Šta je novo?

Razni projekti

Dragi moj, kroz ovaj deo građevinske struke, a to su prozori, fasade, i svašta nešto ostalo od aluminijuma, pvc - a, čelika, mogu odmah da vidim ozbiljnost i pismenost ljudi koji pišu tendere, rendere, zahteve za ponude i slično. Ti ljudi su uglavnom arhitekte koje u velikoj većini slučajeva ne znaju ništa ili vrlo malo. Svakoj proizvodnoj firmi za stolariju je itekako stalo da uradi nešto kvalitetno i skupo. Zbog zarade a i reference. Ali, ti projektanti, investitori, inženjeri, nadzori vode glavnu reč, pa dobijamo "gluposti i budževine od projekta".
Za skoro 30 godina u branši mogu na prste obe ruke da izbrojim projekte koji su bili dobri i kvalitetni, a da su se tako i uradili.
Svakoj firmi na svakom projektu je stalo da uradi nesto skupo, zbog zarade. Projekti, a posebno rezidencijalni, se rade samo i iskljucivo zbog para. Slozices se da ako bi svaka firma radila kvalitetno i skupo, projekti bi bili finansijski neodrzivi.

Druga stvar je sto se u 95% slucajeva ustede ostvaruju smanjivanjem kvaliteta, a ne drugacijim resenjima koje zahtevaju malo mozganja, ali su podjednako kvalitetna. Mislim da opet gledas samo kroz sopstvenu struku - ako ja mogu da ustedim na stolariji, a malo pojacam termoizolaciju fasade (karikiram), na nacin koji ne "ostecuje" finalnog kupca i koji meni donosi dodatni profit, zasto to ne bih uradio?
 
"Zen Hill"

Добановачка, Земун, иза новог насеља Горњи град

IMG_20220826_140212.jpg
IMG_20220826_140219.jpg
IMG_20220826_140231.jpg
IMG_20220826_140239.jpg
IMG_20220826_140303.jpg
IMG_20220826_140437.jpg
 
У четвртак-25. августа 2022.године објављена је "Јавна презентација урбанистичког пројекта за изградњу стамбено-пословног објекта на КП 3455 КО Нови Београд, Војвођанска улица". То је парцела између Војвођанске и Пере Сегединца, која је удаљена неких 200 метара од раскрснице улица Војвођанска-Гандијева-Земунска, биће две посебне стамбене зграде са по пет спратова, са заједничком гаражом у два нивоа, а паркинг места ће бити по систему клацкалица. Овде је детаљан текст и цртежи:
https://www.beograd.rs/cir/gradski-...ekta-na-kp-3455-ko-novi-beograd-vojvodjanska/

Ортофото и неколико цртежа стамбено-пословних зграда:
-Парцела 3455 уоквирена жутим и плавим правоугаоником
ортофото.JPG
ортофото кп 3455.JPG



3Д.JPG


Изглед зграда
изглед зграда.JPG


Цртежи:
кп 3455.JPG
две зграде.JPG
2. спрат.JPG
подземна гаража.JPG
подземна гаража_.JPG


Улични поглед из Војвођанске
улични поглед.JPG


Улични поглед из Пере Сегединца:
https://www.google.rs/maps/place/Na...3d44.8099816!4d20.3800141!14m1!1BCgIgAQ?hl=sr
 
Svakoj firmi na svakom projektu je stalo da uradi nesto skupo, zbog zarade. Projekti, a posebno rezidencijalni, se rade samo i iskljucivo zbog para. Slozices se da ako bi svaka firma radila kvalitetno i skupo, projekti bi bili finansijski neodrzivi.

Druga stvar je sto se u 95% slucajeva ustede ostvaruju smanjivanjem kvaliteta, a ne drugacijim resenjima koje zahtevaju malo mozganja, ali su podjednako kvalitetna. Mislim da opet gledas samo kroz sopstvenu struku - ako ja mogu da ustedim na stolariji, a malo pojacam termoizolaciju fasade (karikiram), na nacin koji ne "ostecuje" finalnog kupca i koji meni donosi dodatni profit, zasto to ne bih uradio?
Žao mi je što niste ispratili moje postove na forumu od ranije, jer sam upravo pisao o tome koliko jeftini a i skupi prozori opterećuju kvadrat stana. Razlika je veoma mala.
Investitori stavljaju zaradu ( koja je veoma visoka) iznad bilo kakvog kvaliteta, lepote objekta, inovativnih rešenja i svega ostalog.
I da, uštede u gradnji (ali ne i uštede u zaradi) se rešavaju smanjenjem kvaliteta. Ne samo na stolariji, nego u svim segmentima gradnje.
 
