Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Počinje da se gradi u Vojvođanskoj odmah posle raskrsnice sa Gandijevom.Za sada se radi toplovod,pretpostavljam za novu zgradu,a pošto je ovo Gagin teren on će saznati više.Ovi radnici na toplovodu nemaju pojma šta će biti kad oni završe svoj deo posla a table nema.
907323a6c6db525cfdee07af2491e65d.jpg
2344e300b4f29b5a287d4e1c7353d9ac.jpg
9ddc9eb8d9682bc2adceceacf6a3a230.jpg
73915f666bdea5dd6a53658cbcf55acf.jpg
713dde3bf7cc34831b3f858321966275.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Tu se radi ova desetospratnica o kojoj sam pisao u "Raznim projektima"... a neko ju je već lepo ocenio kao "BnV efekat" :)
 
Blok 65 je na putu da postane najgori blok na NBG. Samo slažu zgrade jednu do druge a zelenih površina ni u najavi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skapirali investitori da je zelenu povrsinu danas koriste iskljucivo seniri da odvedu kerove na veliku nuzdu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658491#p658491:1cmm2hq4 je napisao(la):
Tikvica » 09 Сеп 2019 12:03 pm[/url]":1cmm2hq4]Počinje da se gradi u Vojvođanskoj odmah posle raskrsnice sa Gandijevom.Za sada se radi toplovod,pretpostavljam za novu zgradu,a pošto je ovo Gagin teren on će saznati više.Ovi radnici na toplovodu nemaju pojma šta će biti kad oni završe svoj deo posla a table nema.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
@Тиквице, није само "мој" терен, ту је и @Бежанинац, @Белка, @МаРкОс,..., а одговор си добио. Зграда се не уклапа у Војвођанску улицу због прекомерне висине у односу на остале зграде у тој улици, а са те леве стране. Да је упола мања, било би у реду.
 
Da da,na njih sam zaboravio.Bežanija i Kosa su pokriveni .@Bežaninac hvala za info,a što se tiče zgrade samo mogu da konstatujem da je dobro što su u nastavku već izgrađene one zgrade uz Vojvođansku jer da se danas zidaju sve bi bile ovakvi šifonjeri.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Baš će biti monstrum od zgrade... Još se "naslanja" na onu nesrećnu zgradu u Gandijevoj koja je pola useljena, a pola zvrji prazno avetinjski.
Preveliko je zaista da je 6 spratova max bilo bi kako tako...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658357#p658357:3qp57y30 je napisao(la):
maršalsavo » 08 Sep 2019 09:19 pm[/url]":3qp57y30]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658209#p658209:3qp57y30 je napisao(la):
miki-nbgd » Ned Sep 08, 2019 1:30 pm[/url]":3qp57y30]Blok 23 i cerak deo stalne postavke moma-e
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... BCWEDWPXkk

Odlicne vesti! Oba mesta su prelepa za zivot, samo kad bi unificirali roletne na bloku 23 one drvene

Ova vest za B23 je zahtevala da se posle bezmalo 8 godina ponovo ulogujem na forum, iz tudjine, mada vas i dalje na redovnoj bazi citam i pratim. :D
Elem, u pitanju je "moj" blok, pa se osecam k'o ponosni roditelj, ili pak ponosni sin, ne znam ni ja... :lol:

Da su bar roletne problem. :?
Komsija iznad mene je, kao i mnogi u poslednjih nekoliko godina, sazidao bunker na terasi. Velikih prozora dnevnog boravka je sve manje, dele ih na pola, a neretko i zazidaju donje horizontalne prozore, pa sve zajedno ostavlja vema ruzan utisak. Zgrade izgledaju sve neuglednije. :(
Do pre desetak godina su sve zgrade, osim solitera, u prilicnoj meri odolevale nesavesnim intervencijama. Mislio sam da je u pitanju neisplativost da se te male terase okupiraju, zastakle, zazidaju, i nadao se da ce zgrade ostati prilicno netaknute. Kad li, medjutim... :(
Ostaje nada da ce zahvaljujuci statusu koji sada uzivaju, kao deo stalne postavke, u nekom trenutku biti vracene na staro. Volim da mastam u tom pravcu. :)

:sesir:
 
Ovu u 63. bloku je ozbiljno silovanje prostora, ali sada nema dalje, radi se šta se hoće. Objekat se ne uklapa ni u šta, jednostavno je bilo daj što više kvadrata da prodamo plac za što više para (i to grad).
 
Kod Lidla u Zemunskoj se gradi benzinska pumpa.

Evo i lokacije svih pumpi (sa par grešaka, žalite se HERE mapama) i lokacija nove pumpe je označena.

Ove pumpe u Jurija Gagarina i pravcu Vojvođanska - Zemunska - Tošin Bunar će tek da se opare kada se spojimo sa auto-putem ka Čačku i Ibarskom.


f11adb8dfd2c70ae5d720e684d92bfc4.jpg
035c11504e47e7a879a82a1b2777b8cb.jpg
 
Gledam kako su optereceni mostovi i uvek oko 5 popodne svi idu sa Novog Beograda u stari. Most na adi je skoro zakrcen i nedovoljan. Zbog cega je to tako? Da li na novom beogradu stvarno ima toliko radnih mesta, nekada je bilo obrnuto, na Nbg je bilo samo stanovanje?
 
Nekada je nekada. Grad se menja. Ne tako davno, nbg je bio toliko daleko od grada da je tu bio aerodrom.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664558#p664558:2oz3bnfe je napisao(la):
SRBO » Sub Sep 28, 2019 12:50 am[/url]":2oz3bnfe]Ајмо да видимо беобилдери питање за милион зимбабвијских долара:

Где се налази блок 27

Ne postoji. Ne znam tacan razlog, verovatno je jednostavno preskocen
 
Блок 27 се не налази нигде, не постоји, нема га. Не постоје ни блокови 35 и 36. То се одавно зна.
 
О, постоји - гледао сам у неке старе планове

Палата Србија је уствари блок 27 - она шумица поред је блок 13, али пошто нема никакве "границе" људи су спојили та 2. Жива истина, ако копате по оним старим часописима "урбанизам београда" видећете (као и да 24, 25 и 26 су требали да буду нешто друго и исто спојени, али од тога се одустало изгледа)

Мада и треба да се развију нова имена за разне делове, блокови превише уситњавају...


Чак сам и нашао, дакле и Блок 35 постоји, једино 36 не

elnbg.png
 
Da, blok 35 postoji; to je zapravo 11. april.

 
Чудно како су оставили блокове 40, 61-65, 44, 45, 70 и 70а другачије величине од осталих блокова.
 
Очигледно су се предомислили у неком тренутку и направили 60е блокове, пошто је 58 одвојен од осталих 50их
 
Ma bre ti brojevi su brojevi parcela kako je nasipan pesak , nemaju veze sa kasnijom gradnjom...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Dugo sam verovao da je NBGD krstio neki majstor posle trećeg jutarnjeg Vinjaka,kojem su dali papir sa parcelama na koje treba da nasipaju pesak da ih obeleži.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Има прича о нумерисању блокова, то је ваљда било интерно међу радницима ПИМа али се одомаћило.
 
Није битно како су бројеви блокова настали, него зашто су људи прихватили да им место уместо српског имена носи - бројку.
 
Vrh