Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Управо чисте багерима ову парцелу око Ватрогасног дома. У који се иначе недавно уселила једна породица. И која врло пристојно одржава то откад је у њему. Раније је то било сметлиште, људи сада почистили све и редовно косе траву.
Nije tu bilo nikakvo smetliše, istina je samo da kose travu. Živim u bloku 64 u zgradi do vatrogasnog doma i zimus nije moglo da se diše jer ko zna na šta se grejala ta romska porodica. Sramota. Nadam se da će srušiti taj objekat.
 
Hoće li rušiti i objekte preko puta petice ili kod opštine gde je Durmitor i ostali restorani ili još bolje na nasipu do Ostružničkog mosta?
Чим власницима тих објеката пукне веза с влашћу срушиће и то.
 
Dobro, zna li neko da li će se objekat nekadašnjeg vatrogasnog doma rušiti i tako nas spasiti novonastalog zagađenja koje nismo imali do novembra 2022. godine? Bagerista mi nije rekao ništa kad sam ga pitao već samo da čisti ledinu ali je interesantno da nije očistio nelegalni objekat. Inače, krov je od azbesta i kada se bude rušilo, ploče se ne smeju lomiti već pažljivo, u zaštitnim odelima, skinuti.
 
A da nam fotka neko taj objekat i od kad nije vatrogasni dom
Poslednji put sam tu video vatrogasni kamion možda 2004-2005 i ona nisu bila stalno stacionirana već su tu imali ponekad vežbe.
Inače, svake godine par puta leti, i prošle godine takođe,je dolazio neki čovek iz Vatrogasne brigade, pokosio travu oko objekta i ušao unutra verovatno da proveri da li je sve u redu.
112c5bb1e59601844d3308a6c9da4bb0.jpg
72a2bb391980acd6f343596189c7266f.jpg
 
Koja je u državnom vlasništvu.
 

Prilozi

  • еКатастар непокретности_ Подаци о непокретности (7).pdf
    33,1 KB · Pregleda: 75
Nije tu bilo nikakvo smetliše, istina je samo da kose travu. Živim u bloku 64 u zgradi do vatrogasnog doma i zimus nije moglo da se diše jer ko zna na šta se grejala ta romska porodica. Sramota. Nadam se da će srušiti taj objekat.

Нисам ја рекао да не треба да се руши. Напротив. Не сумњам у то што пишеш око грејања. Али да су људи одржавали околину и да је било много боље него раније макар с те стране, јесте.


blok 64 01.jpg
blok 64 03.jpg
blok 64 04.jpg
 
Nije mi jasno koja je svrha ovakvog načina čišćenja parcela, da ambrozija i drugi korov mogu slobodno da bujaju na ovoj parceli?
 
Pa onda dovedu novu sklepotinu, koliko sam shvatio neke fensi konezerve ce biti postavljene, sumnjam da ce i one izgledati dobro.
 
Ako se ne varam ovo je drugo ćoše koje se čisti.

Prvo je bilo u Bulevaru umetnosti.

I u Omladinskih brigada, ali samo Košnica
fun fact, pekaru milos su rusili 2x


 
Vrh