Novo gradnja u Oblaskih radnika, koja u stvari nije novogradnja. Na tom mestu je stajala napustena konstrukcija 15 godina od cigala. Nova zgrada se samo nastavila na nju. Sve stare cigle su zadrzane (neke prilicno popucale), armatura, konstrukcija, ama bash nista nije skidano (sem mozda unutrasnjih zidova), dogradjen jedan ipo sprat i sada se stavlja stiropor preko. Prodaje se sa parking mestima, sto je u stvari vec postojeci parking koji koriste stanari okolnih zgrada.
Radnici - nikad vise od 4-5 na gradilistu, rasklimane drvene skele, niti jedan sa zastitnom opremom, neki deluju prilicno mladi... Ne znam.
Slike projekta:
novogradnja-beograd-obalskih-radnika-3-cukarica-1_0[1].jpg
novogradnja-beograd-obalskih-radnika-3-cukarica-3_0[1].jpg
20220709_142639.jpg
20220709_142647.jpg
 
Vojvoda residence na Voždovcu

1.jpg


Na raskršću jedinstvenog duha nekadašnjeg Beograda, događaja koji su neizostavni deo istorije, spomenika palim junacima i velelepnih šumskih predela, smešten je stambeno-poslovni objekat Vojvoda Residence.

Vojvoda nije samo naziv, jer osim toga što je titula hrabrog srpskog vojskovođe i junaka izuzetne karijere i naravi, Stepe Stepanovića, u svom značenju nosi još mnogo toga neispričanog.

Vojvoda je smisao i inspiracija za moderan život u duhu starog kraja, komforan životni stil idealan za porodice i sve one koji žele da u jednoj od najatraktivnijih opština grada priušte sebi sve ono što su i tražili – mir, oazu za odmor i uživanje, šetnje u zelenilu, odličnu lokaciju i blizinu restoranima, prodavnicama i drugim značajnim objektima.

Dobrodošli u najdužu ulicu u Beogradu, tačnije njen 335. broj. Dobrodošli na lokaciju gde se istorija vekovima pisala, a tradicija nastavljala. Vrata kompleksa Vojvoda Residence su vam otvorena.


Kompleks Vojvoda Residence nalazi se na beogradskoj opštini Voždovac, u Ulici vojvode Stepe 335, na parceli ukupne površine 3.437 m2. Sastoji se od dvostrano uzidanog stambeno-poslovnog objekta sačinjenog od dve stambeno-poslovne lamele, L1 i L2, sa ukupno 127 stanova, 18 poslovnih apartmana i 8 lokala.

Kao elementarni deo svakog novoizgrađenog objekta današnjice, garaža na tri podzemna nivoa ukupnog kapaciteta 184 parking mesta nalazi se u sklopu objekta.

Spratnost lamele 1 je 3Po+Su+Pr+7+Ps (tri podzemna sprata + suteren + prizemlje + sedam spratova + povučeni sprat). Ova lamela ima tri lifta, 86 stanova, osam poslovnih apartmana i sedam lokala sa 135 parking mesta u garažnom prostoru.

Spratnost lamele 2 je 2Po+Pr+6+Ps (dva podzemna sprata + prizemlje + šest spratova + povučeni sprat). Ova lamela opremljena je sa dva lifta, u njoj se nalazi 41 stan, 10 poslovnih apartmana, jedan lokal i raspolaže sa 49 parking mesta u garažnom prostoru.

Stambeni i poslovni delovi L1 i L2 su odvojeni kako bi se stanarima pružila potpuna privatnost i i sigurnost u njihovom novom domu.

Više informacija o projektu na stranici ovde.

2.jpg


3.jpg
 
U Pozeskoj 33 skoro sve rasprodato. Neverovatno. Ne znam kako kupiti stan novogradnji. Jedino da postanem vidovit.
Ostali su samo stanovi od 87m² i vise. Cena je od 2500-2700€ + PDV.
 
Turističko naselje niče u Slankamenu, s obzirom da je Slankamen relativno blizu BG, nadam se da može ovde.
Za mene iznenađujuće lep projekat.

