвола и свињарија. Чак и може по закону да се реши, фино олакшава
Nemoj ziveti u bajci. Pa koja vlast ce se baviti time, zbog izgleda ulice zbog jedne zgrade da rasipa milione na odstetu vlasnicima stanova.... nema se kesa da se otkupe stracare uz bul kralja aleksandra, i ti ocekujes da ce neko otkupljivati nove stanove na malje vise nebitnoj lokaciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=776953#p776953:gmbgvqyj je napisao(la):
solecar » 22 Sep 2020 02:50 pm[/url]":gmbgvqyj]Nisam znao da su sadašnje lokacije pomenutih fakulteta baš toliko zanimljive za novogradnju.

Pomenuti fakulteti i nemaju lokacije. Budući goegrafi i biolozi se šetaju po celom gradu, njima je svakako potrebna zgrada. Fakultet bezbednosti je jedna tekovina komunizma i ne znam čemu služi, sada radi u Drugoj ekonomskoj školi...
 
FPN je mislim isto tekovina komunizma....
Kao i taj faks bezbednosti ...
I samostalan saobracajni faks...koji je svugde u sklopu tehničkih fakulteta...
 
Идемо много ван теме, али и Математички прилично кубури са простором.
 
BU.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783901#p783901:3onf9iez je napisao(la):
shadestudio » 15 Oct 2020 11:04[/url]":3onf9iez]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783675#p783675:3onf9iez je napisao(la):
SRBO » Sre Okt 14, 2020 4:02 pm[/url]":3onf9iez]Нека нека, стрпљења и онда лепо ретроактивно повлачење свих дозвола и свињарија. Чак и може по закону да се реши, фино олакшава
Nemoj ziveti u bajci. Pa koja vlast ce se baviti time, zbog izgleda ulice zbog jedne zgrade da rasipa milione na odstetu vlasnicima stanova.... nema se kesa da se otkupe stracare uz bul kralja aleksandra, i ti ocekujes da ce neko otkupljivati nove stanove na malje vise nebitnoj lokaciji.

Пих, ко каже да мора сад и одмах.

10, 50, 100 година. Исто тако и за касабу звану стари град и остале прћије по србистану
 
Nema nista od toga.
Ne može NBG da se vrati u izvorno stanje, tj to vazi za svaki deo grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783837#p783837:3abxlotv je napisao(la):
SerbPacker » Thu Oct 15, 2020 9:34 am[/url]":3abxlotv]
molder":3abxlotv je napisao(la):
Sto bi ljubitelji BG na vodi rekli, nema veze ranije je tu ionako bilo šiblje i zmijarnik. Čak su se u rupi pored cigančici sakupljali i duvali lapak. Bolje da čovek napravi 15 spratova, grad mora da se razvija.
Pa jasno je da vlast ovde na NBG ima tu strategiju.
Puštaš da se zapuste placevi, livade, zelene površine, da bi onda spinovanjem opravdao urbanističko divljanje.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

To je generalno najveći problem u Beogradu, vlast namerno drži zapuštene livade i placeve, i namerno ne šalje naloge gradskom zelenilu da te placeve uredi, jer ih čuva za investitore koji će vrlo rado da podmažu gde treba da se urade izmene urbanističkih planova. Gradski vlastodršci onda uvek imaju argument za te izmene - bolje da se napravi neka zgradica od 15 spratova nego da ostane šiblje i zmijarnik.

Glavni problem je u nama, građanima ovog grada, što pristajemo na takvu argumentaciju.

Kao rešenje za ovaj problem ja jedino vidim neko samoorganizovanje građana koji bi organizovali uređenje i održavanje tih neuređenih zelenih površina. Kad bi se pojavilo neko lokalno udruženje građana koji bi se brinuli o neuređenim zelenim površinama u svom kraju vrlo lako bi mogli da se finansiraju od priloga građana i grad ne bi mogao da ih spreči jer se nikakav dodatan trošak za gradski budžet ne bi kreirao, a dobili bi lepši grad.
 
U Stepi su se ljudi udružili i uredili parkić za decu, pa su im ekspresno poslali inspekciju i naredili da vrate sve u prvobitno stanje.
 
Зато то не урадиш јавно него платиш циги да напрска целу ливаду тоталчином па да земља сија у мраку наредних 5 година

На иживљавање не може другачије
 
Helmet":3fbbpzpv je napisao(la):
U Stepi su se ljudi udružili i uredili parkić za decu, pa su im ekspresno poslali inspekciju i naredili da vrate sve u prvobitno stanje.
Znam probali smo za početak da očistoimo đubre kod mene u bloku sa tih parcela...

A i po keju...

https://youtu.be/rz088G7CTwU

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Ja imam oba dela ove knjige, koja sam kupio pre nekih 7-8 godina.

Ne znam da li ima nekih izmena i/ili dopuna u ovom najnovijem izdanju ili su oba nekadašnja dela sada upakovana u jedno.
 
На врху зграде дивља кућа, ти, ти, ти,
дивља кућа, та, та, та,
дивља кућица.
 

Prilozi

  • 01_AГ_2020.jpg
    01_AГ_2020.jpg
    279,2 KB · Pregleda: 1.442
Vrh