Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Pre šest godina NCR je započeo poslovanje u Srbiji, sa samo 300 ljudi. Podstaknut izvanrednim rezultatima timova u Srbiji, NCR je odlučio da proširi poslovanje i izgradi najmoderniji tehnološki kampus na Novom Beogradu.

Sedište NCR korporacije nalazi se u Atlanti, gde je u januaru ove godine otvoren savremeni kampus koji se sastoji od dve zgrade i predstavlja izuzetno moderno i inspirativno radno okruženje. Kampus u Beogradu biće sličnog dizajna, ali prilagođen lokalnoj kulturi, okruženju i običajima. NCR u Srbiji trenutno ima više od 100 različitih timova, rasporedjenih na šest različitih lokacija.

Kako navode u toj kompaniji, novi kampus okupiće sve zaposlene na jednom mestu, u savremenom radnom okruženju koje će podsticati inovativnost i razvoj i omogućiti timski rad i saradnju sa akademskom i start-up zajednicom.

Očekuje se da će kampus imati preko 28,000m2 radnog prosotra, dok će u njegovoj izgradnji biti korišćene najnovije tehnologije. Objekat će biti projektovan i izveden u skladu sa sertifikacionim programom LEED Gold, po principima zelene gradnje, odnosno gradnje energetski visoko efikasnih objekata.
 
Ok..? Copy/paste NCR marketinški tekst bez ijedne konkretne informacije i linka? :)
 
Možda je tako bilo prvih godina, ali osamdesetih sigurno nije bilo tako. A kako i da bude kada smo išli u jednu školu unutar jednog bloka, pa skoro da nije bilo zgrade u bloku u kome nisam imao drugara gde sam išao.
 
Šezdesetih su išli u istu tu školu. O fenomenu garažnog roka iz tog vremena tvoj komšija iz ulaza Miške ima odličan materijal, planirao je to da objavi. On je tad bio klinac, kasnije profesionalni muzičar. U tekstu je to pomenuto kao negativna pojava, jer mladi ne idu u obližnji Radnički univerzitet. Nije čudo da im se tamo `68. potukoše studenti i brigadiri. Klinci iz kraja bili pametniji od sistema, a u tekstu su opisani kao poludivlje pleme.
 
Zapravo su ovo desetospratnice, kulama bih ja ipak nazvao one solitere najbliže Jurija Gagarina.
Nažalost i ove zgrade je sada teško prepoznati kada su prošle tretman zastakljivanja, nadgrađivanja i menjanja stolarije po principu svako za sebe (čak ni ne krevim više ljude, takav je čitav grad).
 
Samo se nadam da će te garaže biti projektovane za prave automobile, a ne za Matchbox.
 
Heh, ako si mislio na ovde pomenute garaže, one jesu pravljene za Matchbox, ili eventualno za Burago:)

Deo garaža je, inače, prodat stanarima za mnogo više para nego što su prethodno dali za otkup stana. Otplaćivalo se na mesečne rate, ukupno mislim oko 5.000 DEM. Za 8m2 vazduha. A trosobni stanovi su 1993. odlazili i za 15 maraka. Toliko o imitaciji države u kojoj živimo, eto, već poodavno.

Elem, dok automobili nisu imali po dva bočna retrovizora, nije bio problem; moj deda i komšija Rade su sedamdesetih u 16 m2 uspevali da skockaju mečku reponju i audija. Sad već, kad se pojavi neko sa mazdom 3 - muka... Ali, može, ko dobro vozi u rikverc:)
 
Ma generalno mislim. Što kaže jedan prijatelj ''treba da vozim Smarta da bih se (propisno) uglavio u ova nova parking mesta i garaže''. :lol:
 
Dobar dan,

Molim za savet. Iz Niša sam. Želeo bih da investiram nasleđe (restitucija) u stan u Beogradu. Moja mala porodica će se možda u narednih 5-10 godina preseliti za Beograd. Do tada bih želeo da stan/nekretninu kupim kao investiciju koja će sama sebe otplaćivati na recimo 20 godina.

Imam oko 120.000 evra koja mogu da investiram.

Voleo bih da čujem Vaše predloge - šta kupiti, gde investirati vodeći se gorepomenutim kriterijumima.

Hvala najlepše!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583085#p583085:37vgczcv je napisao(la):
petrovic » Sre Nov 21, 2018 5:24 pm[/url]":37vgczcv]Dobar dan,

Molim za savet. Iz Niša sam. Želeo bih da investiram nasleđe (restitucija) u stan u Beogradu. Moja mala porodica će se možda u narednih 5-10 godina preseliti za Beograd. Do tada bih želeo da stan/nekretninu kupim kao investiciju koja će sama sebe otplaćivati na recimo 20 godina.

Imam oko 120.000 evra koja mogu da investiram.

Voleo bih da čujem Vaše predloge - šta kupiti, gde investirati vodeći se gorepomenutim kriterijumima.

Hvala najlepše!
Zdravo Petrovicu.

Postoji tema "Kupovina nekretnina":
viewtopic.php?f=3&t=3212&start=450
Najbolje bi bilo da Vase pitanje iskopirate tamo. Takodje morate reci kolika je tacno vasa mala porodica, da li ce se prosirivati, to jest koja velicina stana Vam je potrebna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583050#p583050:8wssht34 je napisao(la):
DusanBG » 21 Нов 2018 02:51 pm[/url]":8wssht34]Zapravo su ovo desetospratnice, kulama bih ja ipak nazvao one solitere najbliže Jurija Gagarina.
Nažalost i ove zgrade je sada teško prepoznati kada su prošle tretman zastakljivanja, nadgrađivanja i menjanja stolarije po principu svako za sebe (čak ni ne krevim više ljude, takav je čitav grad).