Preuzeto sa FB stranice "Studio enforma":

Turistički kompleks Slankamen
Nalazi se na obroncima Fruške Gore u okviru istoimenog naselja, sa prelijepim pogledom na Dunav i vojvođansku ravnicu. Inspiracija za arhitekturu ovog naselja proistekla je iz vojvođanskog čardaka čiji oblik i arhitekturu vezujemo upravo za ovo područje. U okviru ovog savremenog naselja, inspirisanog vojvođanskom tradicijom, predviđeno je 5 tipova objekata sa pripadajućim dvorištima i zajedničkim vinogradom, koji upotpunjuje ponudu čitavog kompleksa.
299527814_5389648781150736_6210196019162038469_n.jpg
300004483_5389649431150671_7304527561698154797_n.jpg
299606712_5389649064484041_4857451875579061092_n.jpg
299787483_5389649061150708_5351698619563901784_n.jpg
299680896_5389649267817354_4085794465470481918_n.jpg
299189886_5389649031150711_2826839327615260267_n.jpg
299189744_5389648791150735_1035735789170922551_n.jpg
lula cena.jpg
299437855_5389649447817336_6609765679669052334_n.jpg
299476289_5389649241150690_1429461997889410776_n.jpg
299189744_5389648791150735_1035735789170922551_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Novo gradnja u Oblaskih radnika, koja u stvari nije novogradnja. Na tom mestu je stajala napustena konstrukcija 15 godina od cigala. Nova zgrada se samo nastavila na nju. Sve stare cigle su zadrzane (neke prilicno popucale), armatura, konstrukcija, ama bash nista nije skidano (sem mozda unutrasnjih zidova), dogradjen jedan ipo sprat i sada se stavlja stiropor preko. Prodaje se sa parking mestima, sto je u stvari vec postojeci parking koji koriste stanari okolnih zgrada.
Radnici - nikad vise od 4-5 na gradilistu, rasklimane drvene skele, niti jedan sa zastitnom opremom, neki deluju prilicno mladi... Ne znam.
Slike projekta:
Pogledajte prilog 144000Pogledajte prilog 144001Pogledajte prilog 144006Pogledajte prilog 144007
Gledam ovo uzivo i ne verujem sta se desava. Ja bih rekao da i vise od 15 godina stoji konstrukcija. Ocekivao sam da ce da se srusi, cigle popucale i to veliki broj, raspada se sve zivo vec decenijama, unutra bolje da ne znamo ko se okupljao i sta se desavalo. Grafiti svuda, smece i ko zna sta sve, i ovi samo dosli i nastavili sa gradnjom.

Za zatvor

IMG_20220831_013558.jpg
 
Žao mi je što niste ispratili moje postove na forumu od ranije, jer sam upravo pisao o tome koliko jeftini a i skupi prozori opterećuju kvadrat stana. Razlika je veoma mala.
Investitori stavljaju zaradu ( koja je veoma visoka) iznad bilo kakvog kvaliteta, lepote objekta, inovativnih rešenja i svega ostalog.
I da, uštede u gradnji (ali ne i uštede u zaradi) se rešavaju smanjenjem kvaliteta. Ne samo na stolariji, nego u svim segmentima gradnje.
I meni je zao sto nisam video te postove, ali i dalje gledas samo kroz svoju struku.

Pocetni budzet, studija izvodljivosti, projekti na konto kojih se rade tenderi i zavrsni budzet su nebo i zemlja. Kolicina promena, izmena, stvari koje su bile izostavljene iz budzeta neretko dostignu i do 10% ukupnog budzeta projekta (u zavisnosti koliko je kompententna osoba koja je pravila pocetni budzet). Taj manjak mora negde da se nadoknadi. Nikada u svojoj karijeri, a ni iz iskustva starijih kolega, nisam video da je neko imao eureka momenat i pronadje jednu veliku stvar gde se taj manjak moze nadomestiti. To uvek bude skup mnogo sitnijih izmena i tako se dodje do prihvatljivog manjka. Dobar rukovodilac projekta i odgovoran investitor moze da napravi razumne odluke i da finalni korisnik stana realno ne oseti te izmene, a takodje moze da bude alav i da te izmene budu prosto smanjenje kvaliteta ili prostim uklanjanjem tih elemenata. Optimizicija projekata je nauka za sebe, i koliko god je cena kvadrata kljucni faktor, nije jedini koji ulazi u donosenje takve odluke - u teoriji barem :)

Druga je stvar sto ta sitna izmena (u moru koje se desavaju na projektu) je za nekoga ogromna, jer je to njegov celokupan posao.
 
I meni je zao sto nisam video te postove, ali i dalje gledas samo kroz svoju struku.

Pocetni budzet, studija izvodljivosti, projekti na konto kojih se rade tenderi i zavrsni budzet su nebo i zemlja. Kolicina promena, izmena, stvari koje su bile izostavljene iz budzeta neretko dostignu i do 10% ukupnog budzeta projekta (u zavisnosti koliko je kompententna osoba koja je pravila pocetni budzet). Taj manjak mora negde da se nadoknadi. Nikada u svojoj karijeri, a ni iz iskustva starijih kolega, nisam video da je neko imao eureka momenat i pronadje jednu veliku stvar gde se taj manjak moze nadomestiti. To uvek bude skup mnogo sitnijih izmena i tako se dodje do prihvatljivog manjka. Dobar rukovodilac projekta i odgovoran investitor moze da napravi razumne odluke i da finalni korisnik stana realno ne oseti te izmene, a takodje moze da bude alav i da te izmene budu prosto smanjenje kvaliteta ili prostim uklanjanjem tih elemenata. Optimizicija projekata je nauka za sebe, i koliko god je cena kvadrata kljucni faktor, nije jedini koji ulazi u donosenje takve odluke - u teoriji barem :)

Druga je stvar sto ta sitna izmena (u moru koje se desavaju na projektu) je za nekoga ogromna, jer je to njegov celokupan posao.
Mislim da pričamo iste stvari, samo iz malo drugačijih uglova.
Uopšte nisam nameravao da se ovde nagornjavamo i dosađujemo ostalim forumašima.
U pravu ste za sve.
 
ne mogu da nađem temu za ovu kulu
Тема је под "Блок 32 - Стамбена изградња", то је већ постављено, погледај на https://forum.beobuild.rs/threads/blok-32-stambena-izgradnja.2201/page-26#post-986412
 
Turističko naselje niče u Slankamenu, s obzirom da je Slankamen relativno blizu BG, nadam se da može ovde.
Za mene iznenađujuće lep projekat.

Preuzeto sa FB stranice "Studio enforma":

Turistički kompleks Slankamen
Nalazi se na obroncima Fruške Gore u okviru istoimenog naselja, sa prelijepim pogledom na Dunav i vojvođansku ravnicu. Inspiracija za arhitekturu ovog naselja proistekla je iz vojvođanskog čardaka čiji oblik i arhitekturu vezujemo upravo za ovo područje. U okviru ovog savremenog naselja, inspirisanog vojvođanskom tradicijom, predviđeno je 5 tipova objekata sa pripadajućim dvorištima i zajedničkim vinogradom, koji upotpunjuje ponudu čitavog kompleksa.
Pogledajte prilog 144053Pogledajte prilog 144045Pogledajte prilog 144049Pogledajte prilog 144050Pogledajte prilog 144047Pogledajte prilog 144051Pogledajte prilog 144052Pogledajte prilog 144054Pogledajte prilog 144055
Pogledajte prilog 144048Pogledajte prilog 144052
Ko da su ih u Minecraftu pravili.
 
Imajući u vidu šta uče decu i omladinu po školama i fakultetima, uz kombinaciju sa željama investitora, teško da može da se dobije nešto smisleno...
 
Izvinjavam se unapred ako temi nije mesto ovde, pokušao sam i preko pretrage da dodjem do rezultata ali bezuspešno. Da li neko ima ikakvu informaciju o završenoj stambenoj zgradi u Niškoj ulici na Vračaru, mislim da je broj 13 ili 15. Fizičko lice je gradilo, nigde online ne mogu da nadjem ništa o tome, a zgrada je završena i stanovi su već u prodaji preko agencija.
Hvala unapred
 
Вероватно мислиш на ову на броју 13, која је дуго стајала напуштена и недовршена. Нажалост то је започето негде пре 2013 (пошто се на гуглу види да стоји напуштено), кад није било електронских база и обједињене процедуре, тако да што се дозвола и тога тиче не може се ништа наћи то се мора ићи на НБГ у архив или тако нешто
 
Želeo bih da skrenem pažnju na ovaj projekat, koji je odavno trebao biti gotov.
Lokacija odlična ali sve stoji.
Trebao biti završen pre 2 godine i dalje je u nekoj čudnoj fazi, pored se zida neka zgrada koje nije trebalo biti a niče.
Da li neko ima više info ?
Da li je neko kupac ?

Link
Novaadresa Šumice
1111111.PNG
 
Hm ovo sam davno gledao čak...lep je kraj.

Što to još nije gotovo? Kakvo je trenutno stanje?
Apsolutno se slažem, meni je bio u užem izboru ali je definitivno negde zaglavilo.
A u nastavku niče zgrada bez bilo kakvih informacija, malo mi sve deluje čudno u najmanju ruku.
Ako neko ima neki noviji info neka podeli.

Pozdrav,
 
Vrh