Солитер означава било коју слободностојећу зграду (стамбени блок, стамбена кула и комбинације). То је, дакле, неправилан израз.

Код нас у архитектури се користи израз стамбена кула, а постоји и стамбена кулица (до 8. спрата; без хидрофора). Ово је, дакле, стамбена кула у типолошком смислу и сасвим сам се добро изразио.
 
Hvala na savetu. Pošto se fokusiram na Novi Beograd, a čini mi se da je ovde puno dobrih mišljenja, postavio sam pitanje. Iskopirao sam i u predloženu temu. Porodica je mala (3-4 člana) i nije sigurno da će do selidbe doći. Postoji more projekata. Kako nisam iz Beograda značilo bi mi da čujem iskrena mišljenja onih koji se u tematiku razumeju i prate dešavanja.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583098#p583098:1v66lt8a je napisao(la):
unedfined » Sre Nov 21, 2018 7:29 pm[/url]":1v66lt8a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583085#p583085:1v66lt8a je napisao(la):
petrovic » Sre Nov 21, 2018 5:24 pm[/url]":1v66lt8a]Dobar dan,

Molim za savet. Iz Niša sam. Želeo bih da investiram nasleđe (restitucija) u stan u Beogradu. Moja mala porodica će se možda u narednih 5-10 godina preseliti za Beograd. Do tada bih želeo da stan/nekretninu kupim kao investiciju koja će sama sebe otplaćivati na recimo 20 godina.

Imam oko 120.000 evra koja mogu da investiram.

Voleo bih da čujem Vaše predloge - šta kupiti, gde investirati vodeći se gorepomenutim kriterijumima.

Hvala najlepše!
Zdravo Petrovicu.

Postoji tema "Kupovina nekretnina":
viewtopic.php?f=3&t=3212&start=450
Najbolje bi bilo da Vase pitanje iskopirate tamo. Takodje morate reci kolika je tacno vasa mala porodica, da li ce se prosirivati, to jest koja velicina stana Vam je potrebna.
 
Gdje je ovo trebalo biti izgradjeno da li je plac predat zimbabveu .Vozd se opet docepao neke knjige /brosure /novina
 
Sta znate o zgradi u ulici otona zupancica broj 22
Mislim da je to tip C
@Gago @Astrodule @Panto
 
Jeste tip C (sa svetlarnikom).
Susedna zgrada (ka srednjoj turističkoj) su se skoro svi stanovi iz prvog ulaza proširili ka spolja (okačićy slike kad dođem kući).
Što se tiče detalja (tipa izolacije i podruma) tu ne bih mogao pomoći.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588682#p588682:17b41860 je napisao(la):
direktor » 15 Дец 2018 04:37 pm[/url]":17b41860]Sta znate o zgradi u ulici otona zupancica broj 22
Mislim da je to tip C
@Gago @Astrodule @Panto
@Директоре, то је ипак зграда тип А и то је зграда која је некада имала ознаку А4, прва паралелна са Маршала Толбухина (бивша Гоце Делчева). Постоји и зграда А3 и она је ближа Фонтани. Нисам никада био у тим зградама тип А, а мислим да имају јако мале светларнике, а тип А зграда има и у блоку 1 (А2 - кафе солитер, тако смо је звали иако има 8.спратова) и зграда А1, која је преко пута општине.

Ове зграде тип А су сличне типу зграда Ц из истог блока 2. У блоку 2 имају четири зграде типа Ц (12, 16, 17 и 21), а у чему је разлика између типа А и Ц, осим у структури станова имају као што рекох, и мање светларнике, њима је кров зграде сасвим другачији од зграда тип Ц. Ја сам наравно био у становима у свим зградама типа Ц, и лично ми се свиђају ти станови, колико ме памћење још држи ! :D
Становао сам у блоку 2, у згради Д14 - то је кула одмах преко пута Ц12.

Ово је зграда А4, Отона Жупанчића, број 22 је одмах први до те улице. Иза се види кула, зграда тип Д10, а иза ње је А3.
https://www.google.rs/maps/place/%D0%9E ... 2015?hl=sr

Надам се да сам био од помоћи.
 
Bio sam uveren da je svaka sa svetlarnikom tip C.

Inače, jedna velika zamerka "mojim" zgradama oko Fontane, građenim 60-ih je užasna zvučna izolacija. Da li sam do sada imao dobre komšije ili šta, ali poslednjih meseci nam se uselio neki mali id*** (dobro, nije klinac kriv već njegovi roditelji) koji stalno urla. To se čuje i kada je klinac u susednoj sobi, a i kada je u nekoj udaljenoj.

Takođe se čuje bez problema kada neko priča u stanu pored. To naročito dolazi do izražaju noću kada nema nikakvih spoljašnjih šumova i zvukova. Bukvalno se razaznaje svaka reč najnormalnijeg razgovora.
 
Мени се, пак, чини да се данас чешће буше зидови (неретко траје и до пола године реновирање стана), него што људи упражњавају секс.
 
Vrh